Gezi Parkı Eylemi için açılan başlığı kapatalım mı?

Gezi Parkı tartışma sayfasını kapatalım mı?

• Kullanılan toplam oy
    190

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Alternatif öneri;Bu forumda böyle konular degilde yeni bir tartışma forumu açılsa , ben bilmiyorum nasıl yapılıyor ,kuruluyor ,forumlar ama önüne gelen açtıgına göre basit birşey :)

Çok degil burdan 10 15 çok bilmiş kişi transfer edilse 2 aya kalmaz hit manyagı olur forum :w00t:

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bence o başlık görevini tamamladı,herkes birbirini anlamaya çalıştı genel olarak ama artık arkadaşların da dediği gibi biraz amacından çıktı ve hakaret ortamına dönüştü.Küfür içermeyen ama çok ağır sözlerin edildiği bir başlığa evrildi dolayısıyla vur kilidi müdür.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Kapatılmasın ! Kapatılacaksa neden açıldı ? Eğer kapatılması gerektiği düşünülüyorsa öncelikle açılmaması düşünülmeliydi ki siyasi bir konunun nerelere gidebileceği önceki örneklerden öngörülmesi zor bir şey değildi ancak sitenin muhafazakar çevrelerden oluşan bir okuyucu kitlesinin etkisi altında olduğunu bildiğimden bu konunun kapatılmasına çoğunluğun onay vereceğini düşünmekteyim. After all, the sky is not the limit for the freedom of expression in some cases/places.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bana kalırsa başlık değiştirilsin. Siyasi olaylar burda konuşulsun. Sonuçta gezi bittiyse siyaset bitmedi ya.

Arkadaşımızı kaybettik diyenler olmuş haklı olabilirler ama sonuçta bu onlara bağlı. Bizler düzgünce tartışıyoruz. Doğru arada ileri gidenlerimiz olmuyor değil.

Ben insanların siyasetten uzak sürekli pixel ve ram yarıştırmasına karşıyım.

Reaksiyon puanı
10,325
@|SeYYaH|

Abi,hayır demişsin? :p :D

Ben devamı yönünde oy kullanmış olsam da kapatılmasında belki daha çok hayır vardır diye düşünüyorum.

liweru, hayır dediğimi zaten mesajımda söylemiştim.
tartışmadan adap ve usul öğrenilmez diye düşünmüşümdür hep.
ancak bu konunun kapatılmasının zamanı geldiğine ben de inanıyorum.
buradaki oyum biraz da uygulanan çok aşırı sınırlamalara, banlamalara olan bir reaksiyon olarak da görebilirsin abim.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
Birileri reklamlar hakkında laf mı ediyordu ne :D vah garibim benim :D

Birde şu alttaki Visa reklamı kapanmıyor.. Hadi X ya tıklayınca reklam açılsa anlıyacagımda o da yok .. :)

Bu arada kapatın gitsin konuyu. Kaç kişi ban yedi. Uzadıkça da forum üye sayısı azalacak...

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Keşke bir 3.seçenek konunun adı değiştirilsin olsaydı. Sonuçta kimseyi zorla bu konuya sokmuyorlar.

İnsanlar siyasetten bi haber olmamalı. Burda biz teknolojiden konuşuyor olabiliriz ama geçen gördüm konu şuydu: protein tozları zararlı mı? Buna itiraz eden bu konuya da itiraz etmeli. Teknoloji formunda ne alaka demeli?

Siyasetin protein tozundan daha önemli olduğunu düşünüyorum. Başlık değiştirilerek gündemin siyasetinin tartışılmaya devam edilmesi lazım.

Ayrıca ban yiyen arkadaşlar adına üzüldüm fakat kurallara dikkat edenler için bir sorun yok.

