Hepsiburada.com'dan şikayeti olan varmı ??

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Maşallah bayram arefesi sipariş verdiğimiz notebook soğutucusu ilk iş günü kargoya verilip(11.11.2011) bugün(14.11.2011) elimize ulaştı:)

Clicker

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çözdüm işi 100 TL hediye çeki tanımlanmış. Hem şikayetvar a da yazmadım mesaj gönderdim adamlara halletmişler ;)

hadi iyisin bence bir piyango bileti almalısın bu şans herkese vurmaz. peh parayla rezil olmak istiosan hb...

konyak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Biz zahmet kale alsınlar artık:) inşallah hediye çekinde sıkıntı yaşamazsın dostum HB bu ne yapacağı belli olmaz:)

seckinkou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ürün aldım, 25 günde kargoya vermediler. siparişi iptal ettim. 2 ayı geçti hala paramı iade etmediler. Saçma sapan bir site. Müşteri ilişkileri çok kötü. Soru soruyorsunuz 15 günde cevap veriyorlar

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2007 yılında bir siparişim oldu. ödemesini dahi yaptım ama teslim edemediler. çoook beklememe rağmen bulup kargoya veremediler. çinden sipariş versem üretir bana yollamışlardı. o gün bu gündür hepsiburada.com benim kara listemde. kimseyi karalamak istemem ama hepsiburada nın üstünü çizdim :))

konyak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2007 yılında bir siparişim oldu. ödemesini dahi yaptım ama teslim edemediler. çoook beklememe rağmen bulup kargoya veremediler. çinden sipariş versem üretir bana yollamışlardı. o gün bu gündür hepsiburada.com benim kara listemde. kimseyi karalamak istemem ama hepsiburada nın üstünü çizdim :))

Demek ki HB eskiden de böyleymiş, o kadar ciro yapıyor o kadar satış yapıyor müşteri memnuniyeti böle mi olmalı ? karşılığı bu mudur ? yazık!

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ben onların gösterdiği iade yönetmini kullanarak, 1 IDE-SATA converter, 1 harddisk ve yanlış gönderilmiş bir pantolon iade ettim sorun çıkarmadılar ( gerçi pantolonun parasını ancak 27 gün sonra alabildim :D ).

Umarım bu sefer de sorun çıkarmazlar ama şüphelendim şimdi yazdıklarınızdan :S

Sonucu buraya yazacağım bakalım neler gelecek başıma :D

Evet sonuca ulaştık şimdi sıra geldi kronolojik şekilde paylaşmaya :D

- 01.11.2011 tarihinde sipariş ettiğim Slazenger marka saatin iç kısımlarında paslanma olduğunun farkettim ve teslim aldığım gün ( 03.11.2011 tarihinde ) iade bildirim formu doldurdum.

- 05.11.2011 tarihinde iade başvurum onaylandı ve aynı gün yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak gönderdim...

- Araya bayramın girmesi nedeniyle prosedür 1 hafta uzadı.

- 25.11.2011 tarihinde ürünün ücretinin tarafıma iade edileceği ve dekont onaylama sayfasından hediye çeki veya ücretin iadesini isteyebileceğimi bildiren mail geldi.

- Aynı gün ücret iadesi istedim...

- Ve son olarak 06.12.2011 tarihinde banka hesabıma baktığımda ücretin yatırıldığını gördüm...

1 aydan fazla süren bir uğraş sonucunda paramı aldım :D

Bu arada sorduğum soruların pek çoğu da müşteri hizmetleri tarafından yanıtlanmadı ve telefon ile bir türlü ulaşamadım. Anlayacağınız hepsiburada.com eski kalitesinden çok uzak...

İyi alışverişler :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ee 1buçuk aylık faizini bırakma yaw :)

Evet sonuca ulaştık şimdi sıra geldi kronolojik şekilde paylaşmaya :D

- 01.11.2011 tarihinde sipariş ettiğim Slazenger marka saatin iç kısımlarında paslanma olduğunun farkettim ve teslim aldığım gün ( 03.11.2011 tarihinde ) iade bildirim formu doldurdum.

