Hangi htc orta segment telefonu ?

Hangi Orta Segment htc

• htc one m8

Kullanılan: 6 33.3%
  • htc one e8

Kullanılan: 0 0.0%
  • htc desire eye

Kullanılan: 8 44.4%
  • htc one m8s

Kullanılan: 3 16.7%
  • htc one a9

Kullanılan: 1 5.6%

• Kullanılan toplam oy
    18

Bu konuyu okuyanlar

Samed Demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar htc orta segment telefonu alacağım çok kararsızım
snapdragon 801 li orta segment ; desire eye , m8 ve e8 çok aklımı karıştırıyor
snapdragon 615 ve 617 li orta segment ; m8s ve a9
sizden ricam hangisini tavsiye ederdiniz
Teşekkürler

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Merhaba
Bende kameraya çok önem veriyorsan Htc Desire Eye i tercih et bende Htc desire eye e oy vermemin sebebi kameraya önem vermem suya dayanıklı olması a9 htc 10 a yakın Bir telefon zaten Htc 10 dan önce çıkan modeli Benim a9 u tercih etmeme sebebim ön kamerasının 4 Mp olması e8 suya dayanıklı olmaması m8 ise kameranın çözünürlüğunu beğenmemem

Mustafa1slam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
M8s ve A9 ikisinden birini al hiç sıkıntı çekemezsin kardeşim :) 615 617 candır bu arada m8s piyasada zor bulunuyor çoğu yerde bitmişti stok bir kaç kez arkadaşlara alacak oldukta yoktu,bulamazsan A9 alabilirsin epey ucuzladı :)

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
E8 i boş ver M8 in metal kasası olmasa bana göre çok önemi yok en önemli kısmı şık metal kasası bana göre o telefonlar arasında en iyisi m8

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
kardeş bu paraları a9 m8 vereceğine 10 al ya da bekle bence o telefonlar sadece tasarım, kamera, pil, işlemci 100tl lik telefon gibi

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
En performanslısı m8.A9 ve m8s iyi fakat snapdragon 615 ve 617 kötü işlemciler.Özellikle 1080p ekranla kötü.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Teşekkürler

Merhaba,

Oncelikle konu ile ilgili su noktaya deginmek istiyorum. Sd801 islemcisini barindiran modeller orta segment urunler degildir. Ciktiklari donemin amiral gemisi sinifi olduklari icin, fiyatlarinin zaman gectikce dusmesi o urunleri sinif gerisine dusurmez. Oyle ki orta segment islemci sinifi olan sd615-617 gibi modeller eski amirallerde kullanilan sd801 islemcisinde oyun performansi konusunda hala geride. Yani ust segment islemciler eskide kalsalar bile hala bir sure performans konusunda orta segment yeni nesil islemcilerden daha guclu vaziyette olur. Elbette orta segmentte yeni islemciler ciktikca sd801 islemcisinin de geride kalacagi gunler gelecek ama suan bu durum hala guc olarak sd801 daha guclu vaziyette bunu belirtelim.

Dusundugunuz modellere gelecek olursak. One m8 modeli kasa malzeme kalitesi, arayuz stabilitesi ve akiciligi konularinda basarili bir urun. Ekran konusunda ciktigi zamanlar iyiydi ama suanki ayni fiyat segmentindeki urunlere gore bir tık geride kaliyor. Urunun on kamerasi idare eder ama arka kamera performansi basarisiz.

Benzer donanim ve ekran ozellikleri ile gelen desire eye modeli, one m8'e gore kamera konusunda daha basarili.

Orta segment olan a9, m8s modellerine gelelim. A9 sanki htc10'un orta segment hali, m8s de sanki m8'in orta segment hali. Cok benzer ozellikler ile geliyorlar ama islemcileri orta segment oldugu icin performans bakimindan geride kaliyorlar. A9 modelinin ekran ve kamera performansi basarili fakat urun orta segment bir cihaz olmasina ragmen anlamsiz bir sekilde pahali. M8s'in de ekran ve kamerasi m8 ile neredeyse ayni islemcisi orta segment ama fiyat neredeyse m8 ile ayni.