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Konunun kapatılması forumun sağlığı için iyi olabilir, ben dahi birebir alakalı olmadığı halde başkalarının anlayamayacağı tarzda bir tane ileti yazdım.Bu tür konuların yönetimi zordur bu nedenle teknoloji forumları bu konulardan uzak durmalı.

Üyelerin çoğu geçmişi bilmiyorlar ve onlar için geçmiş geçmişte kalmış. Araştırılmaya değmez.

Geçmiş derken ben Dünyanın yaratılışından itibaren niye yaratıldığımıza neden yaratıldığımıza ne nereye gideceğimize cevaplar bulmak için araştırıp yaşamak gerekir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca konunun seyri değişti iyi niyetle açılmış konu provokasyona vardı :D

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Olaylar bitmeden konunun kapatılmaması gerekir bana göre. Konu kapatmak yerine tartışmayı öğrensek daha faydalı olacaktır muhakkak.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sanki herkes konuya silah zoru ile sokulmuşcasına yorumlar yapıyor. Sonuçta konuya girip girmemek sana kalmış.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
bu oylama ile kapanacak. Rahat ederiz hiç değilse..

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Konu kapatmak çözüm değil'ki tartışmayı öğrenmek gerekir, karşındakinin fikirlerini her ne kadar yanlış olarak görsen de en ufak üstü kapalı aşağılayıcı ifade kullanmamak gerekir böyle hassas konular da bide, İnsanların bir birine bu kadar zıt düşmesinin sebeplerinden en önemlisi bence medya haberleri öyle bir sunuyorlar'ki her iki medya'da çözüm üretme önerileri yerine nefret haberleri yapmaktan başka bir iş yapmayarak toplumu böyle besledirler her paylaşılan olayı yorumlamak cevap yazmakta gereksiz kendince değerlendirmek en doğrusu tartışmayı bilmeyen bir toplum olduğumuzdan konuda nefret ve fikir dayatmasından başka bir şey yok.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bence de kapatılsın üye arkdaşların görüşlerini daha öncede bilmesekde herkesin bir birine saygısı vardı şimdi coğu bir birine kin besledi cok kalpler kırıldı bilerek istenmiyerek de olsa KAPATILSIN

Bu konuda birilerin kalbini istemiyerek de kırdıysam herkesden özür dilerim

özelikle @msutang kardeşimden dün icin küfür ve hakaret etmesemde alınmış arkadaşım bir kelime yüzünden Tekrar özür dilerim

kanalistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yeteri kadar keyword o sayfadan google'a indexlendi zaten, bu olaylara kayıtsız kalmamak adı altında hit için açıldı bu konu. Şimdi ise konuyu açmak isteyen bizlermişiz gibi kapatmak ister misiniz diye bize soruluyor. Hiç kusura bakmayın, bu olayda gösterdiği hareketle kendi çıkarlarına göre karar aldı SDN ve sınıfta kaldı.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Afedersiniz ama siz binlerce üyesi olan foruma bi siyaset konusu açıyorsunuz, sonra da kapatalım diye fikir beyan ediyorsunuz. Forumun yaşı 11-40 arası değişiyor ve herkesin bir fikri var, bir kişi aşağılayıcı, alaycı bir yazı yazdığı zaman bir sürü kişi tahrik olup ona karşı yazıyorlar, diğerleri de onlara karşı yazıyor ve bu bir kısır döngü. Zaten konunun oraya gideceği belli değil miydi? Ben bile sağcı bir arkadaşa ağır ithamda bulundum, bunu herkes de yaptı. Birbirine laf sokanlar oldu, kendi taraflarınca yalan haberleri sürenler oldu ve ne oldu biliyor musunuz? En samimi olan üyeler bile ayrılmaya başladılar siyasi görüşleri yüzünden. Baştan açılmaması gerekirdi. Kitleyip çöpe taşıyalım da kurtulalım.

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Her fırsatta Sdn ailesi diyorsunuz. Öyle bir aile yok görüldüğü üzere. Ve de bu ortamın oluşmaması için elinizden geleni yapıyorsunuz.
Böyle oyunlara gerek yoktu. Birlik beraberliği sağlayabilseydiniz, daha çok ve daimi hit alırdınız emin olun. 2005 ten beri başaramadınız bunu. Bunun için uğraşanları da egale ettiniz.
Size soruyoruz ayaklarına gerek yok. Kararı verin, ne yapacaksanız yapın, siz hitinizi sayın, biz dalgamıza bakalım.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Keşke konuyu açarkende bizlere sorsaydınız... !!

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
[MENTION=297276]YEMEKTEYİZHASAN[/MENTION] Buyur canım bişey mi dedin??. :D Anlat derdini bana.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
KAPANMASIN !!!!

-Forum da adam akılı konuşulan tartışılan tek konu o. Diğer konularda paso goy goy.

Spor kavgaları, söyle rahatlalar, kore kızları, iphone android tartışmaları, hangi kasayı tercih edeyim, hangi telefonu alayım konularından gına geldi. Seviye ve kalite yerlerde sürünüyor, yaş ortalaması inanılmaz düşük, moderatör adaylarının yaşlarından durum anlaşılablir.

Teknoloji forumu ama açık konuşayım bu forumda teknoloji adına hiçbirşey öğrenemedim, o çapta danışabileceğim bir üye göremiyorum, ortaokul lise çocuklara kasa toplamak telefon tavsiye etmek dışında birşey yapıldığı yok.

-Eğer birilerinin söyleyecek sözü, anlatacak fikri yoksa o onların sorunu ama zaten bu ülke için söyleyecek sözü olanların sesini duyurabileceğimiz tüm imkanlar kısıtlanmış yasaklanmış sansürlenmişken, geriye forumlar ve sosyal medya kalıyor.

-Forumlar vasıtasıyla insanlar seslerini duyurabilir, zaten bu gezi parkı patlamasıda bu insanların içinde birikenlerin patlamasıydı. Eğer bu konu kapatılırsa kazanımlarımız da yok edilmiş olur.

Eğer konuşmasını tarışmasını bilmeyenler varsa, küfür hakaret etmeden fikirlerini ifade edemeyenler varsa bu onların sorunu. Böylelikle insanlar konuşmay tartışmayı farklı fikirlere tahamül etmeyi dinlemeyi öğreneceklerdir. O konu açık kalsın ve sadece orada siyaset konuşabilsin, söylecek şeyi olan söylesin.

Dünya öyle toz pembe değil, teknolojinin hayatımızda rolu büyük mutlaka ama hayatımızın gerçeği değil. Hayatımızın gerçekleri siyaset, felsefe, fikirler, düşünceler, duygulardır, 80 darbesiyle insanlar bunları konuşmaktan uzaklaştırıldı, ortaya bilinçsiz bir nesil çıktı, şimdi genclik zincirleri yeni yeni kırıyorken birde sdn prangalamasın.

Özgürlük dedik Demokrasi dedik, karşılığı sansür yasak olmasın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bana burası teknoloji forumu demeyin, forumun en hit konuları, gündem, haberler ve konu dışıyken hele!!

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ha bu tepemdeki arkadaş.
Ben buraya başta teknoloji, sonra da goy goy için, eğlenmek için geldim. Tartışma izlemeye, insanların birbirini nasıl kırdığını görmeye değil.
Forumun amacından sapmasının altında başka nedenler var.
şimdi tutp da forum bozuk zaten, böyle kalsın demek doğru değil.
Madem bozuk düzeltmeye uğraş. Teknoloji bilginle aydınlat bizi. ya da aydınlatanları destekle.
Siyaset mi tartışacan, bilinçlenecen mi, başka platformları dene.
Manavda et yeniyor diye oranın kasap olması için diretmek ne kadar mantıklı. Bırak mallarını beğenmesen de orası mamav olarak kalsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar