HTC one x+ mı S3 mü?

HTC one x+ mı S3 mü?

• Kullanılan toplam oy
    72

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
multimedia dan kasıt neyden feragat edecekler bilgilendirirmisin ?

hafızanın 16gb ile sınırlı olmasımı sorun ?

onca yıllık bilgisayar elektronik sektöründeyim 32-64gb telefonu olan onlarca, müşterim oldu hepsinin yazılım vs işlerini yaptım. hiçbirinde kapasitenin %100 üne yakın bir doluluk oranı.

kimse kusura bakmayın ama bi insan bir telefona 16gb video yada foto dolduracaksa gitsin profesyonel bir fotoğraf makinası ile profesyonel bir kamera alsın kendine.. bu cihazları adı boşuna akıllı telefon değil bu ismin verilmesindeki amaç herşeyden birer parça olmasıdır. sosyal uygulamaları, belli büyüklükte video ve fotoları işleyebilmek iyi bir akıllı telefon için fazlası ile yeterlidir

daha fazla multimedia dan kasıt nedir ? yani after effect de video mu render yapıcaz ? ne yapıcaz ?

demem oki akşamdan akşama bilgisayar herkesin elinin altında boşaltıver gitsin. yine dediğim gibi multimedia kapasitesinde hafıza yetmez dye düşünenler bence akıllı telefon işini bırakım profesyonel kamera yada fotoğraf makinası almalılar..
Telefonum diyor ki 32 gb hafızam(kart) var, 8 gb boş alanım...
Ben şimdi her zıkkımı ayrı ayrı alıp kullanacaksam niye akıllı telefon alayım?
O 16 gblik hafızayı içeren telefon konsol kalitesinde oyun deneyimi sunan gpu ve işlemciye birleşimine sahip. Bu görselleri isteyen kullanıcı indirir nova 3, asphalt 7 vs vs oyunları, bir bakar hafıza dolmuş. 16 gb bu devirde yetmiyor. Şimdi oyun isteyen psp alsın değil mi? Alsın onun oyununa ayrı para versin kartına ayrı para versin, bir bakmış harcadıkları üst düzey telefon fiyatlarını geçmiş.
Benim çektiğim bazı fotoğraflar 1 mb oluyor, çektiğim video 10 sn felan olmuyor. 7.76 gb sırf fotoğraf video yer kaplıyor. Güncel oyunlar da 1 gb veya daha fazla oluyor. 3 oyun yükledin mi 7.76yı da eklersek(ve kullanıcıya sunulan asıl alan 16 yerine 13 14 olabileceğini düşünürsek) bize hiç yer kalmıyor.

Sözün özü 16 gb yetmeeeez...

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Telefonum diyor ki 32 gb hafızam(kart) var, 8 gb boş alanım...
Ben şimdi her zıkkımı ayrı ayrı alıp kullanacaksam niye akıllı telefon alayım?
O 16 gblik hafızayı içeren telefon konsol kalitesinde oyun deneyimi sunan gpu ve işlemciye birleşimine sahip. Bu görselleri isteyen kullanıcı indirir nova 3, asphalt 7 vs vs oyunları, bir bakar hafıza dolmuş. 16 gb bu devirde yetmiyor. Şimdi oyun isteyen psp alsın değil mi? Alsın onun oyununa ayrı para versin kartına ayrı para versin, bir bakmış harcadıkları üst düzey telefon fiyatlarını geçmiş.
Benim çektiğim bazı fotoğraflar 1 mb oluyor, çektiğim video 10 sn felan olmuyor. 7.76 gb sırf fotoğraf video yer kaplıyor. Güncel oyunlar da 1 gb veya daha fazla oluyor. 3 oyun yükledin mi 7.76yı da eklersek(ve kullanıcıya sunulan asıl alan 16 yerine 13 14 olabileceğini düşünürsek) bize hiç yer kalmıyor.

Sözün özü 16 gb yetmeeeez...

dediğim gibi bir akıllı telefonu ne amaç ile kullandığınız önemlidir.

sizin mantığınızda hesap yaparsan en kötü senaryo 64gb anca kafi gelir.

benimde deme oki bir akılı telefonun sınırlarınını zorlamanın belli kıstasları vardır . bu aletlerin kapasitesi bellidir

çok fazla depolama istiyorsanız elinizin altında media diski bulundurun yada arşiv yapacağınız external bir disk.

bir telefon bu hizmetleri tabiki vermeli ama tüm amaçlara ayrı ayrı maximum düzeyde hizmet edemez. benim anlatmaya çalıştığım budur.

biraz mantıklı olursak bu cihaz için minimum bir fiyat kriteri biçilmiş durumdadır. avrupadaki mağazalarda 1 adet iphone 5 fiyatına neredeyse 2 adet nexus4 alabiliyorsunuz. bunlar önemli şeyler..

