Gezi Parkı Eylemi için açılan başlığı kapatalım mı?

Gezi Parkı tartışma sayfasını kapatalım mı?

• Kullanılan toplam oy
    190

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
kapatalım tabiya teknoloji forumunda siyaset yüzünden bir sürü kavga çıktı

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bence açık kalmalıdır, herkes özgürce konuşabilmelidir. ancak kapatılması konusunda bir talep gelirse kesinlikle yazılıp çizilenler silinmeden konu yeni yoruma kapatılmalıdır.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
öyle yapalım zaten, eğer çoğunluk kapatalım derse o zaman sadece yeni yoruma kapatacağız. Silme olmayacak asla.

dvtu2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda süresiz ban cezası vermedik kimseye. Cezalı üyeler en az 3 en fazla 7 gün cezalı durumdalar. Ceza sebepleri ise defalarca uyarmamıza rağmen küfür ve hakaret. Süresiz banlamamız gerekirken toleranslı davrandık. Cezası biten buyursun gelsin....

Benim diğer hesabıma süresiz ban cezası verildi o konuda.Kişisel olarak uyarılmadım da.SDN okuru olarak mesaj yazamadığımdan -link eklemek yasak gibi bir hata- bu üyeliği açmak zorunda kaldım.Tolerans beni teğet geçti..

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
öyle yapalım zaten, eğer çoğunluk kapatalım derse o zaman sadece yeni yoruma kapatacağız. Silme olmayacak asla.

Hocam:) Şöyle dummy bi anket koyalım, çapulcu ve hüloooğ seçenekli.

Canımız sıkıldıkça ankete oy verip hortlatalım konuyu.

XAFER37

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Daha ne zamana kadar oy kullanılacak inşallah 1 ay falan sürmez bu oy muhabbeti.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
İnsanımızın duymaktan hoşlanmadığı şeylere karşı ne kadar tahamülsüz olduğunu anket sonuçları gayet güzel açıklıyor :) Her fırsatta forumda siyasetin sınırlarında gezenler yasaklanması yönünde en önde gidenler olmuş.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Tahammülsüzlükle alakası yok [MENTION=142972]tambjk[/MENTION] :)

Bunu anlıyorsun sen aslında, anlamamazlıktan gelmenin bir sebebi var.. Bunu artık herkes bildiği için tekrar ifade etmeme gerek yok..

Şu an itibari ile durum 120 / 39

Bu da şunu gösteriyor ; Aklın ve mantığın yolu birdir.. :)

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Aklıma Matrix filmi geldi,

Cypher Matrix'in ne olduğunu öğrenir ve geminin müretebatı olmuştur. Matrix içerisinde yaşadığı sanal, yalan, zevk dolu hayattan kopup rutubetli bir gemide gerçeğin verdiği acıyla birlikte yaşamaktadır.

Matrix'de hiçbirşey bilmeden öğrenmeden önceki yaşadığı güzel hayatın özlemini duymaktadır.

Bu nedenle fırsatını yakalayınca tekrardan matrix'e hafızası silinmiş bir şekilde gönderilmek koşuluyla Morpheus ve arkadaşlarını satıp, robotlarla işbirliği yapar.

Ajan Smith ile buluşduğunda da derki,

"İkimizde aslında bu etin gerçekte var olmadığını biliyoruz. Biliyorum ki ağzıma attığımda matrix bana ne kadar lezzetli olduğunu söyleyecek. 9 yıl sonrasında neyi farkettim biliyormusun?

CEHALET MUTLULUKTUR"

İşte siz morheus'un size teklif ettiği mavi hapı seçip yatağınızda, mutlu bir şekilde neye inanmak istiyorsanız ona inacağınız şekilde uyanmayı tercih ediyoruz.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
İyi ki mavi hapı seçmişiz... :)

Kırmızı hapı seçeydikte senin gibi Ajan Smith görünümünde virüslerle mi uğraşaydık.. :)

Bi Neo yetiyor size ne de olsa.. :p

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Tahammülsüzlükle alakası yok @tambjk :)

Bunu anlıyorsun sen aslında, anlamamazlıktan gelmenin bir sebebi var.. Bunu artık herkes bildiği için tekrar ifade etmeme gerek yok..

