General Mobile 4G / 4G Dual Android 10 kurulumu (LineageOS 17.1)

Bu konuyu okuyanlar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
General Mobile 4G Dual hocam
Sunu buldum;

Galiba 4g ve 4G dual ayni cihaz.
Yorumları okudum hepsi beğenmiş.
Tavsiyeler de vermişler.

Pil kullanım sorunu varmış. Ama biri demişki; en son çıkan Nighlty surumu kurun, pil sorunu olmuyor.

GMAndroidOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sunu buldum;

Galiba 4g ve 4G dual ayni cihaz.
Yorumları okudum hepsi beğenmiş.
Tavsiyeler de vermişler.

Pil kullanım sorunu varmış. Ama biri demişki; en son çıkan Nighlty surumu kurun, pil sorunu olmuyor.
Hemen bakıyorum hocam. Teşekkür ederim.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Unofficial sürümleri tavsiye etmem, performans ve pil sorunları daha fazla oluyor.

GMAndroidOne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağlık sorunlarından dolayı uzun bir süre ilgilenemedim. Dediğiniz ROM'ları da kurdum tüm adımları da denedim ama ses sorununu hâlâ çözemedim. Ben de stock ROM'a geri döndüm. Sizleri uğraştırdığım için kusura bakmayın. Tekrardan teşekkür ederim hepinize.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağlık sorunlarından dolayı uzun bir süre ilgilenemedim. Dediğiniz ROM'ları da kurdum tüm adımları da denedim ama ses sorununu hâlâ çözemedim. Ben de stock ROM'a geri döndüm. Sizleri uğraştırdığım için kusura bakmayın. Tekrardan teşekkür ederim hepinize.
Rica ederim, iyi forumlar.

SRuno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, öncelikle teşekkürler umarım deneyen arkadaşlar başarılı sonuç almıştır. Rehberi baştan sona uyguladım ve olası sorunlara karşı tüm yorumları baştan sona okudum ama bir türlü gapps'ın hata kodu:70'i çözemedim. Bu hata yeterli depolama alanı olmadığından kaynaklanıyor, yani en azından araştırarak onu anladım. Forumumuzdaki yorumları ve diğer forumlardaki açılan konuları ve cevaplarını okumama rağmen, hatayı çözemedim stock rom'a dönüş yapıcam mecburen umarım olur yoksa telefon gitti bende bittim :)

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Merhaba, öncelikle teşekkürler umarım deneyen arkadaşlar başarılı sonuç almıştır. Rehberi baştan sona uyguladım ve olası sorunlara karşı tüm yorumları baştan sona okudum ama bir türlü gapps'ın hata kodu:70'i çözemedim. Bu hata yeterli depolama alanı olmadığından kaynaklanıyor, yani en azından araştırarak onu anladım. Forumumuzdaki yorumları ve diğer forumlardaki açılan konuları ve cevaplarını okumama rağmen, hatayı çözemedim stock rom'a dönüş yapıcam mecburen umarım olur yoksa telefon gitti bende bittim :)
ROM 'da sorun yoksa önemli değil. GAPPS'a gerçekten ihtiyacın var mı? Yani telefon gitti olmaz Gapps yüklenemedi diye. Doğru sürümü yüklediğine emin ol ve cihazında yer aç.

Son düzenleme:

SRuno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ROM 'da sorun yoksa önemli değil. GAPPS'a gerçekten ihtiyacın var mı? Yani telefon gitti olmaz Gapps yüklenemedi diye. Doğru sürümü yüklediğine emin ol ve cihazında yer aç.
Romda hiçbir sorun yoktu açtım baktım, içerisinde sıradan kamera vs. ve başka birşey yoktu. Bende anlamadım neden böyle yaptığını. Doğru sürümü vs zaten birkaç kez denedim 9.0 8.0'ı denedim, işlemci mimarisine de tekrar bir göz attım ama nafile. En sonunda baktım google play gibi 7.1.1'de olan uygulamalar yok ve nasıl yükleyeceğim aklıma gelmedi, bende fastboot stock rom kurdum dün gece, Yine de eskisi gibi değil şuan telefon, şarjı hızlı gidiyor ve uygulamalar baya yavaş iniyor. İçine ettim anlaşılan :(

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
@EmreAladag32 'ye ulaşabilirsen sana yardımcı olabilir. Ayrıca EOS kurmayı deneyebilirsin. Daha güvenli. Ayrıca yapımcıları tarafından talimatları var.
@SRuno

SRuno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şuanda "Android Güncellemesi Hazır" ibaresinden başka bir sorun yok gibi. (önceden dediklerim hariç.)
Bir sorun olursa mecburen mesaj atarım diğer türlü uğraşasım kalmadı açıkçası. Yeni bir telefonum olsa bununla çok güzel eğlenerek denerdim ama şuan öyle bir şey yapamam :) ilgin için çok sağol.

herıld

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gm 5 e yükleyip çalıştırabilen var mı?

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Konu hortlayacak ama bu bilgiyi vermem lazım, gapps yeterli alan yok diye hata veriyorsa önce cihazı magisk ile rootlayın ardından bu linkten LiteGapps'i indirin ve kurun. En küçük boyuta sahip Gapps'i yükleyin.

ensty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1- Öncelikle cihazınızda TWRP yüklü değilse bu linkteki aşamaları takip ederek TWRP'yi kurun.

2- Bu linkten bootloader dosyasını indirin (.zip dosyası) ve cihazın depolama birimine taşıyın.

3- Bu linkten en üstteki Lineage OS son sürüme ait .zip dosyasını indirin ve cihazın depolama birimine taşıyın.

Ekli dosyayı görüntüle 123086

4- Bu linkten Gapps zip ve md5 dosyasını indirip cihazın depolama birimine taşıyacağız (bu iki dosya cihazınızda aynı yerde olmalı) alttaki fotoğrafı kılavuz alıp aynı seçenekleri seçin fotoğrafa tıklayıp büyütebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 123088

5- TWRP'yi açın yükle butonuna basın ve ilk indirdiğimiz bootloader zip dosyasını seçip yükleyin.

6- Bootloader yüklemesi tamamlandığında TWRP'yi fastboot moduyla yeniden yükleyin ve açın bu sefer ikinci indirdiğimiz LineageOS zip dosyasını seçip yükleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 123087

7- Lineage OS yüklemesi bittiyse bu sefer üçüncü indirdiğimiz Gapps zip dosyasını yükleyelim.

8- Her şey tamam, sistemi yeniden başlatın ilk açılış süresi 15 dk'ya kadar çıkabilir endişelenmeyin (Bu esnada telefonu kesinlikle kapatmayın)

Artı Yönleri: Saf Android 10 deneyimi, Yüksek performans, Şarj kullanımı iyi, Tüm kablosuz bağlantılar ve kamera çalışıyor.

Eksi Yönleri: Bence yok, kullananlar yorumlarsa sevinirim.
Hocam ben bootloaderi yükledikten sonra fastboot a alamıyorum telefonu nasıl yapabilirim recoveryden reboot to bootloader i seçsemde telefon açılıyor.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Çözdüm hocam bataryayı çıkarıp bilgisayara bağladım sonra girebildim fastboot moduna bootloader buglandı sanırımda düzeldi sonradan kurdum çalışır halde şuanda.
Tamamdır hocam güle güle kullanın :) ROM'un zip dosyası resmi sitesinde yok onu bulabildiniz mi? Eğer yoksa müsait bir zamanda upload edeceğim. Başka bir kaynaktan bulduysanız buraya da link bırakırsınız, sonradan konuya bakan dostlarımız faydalansın hocam.

ensty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tamamdır hocam güle güle kullanın :) ROM'un zip dosyası resmi sitesinde yok onu bulabildiniz mi? Eğer yoksa müsait bir zamanda upload edeceğim. Başka bir kaynaktan bulduysanız buraya da link bırakırsınız, sonradan konuya bakan dostlarımız faydalansın hocam.
Rica ederim hocam, Evet kendi sitesinden kaldırılmış ta ben Wileyfox Swift (crackling) - LineageOS ROMs sitesinden indirdim adamlar Allahtan yedeklemişler :d.

ensty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Rom güzelmiş fakat bi hata var eğer telefonunuzdaki uygulamaları yer yetmediği için hafıza kartınızda kullanıyorsanız dahili depolama olarak biçimlendiremiyorsunuz buton devredışı gözüküyor, ama çok araştırarak çözümünü buldum onun sayesinde dahili depolama olarak biçimlendirebiliyorsunuz komutları aşşağı yazıyorum bilgisayardan sırayla hepsini yazarsanız dahili depolama olarak biçimlendirilecektir.
Geliştirici seçeneklerinden Android hata ayıklamayı açtıktan sonra bilgisayara bağlayıp adb ile alttaki komutları sırayla yazın

