HTC One Kullanıcıları Kulübü

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=351001]zindan34[/MENTION] hayirli olsun. Herkes aldi bi ben almadim :D

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
:D Gebze'deyim. Sonunda buldum telefonu bi yerde Gebze'de.. :D LYS'ler bitsin alicam hemen. 2 hafta kaldi :D

oggnogg

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba bende telefonu 2 haftalık uzun araştırmalar sonunda s3 ümü satarak aldım,

Öncelikle samsung telefonu htc ile karşılaştırmanız htc ye büyük hakaret olur. Samsung s4'ün 260 iphone5 370 htc nin 600 dolara yakın maliyeti olduğunu okumuştum me kadar gerçek bilmiyorum ama bir mağazaya girin s4 sony exp z gibi telefonları elinizie alın birde htcyi elinize alın %100 garanti veriyorum htc alıp çıkarsınız. Telefonun fazla piyasada olmaması nedeni avrupada çok sattılar ve telefonun üretimi zor diğer plastikler gibi değil talepleri karşılayamadıkları için üretimi 2 katına çıkaracaklarını söylemişlerdi.

Htcnin fiyatının bence düşmesini beklemeyin düşşe bile samsung gibi 2 bin tllerden bin tl lere düşmez garantisini veriyorum. Telefon her yönden iyi telefon çalışmasın kapalı olsun bence şekli ve karizması yeter tek bunun için bile kullanabilirim bu telefonu bence şuan kamera, ses, kaliteli malzeme, şekil olarak ve bir çok özellik bakımından tartışılmaz en iyi telefon bence iphone ve samsung yanında eksik kalıyolar. Özellikle samsun s4 ü incelemedim telefon oyuncak gibi geldi

Herkez iphone alıyo diye iphona alan arkaşlarımı gördüm evet s4 de daha çok uygulama var ama çoğunu kullanmıycaksınız emin olun kimse dışarda gezerken örneğin ses komutu ile uğraşmaz insana görmemiş derler ama htc dolu dolu bir telefon gerekli olan şeyleri koymuşlar en eksik ne fazla bence kamera müzik gibi en çok kullanılan şeyleri çok güzel ve kusursuz yapmışlar.

Bence htc almasanız bile telefon almaya giderken en azından bi elinize alın emin olun htc alıp ordan cıkarsınız.

Telefonun eksileri var mı? Elebette var en önemlileri;

- Arkadaşlar bu arada sarj konusuna fazla takılmayın s4 den 300 mah az olmasına rağmen s4 ile aynı gidiyo yanlıs ilk 1 hafta çok gider her telefonda böyle çünkü 0 şarj olduğu için 0 arabalar gibi çok yakıyo:)

- En büyük eksisi sd kart takılmıyo ve azda olsa ısınma sorunu var ama o kadar işlemciye normal aliminyum kasa ile biraz azalıyo daha hiç kasma yada donma görmedim

Uzun lafın kısası plastik oyuncak gibi cebinize koyduğunuz kırıcak diye kortuğunuz telefonlara herkez alıyo diye 2000 hatta daha fazla para verceğinize çok çok karizma herkezden farklı dikkat çeken ruhu olan kalite ve performansı istiyorsanız anlatılanlara bakmyın alın derim kağıt üstünde farklı teoride her şey farklı emin olun s 3 s 4 leri kırılacak diye rahat cebinize koyup gezemesiniz.

Arkdaşlar yanlış olması htc fanı veya çalışanı değilim bilgi vermek ve muhabbet için üye oldu samsung u da kötülemiyorum ama bence samsung rakip olamaz ancak iphone rakip olur ama bence htc çok daha iyi appleın adı var sadece

Ben htc fanı değilim htc one fanıyım kesinlikle hiç bir telefonumda bu kadar heycanlanmamıştım ama bu telefon dediğim gibi bir ruhu var özelikle siyahı sağlamlık şekil estetik performans kamare ses ne bekliyosanız bu telefonda bence 2000 tl değer htc firmasına helal olsun bu para çünkü bu malzeme kendini belli ediyo.

