Haberturk gazetesini nasıl buldunuz?

Gazete Haberturk'ü nasıl buldunuz

• Çok başarılı

Kullanılan: 15 27.3%
  • Eh işte

Kullanılan: 23 41.8%
  • Çok kötüydü

Kullanılan: 17 30.9%

• Kullanılan toplam oy
    55

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bugün ofisimize Haberturk gazetesini aldık.

Açıkçası hayal kırıklığına uğradım. O kadar matbaa masrafına karşılık olarak bu kadar kötü basılmış resimleri görünce üzüldüm.

Ofisteki diğer gazetelerin kağıt kalitesi Haberturk'ten daha kötü olmasına rağmen resimler gayet net ve detaylı, renkler de daha canlı idi. Sanki yerel gazeteler gibi duruyordu Haberturk.

En dış sayfanın kuşe kağıt olması iç sayfaların farklı olması da ayrı bir facia. Kimse kağıdın kalitesi için gazete almıyor. Resimleri net görelim, kolay taşıyalım, renkler canlı olsun, kolay yıpranmasın ve kolay taşınsın istiyoruz.

Bu gazeteyi kolay taşımak gerçekten zor. İç sayfalar hemen elde dağılıyor ve bir an önce kendisinden kurtulmak istiyorsunuz. Yanınızda taşımak istemeyeceğiniz bir yapıya sahip.

Şimdi de gelelim içeriğe.

Maalesef beklediğim içerik kalitesine sahip çıkmadı. Gazeteyi ilk açtığınızda sizi Pakize Suda karşılıyor. Açıkçası pek katılmasam da Hürriyet'te "Bekir Coşkun", Sabah'ta "Engin Ardıç" gibi bir ismin 3. sayfada beni karşılamasını beklerdim.

Köşe yazılarından bahsetmişken, baskı kalitesinin ne kadar düşük olduğunu burdan da söyleyeyim; bakın köşe yazarlarının resimlerine. Net değiller, garip bir bulanıklık söz konusu.

Gazetenin sayfa sayısı ve boyutları diğer gazetelere oranla daha az. Bir de fazla reklam işin içine gelince içeriklerin sayısı sizi memnun etmiyor.

Seçilen haberler ve konular ise uzun süredir hazırlıkları süren milyonlarca dolarlık yatırım yapılan bir gazete için çok basit kalmış. Eften püften haberler koymuşlar.

Gazeteye ismini veren markanın bir internet sitesi olmasına rağmen, teknolojiye hiç yer vermemeleri de (Web Günlüğü adı altında birkaç site adresi paylaşmanın dışında) kişisel olarak beni rahatsız etti.

Bu medya şirketi önce bir web sitesi ile kurulmuştu. Rahmetli Ufuk Güldemir'in gayretleri ile önce Haberturk.com kuruldu. Sonra Haberturk TV... Sonra da Fatih Altaylı'nın yoğun çalışması ile Haberturk gazetesi. Gelin görün ki gazetede bir teknoloji sayfası bulunmuyor.

İlk izlenimlerim bu şekilde.

Gazeteyi alan diğer okurlar da kendi yorumlarını belirtirlerse çok sevinirim.

hakki900

Asistan
Reaksiyon puanı
1
valla reklamı çok güzeldi gazeteyi görmedm daha

h4yfans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dha almadım dediğin gibiyse yazık olmuş.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fatih altaylı uzun süredir (1 yılı aşkın süredir.) bu gazete üzerine çalışıyor, uzunca süredir de tüm medya ortamlarında reklam döndürüyorlar farklı olacağız vs. diye.
Açıkçası sıradan bir gazete olacağını önceden tahmin etmek kehanet olmazdı zaten.
Altaylının dediğine göre; Patronu Ciner tüm sorumluluk ve yönetimi Fatih Altaylı'ya emanet etmiş.
Ahanda burda yanlışın babasını yapmış.
Altaylı bildiğimiz altaylı, farklı olmak, tarafsız olmak onun neyine.
Fiyasko olacağını söylüyorum, ilerleyen zamanlarda kimse kahin demesin bana...
Görünen köy kılavuz istemez.
Vatandaş basından kalite istiyor, üstün deha Altaylı kağıt kalitesi anlıyor galiba :)
İlk dakkadan kırmızı kart gösteriyor, hayatta başarılar diliyorum kendilerine.. :)
redcard66770876683558.jpg

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Reklamda gördüm ama henüz almadım :) Postaya devam :D

