HTC one x+ mı S3 mü?

HTC one x+ mı S3 mü?

• Kullanılan toplam oy
    72

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar foruma muhtemelen açılmıştır ama ben bulamadım, ve özür dileyerek yeni bir anket açıyorum. Sorum açık. Lütfen;

Tasarım
Pil
Kullanışlılık
Fiyat/Performans
Yazılım (Stabilizasyon v.s)
Arayüz
Donanım
Kamera

Özellikle bunlara dikkat ederseniz sevinirim. :)

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
S3 kullanıcısıyım.One X+ işaretledim.Ama One X+ ın pil performansını bilmiyorum.Eğer One X gibi pil sorunu devam ediyorsa kesinlikle S3.

brvl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tasarım:Buna senin karar vermen gerek bence ikisi de çok güzel one xin malzemesi daha kaliteli
Pil:s3 daha iyi
Kullanışlılık:Bende s3 var gayet kullanışlı ayrıca menü tuşu sayesinde daha kullanışlı one x de oyunlarda problem oluyordu ekran küçülüyordu şuan ne durumda bilmiyorum
Fiyat/Performans:s3 türkiyede 1400 lere kadar düştü ikinci el piyasası dersen one xi satman daha zor htcden kimsenin haberi yok
Yazılım ve arayüz:çoğu kişi sense diyor ama bence touchwizin nimetlerini bilmiyorlar ben touchwiz derim ama htc daha stabil
Donanım:ikisinin de donanımı çok yakın htcnin ekranı daha parlak ve çözünürlüğü fazla samsungun ekranı renklerde daha güzel
Kamera:eek:ne xin daha iyi s3 ünde gayet tatminkar ben memnunum

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ses ve kamera bakımından One X'i işaretledim :)

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar S3 bir süreden sonra kasmaya başlıyor diyorlar ne diyorsunuz?

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
One x pil sorunu sadece ilk firmwarelerde vardı. One X+ mükkemmel telefon.

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
her özelliğinde one + plus öneririm

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben Galaxy S3 derim. Galaxy S2 kullanıyorum ve memnunum. Bir sonraki cihazım da ya Nexus olur ya da Galaxy S4. Zaten Galaxy S4'ü görmeden almam. Samsung müşterisine değer veriyor. Galaxy S2, Galaxy Note, Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 alan kullanıcılara sorun. Memnun kalmayan yok denecek kadar az.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
One x+ da eksik yönü htcnin yazılım verme anlayışı, adamlar yeni model duyurunca uzak durun ondan. Deluxe gelecek ondan sonra buna destek sıfıra yakın olacaktır.
Amiral gemi diye 1900 liraya sensation xe çıkardılar ve üç ay sonra one x çıktı. Ondan sonra one s ve one v. Htc tamamen one serisine yoğunlaştı, güncelleme konusu muamma, 4.0.3 verip bıraktılar. Sözün özü htcden uzak durun. Kaliteli telefon yapmakla iş bitmiyor, satış sonrası davranışları kaliteli değil...

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
One x+ da eksik yönü htcnin yazılım verme anlayışı, adamlar yeni model duyurunca uzak durun ondan. Deluxe gelecek ondan sonra buna destek sıfıra yakın olacaktır.
Amiral gemi diye 1900 liraya sensation xe çıkardılar ve üç ay sonra one x çıktı. Ondan sonra one s ve one v. Htc tamamen one serisine yoğunlaştı, güncelleme konusu muamma, 4.0.3 verip bıraktılar. Sözün özü htcden uzak durun. Kaliteli telefon yapmakla iş bitmiyor, satış sonrası davranışları kaliteli değil...

