Galaxy S3 vs One X

Bu konuyu okuyanlar

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar,biliyorum Youtube'da bununla ilgili yüzlerce video var.Bu forumdada böyle konular açılmış olabilir.Kusura bakmayın.

Tasarım
Arayüz
Pil ve Isınma
Performans
Kamera
Müzik
Güncelleme

kategörilerine göre 10 üzerinden puanlama yaparak,S3 ve One X kullanıcılarından yorumlarını almak istiyorum.Ben One X'in tasarımını,arayüzünü,Beats Audio'sunu ve kamerasını seviyorum ama Tegra 3 işlemci olduğu için hem fazla ısınabilir,hem de pili az gidebilir diye soğuyorum.S3'ün de yazılımlarını (akıllı bekleme,direkt arama,pop up play vs.) , performansını,şarj uzun gitmesini iyi buluyorum.Yorumlarını yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hemen hemen her açıdan denk telefonlar.
One X'le ilgili şehir efsanesi daha çok. Buna benzer yollardan bazı kişiler problem yaşıyor diyerek S3'ün rehberi açılmıyor falan da diyebiliriz, rehberi açılmayan ama ısınmayan telefon. :)
Tegra3 diye aban babam aban, ondan sonra ısındı. :)

Al iki telefonu da kurcala. burda milyon tane insan canı ne istiyorsa ya da kendisi ne kullanıyorsa onu önerecektir, boş beleş onlarca mesja gelecek şimdi sana da. :)
Git ikisini de kullan, hangisinin kullanım şekli hoşuna gittiyse onu al.
Tek diyebileceğim, maddi bir engel yoksa One X yerine One X+ daha mantıklı olacaktır. Atla deve farklar olmasa da pili daha uzun gidiyor ve ön kamerası daha iyi. Bir de ses çıkışı ciddi şekilde daha iyi.

Son madde olan Güncelleme'yi de telefon alırken aradığın kıstaslar arasından çıkartmanı; akıl sağlığın ve huzurun için tavsiye ederim. En son yazılım en iyisi diye bir şey yoktur. Sen telefonun stabil olmasına bak. Cutting-edge dediğimiz yazılımlar her zaman problem barındırmaya elverişlidir.

Benim tercihim One X, Ahmet'inki S3, Mehmet'in iPhone5. Bunlara takılma. Emin ol herkes kendi subjektif yorumunu yazacak ve sana bir şey katmayacak bunlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
one x kullanıcısı olarak ısınma daha yaşamadım pil ömrüne gelince jell bean ile süre bakımından iyileşti belli ediyor kendini;) one x çünkü: ben bu kadar sağlam telefon görmedim one x hamer test yaz youtube bak başka bir şey demiyorum zaten ben..

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yine de bir kaç ufak notu yazayım iki telefonla ilgili. Bunun içeriisnde OneX'le ilgili yanlış bilinenleri de her zamanki gibi yazacağım. Derdi olan okumasın, bıdı bıdı kafa ütülemesin lütfen. :)

Performans.
S3'ün iyi olduğunu kim söyledi? :D One X S3'ten önce, Android 4.0 henüz tam oturmamışken çıktı ve hem bundan hem de HTC'nin halt etmesinden kaynaklı bazı problemler yaşadı. Şu an One X JB güncellemesi ile birlikte ki Türkiye'de mevcut güncelleme, S3'ten daha hızlı bir telefon.
Performans kategorileri altında S3'ün lehine olan şey bazı grafik modellemelerinde daha iyi fps vermesi, bu kadar.Yoksa genel performans olarak One X daha önde.
Peki bu fark ne kadar bir fark? Havayla cıva. Son kullanıcının pek farketmesi mümkün değil. her iki farkı da.

Pil.
One X şu an stand-by'da en iyi şarj tutan telefon, millet konuşuyor öyle. 5. yardımcı çekirdeğe sahip tek telefon ve alet stand-by'da iken sadece bu çekirdek çalıştığı için pil gitmiyor gibi bir şey. Zorlandığında Adreno'nun Mali'den daha fazla enerji tükettiği ise bir gerçek. Her iki telefon da bir günlük limitin dahilinde kalıyor, akşam yatarken biri %15 diğeri %25 olmuş fark eden bir şey var mı? Yok.:)

One X unibody, S3'te ise böyle bir durum yok. 32GB yetmez, pili deiştirmek isterim gibi dertlerin varsa One X'den uzak dur, kısa ve net.

Güncelleme
Samsung daha hızlı, HTC daha güvenilir güncellemeler yayınlar. One X her güncelleme ile performans kaznaırken S3'te bu garanti değildir. Bence çok kritik bir konu değil ya neyse. :)

Kamera
One X karanlıkta daha iyi, S3 ise özellikle aydınlıkta daha canlı renkler verir. Tercih senin. Burada atıp tutmanın bir anlamı yok, ben gerçekçi renkleri severim öbürü canlı renkleri. Keyif meselesi.

Tasarım ve Arayüz
Subjektif olan ve senin karar verecek olman gereken konular bunlar.
Dediğim gibi al eline bak ikisini de kurcala bir süre, hangisinin tecrübesi hoşuna gidiyorsa onu al.
İnan performanstı oydu buydu hiç bir kriterde, birini alınca aklın diğerinde kalmaz.
İkisi de canavar gibi aletler.

Maliyet
Burada da özellikle paralel ithalat ile Samsung önde. Telefonun kaç paraya alındığı önemliyse burada da kısa ve net, samsung.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Yine de bir kaç ufak notu yazayım iki telefonla ilgili. Bunun içeriisnde OneX'le ilgili yanlış bilinenleri de her zamanki gibi yazacağım. Derdi olan okumasın, bıdı bıdı kafa ütülemesin lütfen. :)

Performans.
S3'ün iyi olduğunu kim söyledi? :D One X S3'ten önce, Android 4.0 henüz tam oturmamışken çıktı ve hem bundan hem de HTC'nin halt etmesinden kaynaklı bazı problemler yaşadı. Şu an One X JB güncellemesi ile birlikte ki Türkiye'de mevcut güncelleme, S3'ten daha hızlı bir telefon.
Performans kategorileri altında S3'ün lehine olan şey bazı grafik modellemelerinde daha iyi fps vermesi, bu kadar.Yoksa genel performans olarak One X daha önde.
Peki bu fark ne kadar bir fark? Havayla cıva. Son kullanıcının pek farketmesi mümkün değil. her iki farkı da.

Pil.
One X şu an stand-by'da en iyi şarj tutan telefon, millet konuşuyor öyle. 5. yardımcı çekirdeğe sahip tek telefon ve alet stand-by'da iken sadece bu çekirdek çalıştığı için pil gitmiyor gibi bir şey. Zorlandığında Adreno'nun Mali'den daha fazla enerji tükettiği ise bir gerçek. Her iki telefon da bir günlük limitin dahilinde kalıyor, akşam yatarken biri %15 diğeri %25 olmuş fark eden bir şey var mı? Yok.:)

One X unibody, S3'te ise böyle bir durum yok. 32GB yetmez, pili deiştirmek isterim gibi dertlerin varsa One X'den uzak dur, kısa ve net.

Güncelleme
Samsung daha hızlı, HTC daha güvenilir güncellemeler yayınlar. One X her güncelleme ile performans kaznaırken S3'te bu garanti değildir. Bence çok kritik bir konu değil ya neyse. :)

Kamera
One X karanlıkta daha iyi, S3 ise özellikle aydınlıkta daha canlı renkler verir. Tercih senin. Burada atıp tutmanın bir anlamı yok, ben gerçekçi renkleri severim öbürü canlı renkleri. Keyif meselesi.

Tasarım ve Arayüz
Subjektif olan ve senin karar verecek olman gereken konular bunlar.
Dediğim gibi al eline bak ikisini de kurcala bir süre, hangisinin tecrübesi hoşuna gidiyorsa onu al.
İnan performanstı oydu buydu hiç bir kriterde, birini alınca aklın diğerinde kalmaz.
İkisi de canavar gibi aletler.

Maliyet
Burada da özellikle paralel ithalat ile Samsung önde. Telefonun kaç paraya alındığı önemliyse burada da kısa ve net, samsung.

Üşenmeden yazdığın için teşekkürler.TeknoSA'da One X'i kurcalamıştım hoşuma gitmişti.Galaxy S3'ü göremedim.Birde Note 2'ye baktım,ekranın One X'ten büyük olmasına rağmen daha net gibi geldi,yada Super Amoled ekran canlı renkler verdiği için bana öyle geldi.Note 2'yi beğendim fakat biraz daha taşınılabilir olsaydı iyi olurdu.Ben One X'i almak istiyorum.Bakalım,hayırlısı.Tekrar teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İkisinide boşver arada fazla fiyat farkı piyasadaki en iyi telefon Note 2 diyebiliriz,Note 2 alman daha iyi olur.

Şimdiden ne alırsan hayırlı olsun.

Bu arada S3 ve One X ikiside aynıdır,birbirlerinden iyi diyebiliriz S3'ün iyi One X'in iyi olduğu durumlar var bu bütün telefonlar için geçerli.

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
one x in en sevmediğim yanı tegra3 yüzünden her uygulamayı desteklememesi

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Note2'de gördüğün AMOLED'den ötürü daha yüksek kontrast vermesi, daha fazla renk basıyor olması.
Bu tercih sebebidir kimisi beğenir kimisi beğenmez bunu. Ama ekran kalitesi gibi ölçülebilir bazı değerlerden yola çıkacaksak One X en iyi ekrana sahip telefon hala.
Tabii bu S3 kötü anlamına gelmez. Sadece takık kişiler için Pentile Matrix'in bazı kötü özellikleri var ama onları da farketmediğine göre sorun yok demektir. :)

slipknot44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben s3 kullanıyorum ben memnunum sen de s3 al
.
.
.
.
demeyeceğim tabii ki de. :D ancak sana şunu söyleyeyim: htc one x arayüz açısından daha üstün bir telefon, aynı zamanda sağlamlık açısından da. ama thekillingroad nickli arkadaşın da söylediği gibi android 4.0 tam rayına çıkmadan sunulduğu için yazılımla ilgili aksaklıklar var. s3 ise tam zamanında piyasaya sürüldü ve mümkün olduğunca android sistemiyle uyumlu çalışıyor. ancak kamerasının gece çekimi berbat.ve herkesin de bildiği gibi rehbere geçişlerde vs sıkıntı yaşanabiliyor. s3'ün ve one x'in ortak sorunlarından biri de wifi'dı ancak s3 4.1.1 güncellemesiyle halletti. şu an one x'teki durumu bilmiyorum. performansa gelince... one x daha güçlü bir işlemciyle gelmesine rağmen s3'ün performansını gösteremiyor. bunu benchmark testlerinde de görebilirsin.
söyleyeceklerim bu kadar. umarım yardımcı olabilmişimdir :D

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0

evo 3d mi satıp htc one x i ilk alanlardanım şu an hala bu problem var mı bilmiyorum ama one x türkiyeye gelir gelmez aldığım sıralarda evo 3d de bile kasmadan oynayabildiğim oyunları one x de marketten dahi indiremedim bu uygulama telefonunuzla uyumlu değil diyordu ama tegra işlemcilere özel tegra zone daki oyunlar en popülerinden shadowgun mesela on numara.

kamera konusunda kesinlikle one x daha iyi şu an s3 kullanıyorum ve one x den bu telefona geçtiğim için biraz pişmanım biraz seviniyorum

pişmanlık olarak kamera ve muazzam lcd 2 ekranı

mutluluk olarak performans ve pil ömrü (benim s3 ün pili yaklaşık 2.5 gün gidiyor hiç oyun oynamayıp 2 saat civarında 3g kullandığımda (kullanımdan kasıt dolaşımın açık olması 2 saatin içinde 30 dakika aktif olarak youtube da ve internette geziyorum)

söyliceklerim bu kadar şimdilik :)

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
.
.
.
.
demeyeceğim tabii ki de. :D ancak sana şunu söyleyeyim: htc one x arayüz açısından daha üstün bir telefon, aynı zamanda sağlamlık açısından da. ama thekillingroad nickli arkadaşın da söylediği gibi android 4.0 tam rayına çıkmadan sunulduğu için yazılımla ilgili aksaklıklar var. s3 ise tam zamanında piyasaya sürüldü ve mümkün olduğunca android sistemiyle uyumlu çalışıyor. ancak kamerasının gece çekimi berbat.ve herkesin de bildiği gibi rehbere geçişlerde vs sıkıntı yaşanabiliyor. s3'ün ve one x'in ortak sorunlarından biri de wifi'dı ancak s3 4.1.1 güncellemesiyle halletti. şu an one x'teki durumu bilmiyorum. performansa gelince... one x daha güçlü bir işlemciyle gelmesine rağmen s3'ün performansını gösteremiyor. bunu benchmark testlerinde de görebilirsin.
Oldun,teşekkürler.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
.
.
.
.

Ufak bir düzeltme müsadenle, One X egypt hariç bütün performans testlerinde S3'ü geride bırakıyor. :)
Ha bu çok önemli mi değil elbette, benchmark çok suni bir şey.
İŞlemciyle ilgili durum da biraz iki bacaklı. One X CPU olarak daha güçlü, S3 ise GPU olarak.

Wi-Fi problemine gelirsek, One X'teki yazılımsal değil donanımsal bir sorundu. Ürünün birleştirme hattında meydana gelen bri tasarım hatası. Evde de düzeltilebilecek cinsten ama tabii telefonu açıp garantiyi bozmak gerekiyordu. :) HTC sorunu farkettiğinde üretimi değiştirdiğini artık sorun olmayacağını açıkladı. İlk partiler Türkiye'ye gelmemiştir bile ama gelse bile bu zamana kadar elde kalan bir ürün olacağını sanmıyorum. O nedenle yarın satın alınacak bir One X'te WiFi problemi olmayacaktır. Yine de içini rahat etsin istiyorsanız, telefonu alacağınız yerde açın (WiFİ olması lazım tabii dükkanda), sağ tarafta ses tuşunun üst kısmına denk gelecek yerde telefonu sıkın, ekranın üst ve altını sıkıştıracak şekilde. Düşük olan WiFi sinyali artıyorsa WiFi'ınız problemli demektir.

evo 3d mi satıp htc one x i ilk alanlardanım şu an hala bu problem var mı bilmiyorum ama one x türkiyeye gelir gelmez aldığım sıralarda evo 3d de bile kasmadan oynayabildiğim oyunları one x de marketten dahi indiremedim bu uygulama telefonunuzla uyumlu değil diyordu ama tegra işlemcilere özel tegra zone daki oyunlar en popülerinden shadowgun mesela on numara.

kamera konusunda kesinlikle one x daha iyi şu an s3 kullanıyorum ve one x den bu telefona geçtiğim için biraz pişmanım biraz seviniyorum

pişmanlık olarak kamera ve muazzam lcd 2 ekranı

mutluluk olarak performans ve pil ömrü (benim s3 ün pili yaklaşık 2.5 gün gidiyor hiç oyun oynamayıp 2 saat civarında 3g kullandığımda (kullanımdan kasıt dolaşımın açık olması 2 saatin içinde 30 dakika aktif olarak youtube da ve internette geziyorum)

söyliceklerim bu kadar şimdilik :)

Kusura bakma ama, yani telefonu ilk aldığında karşına çıkan bir problemi böyle bir problem var diye anlatmak doğru mu? Yok şu an öyle bir şey. Slipknot'ın da işaret ettiği gibi One X daha oturmamış bir Android verisyonuyla çıktı ve senin de tecrübe ettiğin ilk hali gerçekten kötüydü, şu an yok bunlar.

Pişman olma güzel bir telefon kullanıyorsun ama, pil ömrü konusu da artık bir konu değil One X'te. :)

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
konuyla alakasız ama one v cihazını fa kullandım alttaki kalkık yere el koyunca wifi ve 3g çok yavaşlıyor hatta bazen çekmiyor bu da bir bilgi olsun kullanıcılara şu an var mıdır bilmiyorum one v yi kullandığım son tarih ekim 14