gribe yakalanmadan ne kullanmalı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

arkadaşlar malum fena bir grip salgını var, henüz hastalanmadım ama ufaktan halsizlik, boğaz şişmesi vs. başladı, meyve tüketimi dışında önerisi olan var mı? vitamin takviyesi, pastil vs kullanıp etkisini gören varsa bilgi rica ederim, teşekkürler
 

EinştayN

Profesör
Zencefil rendele sıcak suya koy üstüne 1 adet limon sık 1 tatlı kaşığı bal koy karıştır 2 gün bunu yap inan dersin yeniden doğdum ben karabiberde ekliyorum buna boğazdaki mikroplarıda kırıp rahatlasın diye tabi vücudunu sıcak tut, soğuk olan ne varsa uzak dur. (=
 

opelcorsa

Üyecik
Grip olacağınızı anladığınızda yapmanız gerekenler
Sitede İlaçların prospektüsleri mevcuttur.
Vitamin olarak
Umca
İmuneks
takviye yapabilirsiniz..
 

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Sağlıklı (ev yemekleri ile) beslen, abur cuburdan uzak dur, çok sıcak ve soğuk gıda ve içeceklerden uzak dur, her gün düzenli meyve tüket, bulunduğun ortamı günde bir kere havalandır, uykunu iyi al... doktora çıkmadan ilaç kullanma. Bunlara rağmen kötüleşirsen, vakit kaybetmeden doktora çık çünkü gribi atlatmak olduğundan uzun sürebilir ve bunun birlikte yaşadığın kişilere bulaşma ihtimali de var. (zencefilli bal boğaz ağrısı ve şişliğine iyi gelir, günde üç sefer birer çay kaşığı alabilirsin, doktor değilim ama bu gibi şeyleri dikkate alarak vücut direncini yüksek tutabilirsin. Geçmiş olsun ayrıca)
 

lotusadana

Doçent
Bu yılki grip virüslerine antiviraller etki ediyormuş. Reçetesiz satılmıyor.

 

Usain

Dekan
Grip olacağınızı anladığınızda yapmanız gerekenler
Sitede İlaçların prospektüsleri mevcuttur.
Vitamin olarak
Umca
İmuneks
takviye yapabilirsiniz..
İlaca karşıyım. Tabi doktor illa al bunu kullan derse kullanılır ama ay başım ağrıdı bir aferin atayım yok halsizim katarin ver... falan bunların bizi iyi ettiğini düşünmüyorum. Uyuşturuyor ve o anlık rahatlatıyor sadece.

Size bir doktor hasta arası diyaloğu söyleyeyim.
+ Doktor bey, ilaç kullanırsam kaç günde iyi olurum?
- Bir haftaya bir şeyiniz kalmaz.
+ Peki kullanmazsam?
- O zaman yedi günde anca iyileşirsiniz.

Şuan hastayım. İnat ettim hemen ilaç yerine portakalla, limonla, ıhlamurla devam ediyorum. Ha ateşim çıkarsa ilaç şart olursa ayrı. ;)
 

HugoBoss

Üyecik
Eğer viral bir hastalığa yakalandıysanız (bakınız: kırmızı ve şişmiş bademcik gırtlak yutak ve boğazda kızarıklık) antibiyotik kullanmayın. Ağrı kesici ve bağışıklığı güçlendirici c vitamini içeren ibuprofen c gibi ilaçlar için. Tabiki aile hekimi eşliğinde. Bakteriyel bir hastalık ise hekim kontrolünde antibiyotik kullanın. Bakteriyel enfeksiyon beyaz lekeler,kırmızı ve şişmiş bademcik,gri dil,şişmiş küçük dil(uvula) gibi semptomlar gösterir.
 

Dea

Profesör
Evde Çalışma Ortamında Yada Okulda Girip Olan Biri Varsa Uzak Durmak En Mantıklısı
 
Üst
stat counter