Google ziyaretçi rekoru kırdı

Bu konuyu okuyanlar

aklayarar

Asistan
Araştırma grubu Comscore’un yayımladığı araştırma sonuçlarına göre, Google ve Google’a bağlı siteleri, geçen ay 528 milyon ayrı kullanıcı ziyaret etti. Google’a bağlı siteler arasında “YouTube” gibi video siteleriyle “Google Mail” de bulunuyor. Comscore’a göre, Microsoft ve Microsoft’a bağlı siteleri ziyaret eden kullanıcı sayısı ise 526,9 milyon oldu.

265275.jpg


Araştırmada, geçen yıl mart ayına göre Google’ı ziyaret edenlerin sayısının yüzde 13, Microsoft’u ziyaret edenlerin sayısının ise yüzde 4 arttığı belirtildi.

Comscore yetkililerinden Andrew Lipsman, Google’ın geçen yıl sonunda satın aldığı “YouTube” sitesini geçen ay 160,8 milyon ayrı kullanıcının ziyaret ettiğini söyledi. “YouTube” sitesine geçen yıl mart ayında 22 milyon ayrı kullanıcı girmişti.

Araştırmaya göre, Google ve Microsoft’tan sonra en çok tıklanan 3. site 473,3 milyon ayrı kullanıcıyla “Yahoo!”, 4. site de 272 milyon kullanıcıyla “Time Warner” oldu.

Açık artırma sitesi “eBay” 256 milyon kullanıcıyla 5. sırada, internetteki ansiklopedi “Wikipedia” 212,1 milyon kullanıcıyla 6. sırada, “myspace”in de aralarında bulunduğu siteleri içeren Fox Interactive Media 151,2 milyon kullanıcıyla 7. sırada yer aldı.

Comscore’a göre, geçen ay en çok ziyaret edilen 8. site 149,6 milyon kullanıcıyla alışveriş sitesi Amazon, 9. site 129,3 milyon kullanıcıyla CNET, 10. site de 111,4 milyon kullanıcıyla arama motoru “Ask” oldu.

15 yıldan uzun süredir internet kullanıcılarının sayısını değerlendiren Comscore’a göre, geçen ay interneti yaklaşık 762 milyon ayrı kişi kullandı.
 

RuNaL

Dekan
Emektar
google artık daha değişik bir şey dmek lazım büyük demek kesmiyor adamları :D
 

chimera

Dekan
Emektar
RuNaL dedi ki:
google artık daha değişik bir şey dmek lazım büyük demek kesmiyor adamları :D

google amca seni övmek istiyorum ama seni överken bile kelimeler kifayetsiz kalıyo
şimdi oldumu acaba :D :p
 

El Padrino

Dekan
Emektar
Geleceğin En Büyük Tehlikesi GOOGLE!!! :-\

Yavas yavas bütün internet dünyasını SATIN alıolar... ::)

10 sene sonra Google'ın ismi altında olmayan site kalmıycak!!! ???
 

cacar

Profesör
hadi be google bide işletim sistemi çıkarda linux türevi, tamamen microsoft un önüne geç
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst