HTC Desire Video İnceleme

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
HTC Desire Video İnceleme

HTC'nin piyasaya sürdüğü en yeni modellerden biri olan Desire'ı sizler için detaylı bir şekilde inceledik. Android 2.1 işletim sistemi kullanan HTC Desire nasıl bir cihazmış beraber görelim.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Telefon olarak sanırım galaxy s ten de iyi iphone dan da. Emin değilim ama baktığım bi kaç araştırma sonucunda hep HTC öndeydi.

prince_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye de satış yeri varmı? resmi kanallardan..

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Ürünü Türkiye'ye Brightstar getiriyor. Vodafone ile beraber gelecek.

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
bu ürün çıkalı seneler oluyor shiftdelete ürün inceleme konusunda çok ağır davranıyor kesinlikle kendilerine göre haklı sebepleri illaki vardır ama diğer teknoloji sitelerinden geri kalıyorlar n8 in bile hala video incelemesi yapılmadı ve videolardaki amatörlükte çok belli ediyor kendini lütfen biraz daha profesyonellik

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
bu ürün çıkalı seneler oluyor shiftdelete ürün inceleme konusunda çok ağır davranıyor kesinlikle kendilerine göre haklı sebepleri illaki vardır ama diğer teknoloji sitelerinden geri kalıyorlar n8 in bile hala video incelemesi yapılmadı ve videolardaki amatörlükte çok belli ediyor kendini lütfen biraz daha profesyonellik

Ürün ilk kez Şubat 2010'da tanıtıldı. Avrupa'da piyasaya çıkması 2010'un ortalarına denk geliyor.

Hangi ürünlerde geri kaldığımızı ve amatörlükten ne kastettiğinizi biraz açarsanız seviniriz.

Cincin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ürün ilk kez Şubat 2010'da tanıtıldı. Avrupa'da piyasaya çıkması 2010'un ortalarına denk geliyor.

Hangi ürünlerde geri kaldığımızı ve amatörlükten ne kastettiğinizi biraz açarsanız seviniriz.

Desirenin üzerine yeni modeller çıktı. Desirenin fiyatı oldukça aşağı düştü. videoda da görsel olarak kendini tekrarlıyor. iç menülere girilmedi.

HD2'nin de video incelme tarihine bakarsanız Türkiye'ye geliş tarihinden oldukça sonra olduğunu göreceksiniz.

Geçmiş dönemlerde ki video incelemelerini daha başarılı buluyordum.

Geçte olsa yinede teşekkürler.

prince_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung galaxy s i9000 incelemsi de yapılmadı galiba.. tam araştırmadım ama, bencede detaylı incelemeleri genişletmeleri lazım..

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9

2010 ortalarında dediğimize göre avrupada çıkalı 5 ay gibi bir süre olmuş sizce bu geç kalınmış bir süre değilmidir ? 2 küsür dakikalık bir inceleme yani hani yaptık demek için yapılmış adeta ben şimdi önek bir inceleme göstersem diyeceksinizki o sitenin çığırtkanlığını yapıyorsunuz diyeceksiniz ama öyle birşey yok sadece gerçekten çok profesyonelce çalışıyorlar incelemeler olsun diğer videolar olsun mesela diğer bir teknoloji sitesinde n8 in inceleme videosu tam 34 dk.. burada ben sizi neden eleştirme gereği duyuyorum çünkü shiftdelete.net i gerçekten seviyorum ve ondan daha kaliteli bir hizmet almak istiyorum...saygılar.

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Benim şahsi düşüncem, 34 dakikalık bir incelemeyi kimsenin sonuna kadar sabredip de izlemeyeceği yönünde.

Eleştiriler bizim için önemli, gördüğünüz şeyleri bizlerle paylaşın mutlaka. Yapıcı olduğu sürece biz her zaman iyi şekilde karşılarız.

