HDD sürücülerini göremiyorum

immortal_shadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selam..
2 adet Sata harddiskim var. Eski harddiskle Windows'u açmaya çalıştığımda Windows açılış ekranı geliyor ancak açılmadan bilgisayar kendini resetliyor. Diğer harddiske de Windows kurdum, onunla Window'u başlattığımda diğer harddiskin sürücüleri bilgisayarımda görünmüyor. Harddiski tanıma konusunda bir sorun yok sanırım çünkü bilgisayarın ilk açılışında iki Sata'yıda gösteriyor. Eski harddiskime nasıl ulaşabilir ya da nasıl formatlayabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler :)

immortal_shadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğim gibi tanıma konusunda bir sorun yok biostan tanıtılmış durumda ancak yinede sürücüleri göremiyorum

ErdoganTemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullandığın anakartın tam modeli nedir.? Çünkü ilk kurulumda sata disklerin driverini yükleyerek tanıtmalısın. Yoksa disklerini göremez ve kurulum yapamazsın.
Yada bıos ta sata diski IDE yada Disable edebilme özelliği varsa oradan yapabilirsin.

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Dosya Sistemi Değişmiş olabilir. Windows'un Sabit Diskleri Görmesi İçin Ntfs Dosya Sistemi olması gerekir. belki Açılmayan Windows'un bulunduğu Kısım Fat'e Dönüşmüş olabilir. Harddisk'e Fdisk uygula.

immortal_shadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PcMaSTeR dedi ki:
Dosya Sistemi Değişmiş olabilir. Windows'un Sabit Diskleri Görmesi İçin Ntfs Dosya Sistemi olması gerekir. belki Açılmayan Windows'un bulunduğu Kısım Fat'e Dönüşmüş olabilir. Harddisk'e Fdisk uygula.

Fdisk uygulama işlemini nereden yapabilirim?

SneakerSnack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denetim masası > yönetimsel araçlar > bilgisayar yönetimi > depolama

Buradan bak bi istersen