HSBC kadar denyo bir banka görmedim

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Ben HSBC kadar gerizekalı bir bankacılık yapan kurum daha görmedim.

Az önce yaptıkları saçmalık şu;

İnternet bankacılığına giremiyorum. Şifrem,her şeyim doğru gelen mesaj şu şekilde; "Sisteme giriş yapabilmeniz için İNTERNET BANKACILIĞI kullanıcı kodunuzu bir defaya mahsus olmak üzere HSBC Telefon Bankacılığı 444 0 111'i arayarak kullanıma açtırmanız gerekmektedir. "

Sonrasında arıyorum o telefon numarasını, beni epey bekletip sonra durumu izah etmemi istiyorlar, hepsini izah ediyorum ve diyorlar ki "Sizin SIM kartınız değişmiş".

"Tamam değişti, numaram değişmedi, neden göndermiyorsunuz," diyorum.

"Neyse o zaman, hadi açın yeniden de şifre cep telefonuma gelmeye devam etsin hesabıma gireyim" devam ediyorum.

Bu sefer de telefon bankacılığı şifresi almanız gerekiyor diyorlar. "Sorun o zaman güvenlik sorularınızı" diyorum,

"Bankaya fiziksel olarak başvurmanız" lazım diyorlar.

Durduk yere sadece sim kartım değişti, numaram değişmedi diye hesabımı kitleyen böyle aptal bir bankacılık görmedim ben.

Elimde kredi kartım var, tüm güvenlik sorularım ve cevapları var, cep telefonum var. Bunlara sahip olmak yetmiyor, sadece gerizekalı bir telefon bankacılığı şifrem olmadığı için elim kolum bağlı duruyorum.

Bunlar gerçekten çok fazla olmaya başladılar.

Tez zamanda hesabımı kapatıp, adam gibi bir bankaya geçeceğim.

Paramızla rezil olmak, bu olsa gerek sanırım.

Banka tavsiyeleriniz olursa seve seve dinlerim arkadaşlar.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
sim kart değişti diye böyle bi mallık yapmaları ilginç olmuş. iş bankasını tavsiye ederim. satranç sporcu lisansı nedeniyle hesap açmıştım. tüm bankacılık işlemleri de yaparım. hiçbir sorun yaşamadım bugüne kadar. en ufak bi sorunda da gayet iyi ilgileniyorlar.

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba Troy

Kesinlikle Garanti Bankasını öneririm.Birçok bankaya ait internet bankacılığı hizmetini kullandım fakat Garanti Bankası kadar oturmuş sistem görmedim.Birde Şifrematik alırsan cep telefonuna hiç ihtiyaç kalmıyor.Tek dezavantajı ise Şifrematik cihazı biraz büyük.

Kolay gelsin

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
hangi banka denyo değilki ?
net 3500 tl maaş ispatladığım halde yapıkredi bankası gelirimin düşük olduğunu bu sebeple 20 bin tl kredimi 800 tl ödicem diye vermediler ..lan salak benim aylık 10 bin gelirim olsa neden 20 bin kredi başvurusunda buşunayım birde sze faiz ödim
sorunum yokken idari takip yasal takip falan yok 7 bin limitli kredi kartı yolluyolar ama kredi vermiyolar ..
iş banksı sorun çıkarmadan verdi ...hızlılar en azından

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
hemen dibimizde asya finans da var. aslında oraya mı geçsem ne yapsam?

bu arada intikamım acı olacak hsbc'den;

kapatacağım hesaplar;

neredeyse 20.000 tl limiti olan şirket kredi kartı
uçuşların yapıldığı pegasus kart
12 kişilik şirket hesabı
4 bireysel emeklilik
20 adet otomatik ödeme

ve

almayı düşündüğüm bir ev bir de araba kredisi.

şimdi onlar düşünsün bakalım.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138

kapatacağım hesaplar;

12 kişilik şirket hesabı
4 bireysel emeklilik
20 adet otomatik ödeme

ve

hesabı kapatmaya kalkınca iki saat kapatmaman için kırk takla atarlar:D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
hesabı kapatmaya kalkınca iki saat kapatmaman için kırk takla atarlar:D

yeter müşteriyi kazıkladıkları. o kadar eft yapıyoruz, hepsinde 2,25 lira alıyosunuz, her ay 6 tl hesap işletim ücreti ne ise ondan kesiyosunuz...

yeter artık bizi soyduğunuz.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
yeter müşteriyi kazıkladıkları. o kadar eft yapıyoruz, hepsinde 2,25 lira alıyosunuz, her ay 6 tl hesap işletim ücreti ne ise ondan kesiyosunuz...