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Katılıyorum, video son derece doyumsuz ve ayrıntı içermiyor. 34 dakika olmasa bile kesinlikle en az 15 dakika olmalı. Bu bir video inceleme değildir. Ürünün video tanıtımıdır. Bu tarz smartphone'lar için iyi ve ayrıntılı inceleme videoları yayınlanmalıdır. Kaldı ki bu videolar bir çok sitede var ve SDN'ye gönül bağımız olmasına rağmen maalesef bu videoları o sitelerden takip ediyoruz.

Ayrıca video inceleme diye sunduğunuz içerik çoğu kez "inceleme" olmaktan çok "bu telefon piyasaya çıktı şöyle şöyle özellikleri var"dan öteye maalesef gidememektedir. O yüzden "amatör" denmesine sinirlenmemeli, bu lafın yaptığınız işe ve size değil sunduğunuz videoya olduğunu düşünmeli ve bunu daha iyi seviyeye çekmek için bir yapıcı eleştiri olarak kabul etmelisiniz. Kaldı ki videonun 02:20 dakikasında kamera için "optic zoom"u olduğundan bahsetmiş sayın editör.

Son olarak da Desire için bu "video inceleme" evet geç kalmış bir incelemedir. Bu telefonların elinize nasıl geçtiğinin hikayesini tabiki biliyoruz ve bu konuda Türkiye'de ciddi sıkıntılar olduğundan haberimiz var ama bazı siteler bu donanımlara kısa sürede ulaşıp yayınlıyorlarsa bence burada da bir eksikliğiniz söz konusu.

Ben bu siteyi seviyorum ve yıllardır hep destekledim. Sayın site sahibiniz bir gün bloğunda "tasarım olarak hiç iyi olmasa bile okuyucu kitlesi bu siteye gönül vermiş ve bu tasarıma rağmen bizi yalnız bırakmıyorlar" demişti. Eminim bunu söylerken eleştiri yapabileceğimiz gerçeğinin de farkındadır. Saygılar.

edit: imla

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
shift delete sakami yapiyorsunuz su an desire hd cikacak

samsung es bundan üstünlügü sadece super amoled olusudur ,herhangi bir artisi yoktur ,fakat bundada 512 mb ramm bulunurken samsung s de 256 mb ram dir ve android kullanan en iyi telefon bence htc dir birkere htc sense olayi bir ayricaliktir ,ama hangisi güzel diye sorulsaydi ben samsung derdim ha bu arada samsungda icerik 8 gb depolama alani var

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Şahsen ben eleştirilere hiç kızmıyorum ve hepsine çok değer veriyorum.

Sürenin uzun olması gerektiğini belirten arkadaşlara katılmıyorum. Video inceleme 15-20 dakika yarım saat olamaz arkadaşlar. Önemli olan kısa süre içerisinde en fazla bilgiyi verebilmektir. Yoksa bizler de bir ürün için saatlerce video çeker, sayfalarca yazı yazarız fakat bu bizden çok sizi yorar.

Tüm dünyada video incelemeler en fazla 5 dakika sürer. Bundan daha uzununda okuyucunun dikkati dağılır, hele ki yarım saat sürecek bir incelemeyi sonuna kadar izleyecek birkaç kişiden fazla olmaz.

HTC Desire yıllar önce çıkmış bir telefon değil. En erken geçtiğimiz ilkbaharda dünyanın farklı yerlerinde piyasaya sürüldü. Ülkemize de cihazı Vodafone getirecek. HTC Desire Türkiye için yeni bir üründür arkadaşlar.

Ürünlerin Türkiye'deki firmalara geç gelmesi bizim dışımızda gelişen bir konu. Türkiye'ye ulaşan ürünlerin büyük çoğunluğunu da ilk olarak ShiftDelete.Net'ten takip edebilirsiniz.