Şu an itibari ile durum 120 / 39

Bu da şunu gösteriyor ; Aklın ve mantığın yolu birdir.. :)

:) Hocam akıl ve mantığın niceliğinden ziyade niteliği önemlidir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İyi ki mavi hapı seçmişiz... :)

Kırmızı hapı seçeydikte senin gibi Ajan Smith görünümünde virüslerle mi uğraşaydık.. :)

Bi Neo yetiyor size ne de olsa.. :p

:) Matrix de bulunduğunuz müddetçe, ona itaat ettiğiniz müddetçe hepiniz potansiyel birer Ajan Smith siniz. Her an ona dönüşebişirsiniz.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kendi adıma o tartışmalara katılmadım.

Bilgim ve fikrim olmadığı için değil, aksine en keskin fikirlerin sahibiyim.

Tartışmalara katılmadım çünkü, tartıştığım kişilerin kendilerini "aydınlanmış" "entelektüel" "çağdaş" "zeki" olarak göstermeye çalışmaları tartışmayı baştan bitirdi.

Bir arkadaşımız demiş ki duymaktan hoşlanmadığımız şeylere karşı tahammülsüzmüşüz.

Evet benin duymaktan hoşlanmadığım tahammül edemediğim şeyler var!

Bu arkadaşların tartışmaları fikir üzerinden yürütmek yerine olayları kişiselleştirip önce kişiyi değersizleştirip ardından onun fikirlerini de değersizleştirmelerinden hoşlanmıyorum.

Sürekli kendileri gibi düşünmediği için sağ cenahtan olan insanlara "koyun" "cahil" "uyuyan kitleler" denilmesine tahammül edemiyorum.

Beni cahil yaparken kendisini aydın yapan şey nedir merak ediyorum.

Bana siz uyuyorsunuz diyen kişinin kendisini uyanık zannetmesi hoşuma gitmiyor. Gerçekte kimin uyuduğunu kimin ise tüm olan bitenin farkında olduğunu bu kişilerden mi öğreneceğiz?

Tahammül edemiyorum, tartışma adı altında bir fikir barındırmayan içerikten yoksun aşağılamaları, alay etmeleri bir beceri (zeka) sanmalarına.

Hiç hoşuma gitmiyor, daha dün sütten kesilmiş çocuğun sağdan soldan duydukları ile benim yaşadıklarımı bana öğretmeye kalkması.

şahsım adına bana bir şey katacak, bir şeyler öğrenebileceğim hiç bir tartışmadan kaçmam, ama bana bir şey katmayı geçtim sürekli beni, fikirlerimi, değerlerimi aşağılayan birileri ile neyi neden tartışayım?

Beni "koyun" "cahil" "uyuyan" olarak nitelendirirken, kendisini "çağdaş" "aydın" entelektüel" olarak konumlandıran biri ile tartışmanın ne manası var?

Sürekli bana cahil diyorsun, sonra benimle tartışmaya devam ediyorsun. Cahil biriyle tartışmanın amacı ne? Beni mi aydınlatacaksın?

içkiyi, zinayı, açık seçikliği, kürtajı, her türlü ahlaksızlığı savunduğumda, dinimden, manevi değerlerimden, kültürümden uzaklaştığımda mı "aydın" olacağım?

Bu halkı cahil uyuyan koyunlar olarak nitelendirip bu halkın iradesi falan olmaz! Milli İrade bir safsatadır, Bu ülkeyi bir kaç elit seçkin tabaka sürekli yönetmeli, halk devlet yönetimine burnunu sokmamalı dediğimde mi "entelektüel" olacağım?

Kalsın arkadaş kalsın.

Benim gibi "cahil" "koyun" "uyuyan" adam anlamaz sizin yüce kutsal dokunulmaz, tartışılmaz, değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez ideolojilerinizden.

Cahilliğim ile mutluyum!

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
[MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] emeğine, fikrine sağlık.

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bu tür konular dünyanın neresinde tartışılırsa tartışılsın; ister eğitimli, ister eğitimsiz, iste bilge kişiler ister cahil kişiler tartışsın sonuç bu tablodan farklı olmaz. Bu tür konuların doğası böyledir.