One X'e 4.1.1 geliyor gözünüz aydın. One X+ hakkında ise bilgim yok. Yine de bakın buraya yazıyorum. Galaxy S3 Android 4.2'yi alacak. Hatta 4.2'den sonra gelen sürümü bile alma ihtimali oldukça yüksek. One X'in ise 4.1'de kalması muhtemel. Ayrıca Samsung yeni moda yarattı kendine. Eski cihazlarına güncelleme verirken yeni cihazlarındaki yazılım özelliklerini ve artılarını getiriyor. Gözleriyle görmek isteyen girsin Youtube'a Samsung Galaxy S2'nin 2.3/4.0 incelemelerine baksın. Sonra da yine Galaxy S2'nin official 4.1.1 güncellemesinin nasıl olduğuna baksın. Biliyorum birçok kişi güncelleme çok da önemli diyor ama ben aksini düşünüyorum. Durun hatta videoları buraya ekleyim.

4.0.3:
[video=youtube;5nAiNd1UM7U]http://www.youtube.com/watch?v=5nAiNd1UM7U[/video]

4.1.2:
[video=youtube;bYQkiQjKqkg]http://www.youtube.com/watch?v=bYQkiQjKqkg[/video]

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Açıkçası touchwiz arayüzü Sense'den daha hoşuma gidiyor.

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
One X+ almalısın.
Tasarım, yazılım, arayüz, donanım, kamera olarak daha iyi bir telefon.
S3'ün tek artısı fiyatı biraz düştü.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
One X'e 4.1.1 geliyor gözünüz aydın. One X+ hakkında ise bilgim yok. Yine de bakın buraya yazıyorum. Galaxy S3 Android 4.2'yi alacak. Hatta 4.2'den sonra gelen sürümü bile alma ihtimali oldukça yüksek. One X'in ise 4.1'de kalması muhtemel. Ayrıca Samsung yeni moda yarattı kendine. Eski cihazlarına güncelleme verirken yeni cihazlarındaki yazılım özelliklerini ve artılarını getiriyor. Gözleriyle görmek isteyen girsin Youtube'a Samsung Galaxy S2'nin 2.3/4.0 incelemelerine baksın. Sonra da yine Galaxy S2'nin official 4.1.1 güncellemesinin nasıl olduğuna baksın. Biliyorum birçok kişi güncelleme çok da önemli diyor ama ben aksini düşünüyorum. Durun hatta videoları buraya ekleyim.

4.0.3:
[video=youtube;5nAiNd1UM7U]http://www.youtube.com/watch?v=5nAiNd1UM7U[/video]

4.1.2:
[video=youtube;bYQkiQjKqkg]http://www.youtube.com/watch?v=bYQkiQjKqkg[/video]

Sırf o güncelleme saçmalıkları yüzünden sonraki telefonum htc olmayacak büyük ihtimalle. Adamlar bir telefon yapıyor ötekini anında unutuyor ya. Böyle marka tercih edilir mi daha. Ben en beğendiğim ve en iyisi olsun dediğimde sensation xeye 1900 lira verdim üç ay sonra xe gelip benim telefonun fiyatını anında geri çektiler. Şimdi one x+ gelecek ve one x fiyatı da aşırı şekilde çekilecek, ondan sonra Deluxe gelince +nın fiyatı aynı şeyleri görecek. Ve bu yeni gelen telefonların fiyatı eski modelle aynı olursa hiç şaşmayacam.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ikiside deil.. bence sizin yerinizde olsam.. LG Google NExus 4 tercih ederdim....

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Tasarımı hoşuma gitmiyor hocam. Yoksa tabii ki güncelleme konusunda kimsenin diyebileceği olmayan bir telefon.

orasına bişey diyemem. çünkü zevk ve renk meselesi..

ama emin olunki resimde gözüktüğünden çok çok daha şık bir telefondur.

Çok güzel bir sadeliğe sahip bir telefon..

Google a has menü tasarımı ve arayüzdeki sadelik ve kolaylık olarak S3 yanına bile gelemez bence.

Htc de yazılımsal sıkıntılar çok, şöyleki orjinal yazılım haricinde extra yazılımlarla uğraşmak çok sıkıntılı işler (Root, Custom vs.) yani bu işlerle uğraşmak için boş vakitlerinde hobi olarak linux ile uğraşman lazım :) çünkü normal resmi yazılımlar ya çok geç geliyor yada aynı sınıf telefon dan daha eski sürümde takılıp kalıyor.