- 05.11.2011 tarihinde iade başvurum onaylandı ve aynı gün yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak gönderdim...

- Araya bayramın girmesi nedeniyle prosedür 1 hafta uzadı.

- 25.11.2011 tarihinde ürünün ücretinin tarafıma iade edileceği ve dekont onaylama sayfasından hediye çeki veya ücretin iadesini isteyebileceğimi bildiren mail geldi.

- Aynı gün ücret iadesi istedim...

- Ve son olarak 06.12.2011 tarihinde banka hesabıma baktığımda ücretin yatırıldığını gördüm...

1 aydan fazla süren bir uğraş sonucunda paramı aldım :D

Bu arada sorduğum soruların pek çoğu da müşteri hizmetleri tarafından yanıtlanmadı ve telefon ile bir türlü ulaşamadım. Anlayacağınız hepsiburada.com eski kalitesinden çok uzak...

İyi alışverişler :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Boşver faizi, anaparayı kurtardık yeter de artar bile :D

Ben ordan aldığım kasayı iade edemedim :)
Gönderdiler vazeçtim almadım kargoyu , aynı gelen kargo elemanına o an verdim , böyle iade olmuyormuş tekrar gönderdiler 1 hafta sonra , iade formu doldurup yine gelen elemana verdim , 3 hafta sonra yine bana geri geldi sebebi yok , bu sefer aldım kargoyu kabul ettim geldiği adrese para verip gönderdim iade formuyla beraber , 1 hafta sonra cihaz yine geldi kasanın üzerinde çatlaklar varmışmış iade kabul edilmemiş.:)

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ben ordan aldığım kasayı iade edemedim :)
Gönderdiler vazeçtim almadım kargoyu , aynı gelen kargo elemanına o an verdim , böyle iade olmuyormuş tekrar gönderdiler 1 hafta sonra , iade formu doldurup yine gelen elemana verdim , 3 hafta sonra yine bana geri geldi sebebi yok , bu sefer aldım kargoyu kabul ettim geldiği adrese para verip gönderdim iade formuyla beraber , 1 hafta sonra cihaz yine geldi kasanın üzerinde çatlaklar varmışmış iade kabul edilmemiş.:)

Bugüne kadar yaptığım tüm iadeler kabul edildi ama ödeme geç yapıldı...

Neyse, geçmiş olsun. Umarım bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız :)

Mutlaka alışveriş yapacağınız sitelerin iade prosedürlerini dikkatle okuyup ona göre hareket etmenizi tavsiye ederim :)

altunbasmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
28.10.2011 tarihinde çeşitli siparişlerle birlikte corsair h80 sıvı soğutma sistemide aldım fan kontrolcüsü ve pompası çalışmadı sonra iade etmek istedim onaylamaları gerektiğini söylediler neyse yazışmalar, telefonlar vs onay verdiler yurtiçi kargoyla iade ettim .15.11.2011 tarihinde 22.11.2011 tarihinde ise iade bildirimi olarak siteye girdiler hala bekliyorum ne para iadesi yapıyorlar ne yerine ürün gönderiyorlar.Saygılar

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
28.10.2011 tarihinde çeşitli siparişlerle birlikte corsair h80 sıvı soğutma sistemide aldım fan kontrolcüsü ve pompası çalışmadı sonra iade etmek istedim onaylamaları gerektiğini söylediler neyse yazışmalar, telefonlar vs onay verdiler yurtiçi kargoyla iade ettim .15.11.2011 tarihinde 22.11.2011 tarihinde ise iade bildirimi olarak siteye girdiler hala bekliyorum ne para iadesi yapıyorlar ne yerine ürün gönderiyorlar.Saygılar

Benimde ürünüm 30'undan beri bekliyor meğer tek bana değilmiş garezleri :)

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
asgari iki ay bekleyeceksin kardeşim. damdan düşen olarak söylüyorum bunları.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Hepsiburada'nın alışveriş piyasaya göre iyi olmasına rağmen iş ürün iadesine gelince işler yılan hikayesine dönüyor.
Sonuç almanız ki uğraşmalarınıza rağmen 1.5 aya kadar sürüyor.

