HTC One resim kalitesi

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Beyler ben mi bu cihazla resim çekemiyorum yoksa Kameramda bir sorun mu var bu cihaz düşük ışık performansı altında resim çekmek için değil miydi

Ayrıca Cihaz Yazılımı 4.2.2 gece modunda flash açılmıyor mu ? bir de 4.3'e güncellesem daha iyi çeker mi ?

KiiLFQg.jpg

bfNfMiM.jpg

d1U7hSm.jpg

bok2qSU.jpg

K5hjqzx.jpg

oj1nuZI.jpg

KOp6ewl.jpg

Bunlar da gündüz çekim resimler

Eiupygr.jpg

pcYEDDa.jpg

Sc0Hv5j.jpg

Ef46GAC.jpg

1gG79Ax.jpg

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Gündüz çektikleri gayet iyi fakat gece ler biraz sikintili gibi.... Zaten htc one in kamerasi çok övüldü ama gerçekte pekde iyi olmadiklari çikti ama video kalitesi gayet iyi....

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
daha ne olacaktiki profesyonel kamera gibi cekim yapacak degilya ufacik alet,
5s bundan biraz daha iyi

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gündüz çektikleri gayet iyi fakat gece ler biraz sikintili gibi.... Zaten htc one in kamerasi çok övüldü ama gerçekte pekde iyi olmadiklari çikti ama video kalitesi gayet iyi....
Gündüz çekimleri vasat gece zaten vasatın altında ve pembeleşme sorunu ortaya çıkmaya başladı

daha ne olacaktiki profesyonel kamera gibi cekim yapacak degilya ufacik alet,
5s bundan biraz daha iyi

İp 5, 5s veya diğer akıllı telefonlar nasıl çeker bilmem ancak ben bozulmasa kullanmaya devam edeceğim N95'imle bile şöyle resim çekiyordum
http://i.imgur.com/OlmJESX.jpg

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Htc one da çok güzel videolar çekebilirsin ama iş fotoya gelince kötü keşke daha iyi bir kamera koysaydı htc yok satardı.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
ßLaCkЯiDeЯ;3144906 dedi ki:
Gündüz çekimleri vasat gece zaten vasatın altında ve pembeleşme sorunu ortaya çıkmaya başladı
sen bi 4.3 ü kur gelişme olmassa garantiye göster günügüz çekimleri iyi olması lazım gece çekimleri kötü genelde... peki video çekimi nasıl...

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ßLaCkЯiDeЯ;3144906 dedi ki:
Gündüz çekimleri vasat gece zaten vasatın altında ve pembeleşme sorunu ortaya çıkmaya başladı .
sen bi 4.3 ü kur gelişme olmassa garantiye göster günügüz çekimleri iyi olması lazım gece çekimleri kötü genelde... peki video çekimi nasıl...

Video çekimini denemedim onu da deneyeyim 4.3'ü kurmaya gerek yok pembeleşme var hızlıal'a geri yollayacağım büyük ihtimal

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
HTC One Kamerada üst seviye telefonlara göre çok geride, maalesef.

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
HTC One Kamerada üst seviye telefonlara göre çok geride, maalesef.
Üst seviye değil alt seviyenin bile altında :thumbdown: daha önce N95'le çektiğim resim yukarıda onda kamera 5mp, One'de 4mp arada bu kadar fark olmaması lazım :confused1:

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
one'daki ultrapixelin koca yalan olduğu ortada. video performansı güzel diyorlar gerisi tırt.

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
one'daki ultrapixelin koca yalan olduğu ortada. video performansı güzel diyorlar gerisi tırt.
Video performansını deneme şansım olmadı daha doğrusu ihtiyaç duymadım kameradaki pembeleşme sorunu yüzünden geri iade için yolladım alacak olanlar da Kamera kullanmayacaksa alsın cihazın tasarımı, aluminyum kasası, stabilliği 10 numara ama çektiği resimler maalesef sosyal medyada paylaşmak için bile yeterli değil :scared:

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
4.3 kullanıyorum kamerayla ilgili tek sıkıntım 4 mpx olması bunun dışında, özellikle düşük ışık altında rakibi yok fotoğraflarla kanıtlamak isterdim ama mobilim. İsteyen arkadaşlar xda konusundan bakabilir. :)

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
4.3 kullanıyorum kamerayla ilgili tek sıkıntım 4 mpx olması bunun dışında, özellikle düşük ışık altında rakibi yok fotoğraflarla kanıtlamak isterdim ama mobilim. İsteyen arkadaşlar xda konusundan bakabilir. :)
kamera kendi denemelerim sonucu benim hurdaya çıkan N95'ten kötüydü kamerada da pembeleşme vardı hızlıal'a geri iade ettim htc m8'de de bu saçma kamera sensörü kullanılacakmış muhtemelen pembeleşme sorunu m8'de de yaşanacak Htc batmaya bu kadar neden hevesli anlamak mümkün değil :cursing:

