Herkese en az 24 Megabit internet geliyor!

shempatik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk Telekom, beklenen açıklamayı yaptı ve ADSL kullanıcılarına fiber internet seçeneğini de ekledi.

Özel röportajımızı izlemek için buraya tıklayın!

Ne diyorsunuz dostlar? Herkese en az 24 megabit, üstelik ADSL hattınız varken, olduğu gibi fiyat farkı ödemeden geçebileceksiniz.
Yorumları alalım hemen :)
Kardeş siz şu röportajı bir daha yapsanıza sorun bakayım fiyat farkı olmaksızın 24 megabit sözlerine ne olmuş? Ha bir de şeyi sorun (NETLİMİTSİZ -8Mbit'ekadar- 55TL) fiyat farkı olmadan 20 megabitede(limitsiz) razıyız bizde bu +10TL+12ay aylık 2,5TL ödeme ne oluyormuş?
Ayrıca 20Mbit fiber internette 4GB kotada neyin nesi? Sen nasıl bir ilişkinin ürünüsün TTNET? :)

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Bu fiyat farksız 24mb için ben aradıgımda bina olarak basvuru gerekiyor demişlerdi.

bortu3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Modem olayı beleş olursa güzel olur gerçektende ropörtajda güzel olmuş ancak,

sdnnin röportaj yada nerdeyse bütün videolarının kalitesi düşük oluyor acaba farklı seviyeler yapamazmısınız ? 360p 480 720p gibi ?

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ayıp ediyorsunuz arkadaşlar.

Ben de böyle bir şey olduğunu zannetmiyorum ama TTnet gibi bir kurumu över tarzda bir başlık ve içerik olunca sivridilim bunu yazmaya itti.

Sonuç olarak gördük ki, TTnet bedava deyip para istedi her zamanki gibi.

huseyin93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Troy röportaj için teşekkürler. 8 Mbitten 24 Mbite üstelik fiyat farkı da yok. İyi bir haber. Bu hız ev kullanıcıları yeterli hatta fazla bile. :) Türk Telekom'a teşekkürler.

--- Mesaj Güncellendi ---

Modem ister ücretli olsun ister ücretsiz olsun. Alıcam. :)

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Beyler biri bu düzenbazlığa bir son versin artık.
İşte buyrun TTNET FİBER İNTERNET TARİFELERİ: (Meğer 24 mb değil 24 MB'e KADARMIŞ!!!)

a0191995c122a1592baf885236688db9.jpg

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sevgili arkadaşlar, TTnet öncü bir firmadır. İlklerin yaratıcısı aynı zamanda uygulayıcısıdır da. Bu durumu ilke edinmiş, karakteristikleştirmiştir. Öyle ki nerede bir yenilik duysanız, gözü kapalı bilirsiniz ki o firma kesinlikle TTnet'tir. Yenilikçi tarifelerine baktığınızda bunu hemen farkedersiniz. Israrla farkedemeyenler için bir örnek vereyim hemen,

Örneğin,
Bu gezegende ...'e kadar önekiyle Mbit satan tek fiber firması inanınız ki TTnet'tir. Hatırlarsanız ADSL modayken adil kullanım kotasını da uygulamaya sokmuştu. Bu dahiyane uygulama konusunda da ilk firma olduğunu düşünmekteyim. İlk değilse bile ikincidir. Hadi olmadı ilk beştedir.
Limitsiz tarifelerinde bulunan Adil kullanım kotası ifadesindeki 'kota' kelimesi ile 'limitsiz' kelimesi uyuşmazlık gösterdiğinden dolayı kota kelimesini değiştirip 'adil kullanım kotası' yerine 'adil kullanım noktası' yapmak da kabul edersiniz ki günümüz dehalarının bile üretemeyeceği eşi benzeri bulunmayacak müthiş bir keşiftir. Sizin içinizdeki şüpheyi gidermek için daha ne yapsınlar.
Ne yapsalar size yaranamıyorlar.
Lütfen bu güzide firmanın hakkını yemeyelim. Onların da derdi en nihayetinde iyi kötü bir çorba parası kazanmaktır.

