Gribe yakalanmadan ne kullanmalı?

Bu konuyu okuyanlar

yahyakaratas80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar malum fena bir grip salgını var, henüz hastalanmadım ama ufaktan halsizlik, boğaz şişmesi vs. başladı, meyve tüketimi dışında önerisi olan var mı? vitamin takviyesi, pastil vs kullanıp etkisini gören varsa bilgi rica ederim, teşekkürler

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Zencefil rendele sıcak suya koy üstüne 1 adet limon sık 1 tatlı kaşığı bal koy karıştır 2 gün bunu yap inan dersin yeniden doğdum ben karabiberde ekliyorum buna boğazdaki mikroplarıda kırıp rahatlasın diye tabi vücudunu sıcak tut, soğuk olan ne varsa uzak dur. (=

opelcorsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Grip olacağınızı anladığınızda yapmanız gerekenler
Sitede İlaçların prospektüsleri mevcuttur.
Vitamin olarak
Umca
İmuneks
takviye yapabilirsiniz..

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sağlıklı (ev yemekleri ile) beslen, abur cuburdan uzak dur, çok sıcak ve soğuk gıda ve içeceklerden uzak dur, her gün düzenli meyve tüket, bulunduğun ortamı günde bir kere havalandır, uykunu iyi al... doktora çıkmadan ilaç kullanma. Bunlara rağmen kötüleşirsen, vakit kaybetmeden doktora çık çünkü gribi atlatmak olduğundan uzun sürebilir ve bunun birlikte yaşadığın kişilere bulaşma ihtimali de var. (zencefilli bal boğaz ağrısı ve şişliğine iyi gelir, günde üç sefer birer çay kaşığı alabilirsin, doktor değilim ama bu gibi şeyleri dikkate alarak vücut direncini yüksek tutabilirsin. Geçmiş olsun ayrıca)

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Grip olanlardan uzak dur. Mesela benden.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Bu yılki grip virüslerine antiviraller etki ediyormuş. Reçetesiz satılmıyor.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Grip olacağınızı anladığınızda yapmanız gerekenler
Sitede İlaçların prospektüsleri mevcuttur.
Vitamin olarak
Umca
İmuneks
takviye yapabilirsiniz..
İlaca karşıyım. Tabi doktor illa al bunu kullan derse kullanılır ama ay başım ağrıdı bir aferin atayım yok halsizim katarin ver... falan bunların bizi iyi ettiğini düşünmüyorum. Uyuşturuyor ve o anlık rahatlatıyor sadece.

Size bir doktor hasta arası diyaloğu söyleyeyim.
+ Doktor bey, ilaç kullanırsam kaç günde iyi olurum?
- Bir haftaya bir şeyiniz kalmaz.
+ Peki kullanmazsam?
- O zaman yedi günde anca iyileşirsiniz.

Şuan hastayım. İnat ettim hemen ilaç yerine portakalla, limonla, ıhlamurla devam ediyorum. Ha ateşim çıkarsa ilaç şart olursa ayrı. ;)

HugoBoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Eğer viral bir hastalığa yakalandıysanız (bakınız: kırmızı ve şişmiş bademcik gırtlak yutak ve boğazda kızarıklık) antibiyotik kullanmayın. Ağrı kesici ve bağışıklığı güçlendirici c vitamini içeren ibuprofen c gibi ilaçlar için. Tabiki aile hekimi eşliğinde. Bakteriyel bir hastalık ise hekim kontrolünde antibiyotik kullanın. Bakteriyel enfeksiyon beyaz lekeler,kırmızı ve şişmiş bademcik,gri dil,şişmiş küçük dil(uvula) gibi semptomlar gösterir.

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Evde Çalışma Ortamında Yada Okulda Girip Olan Biri Varsa Uzak Durmak En Mantıklısı

serkanzade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ihlamur, öksürüğe iyi gelmektedir. Özellikle kışın, soğuk algınlığı yüzünden insanların maruz kaldığı öksürük, ıhlamur ile önlenebilmektedir. Öksürüğe sebebiyet veren mikrop ve bakterileri ıhlamur çayı, düzenli ve sıcak tüketilmesi halinde önlemekte ve boğazı rahatlatmaktadır.

Ihlamurun çayını yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, ıhlamuru kaynatmamak olacaktır. Belki de birçok insanın yanlış bildiği ve doğru ıhlamur çayı yapamamasının sebebi, çoğu insanın bu bilgiden mahrum olmasıdır. Ihlamurun kaynatılmaması ama kaynatılmış suya ıhlamurların konulması gerekmektedir. Böylelikle, ıhlamurdan en üst düzeyde bir verimlilik elde edilecektir. Ihlamur demini aldıktan sonra bardağa konulurken süzgeç kullanmak da ıhlamurun çiçeğinin bardağınıza gelmesini engelleyecektir.

Ihlamur Ağacı (Tilia) Özellikleri ve Bilgileri

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Deniz kıyısında tek katlı sobalı evde yaşadım. (Hem denizden vuran rüzgar hem zeminden çeken rutubet var) Soba almadım, klima ve elektrikli ısıtıcıyla ısınıyordum.

Aralıksız her gün 3 portakal 1 limonu büyük bir bardağa sıkıp içiyordum. O buz gibi evde grip veya nezle olmadan yaşamayı başardım :D
Normal beslenmemi de dışarıdan söylediğim dürüm ve pizzalarla sağlıyordum. Portakal ve limonun hikmetini anlatabilmişimdir umarım ?

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
C vitamini açısından en zengin şey kuşburnudur. Alın bu bilgiyi ne yaparsanız yapın :D