Galaxy s2 yi satıyorum sizce yenisi galaxy nexus mu lg 4x hd mi

AppleKiller

Asistan
Reaksiyon puanı
0
galaxy nexus electro worldde 1300 tl lg is vatan da 1300 sizce hangisini almalıyım ? benim gönlüm 4x hd den yana fakat acaba neden bu kadar çabuk ucuzladı?

brvl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
türkiyedeki fiyat olayına anlam vermek mümkün değil hiç satmadığı için ucuzlamıştır diycem ama galaxy s3 çok fazla satmasına rağmen ucuzladı bana sorarsan ben lg yi önermem internetten 1400 tlye galaxy s3 bulabilirsin garantili ve 0 olarak çok bilindik bir site var istersen özelden verebilirim yada htc one x e bakabilirsin jelly bean ve sense güncellemeleriyle çok iyi bir noktaya geldi ben açıkçası s3 aldığıma pişman oldum zaten galaxy s kullanmıştım değişiklik olarak htcye geçebilirdim senin için de aynı şey geçerli

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ben olsam hepsiburada.com dısında bir siteden alısveriş yapmam teknolojik olarak cünkü gittigidiyor vb sitelerde satılan s3 ler one x ler klon ımeı ile gelebiliyor ve bu da bayagı sıkıntı oluyor.Ben 4X HD almanı tavsiye ederim.

brvl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
androidtelefonlari.com tarzı sitelerden bahsettim ben gittigidiyordan bende alışveriş yapmam

AppleKiller

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende intten alışveriş yapmayı doğru buluyorum fakat babam izin vermiyor kredi kartının int alışverişi için kullanılmasına mecbur elden alacağım bende bu ikisini düşünmüştüm

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
A101lerde 1299'dan satıcaklar oradan alabilirsiniz.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bence nexus a bak ama sebebi şu lg çok iyi özellikle telefon ama lg için güncelleme sorun oluyor tek kötü yanı o

sonozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben lg optimus 4x hd den yanayım acıkcası

araba5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yurtdısında bir tanıdıgınız varsa iphone5 yada 4s öneririm

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
yeter artık yahu benım 100 tl lık telefonum hepsıne 10 basar ....telefonu amacı ne kı zaten konusmaktan baska :D peh :D:d

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
ben de lg optimus 4x hd den yanayım

joker3232

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg 4x hd test sonuclarında cok dusuk puanlar alıyor tarayıcı sonucunda vs.. , o yuzden nexus derım guncellemede skıntı cekmessn her turlu yenılık sende kafan rahat olr

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
galaxy s2 nexus için satılmaz ama 4x hd için satılır:D

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Dostum bekle bence Nexus 4 gelsin. Bak 4 gün içinde satışa çıkıyor ve 2-3 ay içerisinde de hem ülkemize gelmiş hem de fiyatı normale inmiş olur. Şu anki Nexus'un fiyatıyla çıkacağını düşünürsek 1000-1100 liraya rahatça alırsın. Ben de Galaxy S2 kullanıyorum ve Nexus 4'e geçmeyi düşünüyorum. Galaxy S2 kesinlikle 2-3 ay daha idare edebilecek bir telefon. Ayrıca Nexus 4 donanım olarak Galaxy S3'e de HTC One X'e de bin basar benden söylemesi. Ayrıca LG'nin kendi telefonlarından kesinlikle alma derim. Zamanında aynı şeyi Optimus Black alan arkadaş için de söylemiştim. Adama LG alma güncelleme desteği sıfır dedim beni konuda yerdiler, etmedikleri laf kalmadı. Yok güncelleme o kadar önemli değilmiş, yok LG kesin verirmiş güncellemeyi. Aynı adam 3 ay sonra Android güncellemesi haberi konusunda dert yanıyordu. Nexus 4'ü de LG üretiyor orada karışıklık olmasın. Cihaz Nexus cihazı olduğu için güncelleme desteğini Google veriyor. Bilmiyorsan diye yazayım.

joker3232

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence de Telefonda benm LG ye guvenım yok ama LG nexus 4 e guvenım var o da nexus oldugundan sıkıntı olmayacak ya :)) yoksa LG terch edılmez bence de, nexus 4 u merk edıorm bende...

sonozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
içimdeki şimşekleri dindirdikten sonra cevap yazmaya karar verdim açıkçası bechmark testleri gibi testlere bakıyorsunuz ne biliyim sentetik testlere önem veriyorsunuz ama hiç kullanıcı deneyimleri ekran kalitesi gibi şeyler göz önüne alınmıyor!!
eğer nexus alırsan tamam 2 sene güncelleme aldı diyelim ee bir yere kadar destek alıcak lg optimus 4x hd güncelleme konusunda sıkıntılı olabilir ama bu kadar fiyatı olan telefona güncelleme gelmemesi mantıksız.
Kullanıcı deneyimi olarak lgnin kendi kutusu içinde ortalama 200 tl civarında aksesuar ve kullanımı kolaylaştıracak 2. batarya koruyucu vs. ürünler hediye ediliyor ortalama fiyatı 1000 tl falan oluyor telefonun fiyatı Lg nin kullanımına gelirsek normal arayüz kullanımlarında lg gerçekten iyi iş çıkarmış (oyunlardaki hıçkırmalar jely bean ile geçiceğine kesinlikle inanıyorum), 1500 tlye yakın nexus mu yoksa 1200 tlye lg optimus 4x hd mi dersen kesinlikle lg optimus 4x hd diyorum.
Bütçende falan sıkıntı olmaz ve beklerim dersen lg nuxus 4 ü değilde lg optimus G yi beklemek bence daha mantıklı!

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hah biri daha geldi LG için 4.1'den bahsediyor. Hadi 4.1'i LG verdi diyelim bu cihaza. Peki sonrası? 2.3 ile gelen Nexus S bile 2 hafta içerisinde 4.2 güncellemesini alacak. O telefon 2010 yılında çıktı. Herhangi bir markanın var mı 2010 yılında çıkıp hala güncelleme alan cihazı? Bir de gelip ekran kalitesi falan diye söyleniyorlar. Nexus 4'ün ekranı zaten bahsettiğiniz cihazla aynı. Hatta daha iyi bile olabilir. Donanımı aynı firma ürettiği sürece zaten benzer parçaları kullanacaktır. Bu kaçınılmazdır. Ayrıca Nexus 4 Snapdragon S4 pro işlemci, 2 GB RAM ve Adreno 320 grafik yongası ile geliyor. Nasıl bir donanım farkı var araştırın görün.

Fiyat konusuna gelince yetkili satıcılar (distribütorlerden bahsediyorum) Nexus cihazlarını yüksek fiyattan satıyor olabilirler. En azından Galaxy Nexus böyle oldu. LG'nin yetkili satıcısı ne yapar bilmiyorum. Ancak her zaman grey market ve yurtdışı ürün seçeneği mevcut. Grey market konusunda güvenilir firmalar var. Nasıl şu anda Galaxy Nexus 1000 lira civarına (cihaz yasal ithalat olduğu için IMEI'si yasal kayıtlı, garantili, grey market ürünü) bulunabiliyorsa aynısı Nexus 4 için de geçerli olacak.

Son olarak güncelleme konusunda ne gerek var diyorsanız bakın 4.0'da Android nasıl değişti. Herkes yeni arayüzü vs. çok beğendi. Ama ondan sonra gelen Jelly Bean çıtayı ne kadar yükseltti di mi? Google yeniliklere açık bir firma ve Android sisteminde de major güncellemeleri her zaman ilgi çekici oldu ve faydalı güncellemelerle geldi. Bugün Android cihaz sahibi olan herkes Jelly Bean güncellemesini cihazında kullanmak istiyor. Peki ne oluyor? Eski cihazlardan bahsedersek Samsung sadece Galaxy S2 ve Galaxy Note için güncelleme vereceğini söylüyor. Sony 2011 yılı cihazlarından hiçbirine güncelleme getirmeyeceğiz diye açıklama yapıyor. HTC ise şu ana kadar sadece One X modeline güncelleme çıkardı ve 4.1'i yayınlayacakları telefonları bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda cihaza sahip bir liste ile açıkladı. Peki size ne oluyor? Harcadığınız para ile kalıyorsunuz.

Özet geçersek bekleyin, görün. Fiyat nasıl olacak, grey market ürünleri nasıl bir fiyatlandırma ile satışa sunulacak. Sabredin. Nexus cihazı alırsanız da buraya yazdıklarımı hatırlayın ve zamanı geldiğinde haklıymış deyin. Benden bu kadar.

AppleKiller

Asistan
Reaksiyon puanı
0
beyler düşündüm ve galaxy s serisinin 4. telefonunu beklemeye karar verdim full hd ekran için :) yorumlarınız için teşekkürler ayrıca 4x hd şu anda vatanda 1.200 :)

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
LG Nexus 4 399 dolar PlayStore'da. Tanıdık bulursam yurtdışından getirteceğim yoksa da makul fiyat verirse TR'den alacağım. İphone ve S3'ten de iyi makine.