General Mobile 4G / 4G Dual Android 10 kurulumu (LineageOS 17.1)

Bu konuyu okuyanlar

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
1- Öncelikle cihazınızda TWRP yüklü değilse bu linkteki aşamaları takip ederek TWRP'yi kurun.

2- Bu linkten bootloader dosyasını indirin (.zip dosyası) ve cihazın depolama birimine taşıyın.

3- Bu linkten en üstteki Lineage OS son sürüme ait .zip dosyasını indirin ve cihazın depolama birimine taşıyın.

Ekran Alıntısı.PNG

4- Bu linkten Gapps zip ve md5 dosyasını indirip cihazın depolama birimine taşıyacağız (bu iki dosya cihazınızda aynı yerde olmalı) alttaki fotoğrafı kılavuz alıp aynı seçenekleri seçin fotoğrafa tıklayıp büyütebilirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG

5- TWRP'yi açın yükle butonuna basın ve ilk indirdiğimiz bootloader zip dosyasını seçip yükleyin.

6- Bootloader yüklemesi tamamlandığında TWRP'yi fastboot moduyla yeniden yükleyin ve açın bu sefer ikinci indirdiğimiz LineageOS zip dosyasını seçip yükleyin.

54241650-ef25-4098-a93a-a4476cd63b16.jpg

7- Lineage OS yüklemesi bittiyse bu sefer üçüncü indirdiğimiz Gapps zip dosyasını yükleyelim.

8- Her şey tamam, sistemi yeniden başlatın ilk açılış süresi 15 dk'ya kadar çıkabilir endişelenmeyin (Bu esnada telefonu kesinlikle kapatmayın)

Artı Yönleri: Saf Android 10 deneyimi, Yüksek performans, Şarj kullanımı iyi, Tüm kablosuz bağlantılar ve kamera çalışıyor.

Eksi Yönleri: Bence yok, kullananlar yorumlarsa sevinirim.

Son düzenleme:

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
merhaba paylaşım için teşekkürler. twrp ve boot sorun çıkarmadı ama lineageos'u yüklemeye çalıştığımda 'Error 7' hatasını alıyorum. nasıl çözebilirim
Sanırım seed TWRP ile denediniz. Bootloader yüklemesi tamamlandıktan sonra Crackling kod adına sahip TWRP sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Konuda onu anlatmayı unutmuşum kusura bakmayın. Bir de bu ROM üstüne Microsoft Launcher öneririm, çok stabil çalışıyor.

Crackling TWRP bu linkte. Crackling, Wileyfox Swift cihazının kod adıdır. Wileyfox Swift, General Mobile 4G'nin klonudur, donanımları tamamen aynı.

Son düzenleme:

samican96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
cevabınızı görmeden önce forumlarda bu hatayı alanların cwm ile yaptığını görüp cwm yüklemiştim ve onda da status 255 hatası almıştım. şimdi attığınız link ile tekrar deniycem ama cwm'yi nasıl kaldıracağımı bulamadım

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
cevabınızı görmeden önce forumlarda bu hatayı alanların cwm ile yaptığını görüp cwm yüklemiştim ve onda da status 255 hatası almıştım. şimdi attığınız link ile tekrar deniycem ama cwm'yi nasıl kaldıracağımı bulamadım
Cwm yi kaldırmanın tek yolu başka bir recovery kurmaktır.

samican96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
teşekkürler android 10'u kurdum az önce. yalnız gapps'ı yüklerken error 64 oldu ve md5 dosyası da aynı klasördeydi. rehberdeki fotoğrafta arm64 seçili ama ben telefon 64 bit değil yanlışlık oldu heralde diyip arm'yi yüklemiştim onunla bir alakası var mıdır?

Pastafarian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende de
teşekkürler android 10'u kurdum az önce. yalnız gapps'ı yüklerken error 64 oldu ve md5 dosyası da aynı klasördeydi. rehberdeki fotoğrafta arm64 seçili ama ben telefon 64 bit değil yanlışlık oldu heralde diyip arm'yi yüklemiştim onunla bir alakası var mıdır?
bende de aynısı olmuştu. arm64'ü yüklemen gerekiyor

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
aynen bende 64'ü deneyince oldu. teşekkürler
Güle güle kullanın hocam, 2 yıldır resmi güncelleme alıyorum umarım desteği hiç kesilmez, hatta bu gidişle Android 11'i bile alırız biz :D ROM'u geliştiren arkadaşa buradan teşekkür ediyorum.