Şimdi diyceksiniz ki bu adam telefonu bu kadar övdü tasarım beni benden aldı daha iyi tasarım varmıydı elbebte eski telefonlar daha şekildi ama git gide telefonların şekli bozuldu yıllanmış şaraplar daha güzel olur misali ama htc sesimizi duydu bize en son teknoloji tasarım harikası bişe yaptı şuıanda akıllı telefonların alayı tipsiz (bence) ama htc bunu bir avantaj olarak kullandı.

Sonuç olarak telefonumu çok seviyorum hayran oldum bu saaten sonra htc one gerçekten one:)
Telefonun rengi siyahmı eğer siyahsa çizilme veya soyulma oluyormu ?

zindan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonun rengi siyahmı eğer siyahsa çizilme veya soyulma oluyormu ?

selam telefon siyah daha yeni çizilme soyulma ile ilgili yanlış bilgi vermek istemem ama aldığım yerde satan arkdaşta girisi var dı arkadaki beats audoi yazısı felan baya bi silinmişti. Kılıf almamı önerdi bende örjinal renkli kılıfından aldım ama büyük ihtimal kılıfsız arkdaki yazı silinir diye düşünüyorum her iki renkdede

golgeoyunlari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iki hafta oldu sanırım telefonu aldım yorumların hepsini okudum. herkes çizildiğini söyledi. bende bakayım dedim. bu arada telefon sürekli cebimde durur kılıfsız ve genelde çok gaddar:) kullanırım telefonları. baktım hiç bir çizik yok. hatta yanlardaki ince parlak yerlerde bile. benim telefonum htc one değil mi acaba :) kazıklandım mı yoksa. bende çizilmesini istiyorum telefonumun :p

oggnogg

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beats audio yazısının kazındığını bir videoda görmüştüm dikkatli kullanmak gerekiyor.Teşekkürler bu arada :)

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben hala kasa açıklığına takıldım :/ bu yüzden 1 hafta önce almam gereken telefonu sürekli erteleyip ıos ya windowsphone 8 e yöneliyorum Lütfen HTC ONE gri telefon alan varsa [bimeks, teknosa , istanbul bilişim,mediamarkt , vatan computer mağazalarından alan varsa ( kasa açıklığı olmayan) ] lütfen nereden aldığını yazsın :) teşekkürler

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Ben hala kasa açıklığına takıldım :/ bu yüzden 1 hafta önce almam gereken telefonu sürekli erteleyip ıos ya windowsphone 8 e yöneliyorum Lütfen HTC ONE gri telefon alan varsa [bimeks, teknosa , istanbul bilişim,mediamarkt , vatan computer mağazalarından alan varsa ( kasa açıklığı olmayan) ] lütfen nereden aldığını yazsın :) teşekkürler
Galiba htc one alan herkesin kasasında açıklık yok vatan bimeks'teki htc one'ların power tuş bölümünde açıklık vardı kağıt soksan girer o derece.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ben de kasa açıklığının neden bu kadar büyütüldüğüne takıldım açıkçası :D

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de kasa açıklığının neden bu kadar büyütüldüğüne takıldım açıkçası :D

Ya sonuçta sen bu telefona 2000 tL VERiyosun az para değil yakındada kasadan ayrılırsa telefon hiç şaşırmam. Telefonun teknik özellikleride tasarımıda muhteşem ama bu kasa açıklığı yüzünden Nokia Eos ya da Iphone 5S i beklemekten başka çarem yok :/

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ya sonuçta sen bu telefona 2000 tL VERiyosun az para değil yakındada kasadan ayrılırsa telefon hiç şaşırmam. Telefonun teknik özellikleride tasarımıda muhteşem ama bu kasa açıklığı yüzünden Nokia Eos ya da Iphone 5S i beklemekten başka çarem yok :/

O telefon o açıklık yüzünden bırak kendi kendine ayrılmayı, güç ve kuvvet uygulayarak bile ayrılmaz. o kasayı presle basıyorlar. O açıklıklar kesimlerden kaynaklanan ufak hatalar. Mesela benim ses tuşunun üstü düz değil hafif eğik. Tuş dikdörtgen değil yani. Biraz açıklık var bazı yerlerinde eğiklik var. Olabilecek şeyler. Ne gözüme ne elime takılıyor.