Türkiye'deki bankaların neredeyse tamamı öyle. Dünyada büyük bir ekonomik kriz çıkıyor. yüzlerce banka batıyor. ama Türk bankaları krizden güçlenerek çıkıyor. sebebi her koşulda vatandaşı soymaları...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Çek paralarını gel Garanti'ye. :) Kullanıyorum şimdi. :)

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bank Asya'ya geçmeni tavsiye ederim. hemde acilen. EFT , Havale vs. hepsi ücretsiz. kredi kartı yıllık aidat ücreti almıyorlar. türkiye genelinde şubeleri var. Tr genelinde iyi örgütlendiklerinden birçok firma bank asya'ya özel taksitlendirme yapıyor. tabiki, max, bonus vs. ile karşılaştırmıyorum. onlar daha avantajlı. ama bank asya'nın da iyi olduğunu söylemeliyim.

internet bankacılığı da iyi, beğendim acıkcası.

hsbc gibi tefecilikte sınır tanımayan bir bankadan ilişiğinizi kesmeniz en mantıklısı.

tecrübe üzerine tavsiyem bank asya.

ıslamaköfte

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kesinlikle iş bankası. 10 senedir 1 kuruş bile hesap işletim ücreti ya da kredi kartı ücreti ödemedim. önce öğrenciyim diye almadılar sonra da 2 otomatik ödeme talimatı yeterli oldu. ayrıca eft de 1 tl.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
devlet bankası kullan troy en iyisi bu bence para yabancı bankaya gideceğine ülkede kalsın işbankası -halkbank da ii gelişmeler var son yıılarda

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Gerizekalı bi bankaymış o . İş bankasını öneririm hakkı abi orasının işlemleri çok iyi .

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
ben ziraat bankası kullanıyorum tuhaftır memnunum eskisi gibi değil birde iphone ile bankacılık işlemlerini çok hızlı bir şekilde yapabilirsin :D tek kullandığım hesaptır en azından kafam rahat bende sürekli eft fatura ödemeleri siparişler derken çok sık kullanıyorum daha bir sorun yaşamadım en güzel yanı dibimde banka :D

Etkileşim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında banka en güvenli yolu seçmiş.ani bizzat başvurmanı istemiş.Bir dolandırıcı olduğunu düşün ve bankanın senden bizzat başvurmanı istediğini düşün o zmaan''vayy be ne güvenli bankaymış'' dersin.. esasında hscb yi de hiç sevmem ama güvenli olanı yapmışlar.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40

kapatacağım hesaplar;

12 kişilik şirket hesabı
4 bireysel emeklilik
20 adet otomatik ödeme

ve

Bank Asya konusunda olumlu görüşlere sahibim. İkili ilişkileri yakın tutarsanız her türlü yakınlığı, kolaylığı ve esnekliği gösteriyorlar.
Yeri geldiğinde sizi şaşırtacak kadar esnek olabiliyorlar özellikler vurgulamak isterim.

Ama internet bankacılığı konusunda Garanti'nin başarısı tartışılmaz tabi ki.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
bak asya olacak sanırım :)

PCs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
HSBC süper bir banka.
Benimde orada hesabım var kredi kartı vs. her ne işlemim olursa olsun şubeye gittiğimde bile ben daha oturmadan çayım önüme geliyor.
Online olarakda bir problem yaşamıyorum.
Kısacası hiç bir sorun yaşamıyorum.
Şirketinin değerini anlatmak için daha iyi bir konu açabilirdin.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Artık markalar senden korkmaya başladı Hakkı Abi. :D Rezilliklerini paylaşıyorsun iyi oluyor vallahi.

Torn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Garantide eğer bir sorun yaşamazsan herşey tıkır tıkır yürüyor gibi gözüksede sorun yaşadığında müşteri hizmetlerini arayıp bir müşteri temsilcisi yardımıyla işlemlerini gerçekleştirmek istersen yandın.Böyle bir seçenek yok gibi sanki.Robot sesi dinliyorsun işlemlerinizi müşteri temsilcisi ile yapmak isterseniz diye bi seçenek söylemiyor.Müşteri temsilcisine ulaşmak için 40 takla atman lazım.Diyelimki tuşu buldun ve ulaştın o zaman bile sorun çıkıyor.Ve defalarca farklı kişilerle konuşmama rağmen maruz kaldığım kötü muamelede cabası.
Bende İş Bankasını tavsiye ediyorum tek geçiyorum.her konuda yardımcı oluyorlar ve ilgililer.

flashpoint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben HSBC kadar gerizekalı bir bankacılık yapan kurum daha görmedim.

Az önce yaptıkları saçmalık şu;

İnternet bankacılığına giremiyorum. Şifrem,her şeyim doğru gelen mesaj şu şekilde; "Sisteme giriş yapabilmeniz için İNTERNET BANKACILIĞI kullanıcı kodunuzu bir defaya mahsus olmak üzere HSBC Telefon Bankacılığı 444 0 111'i arayarak kullanıma açtırmanız gerekmektedir. "

Sonrasında arıyorum o telefon numarasını, beni epey bekletip sonra durumu izah etmemi istiyorlar, hepsini izah ediyorum ve diyorlar ki "Sizin SIM kartınız değişmiş".