Son olarak, optic zoom konusunda arkadaş haklı orada bir dil sürçmesi olmuş. Birçok işi aynı anda hatasız yapmaya çalışırken bu tip şeyler kaçabiliyor, bunları da sizler eleştirilerinizde dile getiriebilirsiniz. Tekrar söylüyorum her türlü eleştiriye açığız, yapıcı olduğu sürece.

sky_walker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şahsen ben eleştirilere hiç kızmıyorum ve hepsine çok değer veriyorum.

Sürenin uzun olması gerektiğini belirten arkadaşlara katılmıyorum. Video inceleme 15-20 dakika yarım saat olamaz arkadaşlar. Önemli olan kısa süre içerisinde en fazla bilgiyi verebilmektir. Yoksa bizler de bir ürün için saatlerce video çeker, sayfalarca yazı yazarız fakat bu bizden çok sizi yorar.

Tüm dünyada video incelemeler en fazla 5 dakika sürer. Bundan daha uzununda okuyucunun dikkati dağılır, hele ki yarım saat sürecek bir incelemeyi sonuna kadar izleyecek birkaç kişiden fazla olmaz.

HTC Desire yıllar önce çıkmış bir telefon değil. En erken geçtiğimiz ilkbaharda dünyanın farklı yerlerinde piyasaya sürüldü. Ülkemize de cihazı Vodafone getirecek. HTC Desire Türkiye için yeni bir üründür arkadaşlar.

Ürünlerin Türkiye'deki firmalara geç gelmesi bizim dışımızda gelişen bir konu. Türkiye'ye ulaşan ürünlerin büyük çoğunluğunu da ilk olarak ShiftDelete.Net'ten takip edebilirsiniz.

Son olarak, optic zoom konusunda arkadaş haklı orada bir dil sürçmesi olmuş. Birçok işi aynı anda hatasız yapmaya çalışırken bu tip şeyler kaçabiliyor, bunları da sizler eleştirilerinizde dile getiriebilirsiniz. Tekrar söylüyorum her türlü eleştiriye açığız, yapıcı olduğu sürece.

Eleştiriye açık olmanız beni sevindirdi çünkü bu siteyi biz seviyoruz ve daha güzel olmasını istiyoruz. Bütün gayemiz bu. Hergün teknoloji haberlerini burdan takip etmeyi seviyorum.

İnceleme maalesef yetersiz. Ben de android telefon kullanan birisi olarak ço keksik buldum. Telefonun dahili hafızasından bahsediyorsunuz ama ram ve rom dan maalesef bişey yok. İşlemcisi nedir veya dokunmatik performansının iphone 4 ile karşılaştırılması gibi. Çünkü böyle bir telefon alırken benim bakacagım ve cogu kişinin bakacagı telefonun hızıdır. Bunu da işlemci, ram özellikleriyle bilebiliriz. Ayrıca dokunmatik performansı o kadar önemli ki. Bazı telefonlarda adımızı bile zor yazarken iphone 4 ile yanlıs linke tıklamak bile zor. Elimde samsung galaxy lite telefon var ve o kadar kötü bir dokunmatik var ki inceleme okuyup da alsaydım kesinlikle para vermezdim.

Meleha Hakkı Bey, Berkin Bey ve Cem Bey in yapmış olduğu iphone 3g nokia 5800 ve htc nin modelini gösteren bir video karşılaştırması vardı. O video gerçekten güzeldi ve ne kadar zaman geçmesine rağmen hala aklımda.

Ayrıca bu telefonun android 2.2 desteğini olup olmadığı ve android 2.3 versiyonu hakkında hiçbirşey bulamadım. ANdroid sistemini biraz bilen birisi 2.1 ile 2.2 arasında dağlar fark olduğunu bilir. O yüzden bu konularda önemli bana göre.

Bu telefon konusunda bu kadar şey yazmam almayı düşündüğüm bir model olması. Telefonu nereden alabileceğimizi ve fiyatını da öğrenmek güzel olurdu.