-------------------------------
adb shell
sm set-force-adoptable true
sm partition disk:179,64 mixed 10
sm set-force-adoptable false
sm set-force-adoptable true
sm partition disk:179,64 private
sm set-force-adoptable false
--------------------------------
Ve artık uygulamaları sorunsuz hafıza kartınıza taşıyabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220630-034149_Ayarlar.png
    Screenshot_20220630-034149_Ayarlar.png
    92.4 KB · Görüntüleme: 91
  • Screenshot_20220630-034557_Ayarlar.png
    Screenshot_20220630-034557_Ayarlar.png
    70.8 KB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot_20220630-172613_Ayarlar.png
    Screenshot_20220630-172613_Ayarlar.png
    66.5 KB · Görüntüleme: 91

Yunus545454

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
"Error 70" Adlı Hatayı alıyorsanız çözümü çok basit indirdiniz gapsı açın. [ App_sizes.txt ] Silin bu yöntem ile %100 oluyor. Rom çok stabil telefon 7 yıllık nerdeyse bataryası ilk aldığım gün gibi gidiyor lineageos yaptiktan sonra.
1000003794.jpg

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
"Error 70" Adlı Hatayı alıyorsanız çözümü çok basit indirdiniz gapsı açın. [ App_sizes.txt ] Silin bu yöntem ile %100 oluyor. Rom çok stabil telefon 7 yıllık nerdeyse bataryası ilk aldığım gün gibi gidiyor lineageos yaptiktan sonra. Ekli dosyayı görüntüle 176268
Çözüm için teşekkürler, ben GM22 Pro modeline geçeli birkaç ay oldu, emektar GM4G cihazım da çekmecede tatilde ama hala her işi görüyor, geliştiricilerden baya iyi destek aldı bu cihaz. Vay be bu konuyu 2020'de açtığım ilk günü hatırlıyorum o günden bu zamana ne hızlı geçmiş gitmiş :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Google ve tarayıcı yüklenmiyor ve apkde yüklenmiyor sorun neyden 10 GB boşluk var
Önce TWRP ile her şeyi temizleyip romu tekrar kurmayı deneyin, olmazsa stock rom kurulumu yapıp bu romu baştan kurmanız gerekiyor, nedense bazen dahili hafızada bölüm sorunu çıkarıyor geçenlerde ben de yaşamıştım ve böyle düzeltmiştim.

Son düzenleme:

Yunus545454

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çözüm için teşekkürler, ben GM22 Pro modeline geçeli birkaç ay oldu, emektar GM4G cihazım da çekmecede tatilde ama hala her işi görüyor, geliştiricilerden baya iyi destek aldı bu cihaz. Vay be bu konuyu 2020'de açtığım ilk günü hatırlıyorum o günden bu zamana ne hızlı geçmiş gitmiş :D

Önce TWRP ile her şeyi temizleyip romu tekrar kurmayı deneyin, olmazsa stock rom kurulumu yapıp bu romu baştan kurmanız gerekiyor, nedense bazen dahili hafızada bölüm sorunu çıkarıyor geçenlerde ben de yaşamıştım ve böyle düzeltmiştim.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Şimdi cihaz hazır emekliye ayrılmışken Ubuntu Touch portlamayı düşünüyorum, başarılı olursam yeni bir konu açacağım.

skandal88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Wileyfox Swift (crackling) - LineageOS ROMs kaldırmışlar yedeğide kaldırmışlar elinde olan varsa yükleyebilirmi ( açılmış tekrar yükledim)

yukleyemedim yarıda kesilmiş yine kapanmış bende link açılmıyor .elinde olan yüklesin

Son düzenleme:

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Evet dosyaya erişim izni vermiyor şu anda, benim elimde son çıkan sürüm var müsait bir zamanda Google Drive'a yükleyeceğim, size de haber veririm :)

Wileyfox Swift (crackling) - LineageOS ROMs kaldırmışlar yedeğide kaldırmışlar elinde olan varsa yükleyebilirmi ( açılmış tekrar yükledim)

yukleyemedim yarıda kesilmiş yine kapanmış bende link açılmıyor .elinde olan yüklesin
Merhaba elimdeki ROM dosyası ve official recovery dosyasını yükledim, bu linkten ROM/Crackling yolunu izleyerek dosyalara ulaşabilirsiniz, drive'ımdaki GM4G klasörünün tamamını paylaşıma aldım, elimde cihaza ait baya rom vesaire var onları da zaman içerisinde bu klasöre yüklüyor olacağım, bu konuya gösterdiğiniz ilgi için hepinize teşekkür ederim dostlar <3

Son düzenleme: