Kodlama hakkındaki sorunum (HTML - CSS / JS - PHP)

Bu konuyu okuyanlar

YusfarsLn10

Asistan
Reaksiyon puanı
68
BAŞLIK : HTML VE CSS HAKKINDAKİ SORUM

Bir ara internette gezinirken birden ddim ki "kodlama öğrenicem". İlk önce YouTube daki derslere baktım. Hep bir siteye girerdim ve incele kısmından kodu alır çıkardım. o kodda
"placeholder".

İnternette bazı siteler var, animasyonlu kodlama öğreten siteler, oradan falan baktım, öğrenmeye çalıştım birkaç birşey. Yazılım mühendisi olucam dedim, sonra bu hangi bölümde dedim,
listeye baktım. sayısal olduğunu görünce dirrrek aklımdan çıkardım. matematik sınavlarından 0 alıyorum, hoca karalamaya ve isim yazmaya puan veriyor sadece. Ama arada kendime
göre birşeyler yapmaya çalışıyorum. Mesela arada müzik ile de uğraşıyorum. hep konuştuğum arkadaşım var ve yaptığım müzikleri ona yolluyorum nasıl olmuş diye. Sonra daha dün dedim,
"ben bir site yapayım, oraya müzikleri yerleştireyim, hepsini kolayca dinleyebilsin. Aslında bu konuyu açmamın sebebi bu soruydu :
Mesela bir yazı ekliyorum, istediğim konuma getiremiyorum, getirmek için (örnek) "margin-top: -123;" yazıyorum. Bu kodu yazılımı tam anlamıyla bilen kişilerde yazıyor mu?
Yoksa ben mi yanlış yapıyorum da bu kodu yazmak zorunda kalıyorum?

Animasyonlu öğreten siteler varsa yazabilirmisiniz? yada güzel kaynaklar.

Ayrıca hafiften de js ve php ye başlamak istiyorum. sadece html ve css ile bir yere kadar. yaptığım şeyler sadece görsel tarafı. php ve js içinde kaynaklar önerirmisiniz?

Kodlamayı arada oyalanmak için kullanıyorum, meslek olarak düşünmüyorum. Çünkü düşünmeye kalksam hemen aklıma matematik geliyor ve diyorum ki "otur len yerine!".

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Mektepli ve Alaylı dediğimiz iki farklı kavram var. Siz okulunu okur mektepli olursunuz, bir diğeri okulunu okumadan işi öğrenir alaylı olur. Yazılımcı olmak için illaki okulunu okumak gerekmiyor. Bir çok kişi tanıyorum okulunu okumadığı halde çok iyi yazılımsal işlere imza atıyor. Evet diplomanın olması da çok iyi olur ama olmuyorsa zorlamanın bir anlamı yok..

Yazılım işinde kendinizi çok iyi düzeyde geliştirirseniz büyük özel şirketlerde çalışma şansınız olur. Herkes bu konuda diplomadan önce işe bakar. İşte ne kadar ehil olduğunuza bakar.

html, css öğrendikten sonra animasyon vb konularda Javascript öğrenmelisiniz. Yapacağınız site veya uygulamaları dinamikleştirmek içinde phpve mysql öğrenmeniz gerekiyor.

Yazılım işine hevesiniz varsa peşini bırakmayın derim. Youtube kaynak olarak kullanmanız size yeterli olacaktır. Youtube de istediğinizi doğru şekilde aramanız yeterli olur düşüncesindeyim.

Kolay gelsin.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Mektepli ve Alaylı dediğimiz iki farklı kavram var. Siz okulunu okur mektepli olursunuz, bir diğeri okulunu okumadan işi öğrenir alaylı olur. Yazılımcı olmak için illaki okulunu okumak gerekmiyor. Bir çok kişi tanıyorum okulunu okumadığı halde çok iyi yazılımsal işlere imza atıyor. Evet diplomanın olması da çok iyi olur ama olmuyorsa zorlamanın bir anlamı yok..

Yazılım işinde kendinizi çok iyi düzeyde geliştirirseniz büyük özel şirketlerde çalışma şansınız olur. Herkes bu konuda diplomadan önce işe bakar. İşte ne kadar ehil olduğunuza bakar.

html, css öğrendikten sonra animasyon vb konularda Javascript öğrenmelisiniz. Yapacağınız site veya uygulamaları dinamikleştirmek içinde phpve mysql öğrenmeniz gerekiyor.

Yazılım işine hevesiniz varsa peşini bırakmayın derim. Youtube kaynak olarak kullanmanız size yeterli olacaktır. Youtube de istediğinizi doğru şekilde aramanız yeterli olur düşüncesindeyim.

Kolay gelsin.
zaten eğer adam mühendisi ligi beceremiyosa öğretmen olur yani okulda pek birşey yok haklısın yani