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar buradan kullandığımız costum romları ve kernelleri paylaşır en azından adlarını yazıp stabil olup olmadıklarını söylersek birbirimize çok yardımımız dokunur diye düşünüyorum . Eğer telefonu root etmede sorun yaşayan arkadaşlar varsa onlarada burdan yardım edebiliriz.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Kesinlikle, [MENTION=350367]ss1984[/MENTION] ün dediği gibi buradan en azından "Falanca ROM'u kullanıyorum, şöyle şöyle çalışıyor, buyurun bu da link." şeklinde basit, fazla detaya inmeden ROM'ları tanıtabiliriz. Ben daha Root yetkisi bile almadım, hiç ihtiyaç duymuyorum dersem yalan olur ama uğraşmayı hiç istemiyorum. Eski cihazım en son ROM yemekten sapıtmıştı zaten. :)

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle, [MENTION=350367]ss1984[/MENTION] ün dediği gibi buradan en azından "Falanca ROM'u kullanıyorum, şöyle şöyle çalışıyor, buyurun bu da link." şeklinde basit, fazla detaya inmeden ROM'ları tanıtabiliriz. Ben daha Root yetkisi bile almadım, hiç ihtiyaç duymuyorum dersem yalan olur ama uğraşmayı hiç istemiyorum. Eski cihazım en son ROM yemekten sapıtmıştı zaten. :)

Zaten fazla rom yüklemekten ziyade uygun rom bulup , bu romla devam etmek çok daha mantıklı. Örneğin ; ben HTC one x için viper rom a geçtikten sonra sadece bu romla 7 - 8 aydır devam ediyorum. Rom yazan arkadaşlar sağolsunlar çok iyi güncelleme desteği sunuyorlar ))

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Zaten fazla rom yüklemekten ziyade uygun rom bulup , bu romla devam etmek çok daha mantıklı. Örneğin ; ben HTC one x için viper rom a geçtikten sonra sadece bu romla 7 - 8 aydır devam ediyorum. Rom yazan arkadaşlar sağolsunlar çok iyi güncelleme desteği sunuyorlar ))

Normalde dediğin çok daha mantıklı ama normalde. Eski cihazım Atrix, küçük bir araştırmayla ROM piyasasının nasıl karışık olduğunu öğrenebilirsin. Ben cihaza yüklersem Revolution HD yüklerim. Başkasına çok bakacağımı sanmıyorum, mike1986 ve ekibi bu işte gayet başarılı.

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Normalde dediğin çok daha mantıklı ama normalde. Eski cihazım Atrix, küçük bir araştırmayla ROM piyasasının nasıl karışık olduğunu öğrenebilirsin. Ben cihaza yüklersem Revolution HD yüklerim. Başkasına çok bakacağımı sanmıyorum, mike1986 ve ekibi bu işte gayet başarılı.

Söylediğine aynen katılıyorum. Benim demek istediğim tabi yeni cihazda doğru rom ve kernel ikilisini bulana kadar deneme yapmamız gerekli. Fakat doğru romu bulduktan sonra ben pek fazla kurcalamam. Uzun süredir Android telefon ve rom işleri ile ilgiliyim .Ben bu yöntemi izlerim genelde :) Örneğin şu an tam olarak HTC One için istediğim rom u bulamadım . 4-5 Farklı rom denedim . Android revolution güzel bir rom . Fakat bu ekip çok fazla özelleştirme yapmıyor. Yani görünüm anlamında pek bir değişiklik sunmuyorlar. ( tema vb ... gibi ) Amaçları stabilite ve uzun bateri süresi . Ayrıca mike1986 sanırım HTC çalışanı . Adam nerden buluyor bilmiyorum ama yeni güncellemelerin kaynak kodlarını XDA da bu eleman dağıtıyor . Şu an bu arkadaş sayesinde 4.2.2 kullanıyorum ...