Acikcasi ben bu urunlerin hicbirini tavsiye etmem. Bence sizde htc markasina cok takilmayin cunku bu modeller htc'nin her konuda ortalamanin ustune cikmadigi modeller. Illa bir htc istiyorum diyorsaniz htc10 alin. Htc10 her konuda cok guzel bir urun gercekten. Resmen durdular durdular bombayi patlattilar gibi birsey.

Size tavsiyem 1400-1600 tl bu urunlere vermektense 1700-1800 tl'ye sony xperia z5, samsung note 4, samsung s6, sony xperia z5c modellerinden birini alin. 1200-1500 tl arasida lg g4 cok guzel ozellikler sunan bir urun. Ben olsam htc tarafindan sadece htc10 alirdim, geriye kalan bu fiyat segmentinden bu cihazlardan birini alirdim. Hem donanim olarak, hem ekran olarak, hem kamera olarak dusundugunuz htc modellerinden daha guclu urunler bu soylediklerim.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Bence 2015 yılına ait hiçbir cihaz alınmamalı. Hepsi sorunlu bana göre (iPhone hariç, onlar hakkında bilgim yok). 2015 yılına ait bi telefon alınacaksa ancak g4 alınmalı s6 z5 m9 vs uzak durun ki bana göre g4 te alınmamalı. Bu cihazlar M8 den üstün olabilirler ama M8 in ben çok bir problemini duymamışken bu problemler batarya ve ısınma konusunda ciddi sorunlar yaşayan ürünler. O yüzden benim tavsiyem M8 dir veya üstte arkadaşın dediği gibi Note 4 tür.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
illa bunlardan birisi seçilecek ise seçelim de fiyat olarak hiçbiri orta segment ürünü değil buu fiyatlara 2015 amiralleri alınır hemde 615 617 gibi işlemcilerden kat kat daha iyi performans alınır.

bence

htc one yerine xperia z5
htc e8 yerine honor 7
htc one m8s yerine note 4

gibi değişik yönelimlerde bulunmalısınız.

htc güzel ara yüze sahip ama orta seğmentte başarılı fiyat performans ürünü yok fiyatlar çok yüksek amiral alınabilecek fiyata 6xx li cihaz almak bence hata

Mustafa1slam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
617 615 gibi işlemciler sarj dostu olması ile ünlü ve 64 Bit tabanlılar verimli olduğunu kullanınca anlarsınız M8s güzel telefon Shiftdelete.net de incelemesi var izleyip daha iyi karar verirsiniz :)

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Oncelikle konu ile ilgili su noktaya deginmek istiyorum. Sd801 islemcisini barindiran modeller orta segment urunler degildir. Ciktiklari donemin amiral gemisi sinifi olduklari icin, fiyatlarinin zaman gectikce dusmesi o urunleri sinif gerisine dusurmez. Oyle ki orta segment islemci sinifi olan sd615-617 gibi modeller eski amirallerde kullanilan sd801 islemcisinde oyun performansi konusunda hala geride. Yani ust segment islemciler eskide kalsalar bile hala bir sure performans konusunda orta segment yeni nesil islemcilerden daha guclu vaziyette olur. Elbette orta segmentte yeni islemciler ciktikca sd801 islemcisinin de geride kalacagi gunler gelecek ama suan bu durum hala guc olarak sd801 daha guclu vaziyette bunu belirtelim.

Dusundugunuz modellere gelecek olursak. One m8 modeli kasa malzeme kalitesi, arayuz stabilitesi ve akiciligi konularinda basarili bir urun. Ekran konusunda ciktigi zamanlar iyiydi ama suanki ayni fiyat segmentindeki urunlere gore bir tık geride kaliyor. Urunun on kamerasi idare eder ama arka kamera performansi basarisiz.

Benzer donanim ve ekran ozellikleri ile gelen desire eye modeli, one m8'e gore kamera konusunda daha basarili.