"Tamam değişti, numaram değişmedi, neden göndermiyorsunuz," diyorum.

"Neyse o zaman, hadi açın yeniden de şifre cep telefonuma gelmeye devam etsin hesabıma gireyim" devam ediyorum.

Bu sefer de telefon bankacılığı şifresi almanız gerekiyor diyorlar. "Sorun o zaman güvenlik sorularınızı" diyorum,

"Bankaya fiziksel olarak başvurmanız" lazım diyorlar.

Durduk yere sadece sim kartım değişti, numaram değişmedi diye hesabımı kitleyen böyle aptal bir bankacılık görmedim ben.

Elimde kredi kartım var, tüm güvenlik sorularım ve cevapları var, cep telefonum var. Bunlara sahip olmak yetmiyor, sadece gerizekalı bir telefon bankacılığı şifrem olmadığı için elim kolum bağlı duruyorum.

Bunlar gerçekten çok fazla olmaya başladılar.

Tez zamanda hesabımı kapatıp, adam gibi bir bankaya geçeceğim.

Paramızla rezil olmak, bu olsa gerek sanırım.

Banka tavsiyeleriniz olursa seve seve dinlerim arkadaşlar.

Farklı bir işlem için ama internet bankacılığından yapılamadığından sistem bankanızı arayayın diye uyarı verince bankayı aradım. Hesap işlemleri ile alakalı birşeydi. Telefona çıkan müşteri temsilcisi bana bu işlem için bankaya gitmeniz gerekiyor deyince, o zaman neden bankayı aramam gerektiği şeklinde uyarı alıyorum dedim. Oradaki ifadeyi en yakın şubemizden çözebilirsiniz şeklinde neden düzeltmiyorsunuz dedim. Bunun üzerinde bir dk dedi beklemeye aldı ve tekrar döndüğünde işlemimi 15 saniyede çözmüştü.

Bence karşı taraftaki müşteri temsilcileride konularında çok iyi eğitilmiyorlar veya anlamadıkları konularda yada bilmedikleri, hemen şubeye yönlendirerek başlarından atıyorlar.

Bunların yanında zaten diğer bankalara göre oldukça fazla faiz ve işlem ücreti alıyorlar. Mesela Arkadaşım bana EFT ile HSBCye başka bir bankadan para gönderiyor 4 TL masraf kesiyorlar. Aynı meblayı HSBC ile başka bankaya gönderdiğimde 10 TL masraf ödüyorum gibi.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
3 yıldır Kuveyt Türk'le çalışıyorum. EFT ücretsiz, ayrıca internet işlemleri için parolamatik veriyorlar o da ücretsiz. Tavsiye ederim...

Bankaya fiziksel olarak başvurmanız" lazım diyorlar.

Fiziksel olarak kafa atmak lazım bunlar :D :D

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Türk bankaları varken bence yabancı sermayeli bankalar kullanmanız zaten yanlış.

Profesyonel hizmet arıyorsanız Garanti ve İşbankası gayet iyi bankalar. İkiside hem internet hem cep şubesi konusunda son derece profesyoneller. Bir bankayı arayıp paypal sorduğumda paypal ne için kullanılacak gibi bir cevap alırken, garanti de paypal dediğim anda tıkır tıkır nasıl kayıt olacağım ve kartımı aktif edeceğim anlatıldı.

Bu arada iphone kullanıyorsunuz, iphone dan garanti ve iş e girince havale ve eft bedava :) Uzun sürede böyle gidecek gibi duruyor, bir çok banka cep şubesinde işlemleri ücretsiz yapıyor.

an80x86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam şunu bilmek lazım, iyi banka olduğuna inanmıyorum. hepsinin reçeteleri acıdır, elimizden geldiği kadar bulaşmamak lazım, faydadan çok zarar getiriyorlar, bir kriz olsa gitti paramız, verseler bile pul olduğu zaman öderler. nasıl yapmalı bilmiyorum bilen varsa anlatsın bulaşmayalım, bize dokunmasınlar - 1000 yaşasınlar hep var olsunlar.

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
HSBC süper bir banka.
Benimde orada hesabım var kredi kartı vs. her ne işlemim olursa olsun şubeye gittiğimde bile ben daha oturmadan çayım önüme geliyor.
Online olarakda bir problem yaşamıyorum.
Kısacası hiç bir sorun yaşamıyorum.
Şirketinin değerini anlatmak için daha iyi bir konu açabilirdin.
bu cok acı acı acıııı olmuş :)))))

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
e girince havale ve eft bedava Uzun sürede böyle gidecek gibi duruyor, bir çok banka cep şubesinde işlemleri ücretsiz yapıyor.

Yılbaşına kadar ücretsiz

jsrcb

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Öğrenci için verdiği campus kredi kartından, yıllık kart ücreti alan bi bankadan fazla birşey beklemek yanlış olur. Pişmanım kapatıyorum yarın. :)