Sayın adminimizde başlığı değiştirmesini rica ediyorum.
Güncel başlık:
Herkese en az 24 Megabit internet geliyor! şeklindedir.
Oysa firmamızın belirttiği gibi:
Herkese en az 24 Megabit'e kadar internet geliyor!
şeklinde olmalıdır.

Çok saçma bir tanımlama oldu farkındayım. Ama endişe etmeyin, TTnet beyin takımı çok kısa zamanda bunun da üstesinden illaki gelecektir.

hurik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayın [MENTION=38969]dirent[/MENTION] ,

"Çorba parası kazanmak" artık deyimleşmiş ,patron sınıfı dışında kalan memur ,işçi ,çiftçi ,öğrenci(parttime) gibi (dikkat buyurun işveren yok) çalışan kesimden insanlarımızın diline pelesenk olmuştur. Kazandıkları o çorba parasından artık günümüzün olmaz ise olmazı sanal alem de bende var olayım düşüncesi ile TTNET gibi TEKEL ne uygun gördüyse el-mahkum karşılamaya çalışmaktadır. Hal böyle iken hala ve hala ses etmeyen bu insanların ,sessiz bir çığlık gibi bu yazımlarını da hoş görmeyip dalga geçercesine ettiğiniz lakırdı laf ü güzaf dan başka bir şey değildir. Saygılarımla.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sayın @dirent ,

"Çorba parası kazanmak" artık deyimleşmiş ,patron sınıfı dışında kalan memur ,işçi ,çiftçi ,öğrenci(parttime) gibi (dikkat buyurun işveren yok) çalışan kesimden insanlarımızın diline pelesenk olmuştur. Kazandıkları o çorba parasından artık günümüzün olmaz ise olmazı sanal alem de bende var olayım düşüncesi ile TTNET gibi TEKEL ne uygun gördüyse el-mahkum karşılamaya çalışmaktadır. Hal böyle iken hala ve hala ses etmeyen bu insanların ,sessiz bir çığlık gibi bu yazımlarını da hoş görmeyip dalga geçercesine ettiğiniz lakırdı laf ü güzaf dan başka bir şey değildir. Saygılarımla.

Üzgünüm ama ben ne demek istediğinizi tam anlayamadım.
Ttnet'i övdüğümü mü sanıp eleştirdiniz, yoksa kazandıklarının çorba parasının çok üstünde olduğunu yazmaya çalışırken kullandığım 'çorba parası' deyimini kullanmamı benimsemediniz ?
Yazdığım yazıda genel bir dalga geçme sözkonusudur evet, ama kimle dalga geçtiğimi düşündünüz? TTnet'le mi yoksa sizin tabirinizle ona mahkum olanlarla mı? Anladığım kadarıyla mahkum olanlarla dalga geçtiğimi düşünmüşsünüz. Eğer öyleyse lütfedip baştan tekrar okuyunuz.
Saygı bizden.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bas gaza telekom bas gaza kim tutar seni bas gaza eller neder aldırma , hadi bizi uçur durma.. :)

Hoşuma gitti 24 Mbit Kulağa hoş geldi ...

tsubasa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Akn olduğu sürece fibere geçmeyi düşünmüyorum.8Mbit olsun sınırsız olsun... :D

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar daha önce ttnet'in Konya'da fiber döşediğini görmediğimi söylemiştim ama bu gün ttnet fiber döşüyor, bende hemen fotoğrafını çektim. Çünkü şimdiye kadar ttnet bizi memnun edememişti ve fiber döşüyoruz lafları pek inandırıcı gelmemişti, bu gün kendi gözlerimle gördüm.

