HDP'li Vekil: İnancımıza Göre Evet Demek Mümkün Değil

Hakan Göçmez

Asistan
Reaksiyon puanı
24
page_hdpli-huda-kaya-inancimiza-gore-evet-demek-allahi-inkar-etmektir_424271020.jpg

HDP milletvekilleri Osman Baydemir ile Hüda Kaya, geçtiğimiz günlerde özellikle referanduma yönelik yaptığı çalışmalardaki açıklamalarıyla tepki çekti.

Özellikle Hüda Kaya tarafından yapılan açıklamalarda neden hayır denilmesi gerektiğine dair vatandaşları ikna çalışmaları gerçekleştirilirken, inancımıza göre evet demek mümkün değil diyen Hüda Kaya'ya tepkiler oldukça sert oldu.

Referandumda Çalışmalar Hızlandı

Türkiye'de sistem değişikliğinin oylanacağı referandumda özellikle mevcut sistemde bazı değişiklikler yapılarak farklı bir yönetim getirilecek. Bu durumun din ile herhangi bir ilgisi bulunmamasına rağmen vatandaşların din üzerinden kararlarının etkilenmeye çalışılması oldukça tepki gördü.

Özellikle "İnancımıza göre evet demek mümkün değildir" diyen Kaya'ya kısa süre içerisinde sosyal medya üzerinden de tepki gösterilirken, bu durum referandum konusunda vatandaşların doğru bir şekilde yönlendirilmediğini de gösterdi. Oysa yapılması planlanan değişikliklerin neler olduğu, bu değişiklikler ile birlikte Türkiye'de nasıl bir dönemin başlayacağının anlatılması ve vatandaşların bu açıklamalar doğrultusunda kendi fikir ve düşüncelerine göre oy vermesi sağlıklı bir referandum için gerekli. Fakat HDP milletvekilleri tarafından yapılan çalışmalarda vatandaşların hayır demesi adına farklı çalışmalar ve yöntemler uygulanıyor.

Sizce referandumun din üzerinden yürütülmesi doğru mu?

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Birisi de Evet demek caiz değil demişti. Hani biz laiktik. İşinize gelince dini nasıl da dolarsınız dilinize

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
"Sizce referandumun din üzerinden yürütülmesi doğru mu?"

birisi editör arkadaşa inanç ile din farkını açıklayabilir mi?