S3 ise tamam kabul donanım olarak üst seviye ama,, sorun şuki Sansung un android yazılım kernelleri hiçbir zaman stabil olamamıştır. her zaman yüksek donanım ile alıcısı cezbetmeye çalışmıştır. o donanım ile insanlar mini pc ler çalıştırıyorlar ama
gel görki S3 basit bir mobile işletim sisteminde doğru düzgün stabiliteden çok uzaktır. sanki acemi bir winows kullanıcısının fotmat sonrası sürekli virüs bulaştırması gibi sürekli format yada restore ihtiyacı duyan bir telefon. temiz bir fw kurulumundan sonra stabilitesini çok kısa sürede kaybedebiliyor.

Bunları anlatmamın sebebi google ın kendi ürettiği telefonun bu sorunlarla daha az mücadele ediyor olmasıdır, çünkü işletim sisteminin kernel yazılım telif hk vs. adamlarda herşey kendi kontrollerinde neyin ne olduğu daha iyi biliyorlar.

şuda bir gerçekki 2 yıllık nexus modeline 4.1 JB yazılımı geldikten 3 Ay sonra S3 e yazılım geldi.
Samsung un yazılım argesinde çokta ileri seviyelerde olmadığını unutmayın.

ayrıca kişisel görüşüm ise samsung un son kullanıcıyı pekte önemseyen bir marka olduğunu düşünmüyorum.

burdan yola çıkarak stabilitenin google ın cihazlarında çok daha önde olacağını unutmayın.
yani birde hem tasarım hemde performans yada fiyat aralığı her zaman istediğiniz gibi olmaz.

bazen performanstan vazgeçmek gerekebilir bazende tasarımdan..

ha birde ayrıca fiyat olarak ne S3 nede One X boy ölçüşemez bu cihaz ile..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tasarım HTC ONE X
Pil HTC ONE X
Kullanışlılık HTC ONE X
Fiyat/Performans HTC ONE X
Yazılım (Stabilizasyon v.s) HTC ONE X
Arayüz HTC ONE X
Donanım HTC ONE X
Kamera HTC ONE X

Başka söze gerek yok HTC ONE X..veya plus..

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tasarımı hoşuma gitmiyor hocam. Yoksa tabii ki güncelleme konusunda kimsenin diyebileceği olmayan bir telefon.

Ben sizin yerinizde olsam Nexus 4'ü kesinlikle listeme koyardım. Aceleniz yoksa Nexus 4 fiyat olarak gerilediğinde diğer cihazlardan çok daha uygun fiyata alabilirsiniz. Üstelik cihaz donanım olarak gerçekten üst seviye. Galaxy S3'ü ve One X+'ı bile cebinden çıkarır.

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben sizin yerinizde olsam Nexus 4'ü kesinlikle listeme koyardım. Aceleniz yoksa Nexus 4 fiyat olarak gerilediğinde diğer cihazlardan çok daha uygun fiyata alabilirsiniz. Üstelik cihaz donanım olarak gerçekten üst seviye. Galaxy S3'ü ve One X+'ı bile cebinden çıkarır.
Hafızası da sıkıntılı ama. Yetersiz değil mi sizce de? :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Nexus diyenler kamera ve diğer multi medya özelliklerden feragat edecekse alsın güle güle kullansın. Sadece oyun oynar durur heralde.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
samsung galaxy s3 ile one x yarisir onda bile s3 alinmaz ken x+ saka gibi bir soru ,samsung cok basit bir arayüzesahip ,basit ucuz görünümlü dis yapi , ekran kalitesi one x yine daha iyi arayüz yine one x benim kendimin one x var su an yine alcak olsam yine htc alirim ,ha her ikisininide kullandim ama esim fotograf kaliteli cektigi icin elimden aldi banada yine eski htc hd2 kaldi ,ben eger su an htc deluxe beklemessem bende bir one x+ alirdim ha bu arada one x de custom rom olan venom team cikardgi romu kullaniyorum harika bir sistem nerdeyse eksiksiz bir telefon olmus

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Bir haftadır One X+ kullanıyorum, daha önce Galaxy S3 bizzat olmasa da eşten dosttan alıp denedim. İkisi arasında tek hissedilir fark, tasarım ve arayüz konusunda.

