GTX 1050TI Çok Düşük FPS Sorunu Ve düşük sıcaklık değeri.

Bu konuyu okuyanlar

mafuxdgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
  • Merhaba arkadaşlar belirttiğim gibi son bir kaç haftadır bu sorunu yaşıyorum.Normalde bilgisayarım düzgün çalışıyor ve oyunları normal değerlerde oynuyordum.Bu sorunu yaşamaya başladığımda ilk olarak ekran kartı driverlerini kaldırıp temiz bir şekilde kurdum.Kurduktan sonra fps değerleri normale dönmüştü.Ertesi gün bilgisayarı açtığımda 15 20 saniye siyah ekranda bekletip açılmıştı ve yine aynı sorunla karşılaşmıştım.Bundan sonra formatta attım ve 1 2 gün hiç bir sorun olmadan oynuyordum.Fakat bu sabah bilgisayarımı açtığımda tekrar 15 20 saniye siyah ekranda bekletti ve yine aynı fps sorunuyla karşılaştım ve driverleri silip temiz kurmama rağmen bilgisayarı kapatıp tekrar açmama rağmen düzelmiyor.
  • Aşşağıda Furmark değerlerini ve sistemimi paylaştım.Bu sorunu yaşadığımda gpu kullanımı %100 e çıkıyor ama sıcaklık 35 36 dereceyi geçmiyor.Normalde furmark testinde 70 derece sıcaklık ve 40 fps ye kadar sonuç veriyordu.
  • Sorunumu belirttim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam gerek acaba sorun yazılımsalmı donanımsalmı anlayamadım pek bir bilgim yok bilgisayarım 3 yıllık o kadar eski değil her hangi bir düşme hasar durumu olmadı şimdiden düşünceleriniz için teşekkür ederim:)

Ekli dosyalar

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    23.1 KB · Görüntüleme: 178
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    43.2 KB · Görüntüleme: 158
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    559.9 KB · Görüntüleme: 164

CtrlAltDelete.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bilgisayarın masa üstü mü laptop mu acaba masa üstü ise daha kolay olabilir
çözüm

Hlyxra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bitcoin Miner Olabilir,Sadece İhtimallerden Biri Yanlış Yönlendirmek İstemem.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Dostum Malwarebytes indir. Gecikme süren çok fazla arkada bir uygulama ekran kartını kullanıyor olabilir. Driverları kontrol et.

Bunlarla uğraşmak istemiyorsan temiz kurulum.

mafuxdgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows'u SSD'ye mi kurdunuz HDD'ye mi?
HDD
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayarın masa üstü mü laptop mu acaba masa üstü ise daha kolay olabilir
çözüm
Masaüstü dostum

Dostum Malwarebytes indir. Gecikme süren çok fazla arkada bir uygulama ekran kartını kullanıyor olabilir. Driverları kontrol et.

Bunlarla uğraşmak istemiyorsan temiz kurulum.
O gün Ekran kartı driverini yeniden silip temiz bir kurulum yaptım o günden beri herhangi bir sorun yaşamadım

Bitcoin Miner Olabilir,Sadece İhtimallerden Biri Yanlış Yönlendirmek İstemem.
Sanırım doğru söylüyorsun.Emulatör indirmiştim bilgisayara onlar yüklüyken böyle oluyordu aklımada gelmedi.Bu konuyu açtığımdada onları silmiştim o günden beri böyle bir sorun yaşamadım.

Son düzenleme: