Günaha girmek İstemeyenler için dev arşiv oluşturuyoruz

Bu konuyu okuyanlar

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Bu dediklerinden hangileri lisanslı? Bu başlıkta lisanslı ürünlere alternatif olacak ücretsiz yazılımlardan paylaşalım istedikJ. Yanılmıyorsa Windows Media Player,Winamp gibi yazılımlar zaten ücretsiz.
Paylaştığın listede Hangileri alternatifler, lisanslı bir ürüne alternatifse onlar ekleyelim hocam:)

VMware, en güçlü sanal pc yazılımıdır, ve elbette ki ücretlidir.
Raxco PerfectDisk ve Diskeeper'da ücretli yazılımlardır.

VMware için VirtualBox,
PerfectDisk ya da Diskeeper için Defraggler, Auslogics Disk Defrag, MyDefrag, UltraDefrag gibi ücretsiz yazılımları önermiştim.

Winamp'ın gelişmiş özelliklerini içeren Pro sürümü ücretlidir. Bunun için de foobar2000 önermiştim. Aimp zaten önerilmişti diye hatırlıyorum.

Media Player konusunda haklısınız. Alternatiflerini, herkesin Windows kullanmıyor olabileceğini düşünerek önermiştim.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Blackout kardeşim teşekkürler ekledim:)

Ert_Gun

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Evet korsan kullanmak tabii ki de hiç iyi bir şey değil fakat yazılım firmaları da her ülkenin şartlarına göre fiyat belirleyebilse çok mantıklı olacak diye düşünüyorum. Örneğin Türkiye de satılan Türkçe işletim sistemi fiyatları herkesin alabileceği makul bir düzeyde olursa korsan kullanım da azalacaktır.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar acronis in alternatifi nedir acaba?

bunu buldum nette kaçı beleş kaçı paralı ya da aradığın yazılımlar mı bilmiyorum acronis alternatifleri yazınca çıkanlar:

Clonezilla
Macrium Reflect
Paragon Backup & Recovery Free Edition
Norton Ghost
Comodo Time Machine
HDClone

Reaksiyon puanı
2,146
bunu buldum nette kaçı beleş kaçı paralı ya da aradığın yazılımlar mı bilmiyorum acronis alternatifleri yazınca çıkanlar:

Clonezilla
Macrium Reflect
Paragon Backup & Recovery Free Edition
Norton Ghost
Comodo Time Machine
HDClone

Clonezilla ya baktım, linux tabanlı görsel arayüzü olmayan ücretsiz bir program..
Az önce virtualbox da denedim ve işe yarıyor :thumbup1:

Bir de arayüzü olsa tadından yenmez..

bestordu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle çok güzel bir konu. Neredeyse mahkumu olduğumuz her programın bir alternatifi varmış. Süper...

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
mümkünse windows programlarını kullanmayın,w.media player,msn sürümleri dışarı bilgi gönderen yazılımlar,vaktiyle tespit edildiğinde ortalık birbirine girmişti...m.s. vazgeçmez bilgi almaktan:)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Kaynak ben :D Modemi yılbaşı ağacına çeviriyor canı sıkıldıkça, halbuki sadece müzik dinliyorum, otomatik güncellemeler de kapalı. Zaten NSA diye aratırsanız nette geniş bilgi var. Benim açımdan problem yok pek önemli bir şahsiyet sayılmam :D Ama ülke güvenliği açısından Windows son derece tehlikeli. Özellikle askeriye, istihbarat gibi kurumlarda kesinlikle yasaklanması lazım.

Reaksiyon puanı
188
Başlığa nazaran benim gibi oyundan büyük günaha girmiş kişiler için önerileriniz nedir :D

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Ben cfosspeed in net izleme aracılığıyla bakdım herhangi bir değişiklik göremedim. upload veya dl de..

Bizim askeriye ve istihbarat İnternet Bağlantılı Windows mu kullanıyormuş ki.. keh keh keh

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Ben cfosspeed in net izleme aracılığıyla bakdım herhangi bir değişiklik göremedim. upload veya dl de..

Bizim askeriye ve istihbarat İnternet Bağlantılı Windows mu kullanıyormuş ki.. keh keh keh
İnternet kullanan hiçbir askeri veya istihbarat birimimiz yok yani :D Ne diyeyim, Allah adamı Microsoft fanatiği yapmasın, tam komediler :D

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Konu ciddi bence
Günahdır değildir ALLAH bilir de,

Bence en acı olan < Müslüman olmayan program yapıcılara haklı kalıp Ahirette Çok ihtiyacımız olacak olan sevaplarımızdan onlara verip, Ahirette onların önünde başımız eğik kalmasıdır>

O yüzden ben mümkün olduğunce hep lisanslı program kullanıyorum.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Yazilim konusunda bile din somurusu yapiyorsunuzya ne diyeyim size

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bence konu düzenlenmeli. Altarnatif program isimleri Kalın kırmızı ve diğerlerinden 1 fazla büyük olmalı. Lakin çok karışık duruyor..

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
neyse en bomba program benden gelsin:devil2:
bu adreste ki resim uygulaması ve pluginleri harikadır...
resimlere bir çok efekt verir değişiklik yapar,kullanımı çok basittir boyutu ufaktır,
haliyle kocaman uygulamalara ihtiyacınız olmaz,tavsiye ederim.

zert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Korsan diye tabir edilen yazilimlari kullanmanin gunah oldugunu nereden cikariyorsunuz ? Gunah demek ahiretete ceza verilecek ve kesinle haramdir demektir, burada dikkatli olmak lazim cunki yalniz Allah (cc) ve Resulu (sav) haram ve helalleri belirleye bilir bu sekilde Allah (cc) ve Resulune (sav) iftira atila bilinir

Kul hakki diye bilirsiniz ama, anlamadigim ortada mal tabir edilen elle tutulur bir nesne yokki, calmis olasiniz. Kaldiki suan internet ortaminda calma diye bir olay yok, insanlar ellerindekileri birbirleriyle kopyalama ile paylasmakta.

Mesele para vererek almis oldugunuz bir telefona istediginizi yapmakta serbestsiniz, kimse size karisamaz, o sey artik sizin olmustur. Internet ortamindada ayni sekilde bir kisi para ile sahip oluyor ve diyer insalara elindekini dagitarak kendi insiyatifini kullaniyor, sonucta paylasilan sey kisinin ve istedigini yapmakta serbest.

edit: Gunah deyilde, belki etik bir davranis degildir denebilir kanaatindeyim. Bu yazilanlar benim gorusumdur yanlis da olabilir, dogruya herzaman acığımdır.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Korsan diye tabir edilen yazilimlari kullanmanin gunah oldugunu nereden cikariyorsunuz ? Gunah demek ahiretete ceza verilecek ve kesinle haramdir demektir, burada dikkatli olmak lazim cunki yalniz Allah (cc) ve Resulu (sav) haram ve helalleri belirleye bilir bu sekilde Allah (cc) ve Resulune (sav) iftira atila bilinir

Kul hakki diye bilirsiniz ama, anlamadigim ortada mal tabir edilen elle tutulur bir nesne yokki, calmis olasiniz. Kaldiki suan internet ortaminda calma diye bir olay yok, insanlar ellerindekileri birbirleriyle kopyalama ile paylasmakta.

Mesele para vererek almis oldugunuz bir telefona istediginizi yapmakta serbestsiniz, kimse size karisamaz, o sey artik sizin olmustur. Internet ortamindada ayni sekilde bir kisi para ile sahip oluyor ve diyer insalara elindekini dagitarak kendi insiyatifini kullaniyor, sonucta paylasilan sey kisinin ve istedigini yapmakta serbest.

edit: Gunah deyilde, belki etik bir davranis degildir denebilir kanaatindeyim. Bu yazilanlar benim gorusumdur yanlis da olabilir, dogruya herzaman acığımdır.
O yazılımları yazmak için insanlar aylarını harcıyor ve birileri de gelip emeklerini çalıyor. Kul hakkı yemektir ve bu da çok büyük bir günahtır bildiğiniz gibi.

Jagler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maasallah, kapsamli bir çalisma olmus. Aralarindan "Free Download Manager" ve "Daemon Tools"u özellikle tavsiye ederim.

Ellerine saglik :)

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Listedeki hiçbir yazılımın yanında yazan yazılımların alternatifi olabileceğini düşünemiyorum. Ancak benzer görevlere sahip diyebiliriz. Örnek verecek olursak bi TuneUp bir sürü özellik içeriyor. Ancak CCleaner'ın birkaç fonksiyonu var. Bu diğer yazılımlara haksızlık olur. Günaha girmeyim derken başka işlere bulaşmayalım. :D :D

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Daemon tools yerine bece virtual clonedriver daha iyidir :D Sistemi daha az kastığı deneyimlerimle sabittir :D Burdan indirme sayfasına gidebilirsiniz