HTC One A9(2Gb Ram) mi Sony Xperia Z3+ mi?

Bu konuyu okuyanlar

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhaba, arkadaşlar.Ben Azerbaycandan yazıyorum. Şimdi burada HTC One A9(2GB Ram) ve Xperia Z3+ neredeyse aynı fiyata satılıyor.
Aslında konu başlığı garip gele bilir,bir yanda amiral gemi diğer yanda orta-üst segment bir telefon karşılaştırması.Fakat beni çok çelişkide bırakan bir durum
Ben A9-un tasarımını,Sense arayüzünü ve en önemlisi parmakizi sensörünü ön planda aldım.Fakat oyun oynamayan(Sadece arada Subway Surfers filan), müzik dinleyen, internette ve sosyal medyada fazla gezen biri olarak işlemcisinin ve Ram-inin ileride(neredeyse 2-3 sene) yetemeyeceğinden ve takılmalar yaşatacağından korkuyorum.Ve bir de bataryası düşük olduğu için 2-ci ya da 3-cü senesinde bataryasının günü çıkartamayacak olacağından korkuyorum.
Gelelim Xperia Z3+-a.Biraz bu telefonu inceleme fırsatım oldu.Isınma görmedim en azından benim kullanımımda.Fakat en büyük eksisi olarak parmakizi okuyucusunun olmamasını ve bataryasının bir amiral gemi için fazla çabuk bittiyine şahit oldum.(Yinede günü çıkarır bence).En büyük artısı olaraksa Snapdragon 810 ve 3GB ram olması sonucunda 4 yıl bile kullanılırlığı beni etkiliyor.
Önerilerinizi bekliyorum:
A9 yeter mi alayımmı yoksa Z3+ alıp parmakizi okuyucudan feragat ederek işimi garantiyemi alayım?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
One A9 al derim.Htc güzel bir marka.:)

Reaksiyon puanı
2,554
Htc one a9 kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Kendim 950 liraya orjinal yurtdışı malı aldım dubai malı kapalı kutu aldım herşeyi denedik aldık sorun yoktu 1 ay kullandım yine sorun yoktu sonra şarjda kendi kendine kapandı hiçbir tepki vermedi telefoncuya götürdüm güç entegresi yanmış dedi.Forumda farklı şarj aletinden olabilir diyen oldu ama ben aynı şarj aleti ile birçok cihaz şarj ettim böyle dandik bir marka daha görmedim.Tamire 220 lira gitcek oldu sana 1170 lira adam yapsın direk satacam 750ye daha da bulaşmam htcye.Soğudum abi kullanasım yok bu kadar dandik marka yarın öbür gün yine bozulur.
Cihaza gelirsek 2 gb ram yetmiyor hiç öyle sense falan artısı yok oyundan çıkıyorum oyunu kapatıyor hemen bellekte tutamıyor.Kamerada ois olmasına rağmen ois olmayan telefonlar gibi çekiyor elin çok az titrese bile bulanık çıkıyor akşam kamera performansı çok grenli çekiyor.Hoparlörü vasat note 4ten 2 kat ses çıkıyodu.3g açtığın anda cihaz sanki jet motoru kullanıyor anında ısınıyor.Sense arayüzü çok hızlı ama çok sade ayrıca kusursuz değil pencereleri kapatınca bazen bekletiyor anlık.Bir daha htc mi asla ve asla bulaşmam hatta made in taiwan tayvan malı hiçbir telefonu almam.Fiyatını kesinlikle haketmeyen bir ürün one a9 kesinlikle tavsiye etmiyorum htcye de kvk bakıyor sanırım ve en kötü servis yine kvk.Dediğim gibi benim cihaz olsun direk satışa koycam 750ye inş satılır nerden baksan 400-500 lira zararım olcak 1 ayda insan daha güzel zarar edemezdi herhalde.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
z3+ işlemci olarak ve ram olarka daha iyi ayrıca tasarım olarka da z3+ bana göre daha başarılı

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Htc one a9 kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Kendim 950 liraya orjinal yurtdışı malı aldım dubai malı kapalı kutu aldım herşeyi denedik aldık sorun yoktu 1 ay kullandım yine sorun yoktu sonra şarjda kendi kendine kapandı hiçbir tepki vermedi telefoncuya götürdüm güç entegresi yanmış dedi.Forumda farklı şarj aletinden olabilir diyen oldu ama ben aynı şarj aleti ile birçok cihaz şarj ettim böyle dandik bir marka daha görmedim.Tamire 220 lira gitcek oldu sana 1170 lira adam yapsın direk satacam 750ye daha da bulaşmam htcye.Soğudum abi kullanasım yok bu kadar dandik marka yarın öbür gün yine bozulur.
Cihaza gelirsek 2 gb ram yetmiyor hiç öyle sense falan artısı yok oyundan çıkıyorum oyunu kapatıyor hemen bellekte tutamıyor.Kamerada ois olmasına rağmen ois olmayan telefonlar gibi çekiyor elin çok az titrese bile bulanık çıkıyor akşam kamera performansı çok grenli çekiyor.Hoparlörü vasat note 4ten 2 kat ses çıkıyodu.3g açtığın anda cihaz sanki jet motoru kullanıyor anında ısınıyor.Sense arayüzü çok hızlı ama çok sade ayrıca kusursuz değil pencereleri kapatınca bazen bekletiyor anlık.Bir daha htc mi asla ve asla bulaşmam hatta made in taiwan tayvan malı hiçbir telefonu almam.Fiyatını kesinlikle haketmeyen bir ürün one a9 kesinlikle tavsiye etmiyorum htcye de kvk bakıyor sanırım ve en kötü servis yine kvk.Dediğim gibi benim cihaz olsun direk satışa koycam 750ye inş satılır nerden baksan 400-500 lira zararım olcak 1 ayda insan daha güzel zarar edemezdi herhalde.
Deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim,sanırım ben de yavaş yavaş amiral alıp işi bitiryim diye düşünüyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tabiki z3+ ama biraz daha eklenip z5 alınabilir daha sağlam bir model z3+a göre