İyi çalışmalar dilerim

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benim sözlüme almıştık desire. Tabi resmi olmayan kanallardan, doğubanktan aldık, mayıs ayında. Arkadaşlar bence detaylı inceleme yapan sitelere firmalar reklam parası ödeyip cihazı ücretsiz olarak firmaya ödünç veriyorlar, bu sitedeki incelemeler sanırım shiftdelete imkanları dahilinde yapılan bir incelemedir. Büyük sitelerdeki incelemeler ve reklamlar, firmaların en iyi reklam yaptıkları yerler olduklarını unutmamak lazım. HTC, ya türkiye gibi ciddi bir cep telefonu pazarına ya geç yolluyor, yada buradaki dağıtım yapan firmalar yavaş davranıyor. Desire HDnin çoktan gelmiş olması gerekiyordu. HTC Desirede Android 2.2 var, sistemi güncelle dediğinizde internet üzerinden cihaz kendisini 2.2 olarak güncelliyor, herhangi pcden yazılım yükleme olayı yok.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
hocam video'da biraz takılıyorsunuz.. biraz daha akıcı ve az"ııı" kullanmaya özen gösterirseniz iyi olur..

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Ona dikkat etmeye çalışıyorum ama zaman zaman oluyor. Önceden bir metin hazırlamadan tamamen doğaçlama konuştuğum için böyle olabiliyor.

Bir de, videolarda çok fazla teknik detayla boğmadan, ürünlerin temel özelliklerini anlatmaya çalışıyoruz. Böyle yaptığımız için incelemelerin ikinci sayfasında teknik özellikler bölümü koyuyoruz.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hayır galaxy s bu cihazdan çok daha üstün bir cihazdır :)

Galaxy S bu cihazdan çok üstün değil. Donanımsal olarak aynı özelliklerde sayılır ancak Samsung'un 1ghz'lik Hummingbird işlemcisi. HTC'nin 1ghz'lik Snapdragon'undan azcık daha iyi olduğu söyleniyor.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Galaxy S in işlemcisi Desirenin snapdragon işlemcisinden daha iyi performans değerlerine sahip, hatta samsung 5 kat daha güçlü bir işlemci üzerinde çalışıyor.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
shift delete sakami yapiyorsunuz su an desire hd cikacak

samsung es bundan üstünlügü sadece super amoled olusudur ,herhangi bir artisi yoktur ,fakat bundada 512 mb ramm bulunurken samsung s de 256 mb ram dir ve android kullanan en iyi telefon bence htc dir birkere htc sense olayi bir ayricaliktir ,ama hangisi güzel diye sorulsaydi ben samsung derdim ha bu arada samsungda icerik 8 gb depolama alani var

samsungta 256 değil 512 mb ram var tek artısı amoled demişsin ama bir ürün hakkında yorum yapmadan önce araştıralım demi bluetooth 3.0 desteği dlna özelliği video çıkışı ve en önemlisi işlemci ve grafik yapısı. eğer 8 gb alan yetmezse arttırabilir hafıza var gerçi yanın 8 gb hafıza kartıyla geliyor ama 32gb hafıza kartı eklenebilir :) Ve sayamadım bir çok şey :)

Bu da Bencmark değeri buyrun siz karar verin :D

2u4lmoj.png

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Samsung Galaxy S HTC Desireden daha iyi bir cihaz, bu zaten gayet açık.
HTC Desire ve ile Nexus One hemen hemen aynı cihaz, zaten ikiside HTC ürünü.
İnceleme dünya geneline baktığımızda geç olmuş olabilir ancak cihazın Türkiye ye yeni geliyor ve SDNnin Türkiye ye hitap etmesi bakımından zamanlama olarak normal sayılır. Ama ürünün Türkiyede duyurulma tarihinde yayınlansa daha isabetli olurdu.
Bazı yollardanülkemize gelen HTC Desire HD nin de GG, Sahib. gibi sitelerde ~1500TL gibi fiyattan satıldığını hatırlatırım.