Orta segment olan a9, m8s modellerine gelelim. A9 sanki htc10'un orta segment hali, m8s de sanki m8'in orta segment hali. Cok benzer ozellikler ile geliyorlar ama islemcileri orta segment oldugu icin performans bakimindan geride kaliyorlar. A9 modelinin ekran ve kamera performansi basarili fakat urun orta segment bir cihaz olmasina ragmen anlamsiz bir sekilde pahali. M8s'in de ekran ve kamerasi m8 ile neredeyse ayni islemcisi orta segment ama fiyat neredeyse m8 ile ayni.

Acikcasi ben bu urunlerin hicbirini tavsiye etmem. Bence sizde htc markasina cok takilmayin cunku bu modeller htc'nin her konuda ortalamanin ustune cikmadigi modeller. Illa bir htc istiyorum diyorsaniz htc10 alin. Htc10 her konuda cok guzel bir urun gercekten. Resmen durdular durdular bombayi patlattilar gibi birsey.

Size tavsiyem 1400-1600 tl bu urunlere vermektense 1700-1800 tl'ye sony xperia z5, samsung note 4, samsung s6, sony xperia z5c modellerinden birini alin. 1200-1500 tl arasida lg g4 cok guzel ozellikler sunan bir urun. Ben olsam htc tarafindan sadece htc10 alirdim, geriye kalan bu fiyat segmentinden bu cihazlardan birini alirdim. Hem donanim olarak, hem ekran olarak, hem kamera olarak dusundugunuz htc modellerinden daha guclu urunler bu soylediklerim.
HTC 10 - Note 5 ? konuya bakar mısınız?

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Htc pismanliktir daha hayatta almam....

HTC One kullaniyordum 1100 tl gibi biseye almistim zamaninda telefonun donanimi olsun falan herseyi mukemmel tek bir kusur dahi soyleyemiyorum cunku yok . Ama ta ki ogrenci oldugum icin bir ara cok sikistim satmaya kalktim telefonu hic bir telefoncu almadi bitanesi aldi oda 290 tl verdi digerleri hic almaya tenezzul dahi etmedi..

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
İlla bunlardan olacaksa desire eye ama ben htc alacak olsam sadece 10 alırım diğer modelleri hoşuma gitmiyo zamanında desire eye beğenmiştim ama artık alınmaz.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Teşekkürler
a9 al kardeşim hemde yeni nesil...

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Desire Eye neden alınmaz görüşünü merak ettim.Bende almayı düşünüyordum
Zamanı geçti artık sanırım 1400 lira bandında satış fiyatı var bu kadar vermişken biraz daha eklenip daha güzel alternatifler değerlendirilebilir.Ben şuan mesela g2 kullanıyorum 2.5 yılı oldu idare ediyo mu ediyor ama bozulsa yine g2 almam mesela burda amaç kötü olması değil almışken daha güncel şeylere yönelmek.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
S615/S617li cihaz mı alınırmış şu zamanda?

S801 eskidi zaten.

Bunlardan hala güncelleme alan bir A9 var. Güncellemeye önem veriyorsanız A9 alabilirsiniz.

Bu fiyata Xperia Z3+ rahat bulunabilir diye düşünüyorum.

Siz önceden bunları kafanızda belirlediğinize göre LG G4'e bakmazsınız bile.

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Bence A9 alabilirsin. Şöyle ki fiyat düşmesine rağmen hala pahalı bir cihaz ama tasarım ve özellikler bence tam uyum içinde olmuş. Zaten saf Android e yakın bir arayüz ile geliyor. Bu cihaz iphone 6 ya karşı üretilmiş bir telefondur. Yani onun gibi stabil ve güzel telefondur. Öncelikle snapdragon 800 ve üstü olmaması bana göre daha iyi. Çünkü orta segment işlemci günlük kullanımda ve pil performansında daha iyi. Isınma sorunu yok. Şuan snapdragon 801 li cihazdan yazıyorum. Mesela cihaz ısınmaya başlayınca çekirdekleri kapatmaya başlıyor. Ve performans azalıyor. Snapdragon da üst segment alınmaz. 820 de belki sorunlar düzelmiştir. Exynos bu konularda daha başarılı. A9 her türlü özelliğiyle orta şeker olmuş bir cihaz, güncelleme desteği vs. Özellikle eline almayan bilemez kaliteyi. 3gb ram modeli satılsaydı keşke ülkemizde. İllaki alacam diyorsan 3gb ram almaya bak. İleriye dönük bir cihaz olur