Telefonu daha rahat kullanmak için birkaç öneri vereyim:

-Root atın (Magisk)
-Quick Settings uygulamasını Yükleyin.
-İsterseniz Microsoft Launcher kullanabilirsiniz, çok şık ve stabil çalışan bir launcher.
-Sistemde gezinme ayarını hareketle gezinme olarak seçin.
-Ekran görüntü boyutunu "daha küçük" olarak ayarlayın.
-Ben "Live Display" özelliği kapalı halde kullanıyorum, bana performansı olumsuz etkiliyor gibi geldi.
-Otomatik döndürmeyi kapatın. Telefonu çevirdiğiniz zaman sol alt köşede döndürme butonu çıkıyor, ona basarsanız dönüyor.

photo_2021-01-15_18-03-08.jpg
photo_2021-01-15_18-03-14.jpg
photo_2021-01-15_18-03-16.jpg
photo_2021-01-15_18-03-18.jpg
photo_2021-01-15_18-03-19.jpg
photo_2021-01-15_18-03-20.jpg
photo_2021-01-15_18-03-21.jpg
photo_2021-01-15_18-03-22.jpg
photo_2021-01-15_18-03-23.jpg
photo_2021-01-15_18-03-30.jpg

Son düzenleme:

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Güle güle kullanın hocam, 2 yıldır resmi güncelleme alıyorum umarım desteği hiç kesilmez, hatta bu gidişle Android 11'i bile alırız biz :D ROM'u geliştiren arkadaşa buradan teşekkür ediyorum.
Seneye değil ondan sonra ki sene update almıyacak. O zaman a kadar da kim ölür kim kalır.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
1- Öncelikle cihazınızda TWRP yüklü değilse bu linkteki aşamaları takip ederek TWRP'yi kurun.

2- Bu linkten bootloader dosyasını indirin (.zip dosyası) ve cihazın depolama birimine taşıyın.

3- Bu linkten en üstteki Lineage OS son sürüme ait .zip dosyasını indirin ve cihazın depolama birimine taşıyın.

Ekli dosyayı görüntüle 123086

4- Bu linkten Gapps zip ve md5 dosyasını indirip cihazın depolama birimine taşıyacağız (bu iki dosya cihazınızda aynı yerde olmalı) alttaki fotoğrafı kılavuz alıp aynı seçenekleri seçin fotoğrafa tıklayıp büyütebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 123088

5- TWRP'yi açın yükle butonuna basın ve ilk indirdiğimiz bootloader zip dosyasını seçip yükleyin.

6- Bootloader yüklemesi tamamlandığında TWRP'yi fastboot moduyla yeniden yükleyin ve açın bu sefer ikinci indirdiğimiz LineageOS zip dosyasını seçip yükleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 123087

7- Lineage OS yüklemesi bittiyse bu sefer üçüncü indirdiğimiz Gapps zip dosyasını yükleyelim.

8- Her şey tamam, sistemi yeniden başlatın ilk açılış süresi 15 dk'ya kadar çıkabilir endişelenmeyin (Bu esnada telefonu kesinlikle kapatmayın)

Artı Yönleri: Saf Android 10 deneyimi, Yüksek performans, Şarj kullanımı iyi, Tüm kablosuz bağlantılar ve kamera çalışıyor.

Eksi Yönleri: Bence yok, kullananlar yorumlarsa sevinirim.
Telefon bozulmasaydı bende büyük ihtimal yapardım. :(

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Merhaba, Cihazım Gm 4G Dual.
Nasıl root atabilirim. GM cihazların çuğunda KingRoot , kingoRoot vs. Root atmıyor. Yardımcı olabilir misin? Android 7.1.1

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Kingroot virüslü bir uygulama, TWRP kurduysan magisk kur, birde yeni konu aç bunun ile alakalı.
Teşekkürler hemen açıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir sorum daha olacak.
Cihaz ile yüklü gelen Recovery ile Rom yüklenemiyor mu? Başka Recovery yüklüyoruz.