Renegade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buradaki yorumların bazılarına inanamıyorum.Kamera cok geriymis,arkadaslar ultrapixel gelecegin teknolojisidir htc one sahibi olarak cok güzel cektigim fotolarım oldu ve diger telefonlarla karsılastırdıgımda Gündüz cekimlerinde diger üst düzey telefonlarla kücük farklar dısında nerdeyse aynı yeterki fotograf modlarını kullanabilin.Gelelim konuyu acan arkadas htc one gece degil gündüz cekimlerinde iyi bunun nedeni ultrapixel teknolojisindeki büyük ama az sayıda pixellerin ancak iyi ısık aldıklarına aktif olmalarıdır.

Lütfen Htc one sahibi olmayanlar yorum atmasın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesım kamera yazılmla alakası yok donanımdır 4.3 degıl 20.5 yuklesen aynı ceker :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
htc gerçekden çok iyi kullanmasini bilen için bende htc one var birde iphone 5s ikiside iyi htc farklı 5s farklı ama htc ye laf yok bence

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben Htc one'in hem kamerasindan hemde diğer özelliklerinden çok memnunum öyle oyun oynayanlardan değilim .işimi fazlasıyla görüyor.zaten ben bu telefonu alırken kasası için aldım.kasasina aşığım.gerisi beni fazla ilgilendirmez.plastige para vermem ben

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Önemli olan doğru ışığı yakalamak yazmış.. :)

Doğru ışıkta(yeterli ışıkta) neredeyse tüm telefonlar iyi çeker zaten.

Kimseyi kandırmayın one'ın kamerası çok vasat.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
örnek gösteren arkadaşların resimleri çok iyi bence sağlam çekiyor.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Vasatmı bilmem ama ultrapixelin vaadettiği performansı vermediği çok açık üstelik 4mp ile sınırlı olduğu için ayrıntılarda diğer telefonlara göre çok düşük. Şimdi kullanan arkadaşlar çok süper mükemmel diye düşünebilirler kedinin yavrusu kendine aslan gelir hesabı ama neye göre mükemmel rakiplerine göre mi? Ama hakkını yememek lazım full hd video performansı rakipleriyle başabaş kapışır hatta daha iyi sonuçlar verdiği doğru.

hidoriumen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fotoğrafı herkes çekemez 2mp,5mp,15mp farketmez çekmeyi bilmiyorsan ff profesyonel makinayla bile çekemezsin.Fotoğrafı güzel gösterecek noktalar var,bunlar kompozisyon,renk ve ışık ...Bunları iyi ayarlarsanız güzel fotoğraf olur.He teknik kısımlarda yani daha canlı renkler,az grenli fotoğraflar,netliği yüksek kareler yakalamak için teknik özellikleri yüksek makinalar gerekir.Ama tartışılan şey bu mu?Bu olmadığı en son mesajda çektiği fotoğrafları paylaşan arkadaşın fotoğraflarına yaptığınız yorumlardan belli oluyor.Çok güzel kareler ve gayet iyi bir teknik...İkisi birleşince belki ff makina ile çekilmiş fotoğraflardan fazla beğeni alıyor.Yani işin özü şudur,htc one,ip5s,nexus5-4,samsung galaxy 4 ,nokia fark etmez.Göz varsa güzel fotolar çıkar,yok ise makinaya küfür edebilirsiniz:)Teknik anlamda her makinanın kendine göre bi zamanlaması,ışığı alışı,sensörü vs vardır,bunları iyi izleyip kendinizi ona adapte ederseniz çekersiniz.Tek fark baskıda oluşur.Onuda hobi çekimi yapanlar fark etmez.Hadi kolay gele...

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Önemli olan doğru ışığı yakalamak yazmış.. :)

Doğru ışıkta(yeterli ışıkta) neredeyse tüm telefonlar iyi çeker zaten.

Kimseyi kandırmayın one'ın kamerası çok vasat.
Berbat ha ... Bana kendin çektiğin artık s4 le mi neyle çekersen fotoları atsana merak ettim şimdi bu fotoları her cihaz çekiyormuş ya hanii

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben UltraPixel den hic sıkıntım yok harika resimler cekiyor ayni anda Htc one Dan 5 tane aldik aile icinden herkes cok memnun tabi bu herkese Gore degisir

ONE_M7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
htc dusmanları bi bitmediniz gitti gidin arkadasım kendi meranızda oynayın :) kedi uzanamadıgı et'e mundar dermiş ;)