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Bence A9 alabilirsin. Şöyle ki fiyat düşmesine rağmen hala pahalı bir cihaz ama tasarım ve özellikler bence tam uyum içinde olmuş. Zaten saf Android e yakın bir arayüz ile geliyor. Bu cihaz iphone 6 ya karşı üretilmiş bir telefondur. Yani onun gibi stabil ve güzel telefondur. Öncelikle snapdragon 800 ve üstü olmaması bana göre daha iyi. Çünkü orta segment işlemci günlük kullanımda ve pil performansında daha iyi. Isınma sorunu yok. Şuan snapdragon 801 li cihazdan yazıyorum. Mesela cihaz ısınmaya başlayınca çekirdekleri kapatmaya başlıyor. Ve performans azalıyor. Snapdragon da üst segment alınmaz. 820 de belki sorunlar düzelmiştir. Exynos bu konularda daha başarılı. A9 her türlü özelliğiyle orta şeker olmuş bir cihaz, güncelleme desteği vs. Özellikle eline almayan bilemez kaliteyi. 3gb ram modeli satılsaydı keşke ülkemizde. İllaki alacam diyorsan 3gb ram almaya bak. İleriye dönük bir cihaz olur
Şunu deseydiniz S810 sorunlu bir işlemci ya da Qualcomm S800den sonra 801 ve 805'de (ki 805de GPU Adreno 420 oluyor 2K ekrana uyum sağlama adına) OC yaparak sattı işlemciyi deseniz yine kabulümdü.

Ama Qualcomm'dan üst segment işlemci tercih edilmemeli demek normal değil. Exynos dediğiniz Samsung bir 7420 ile normal bir adım atmıştı ama 810 fiyaskosundan dolayı bir anda göklere sığdırılamadı Samsung. 8890 mesela şu an 820'nin gerisinde kaldı.

Qualcomm'u günahım kadar sevmem orta segmenti kazıklama segmenti olarak kullanıyor. Ama adamlar modem ve GPU işini öyle bir geliştirdiler ki tekel duruma geldi.

Bunun yanında orta segmentte de Arm'nin kendilerince değiştirilmemiş mimaride işlemciler ürettiler.

Bunlardan biri S615. En zayıf işlemci desek yalan olmaz. Mt6752 varken S615'in esamesi okunmaz. A9daki de modemi geliştirilmiş S615 yani S617. Şu an bu tarzda S6xx serisinden sadece 650/652 alınır. Bunların da sebebi GPUları çok iyi olmasından. Xperia X ile LG G5 Lite bir de Galaxy A9 ile hTC 10 Lifestyle modellerinde bu işlemci var performansları da iyi.

Orta segmentte Mediatek
Üst segmentte de Qualcomm.

Eğer Samsung özelleştirilmiş CPU GPU alanında ciddi bir hamle yaparsa işler değişebilir. Şu an bu böyle.

Ki bu o kadar belli ki Microsoft bile inadından vazgeçip Çinli üreticileri arkasına almak için Mediatek'e windows 10 for Mobile desteği veriyor.

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Exynos 54xx serisi de iyi aynı zamanda exynos 8890 sadece oyun performansında geri kalmıştır. Web performansında snapdragonu geçmiştir. Benim için günlük işlemler daha önemli. Oyun vs. Telefonda saçma geliyor. Snapdragon 800 den beri ahım şahım bi değişiklik yok. Bir 4 çekirdek yaparlar bi 8 e çıkarırlar sonra 6 ya indirirler. Snapdragon 410 lu ve 801 li bir cihaz kullandım ve günlük kullanımda hiçbişey farketmiyor. MediaTek severim ama 67xx serisi sorunlu diyorlar. Hızlı şarj da yeteri kadar gelişmedi MediaTek te.

Samed Demirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim ankette m8 ile desire eye baş başa gidiyor ama gerek tasarımı olsun gerek kamera ve su & toz ' a karşı dayanıklılığından dolayı desire eye 'ı tercih ettim Hakkı Alkan'ın da düşüncesiyle .