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
GM 5 için geçerli mi? Ya da GM 5 hangi cihazın klonu? Onada yüklenirse güzel olur

Soru 2: GM 4G de 16GB hafıza var. Android 7sistem 2-3gb yer kaplıyor. Rom yükleyince ne kadar yer kaplıyor?
Sormamın sebebi şu. Diğer Gm 8 cihazım Android 9.Hafıza 32gb. Sistem 13-14gb yer kaplıyor. Şimdi 4G de bu kadar yer kaplarsa telefonda yer kalmaz. Yüklemeden önce bilmek gerekiyor?

Son düzenleme:

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
GM 5 için geçerli mi? Ya da GM 5 hangi cihazın klonu? Onada yüklenirse güzel olur

Soru 2: GM 4G de 16GB hafıza var. Android 7sistem 2-3gb yer kaplıyor. Rom yükleyince ne kadar yer kaplıyor?
Sormamın sebebi şu. Diğer Gm 8 cihazım Android 9.Hafıza 32gb. Sistem 13-14gb yer kaplıyor. Şimdi 4G de bu kadar yer kaplarsa telefonda yer kalmaz. Yüklemeden önce bilmek gerekiyor?
Bunu yüklediğiniz zaman kullanıcıya yaklaşık 3-4 GB yer kalıyor yanlış hesaplamadıysam. Maalesef GM 5 için geçerli değil. Kardeşimin GM 5 D cihazında denediğimde bootloop sorunuyla karşılaştım oysa ki GM 5 D ve GM 4G'nin donanımları aynı ama yine de sorun çıkarıyor.

Root için bu linkteki konuya bakın: Konu

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Yanlış hesaplamışım :D Depolama alanı konusunda Android 7'den farkı yokmuş. Bende şu an 102 uygulama yüklü ve 3 GB alanım kalmış.
Ayarlardan depolamaya girip Sistem depolamasını söyleyebilir misin?
Ben de Çok yer kaplıyor diye telefona Eelo OS yüklemeyi düşünmüştüm. Konu bile açtım.
➡️ Buradan ulaşabilirsin

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
@EmreAladag32, Bu Androidden çok daha iyi . GM 8 cihazımda sistem 11 GB yer kaplıyor. Bide Android 9. Teşekkürler. Şimdi bakarken bir şey gördüm. Uzun aradan sonra GM 8' sistem güncellemesi gelmiş. Şimdi açıyorum Konuyu.

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Bu konu açıldıktan bu güne 80 gün oldu. Acaba Cihazında herhangi bir anormallik var mı ? Ve şarjı Eskisine Oranla Nasıl Gidiyor?

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
4. ve 7. adımı yok sayarak indiriyorum.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Gaps ın yanında md5 'idemi yüklemiyoruz? 4.adım
Google ın olmaması güzel. Sevmiyordum zaten
Yerli Arama Motoru Vuhuv var. Onu kullanmak daha makul.
Sadece arama motoru olarak Google kullanacağım ben. Onun sonuçları daha mantıklı. Sonuçta Vuhuv da Bing altyapısını kullanıyor, yeRlİ değil yani.

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Sadece arama motoru olarak Google kullanacağım ben. Onun sonuçları daha mantıklı. Sonuçta Vuhuv da Bing altyapısını kullanıyor, yeRlİ değil yani.
Bu konuyu fazla uzatmak istemem sonra engelleniyorum fakat yanlış biliyorsun. Vuhuv bing den veri çekmiyor. Sadece ilk kurulduğunda depolarını doldurmak için veri çekmiş. Tek tek site eklenmez. Mecbursun ilk başlarda. Gurur yapıpda tek tek eklemeye başlarsan Bu çok uzun sürer ve geliştirme aşamasına geçemezsin. Fakat Şuan VuhuvBot siteleri tarıyor.