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Söylediğine aynen katılıyorum. Benim demek istediğim tabi yeni cihazda doğru rom ve kernel ikilisini bulana kadar deneme yapmamız gerekli. Fakat doğru romu bulduktan sonra ben pek fazla kurcalamam. Uzun süredir Android telefon ve rom işleri ile ilgiliyim .Ben bu yöntemi izlerim genelde :) Örneğin şu an tam olarak HTC One için istediğim rom u bulamadım . 4-5 Farklı rom denedim . Android revolution güzel bir rom . Fakat bu ekip çok fazla özelleştirme yapmıyor. Yani görünüm anlamında pek bir değişiklik sunmuyorlar. ( tema vb ... gibi ) Amaçları stabilite ve uzun bateri süresi . Ayrıca mike1986 sanırım HTC çalışanı . Adam nerden buluyor bilmiyorum ama yeni güncellemelerin kaynak kodlarını XDA da bu eleman dağıtıyor . Şu an bu arkadaş sayesinde 4.2.2 kullanıyorum ...

O adam çok garip, HTC için en iyi developer diyebilirim. Onun dediği zaten şu "No visual changes, just performance improvements." Uğraşmadım daha cihazla diyorum ya. Uğraşırsam ya AOSP falan kurarım ki o zaman bir uçak olur elimde ya da Revolution HD.

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O adam çok garip, HTC için en iyi developer diyebilirim. Onun dediği zaten şu "No visual changes, just performance improvements." Uğraşmadım daha cihazla diyorum ya. Uğraşırsam ya AOSP falan kurarım ki o zaman bir uçak olur elimde ya da Revolution HD.

Dostum AOSP kurmak bu cihaz için çok mantıklı gelmiyor bana. Ben zoe nin özelliklerini kullanamadiktan sonra blinkfeed kullanamadiktan sonra HTC one yerine nexus alırdım. Tabii karar sana ait .

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
O telefon o açıklık yüzünden bırak kendi kendine ayrılmayı, güç ve kuvvet uygulayarak bile ayrılmaz. o kasayı presle basıyorlar. O açıklıklar kesimlerden kaynaklanan ufak hatalar. Mesela benim ses tuşunun üstü düz değil hafif eğik. Tuş dikdörtgen değil yani. Biraz açıklık var bazı yerlerinde eğiklik var. Olabilecek şeyler. Ne gözüme ne elime takılıyor.
Üstad telefonu o açıklıkla alırsam ekranın içine toz girermi acaba almayı düşünüyorumda s4'te hayır yok elime aldığım gibi htc'ye aşık oldum o ne güzel telefondur o.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Üstad telefonu o açıklıkla alırsam ekranın içine toz girermi acaba almayı düşünüyorumda s4'te hayır yok elime aldığım gibi htc'ye aşık oldum o ne güzel telefondur o.

Hocam buyur ifixit telefonu parçalarken ekranı çıkardığında bak. Camla, panel birleşik. Onun dışında ekran kasadan bağımsız siyah bir plastik dikdörtgenin içinde duruyor gibi geldi bana. ifixit linki Adım 3'e bakabilirsin bahsettiğim fotoğraflar için.

Dostum AOSP kurmak bu cihaz için çok mantıklı gelmiyor bana. Ben zoe nin özelliklerini kullanamadiktan sonra blinkfeed kullanamadiktan sonra HTC one yerine nexus alırdım. Tabii karar sana ait .