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Konu One X+ vs GS3 ve bence One X+

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Diğer yorumları da bekliyorum.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tasarım. Bu kişisel bir şey beğeni açısından bakarsak. Tasarımın kalitesi ve malzemenin kalitesi dersek One X+ ciddi şekilde daha kaliteli.

Pil
İkisi de eşitler diyebiliriz, belki bazı durumlarda S3 (video) bazı durumlarda One X+(browsing) daha iyi olacaktır.

Kullanışlılık
Kullanışlılıktan kasıt nedir? Sense daha ağır ve daha çok müdahale görmüş, daha özenilmiş bir arayüz. TW tam tersi.

Fiyat/Performans
S3 sanırım ciddi şekilde ucuzladı artık. Paralel ithalatları saymazsak heralde 1600-1700TL seviyesine inmiştir. One X+ 1999 :)

Yazılım (Stabilizasyon v.s)
Stabilizasyon? İkisi de stabil telefonlar ancak şu an alırsan S3'te stabil olmayan bir JellyBean olacaktır ki haberlere bakılırsa Samsung bunu stabil hale getirmek yerine 4.2'ye geçmeyi planlıyor gibi, o da stabilite sorunları yaşayacaktır. One X+ muhtemelen 1-2 ay içinde ufak paketler alacak stabilite gibi bir problem kalmayacaktır ki şuanda da belirtilen bir problem yok.

Arayüz
Sense vs Touchwiz. Hangisini beğenirsen, çok ama çok kişisel bu. TW'nin hastası da var, dayanamayanı da.

Donanım
Sana ne? :) Yani donanım özellikleri ne anlam ifade ediyor demek istedim kızma. :D Performans mı soruyorsun yoksa? Genel performans kriterleriğini eşit ağırlıklı alırsan One X+, ancak grafik işlemlerde S3'ün öne çıktığı noktalar olabilir.

Kamera
Renkleri artırılmış fotoğraflar seviyorsan ve 1080p videonun kalitesi senin için önemliyse S3. Daha doğal renkler, 1080p'de başarısız ancak başarılı 720p video ve biraz daha iyi karanlık performansı istiyorsan One X+.
HTC'nin güncelleme sıklığından şikayet edenler olmuş. Doğrudur yavaş çıkardıkları Samsung'a nazaran, ancak güncellemenin başarısı stabilliği konusunda da HTC öndedir, bunu da göz önüne almakta fayda var. Tercihiniz daha hızlı bir şekilde daha yeni yazılımı elde etmek de olabilir, ona bir şey diyemem tercih, bu durumda Samsung da avantajlı olacaktır elbette.
Bunun yanında herkesin belirttiği One X'de SD Kart girişi olmayışı be pilin değiştirilemiyor olması da var. Kişiye göre önemi değişir, önemli diyorsan elbette One X+ doğru bir telefon değil senin için. Benim için ise ikisi de önemsiz. Tabii telefon 8GB olsaydı önemli olabilirdi, 32GB oldukça yeterli olduğu için söylüyorum.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu arada one x'in ekranı çok çok daha iyi. Galaxy S3 te harfler hiç keskin değil, bataryasıda siyah kernel vb kullanmadıkça çok başarılı değil kanımca. Otomatik parlaklıkta 1 saatte %10-%15 arası düşüyor.

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu arada one x'in ekranı çok çok daha iyi. Galaxy S3 te harfler hiç keskin değil, bataryasıda siyah kernel vb kullanmadıkça çok başarılı değil kanımca. Otomatik parlaklıkta 1 saatte %10-%15 arası düşüyor.
Fanboyluğunu bu kadar belli etmesen :D Ben s3 diyorum kardeşim kısmetse ben s3 alıcam bu hafta.HTC ne ara piyasaya girdide samsungla yaşıyor onu bile anlamıyorum.Samsung eskileride unutmuyor güncellemeyide veriyor HTC ye güvenemiyorum.Sen markanın güvenilirliğine bak bence.Yoksa herşey yalan...

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ha? Ne?
Come again?
Ne dedin? Ne? Bir daha söyle valla anlamadım.

Pes..
Belki vardır ben bilmiyorumdur kardeşim.Kusura bakmayın yani.Ama ben son 2 seneden beri insanların elinde HTC görüyorum bunu da belirteyim.Ya ben körüm ya onlar telefonu kılıfla kullanıyorlardı :D

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Belki vardır ben bilmiyorumdur kardeşim.Kusura bakmayın yani.Ama ben son 2 seneden beri insanların elinde HTC görüyorum bunu da belirteyim.Ya ben körüm ya onlar telefonu kılıfla kullanıyorlardı :D

Hayır, sen bilmiyordum bundan normal bir şey de yok.
Ama sorun, kusura bakma bilmediğiniz halde bu kadar atıp tutmanız, geniş geniş diğer markaya laf atacak türden fikir beyan etmeniz.

HTC'nin adı akıllı telefonla, dokunmak ekranla başlar. :)

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayır, sen bilmiyordum bundan normal bir şey de yok.
Ama sorun, kusura bakma bilmediğiniz halde bu kadar atıp tutmanız, geniş geniş diğer markaya laf atacak türden fikir beyan etmeniz.

HTC'nin adı akıllı telefonla, dokunmak ekranla başlar. :)
Bakın ben HTC berbat bir telefon demedim.Piyasaya ne ara girdi samsungla kapışıyor dedim.Telefonları gayet başarılı arkadaş HTC Windows Phone 8X almış gayet başarılı bir telefon gerek tasarım gerek donanım.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Fanboyluğunu bu kadar belli etmesen :D Ben s3 diyorum kardeşim kısmetse ben s3 alıcam bu hafta.HTC ne ara piyasaya girdide samsungla yaşıyor onu bile anlamıyorum.Samsung eskileride unutmuyor güncellemeyide veriyor HTC ye güvenemiyorum.Sen markanın güvenilirliğine bak bence.Yoksa herşey yalan...

Benim fanboyluğunu yapıcağım tek firma google'dır. Ki o da fanboyluk sayılmaz, sadece diğer firmalara göre üstündür gözümde.

Ben S3 kullanıcıyım, telefonun her özelliğini senden iyi biliyorum.

S3'ün ekranı iyi değil, kötü olduğunu herkese kanıtlarım. Telefonda keskin görüntü diye birşey yok, harflerde her türlü piksel piksel gözünüzü sinir ediyor. Renkleri o kadar çok sature ediyorki (kusura bakmayın Türkçesini bilmiyorum) herşey çok fazla koyulaşıyor. Htc kullanan arkadaşımla ve ya iphone 4 kullanan babamla karşılaştırdığımda içimde bir burukluk oluyor. Ama siyahı süper gösteriyor(amoled teknolojinin artısı) orası ayrı.

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim fanboyluğunu yapıcağım tek firma google'dır. Ki o da fanboyluk sayılmaz, sadece diğer firmalara göre üstündür gözümde.

Ben S3 kullanıcıyım, telefonun her özelliğini senden iyi biliyorum.

S3'ün ekranı iyi değil, kötü olduğunu herkese kanıtlarım. Telefonda keskin görüntü diye birşey yok, harflerde her türlü piksel piksel gözünüzü sinir ediyor. Renkleri o kadar çok sature ediyorki (kusura bakmayın Türkçesini bilmiyorum) herşey çok fazla koyulaşıyor. Htc kullanan arkadaşımla ve ya iphone 4 kullanan babamla karşılaştırdığımda içimde bir burukluk oluyor. Ama siyahı süper gösteriyor(amoled teknolojinin artısı) orası ayrı.
Bende S3'ü çok iyi biliyorum kardeşim.Telefonun ne olduğunu bilmesem almaya karar vermem zaten.Arkadaşta var 1 2 ay inceledim telefonu.1 eksiğini göremedim sizin telefonda bir problem var herhalde.

VeniVeciVokke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim ve bana göre önemli tek özellik:

Ben parayla, yüksek grafikli oyunlar alır oynarım diyorsan One X. Lakin diğer her özellikte S3'ü tek geçerim :)

casper47

Asistan
Reaksiyon puanı
1
htc one x+ almalısın performans,tasarım,kamera,arayüz ve donanım bakımından daha iyidir.Bu arada bazı arkadaşlar pil ömrü oyun oynarken ekranın küçülmesi diye yazılar yazmışlar.Bunlar zaten htc one x deyken güncelleme yoluyla bu sorunları ortadan kaldırmıştı.Htc one x+ kuşkusuz daha iyi

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
one x+ şu an piyasaya daha gelmediği için s3 e devam, o gelene kadar s4 çıkar, s4 çıktığında delux modelini gönderir htc...

kafana cebine hangisi uyarsa onu al...

misal ben one x+ bekleyenlerdenim:mrgreen:

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ben o kadar kötü diyemem S3'ün ekranı için ama, Pentile Matrix olduğunu da biliyorum neticede. :)

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkese teşekkürler anket devam etmekte. :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
SAmsung ne ara Android telefon üretmeye başladı da HTCyle yarışıyor?