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tüketici hakem heyeti veya mahkemeleri var.
Belli bir miktara kadar mahkemeye başvurmadan hakem heyeti ile ceza verilebiliyor.

İadenin de belli bir süresi var o süreyi aşmaları suç.

--- Mesaj Güncellendi ---

Yasal yolları denemek lazım...

altunbasmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bütün sitelerde yazacağım bunların rezilliğini sonra mahkemeye vereceğim.ben yandım bari başkaları yanmasın firmanın da 6 yıllık müşterisiydim yazık resmen dolandırıcı olmuşlar.saygılar

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sisteme yazılan tarihten maksimum 30 gün (20 iş günü) içinde ya tamiri yaptırılacak ya da yenisini gönderecekler. En geç aralık 22 de elinde ürün merak etme.

hakan_uu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aynı olayı bende yaşadım.en az 10 kere aramışımdır(abartmıyorum).Fakat buna rağmen 3 ay sonra yatırdılar parayı.İnş. bi an önce alırsın iade ücretini çok sinir bi durum anlayabiliyorum seni

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
almadan önce araştırsanız bunlar olmaz son 1 yıldır hep aynı..

sinanyc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
işte bu derim ebay yurt dışından aldığınız ürünüen geç 7 iş günü içerisinde teslim ediyor parfüm sparişi vermiştim 4gün sonra aldım ayrıca gittigidiyor,sahibinden.com gibi siteler bu siteden daha hızlı ve güvenli bir keresinde benden kredi kartımın arkasındaki güvenlik kodunu istediler hadi len dedim banka bile istemiyor bu neiştir dedim üyeliğimi sildim şimdi diğer siteleri kullanıyorum sahibinden.com da bir anakart almıştım çalışmadı satıcıya sordum geri yolla dedi yolladım yenisini gönderdi para onayını vermeden aktarma olmuyor biliyorsunuz neyse cihaz çalıştı prayı onayladım bu süre ise sadece 6 gün sürdü sonra satıcıyla tanıştık ankarada olduğundan şimdi direk görüşüp görerek alıyorum yani dürüst insanıda bulmak mesele ona göre hayırlı alışverişler dilerim :)

konyak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
HB ile bütün tanıdıklarımı uyarıyorum, uzak durun diye! eğer paranızla rezil olmak istiyorsanız devam edin :)

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
5 yıldan fazladır HB'dan alışveriş yapıyorum ve şuana kadar hiç mağdur olmadım.Tabi birazda şans yanımdaydı.Cep telefonundan, bilgisayar donanımına, köpek mamasından, spor aletine kadar her kategorde alışveriş yaptım ve çok şükürki hiçbir üründe bozukluk arıza çıkmadı.Kargo süresi çoğu alışverişimde en fazla 3 gündü.Sadece 1 ürünün gelmesi 1 hafta sürmüştü.Birde en son köpek maması siparişi verdim.15kg nun yanında 4 kg hediyeydi.Ama sadece 15 kgluk mama elime ulaştı.Hediyesi yoktu.Boşver dedim ama 1 hafta sonra dedim niye boşvercekmişim köpeğimin 10 günlük maması 4kg.Müşteri hizmetlerine mail attım.4-5 gün sonra geri cevap geldi ve takip eden 10 gün sonrasında ise 4kg elime ulaştı.Çok ciddi oranda bir alışveriş döngüsü var HB'da ve bunun dezavantajıda işlemler yavaş ilerliyor.Sabırlı olmak lazım bence biraz.Özellikle ürün iade ücretlerinin alacaklının kredi kartına iade edilmesi en az 1 ay sürer.Çünkü o iade ücretleri önce muhasebeye gider ve orada binlerce iade ücreti arasından sıraya konulur.Sıra geldiğinde ise iade ücreti karşı tarafa yollanır.Bu yavaşlığın sebebide bence kesinlikle çalışan sayıları az ve artık Ümraniye'deki merkezleri HB'ya yetmiyor.Çok daha büyük bir merkeze ve daha çok çalışana ihtiyaçları var.