Bakalım Google Edition'ı nasıl çıkacak cihazın. Zoe olursa üzerinde en azından onun üzerine kurulacak ROM'lar çok güzel olacaktır ama olacağını sanmıyorum o ayrı.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Hocam buyur ifixit telefonu parçalarken ekranı çıkardığında bak. Camla, panel birleşik. Onun dışında ekran kasadan bağımsız siyah bir plastik dikdörtgenin içinde duruyor gibi geldi bana. ifixit linki Adım 3'e bakabilirsin bahsettiğim fotoğraflar için.
46fdXnwIKKFXYVaZ.large
e

Bahsettiğin bu resimse bana da ekran kasadan ayrı bir bölmede duruyor gibi geldi.
Google Edition'ı beklemeyin bence tr'ye gelmez.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bahsettiğin bu resimse bana da ekran kasadan ayrı bir bölmede duruyor gibi geldi.
Google Edition'ı beklemeyin bence tr'ye gelmez.

Aynen, buydu. Google Edition'ın kendi değil de üzerindeki yazılım önemli bizim için.

------------------------------------------------------------------

HTC One için hazırlanmış güzel bir video. İşin açıkçası kasanın hazırlanışı kısımları açısından bilgi sahibi olmamıza yarayacaktır. Ayrıyetten kullanılan bu müziği çok seviyorum, çok duydum ama ne olduğunu bilmiyorum, aydınlatan olursa sevinirim.

[video=youtube;U58V2C7Ql8s]https://www.youtube.com/watch?v=U58V2C7Ql8s[/video]

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Google edition da sense arayüzünde olan yazılımların hiç biri olmayacak . Örneğin zoe veya blinkfeed yok . Saf android arayüzü var. Zaten HTC bu yazılımı tüm HTC One lar için yüklenebilir yapacak . Yani Biz istersen bu saf android i HTC sitesinden indirip kurabileceğiz . Ben tekrarlıyorum Blinkfeed olmadan Zoe olmadan Beats Audio olmadan bu telefonu taşımanın hiç bir espisi yok . Ama zevk meselesi isteyen arkadaşlar bunuda kurabilirler .

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Herkese mrb bende Htc one 1 hafta önce kavuştum ancak 3 problemle karşılaştım 1.Tuş kilidini açarken telefon takılıyor ve ekran yanıp sönüyor bu yaklaşık 5 dk kadar sürüyor ancak bugün bu durumun daha fazlasını yaşadım tel dondu ve 10 dk kadar hiç bir şey yapamadım 2.D-day diye bir oyun oynuyordum oda dün açılmamaya başladı halbuki bir sıkıntı yoktu 3.Ekran bekleme modunda olunca ekranda küçük küçük kareler olşuyor bu normalmi sizde yaşadınızmı bu problemleri bu konuyla ilgili yasal haklarım nelerdir bir bilgi verirseniz sevinirim Not:Telefonun kaskosu yok.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
AOSP kullanmak bir çok özellikten vazgeçmek olacaktır bence de. Yalnız sense 5.0ı da pek onayladığımı söyleyemem. Blinkfeedi kaldırmak istiyorum ama kaldıramıyorum. Ana sayfada da sadece 4 panele kadar izin var daha fazla ekleyemiyorum. Alt paneldeki ikonlar da sabit. Güzelce harmanlanmış bir rom olursa iyi olur bence. Galiba sense 5.1 gelecek, bunları düzeltirler umarım.

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AOSP kullanmak bir çok özellikten vazgeçmek olacaktır bence de. Yalnız sense 5.0ı da pek onayladığımı söyleyemem. Blinkfeedi kaldırmak istiyorum ama kaldıramıyorum. Ana sayfada da sadece 4 panele kadar izin var daha fazla ekleyemiyorum. Alt paneldeki ikonlar da sabit. Güzelce harmanlanmış bir rom olursa iyi olur bence. Galiba sense 5.1 gelecek, bunları düzeltirler umarım.

Yazdığın sorunlara bende katılıyorum. Yanlız alt paneldeki ikonlari degistirebiyorsun. O ikonlari programların olduğu ekranda değiştirebilirsin. Bende sense 5.1 de küçük ama kullanım açısından önemli değişiklikler bekliyorum .