Yardım HP Victus laptopta oyunlarda çökme oluyor

Bu konuyu okuyanlar

swysq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem : RAM16GB
Ekran kartı: RTX 4060
İşlemci : RYZEN 7 7840HS

HP Victus bilgisayarım var. Birden fazla oyunda bazen oyun içi bazen oyun dışı çökme sorunlarıyla karşılaşıyorum. Sıkıntı ne olabilir? Oyun dosyalarını doğruladım ve ddu ile tüm driverları silip temiz sürücü kurulumu yaptım. Hala düzelmedi. Sorun yaşadığım bazı oyunlar:

Forza Horizon 4: Oyunu açmaya bastığımda oyun ana menüsü bile gelmeden beklenmeyen yazılım hatası oluştu tarzı bir uyarı veriyor. Ve bilgisayarın ekranının bir kısmı siyah ekran kalıyor. Alt+Tab vs atılmıyor. Kafayı yiyor yani bilgisayar. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Ekran görüntüsünü aşağıya ekliyorum. Oyunu sil yükle yaptım temiz driver kurulumundan sonra da sorun devam etmeye devam etti.

Apex Legends: Oyunda birkaç el attıktan sonra oyun menüde birden donuyor ve gene bir hata koduyla (Engine error) birlikte kapanıyor. Oyunu tekrar açıyorum 2 3 el oynadıktan sonra tekrar çöküyor. Aynı şekilde bu sorun da hala devam ediyor.

Overwatch 2: Apex Legends ile aynı sorun.

Rainbow Six: Siege: Apex Legends ile aynı sorun.

Bu oyunlar dışında oynadığım oyunlar dışında bir sıkıntı çıkmıyor. Neden olabilir? Durum çok karışık hiçbir anlam veremiyorum.

Sorun devam ediyor hala. Bilgisayara format atıp temiz Windows 11 kurdum. Driverları güncelledim. DirectX güncel. Windows Update güncel. Scannow yaptım herhangi bir sıkıntı yok. Oyun dosyalarını doğruladım. Yapacak bir şey kalmadı neden olabilir bu sorunlar? Donanımsal bir sıkıntıdan dolayı olabilir mi aklıma bir şey gelmiyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (51).png
    Ekran Görüntüsü (51).png
    96.5 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran Görüntüsü (49).png
    Ekran Görüntüsü (49).png
    20 KB · Görüntüleme: 16