Soru Bilgisayarım güçlü ama en zayıf oyunlarda bile 5-10 fps alıyorum ne yapmalıyım?

MamedMagi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba Benim bilgisayarım HP victus gaming laptop 16.
Ekran kartı 4050 RTX 6gb
İşlemci: Rayzen 5 serisi 13 cü nesil
RAM: 16 GB
SSD: 512 GB

Bu bilgisayarda istenilen oyunda ama sadece oyunlarda 5-10 FPS alıyorum bilgisayarı yeni aldım ve windows 10 pro yükledim. Steamden cs2 yükledim ve çok düşük 5-10 fps aldım. Sonra problem oyundandır deyip daha düşük 600 mb lik bi oyun yükledim ve cs de aldığım Fps i bu oyundada aldım. Sonra belki steamde bi sorun vardır diyib Googleden riot gamesden valo yükledim ve yine aynı fiyasko oldu. Fps değerleri aynı cs ve diğer oyun gibi 5-10 fps oldu. Bu oyun bilgisayarında böyle birşey olması normalmi?

Başka bir sorun olarak laptobun üzerinde ekran yenileme hızı 144 hz yazılı stiker var ama ayarlardan monitöre girdiğimde orada 64 hz yazıyor. Bu işten anlayan kaç kişiye sordum böyle bişeyi ilk defa gördüğünü söyledi. Sizce sorun nedir ne yapmalıyım?

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053
Evet çok saçma bir durum ekran yenileme hızı için seçenekler var mı 144hz varsa eğer seçeneklerden seçebilirsiniz. FPS konusuna gelirsek güçe bağlı değilken bile böyle donanımda olan bir laptopta en az 60-80 vermesi lazım

MamedMagi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet çok saçma bir durum ekran yenileme hızı için seçenekler var mı 144hz varsa eğer seçeneklerden seçebilirsiniz. FPS konusuna gelirsek güçe bağlı değilken bile böyle donanımda olan bir laptopta en az 60-80 vermesi lazım
Seçeneklerde sadece 64 hz var. Kime sorsam bilemiyor