Sinuhe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yıllardır internetten alışveriş yapan biri olarak; hepsiburada.com kadar aşağılık bir site görmediğimi itiraf etmeliyim. çünkü yaşamakla anlatmak bir olmaz. telefon aldım ve üç gün sonra arıza yaptığı için iade etmeye çalıştım. aylarca süründürdüler ve sonunda da kabul etmediler. sözde bir hafta içinde iade hakkın var sebep belirtmeksizin. ki ben sebebim varken iade edemedim. dahası ben büyük bir holding te çalışıyorum ve burada aynı ve benzeri daha nice sorunları yaşayan arkadaşlarım oldu. ben üyeliğimi iptal ettim ve hatta orada bedava ürün dağıtsalar almayacağıma dair yemin ettim düşünün ne kadar nefret ettirdiklerini. bir de en son müşteri hizmetleri yetkilisinin şu sözünü de yazayım nasıl olsa onlarda hala konuşma kayıtları var: "gidin kime istiyorsanız şikayet edin"...

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yıllardır internetten alışveriş yapan biri olarak; hepsiburada.com kadar aşağılık bir site görmediğimi itiraf etmeliyim. çünkü yaşamakla anlatmak bir olmaz. telefon aldım ve üç gün sonra arıza yaptığı için iade etmeye çalıştım. aylarca süründürdüler ve sonunda da kabul etmediler. sözde bir hafta içinde iade hakkın var sebep belirtmeksizin. ki ben sebebim varken iade edemedim. dahası ben büyük bir holding te çalışıyorum ve burada aynı ve benzeri daha nice sorunları yaşayan arkadaşlarım oldu. ben üyeliğimi iptal ettim ve hatta orada bedava ürün dağıtsalar almayacağıma dair yemin ettim düşünün ne kadar nefret ettirdiklerini. bir de en son müşteri hizmetleri yetkilisinin şu sözünü de yazayım nasıl olsa onlarda hala konuşma kayıtları var: "gidin kime istiyorsanız şikayet edin"...

Ah arkadaşım ah.aynısını bende yaşadım.aylarca bekledim.İşin enteresanı siteden almış olduğun cihaz arıza yaparsa kendin yetkili servise gönderemiyorsun.hepsiburada üzerinden göndermeniz zorunluluğu var.O sebepten dolayı aman ha bilgisayar hele hele laptop sakın almayın.cihaz aylarca sürünüyor , size gelene kadar cihaz pert oluyor.Benim yaptığımı yapın elektronik için Vatan bilgisayarı tercih edin.üç kuruş ucuza alacam diye paranızla rezil olmayın.

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Adamlar doymuş sonuçta A doğanın sitesi paraya ihtiyaçları yok ki..Habire de insanlar gidip ordan alış veriş yapıyorlar..Bir de dikkatimi çeken şey ürünlerdeki olumsuz yorumları yayınlamıyorlar...Kaç tane olumsuz yorum yazdım yayınlamadılar....:(

Ben genelde hızlıal,büroteknik,deveyükü nü kullanıyorum sorunla karşılaşmadım(ufak tefek oluyor tabi...)

the-godfather

Doçent
Reaksiyon puanı
32
daha önce böyle deil di bnde alışveriş yaptım oradan 3 günde geldi eğer şimdi sipariş veriyorsak 10-20 günde geliyorsa kimse tercih etmez artık hepsiburada.com 'u