Soru HP çözülmeyen düşük batarya bildirimi

Niko4

Doçent
Bu konuyu 2-ci keç açıyorum öncekinde arkadaşlar bana düşük şarjı artırmamı önermiştiler düşük şarjı 45% kritik şarjı 35% yaptım hala aynı ve kritik modda uyku modu seçmeme rağmen hayla tepki yok az önce pc kapandı yine pc açtım 6% şarj alıyor şimdi bunu yazana kadar 1-2 dakikadan bir düşük şarj bilirim geliyo

Umut Çelik

Profesör
Bu konuyu 2-ci keç açıyorum öncekinde arkadaşlar bana düşük şarjı artırmamı önermiştiler düşük şarjı 45% kritik şarjı 35% yaptım hala aynı ve kritik modda uyku modu seçmeme rağmen hayla tepki yok az önce pc kapandı yine pc açtım 6% şarj alıyor şimdi bunu yazana kadar 1-2 dakikadan bir düşük şarj bilirim geliyo
Biraz daha açık anlatır mısınız?

Umut Çelik

Profesör
Laptop kapandığı zaman şarjı 0 dı değil mi?
hocam siz tam olarak neresini anlamadınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman kritik modda kapatmasını istiyorsanız kritik modda uyku modu değil de kapatma seçerseniz olabilir. Çünkü uyku moduna alınca siz mouseyi hareket ettirirseniz açılır.

Niko4

Doçent
ona bakmaya zamanım kalmıyo şöyle diyelim 60% pc açıyorum ve pc ye dalıyorum ne bildirim geliyor ne bir şey ve bi anda pc kapanıyor pc yi şarja taıp açıyorum ve 6% olduğunu görüyorum muhtemelen 0% olduğunda kapanmış pc açılıncaya kadar 6 ya kadar şarj etmiş

Umut Çelik

Profesör
ona bakmaya zamanım kalmıyo şöyle diyelim 60% pc açıyorum ve pc ye dalıyorum ne bildirim geliyor ne bir şey ve bi anda pc kapanıyor pc yi şarja taıp açıyorum ve 6% olduğunu görüyorum muhtemelen 0% olduğunda kapanmış pc açılıncaya kadar 6 ya kadar şarj etmiş
Uyarı gelmesi lazım.

Niko4

Doçent

O zaman kritik modda kapatmasını istiyorsanız kritik modda uyku modu değil de kapatma seçerseniz olabilir. Çünkü uyku moduna alınca siz mouseyi hareket ettirirseniz açılır.
hocam şu pc nin öncesi farklıydı 15% bildirim geliyor düşük şarj diye 13-7% geliyor ve pc kendini uyku moduna alıyodu batarya düşük diye

Uyarı gelmesi lazım.
yazdığım gibi pc yi açıyorum 45% kadar sürekli düşük batarya diye bildirim geldi

Ekli dosyalar

• 1603820714134.png
    1603820714134.png
    81.5 KB · Görüntüleme: 11

Umut Çelik

Profesör
hocam şu pc nin öncesi farklıydı 15% bildirim geliyor düşük şarj diye 13-7% geliyor ve pc kendini uyku moduna alıyodu batarya düşük diye

yazdığım gibi pc yi açıyorum 45% kadar sürekli düşük batarya diye bildirim geldi
45 i düşük batarya diye ayarlamışsınız da ondan. Siz ne yapmak istiyorsunuz onu söyleyin yardımcı olayım.

Niko4

Doçent
Düşük pil uyarısını 20 yap.

Düşük pil uyarısını 20 yap.
olmadı yine

Usb den format atın hocam herşey silinecek bilgisayar eski haline dönmezse yetkili servise götürürsünüz
şarj ayarlarına mı reset atsam acaba?

@Umut Çelik olayı çözdüm hocam az önce bildirim geldi batarya düşük diye tamam basınca direk söndü galiba pil artık bitiyor değiştirme zamanı gelmiş ?

Son düzenleme:

Son mesajlar