Konya, kunduracılar durağı

2rbgp.jpg
2rbhm.jpg

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bizim Esenlerde aynı çalışma var nerdeyse 6 ay oldu hala hızlarda ve kablolarda değişiklik yok

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
daha 4 mbit hızı dogru dürüst veremezken ttnet ten 24 mbit hız beklemek saçma bence :D

huseyin93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler biri bu düzenbazlığa bir son versin artık.
İşte buyrun TTNET FİBER İNTERNET TARİFELERİ: (Meğer 24 mb değil 24 MB'e KADARMIŞ!!!)

a0191995c122a1592baf885236688db9.jpg

Paylaşıp bizi bilgilendirdiğin için teşekkür ederim Pikeas. Ben eski 8 Mbit net limitsiz tarifesini kullanıyorum. Her ay fiyatını tam hatırlamıyorum ama 58 TL civarı ödüyorum. Açılamalara bakılacak olursa nakil ücreti derken fiberin bina içine taşınması sanırım. Bu da daire başı para toplanması anlamına geliyor. Yalnız tablodaki VAE ve Al-Sat ne demek oluyor onu anlamadım. Zaten 24 Mbit'in tamamını kullanamıyorsun ki hat ne kadarını destekliyorsa mesela ben 5 Mbit'ini kullanabiliyorum ve fibere geçersek hızım istemediğim kadar yükselir. :)

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://www.ttnet.com.tr/web/532-2711-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri_-_fibernet/kisaca sayfasında Altyapısı ve Koşulları Uygun Olan TTNET Müşterilerimizin FİBERNET Paketlerine Taşınması bağlantısına tıklarsanız mevcut abonelerin geçeceği fiber bağlantıların fiyatlarını görebilirsiniz. Shiftdelete bu fiyatlarıda haber yaparsa iyi olur :)

8'e kadar limitsizler için
TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (20 Mbps'ye kadar)
tarifesi 54,90 yani aynı fiyata. Adil Kullanım Noktasıda 25'ten 50'ye çıkmış oluyor. Duruma böyle bakarsak geçmek mantıklı.

8'e kadar olanda adil kullanım uygulanmıyor. Fiber'de adil kullanım uygulamazlarsa siteye gelir gelmez geçerim.

Şu ana kadar TTNET fibere geçipte adil kullanımı test eden birileri varsa tecrübelerini anlatsa hiç fena olmaz.

huseyin93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8'e kadar limitsizler için
TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (20 Mbps'ye kadar)
tarifesi 54,90 yani aynı fiyata.
Bu tarife 65 TL ve sadece şu an için olsa bile TTNET'e ilk kez abone olanlar fibernete geçebiliyor. Mevcut abonelerin fibernete geçebilmeleri için altyapı çalışmaları devam ediyormuş.

Ayrıca 24 Mbitti. 20 Mbitmiş. :glare:

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tamamen kandırmaca,akk yüzünden müşteri kaybetmeye başlayan ttnetin milleti oyalama çabası

Reaksiyon puanı
188
Hala bakır kablolarla fiber'in teknolojisini karşılaştıran arkadaşlar var. TTNET'i savunuyormuş gibi görünmek istemem ama bakır kablolardaki dertleriniz fiberden sonra kolay kolay olmaz. Bakır kablo her türlü sıkıntı çıkarabilme potansiyeline sahip açıkçası ama fiberde hat ya vardır ya yoktur. Yavaşlama gibi bir sıkıntı kolay kolay olmaz. Ayrıca Yine ADSL'deki şebeke mesafesi sorunu yüzünden internette yavaşlama sorunu fiberde olmaz çünkü fiber bir hat teorik olarak 200 KM'ye kadar sorunsuz ve sinyal tekrarlamasız çalışabilir. O yüzden farklı bir teknoloji geliyor ve bence olumlu bakmaya çalışın :)

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
yalın adsl ben tekrardan aktif ettim 12 ay taahhüt bittikten sonra bundada akk varmı acaba?yoksa 24 mbite arayıpmı geçecez acaba.o taahütte nasıl olacak acaba?

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
konu açılalı 5 ay olmuş hala gelecek nerden uzaydanmı geliyor acaba?doğru düzgün bir alternatif olsun ttnetini yemişim şu saatte arar değiştiririm Valla.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
fiber olmayan yere nasıl fiber hizmeti verecekler. Altyapı hala yetersiz. Ne yapıyorlar bu kadar kazandıkları parayı.