Sorunu konuya katarak çözmemesiniz. Ayrıca hakaret edenlere gereken ceza verilebilir. Konun kapatılması bütün üyelerin cezalandırılması demektir.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
[MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] güzel bir iki tane atasözle özetliyim cahiliği unutma Cahilikde bir düşüncedir

Boş kap, dolu fıçıdan çok ses çıkarır. John Lyly

Onurunla, kimliğinle ve beyninle yaşayacaksın. Üreteceksin, seveceksin, sevileceksin, inançlarının arkasında duracaksın, Sevgilerin karşılıksız, yardımların gizli olacak. Seni attan , ottan ayıran özelliğin farkına varacaksın. Çünkü sen insansın.

Müjdat Gezen

demirelemin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu konuların "doğası gereği böyle tartışıldığı" söylemi, kavga etmeyi seviyoruz bahaneye gerek yok, demek gibi. Çok daha düzeyli tartışılabilir-di-. Ancak kul hakkı denilen şeyin unutulmaya yüz tuttuğu günümüz dünyasında karşı taraf "ÖTEKİ" kişi, kurum, kuruluş, ırk, din, takım... farketmiyor, çemkir çemkirebildiğin kadar. Öteki'nin kutsalına saygı duymayı öğrenen kadar kapatalım konuyu.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Ben konuya hiç yorum yapmadım, bırakın yorum yapmayı okumadım bile, bu ülkeden umudumu 5-10 yıl önceden kesmiştim artık az da olsa umudum var, insanların forumda ne düşündüğünün bir önemi yok, benim için hala demokrasiyi savunan, özgürlükten yana bir kesimin hala var olduğunu bilmek ve sokaklarda görmek yeterli, bu umut bana yeter, konu kapatılsın..

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Vallahi güzel kardeşim, ben konunun kapatılmaması için oy kullanmadım, dolayısıyla kapanması ya da kapanmaması beni hiç rahatsız etmiyor; fakat gördüğüm kadarıyla kapanması için var gücünüzle çalıştığınıza ve illa da kapanacak vallaha da kapanacak, "ka-pa-na-cak" diye çırpındığınıza göre, aslında tam tersi sizin rahatsız olduğunuzu görüyorum. Bu rahatsızlık bir kısım insanda karşıt görüşleri duymaya tahammülsüzlük, bir kısım insanda da sahip olduğu doğrulardan emin olamadığı veya rahatsız olduğu için fikrinin değişmesinden korkma şeklinde tezahür ediyor.Açık kalması da çok fark etmiyor, çünkü düşünmeye ve fikirleşmeye de pek niyetiniz olmadığını biliyorum, artık kâni oldum.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bence de kapatılsın nedenmi konu sidik yapıştırmaya döndü artı ilerde Kendini bilmez dangoz işguzar insanlar yüzünden bazı üyelerin mesajları yüzünden site kapatılmaya kadar gidebilir Hatta kapatmak ile kalmayıp konuyu tamamen silin

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Vallahi güzel kardeşim, ben konunun kapatılmaması için oy kullanmadım, dolayısıyla kapanması ya da kapanmaması beni hiç rahatsız etmiyor; fakat gördüğüm kadarıyla kapanması için var gücünüzle çalıştığınıza ve illa da kapanacak vallaha da kapanacak, "ka-pa-na-cak" diye çırpındığınıza göre, aslında tam tersi sizin rahatsız olduğunuzu görüyorum. Bu rahatsızlık bir kısım insanda karşıt görüşleri duymaya tahammülsüzlük, bir kısım insanda da sahip olduğu doğrulardan emin olamadığı veya rahatsız olduğu için fikrinin değişmesinden korkma şeklinde tezahür ediyor.Açık kalması da çok fark etmiyor, çünkü düşünmeye ve fikirleşmeye de pek niyetiniz olmadığını biliyorum, artık kâni oldum.

Ben bir şey için çırpınmıyorum @Turab Garip
Çırpınan sizlersiniz kapanmasın diye...

Ka-Pa-Na-Cak diye vurgularken orada forum iradesine vurgu yapmıştım, ama işine gelmedi anlamadın..
Seni bir türlü çözemedim zaten.
Gezi parkı konusunda devamlı alakasız saçma şeyler yazıp bir şeyler empoze etmeye çalışıyorsun...

Ne meraklıymışsın tezatlığa, fesatlığa bunu anladık, gördük ve inandık..
Kimsenin fikrini değiştiremezsiniz burada..
Forumda bu konunun kapanmasını -eylemi desteklediği halde- isteyen üyeler var..
Bize saygınız yoksa onlara saygı duyun bari..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...