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
s3 ün rakimi xplus değil direk one x modeli olmalıydı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsungtan şaşma boş ver htc için nederlerse desinler birçok modelerinde donanım sıkıntısı yaşandı yazılım desteyi sıkıntılı arayüzüde kulanışsız sıradan bir telefon gel birde bu açıdan bak işe androite costom rom olayında samsung lider diyerleri sınıfta kalmış durumda costom rom olayında yazılımla istediyin gibi oynaya biliyorsun kernel deyiştirip son çıkan yazılımların costom romlarına kolayca ulaşıp kuruyorsun makinaya yeni özeliklere anında kavuşuyorsun rom yapanlar dağa çok samsunga rom yapıyor htc yi alacan üzerindeki yazılımla yeni tele fon alanakadar devam edecen yazılımında sorunlar varsa çaresizce boyun eyip öyle kulanacan samsungta ise sorunlara çözüm imkanı bulacan .

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SAmsung ne ara Android telefon üretmeye başladı da HTCyle yarışıyor?
Ahaha :D Şakacı şey :D Şaka yapıyosun dimi.Eğer 10 yıllık bir uykudaysan ve yeni uyandıysan gir araştır derim :D Gülmekten sandalyeden düşürdün kardeşim beni gerçekten :D

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ahaha :D Şakacı şey :D Şaka yapıyosun dimi.Eğer 10 yıllık bir uykudaysan ve yeni uyandıysan gir araştır derim :D Gülmekten sandalyeden düşürdün kardeşim beni gerçekten :D

Sen de beni güldürmüştün, iilk Android telefonu üreten markanın ne zaman bu işe girdiğini sorarak.
Karşılıksız bırakmayayım, ben de seni güldüreyim dedim, gülmek ömrü uzatır. :)

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen de beni güldürmüştün, iilk Android telefonu üreten markanın ne zaman bu işe girdiğini sorarak.
Karşılıksız bırakmayayım, ben de seni güldüreyim dedim, gülmek ömrü uzatır. :)
Eyvallah kardeşim.Sonsuza kadar yaşarız böyle :D İlk android telefonu üretmişte ne olmuş...Samsung geri kaldı mı ?S3'ün satışlarını duymuşsunuzdur umarım.Eğer one x öyle olsa one x alırlardı herhalde insanlar...

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Eyvallah kardeşim.Sonsuza kadar yaşarız böyle :D İlk android telefonu üretmişte ne olmuş...Samsung geri kaldı mı ?S3'ün satışlarını duymuşsunuzdur umarım.Eğer one x öyle olsa one x alırlardı herhalde insanlar...

iPhone S3'ten de fazla satıyor nolcak =) Kaç tane fandroid çıkıp şimdi iPhone S3'ten iyidir diyecek =))

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sen iPhone'un tüm modellerinin toplamının S3'ten fazla sattığını demeye çalışıyorsun herhalde :D

Hayır, biraz daha araştır istersen sağdan soldan duyduklarınla kendini kandırmak yerine.
3GS'in toplam satışı bile yüksek S3'ten.
Bu kadar yanlış bilip bu kadar atıp tutmak pek iyi değil, biraz oku derim.

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Hayır, biraz daha araştır istersen sağdan soldan duyduklarınla kendini kandırmak yerine.
3GS'in toplam satışı bile yüksek S3'ten.
Bu kadar yanlış bilip bu kadar atıp tutmak pek iyi değil, biraz oku derim.

HTC bölümünüde girdim tam bir HTC hayranısın :) Buraki konus One x+ ve S3 ile ilgli baska konuları bununla karıstırmayalım lütfen. HTC iyi güzel diyorsun da telefonlar Allah yapısı degil, yarın bozuldugunda Teknik servise gönderdiginde sorunlarının yasandıgından sikayetci olanlar var buna ne diyeceksin? Daha önce Samsung kullandım ben telefonun camını yanlıslıkla kırmıs bulundum, Samsung 1-2 hafta içinde müşteri memnuniyeti için yapıp geri yolladıgını söyledi. HTC ne yapar telefonun her hangi bir sorununda? Telefonları cok güzel karsılastırmıssınız tartısmanız basdan sonada okudum. Ama 2 bin lira verip one x almak var 1.5 verip S3 almak var. Bunuda göz önünde bulundurmak lazım.