HTC arayüzüne oldum olası tavım, o yüzden o konuda objektif olamayacağım ama, ilk duyurulduğunda büyük eleştiri alan S3 "damla" tasarımının karşısında One X+ her haliyle "kaliteyim" diyor :)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hafızası da sıkıntılı ama. Yetersiz değil mi sizce de? :)

Bana 16 GB yetiyor. Bu kişisel bir durum elbette. Size yetmeyebilir. Ayrıca [MENTION=57891]pcwolf[/MENTION]'un dediği gibi kamerası mükemmel değil. Yine de belirteyim Nexus 4'te Sony üretimi lens var ve piyasanın en iyilerinden biri. Mükemmel değil diyorum çünkü Sony'nin 13 MP'lik başka bir lensi var ve daha üstün. ancak Nexus 4'ün kamerası kesinlikle kötü değil ve günlük ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Örneklerine verdiğim linkten bakabilirsiniz.

http://www.anandtech.com/Gallery/Album/2430

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Nexus diyenler kamera ve diğer multi medya özelliklerden feragat edecekse alsın güle güle kullansın. Sadece oyun oynar durur heralde.

multimedia dan kasıt neyden feragat edecekler bilgilendirirmisin ?

hafızanın 16gb ile sınırlı olmasımı sorun ?

onca yıllık bilgisayar elektronik sektöründeyim 32-64gb telefonu olan onlarca, müşterim oldu hepsinin yazılım vs işlerini yaptım. hiçbirinde kapasitenin %100 üne yakın bir doluluk oranı.

kimse kusura bakmayın ama bi insan bir telefona 16gb video yada foto dolduracaksa gitsin profesyonel bir fotoğraf makinası ile profesyonel bir kamera alsın kendine.. bu cihazları adı boşuna akıllı telefon değil bu ismin verilmesindeki amaç herşeyden birer parça olmasıdır. sosyal uygulamaları, belli büyüklükte video ve fotoları işleyebilmek iyi bir akıllı telefon için fazlası ile yeterlidir

daha fazla multimedia dan kasıt nedir ? yani after effect de video mu render yapıcaz ? ne yapıcaz ?

demem oki akşamdan akşama bilgisayar herkesin elinin altında boşaltıver gitsin. yine dediğim gibi multimedia kapasitesinde hafıza yetmez dye düşünenler bence akıllı telefon işini bırakım profesyonel kamera yada fotoğraf makinası almalılar..

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
multimedia dan kasıt neyden feragat edecekler bilgilendirirmisin ?

hafızanın 16gb ile sınırlı olmasımı sorun ?

onca yıllık bilgisayar elektronik sektöründeyim 32-64gb telefonu olan onlarca, müşterim oldu hepsinin yazılım vs işlerini yaptım. hiçbirinde kapasitenin %100 üne yakın bir doluluk oranı.

kimse kusura bakmayın ama bi insan bir telefona 16gb video yada foto dolduracaksa gitsin profesyonel bir fotoğraf makinası ile profesyonel bir kamera alsın kendine.. bu cihazları adı boşuna akıllı telefon değil bu ismin verilmesindeki amaç herşeyden birer parça olmasıdır. sosyal uygulamaları, belli büyüklükte video ve fotoları işleyebilmek iyi bir akıllı telefon için fazlası ile yeterlidir

daha fazla multimedia dan kasıt nedir ? yani after effect de video mu render yapıcaz ? ne yapıcaz ?

demem oki akşamdan akşama bilgisayar herkesin elinin altında boşaltıver gitsin. yine dediğim gibi multimedia kapasitesinde hafıza yetmez dye düşünenler bence akıllı telefon işini bırakım profesyonel kamera yada fotoğraf makinası almalılar..

devir değişti, belki filmleri artık telefona yükleyip de izleyeceğim uzun yolda? bunu kimse bilemez. 128gb olsa 100gb'ı dolar o kartın.