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Fatih altaylı uzun süredir (1 yılı aşkın süredir.) bu gazete üzerine çalışıyor, uzunca süredir de tüm medya ortamlarında reklam döndürüyorlar farklı olacağız vs. diye.
Açıkçası sıradan bir gazete olacağını önceden tahmin etmek kehanet olmazdı zaten.
Altaylının dediğine göre; Patronu Ciner tüm sorumluluk ve yönetimi Fatih Altaylı'ya emanet etmiş.
Ahanda burda yanlışın babasını yapmış.
Altaylı bildiğimiz altaylı, farklı olmak, tarafsız olmak onun neyine.
Fiyasko olacağını söylüyorum, ilerleyen zamanlarda kimse kahin demesin bana...
Görünen köy kılavuz istemez.
Vatandaş basından kalite istiyor, üstün deha Altaylı kağıt kalitesi anlıyor galiba :)
İlk dakkadan kırmızı kart gösteriyor, hayatta başarılar diliyorum kendilerine.. :)
redcard66770876683558.jpg
eğer bütün iş Altaylı'nın üstüne bırakılmışsa o gazete batar
çünkü diline hakim olamıyan hiçbir şeyine hakim olmaz
örnek:galatasaray daki yöneticiliiği sırasında yaptıkları

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Reklamı güzel ama işin başında Fatih Altaylı gibi bir vukuat adamı varken zor başarılı olur

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba Troy,

Gerek yazılı, gerekse görsel basını yakından takip ettiğin ve bu işin içinden biri olduğun için bu kadar ayrıntılı incelemişsin sanırım. Eleştirinde haklı bulduğum kısımlar var fakat alışılmışın dışında bir gazete yapmak istediler sanırım başardılarda...Sadece dış sayfa kuşe değil iç sayfaları da kuşe. Bunun da nedeni seninle daha önce de konuştuğumuz reklamlar. Boyutu gayet iyi olmuş fakat göbekteki açılan sayfa çok çok alışılmışın dışında ve hoş değil ben sevemedim.

İçeriği çok kötü değildi. Haberturk'de çalışan, çok sevdiğim kişiler ve emekleri var o yüzden ellerine sağlık diyorum. Fakat şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, bir çok kişi meraktan bir kez de olsa alacaktır. Halk olarak, öyle kolay kolay vazgeçemeyiz alışkanlıklarımızdan bu yüzden diğer gazatelerin okuyucu kaybedeceğini pek sanmıyorum. Bir şeyler değişiyorsa emin olun diğerleri de yenilikler yapacaktır.

Burada ince bir nokta daha var aslında. İnternet yayıncılığı yapan bir site bakalım ne kadar başarılı olabilecek yazılı basında? Yazılı basın bitiyor diye hayıflandığımız bir dönemde büyük bir risk aldılar. Yine de, tüm ön yargılardan uzak bekleyelim görelim derim..

Sevgili Troy, senin üzerinde de büyük baskılar vardı shiftdelete dergisi çıkarman yönünde... inatla hayır diyordun. Bunun nedeni yazılı basında gelecek görememen mi yoksa internetdeki başarıyı yakalayamamak ve senin haberturkte uğradığın hayal kırıklığını okuyucularına yaşatmak istememen mi?:innocent:

kramp34

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence gayet güzel ilk gittigimde baktım satıcıya dedim abi bunun magazin ve spor sayfaları yok bu gazete tutmaz dedim. Satıcı küçük bir gülümsemeyle spor ve magazin ekini çıkarttı buyur oku dedi. :)

Bence çok güzel kalın bir spor ve magazin sayfasına sahip. :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Eh işte denecek kadar bir gazete ...:)

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Daha almadım ama Artık tarafsız gazete okumak istiyorum

milliyet hürriyet posta Alıyorum Akp full atıp tutuyorlar

zaman Vakit Alıyorum bu seferde Doru düzgün haber yok yada fazla siyaset var

1 Tane tarafsız gazete olmazmı bu ülkede be kardeşim :D

Haberturk merak ettim Bana tarafsız herkesin yolsuzluğunu ortaya koyucak ve okudukça diğer sayfayı açmak için can atmamı sağlıcak bi gazete lazım :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Almadım, okumadım. Reklamlarından "Herhalde bir gazete geliyor." demiştik.
Troy' un söylediği gibi bir durum "Dağ fare doğurdu" demektir.

arrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Troy' a tamamen katılıyorum. Benim beklentilerimi boşa çıkardı. İsmine yakışmayacak kadar boş bir gazete. Bazı yenilikler yapalım demişler ama olmamış. Gazeteyi ilk günden bu kadar reklamla doldurmak hiç hoş değil. Ön planda haber olacağına reklam ön planda. Gazete sayfa olarak çok gözükebilir, ancak beni haber olarak hiç tatmin etmedi. Tamamen ticari olarak olarak çıkarılmış bir gazete. Bu kadar hazırlıktan sonra çıkarılan gazete böyle olmamalıydı.

gizli_özne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ilk sayısını aldım ve okudum çok guzel olmuş tum emeği geçenlere burdan ellerine saglik diyorum.aralarında çok sevdiğim ve değer verdiğim iki arkadaşmda var.
gazeteyi eline alınca zaten farkı belli oluyor hele ki gazetenin ortasın da kocaman reklam alanı var, çok hoş olmuş

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Habertürk gazetesi fatih altaylı yönetiminde çıkıyor, ciner grubuna dahil bir gazete.

Fiyatı önce 750 olarak belirlenmişti, sonradan 500 olarak tespit edildi ve dün ilk sayı çıktı.

İnternetten gördüm baktım beğenmedim.

1.Sayfası:

2.Sayfa:

22.Sayfa:

23.Sayfa:

Son sayfa:

Yine kadın istismarı, yine çıplak kadın resmi.

Hürriyet gibi, vatan gibi.

Arka sayfa güzeli diye çıplak kadın resmi basarak kadınları istismar edenlerden nefret ediyorum.

Bu kafaya Tek kuruş paramı nasip etmem.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
2. gün çıkan gazete, içerik olarak daha doyurucu olmuş. ama kağıt kalitesi konusunda bir şey diyemem. buradan gördüğüm kadarıyla değerlendirdim içeriğini de.

gizli_özne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
troy bey bayıldım ben valla gazeteye içeriğinin yanında her türlü soba, mangal tutuşturulur, ekmek sarılır, mutfak falan her işi de yapar

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Daha almadım ama Artık tarafsız gazete okumak istiyorum

milliyet hürriyet posta Alıyorum Akp full atıp tutuyorlar

zaman Vakit Alıyorum bu seferde Doru düzgün haber yok yada fazla siyaset var

1 Tane tarafsız gazete olmazmı bu ülkede be kardeşim :D

Haberturk merak ettim Bana tarafsız herkesin yolsuzluğunu ortaya koyucak ve okudukça diğer sayfayı açmak için can atmamı sağlıcak bi gazete lazım :)
bence tarafsız gazete yok gibi
herkes kendine geldiği gibi haberleri veriyor

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4
benim yasadim yerde satilsaydi dün ilk satilisinda alirdim ama burda satilmiyor :(
aldim tek gazete Hürriyet o yüzden ona devam..
HaberTürk ün sitesini takip ediyorum her firsatta yada kanalini seyrediyorum :)
simdi cok merak ettim gazetenin gerck yüzünü:D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Gazete yanımda şu an. Çok sevdim ben. Umarım yolu açık olur. :)

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4
kiymetini bil gazetenin :D
HaberTürk ün sayesinde bugün ben burdayim yaa
keske benim yanimdada olsa :(

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
kuşe kagıt ve 50 ykr ye bu kadar ilave gazete
boyutuda ufak ve cok kullanıslı

iyi iş çıkarmıslar

kutluorum

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
kiymetini bil gazetenin :D
HaberTürk ün sayesinde bugün ben burdayim yaa
keske benim yanimdada olsa :(
Ben okuduktan sonra sana veririm gazeteyi. Unutma bu kıyağımı sakın. :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
bak böyle sakalar yapma uyarim ciddiyim ha
eger ciddyie alirsam yollamak zorunda kalirsin haberin olsun:D;)
O gazete sana gelene kadar okuduğun her şey eskimiş olacak ama. :)
O yüzden söyle Altaylıya sizin oralara da göndersin gazeteyi. :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
50 kuruş etmeyen bi gazete.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Baktım biraz inceledim. Sitesi ne ki gazetesi ne olsun dedim. MagazinTurk işte. :razz:

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Medyada bir değişiklik yok yine olaylara at gözlüğüyle bakan ve gücün kendi ellrinde olduğunu sanan bir grup insanın çıkardığı taraflı bir gazete gibi birşey