LG G2 mi Galaxy S4 mü

Bu konuyu okuyanlar

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
S4 ve stabilite ha G2 kullanmadan yorum yapmayınız..

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
G2'ye G3 tasarımı geldi mi? G3 ile biraz ısınmaya başlamıştım LG ara yüzüne.

savliusta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G2 bariz olarak s4 den önde bir telefon kamera yönünde kesinbirşey söylememkle beraber iki telefondada çekilen karenin telefonlarda yan yana geldiği zaman s4 biraz daha önde duruyor bunun sebebide super amoled ekrandan doalyı ama bilgisayara atıldığı zaman ikisi arasında ben bir fark göremedim açıkçası video yönüne gelecek olursak samsung bu konuda önde g2 de video çekiminde odaklamada bariz bir sorun yaşıyor malesef orjinal rom ile (4.4.2) bu sonuca vardım.Öte yandan performans olarak sahip olduğu işlemci ile g2 daha iyi bir performans sergiliyor ama cihazın ısınma sorununuda unutmamak gerek 45 dk lık bir oyundan sonra cihazın ısındığını farkedebiliyorsunuz daha bugün başıma gelen bir olaydada otobüs yolculuğum sırasında yaklaşık 20 dakikalık web gezintisinde( stock tarayıcıyı ile 3g bağlantısı yapılarak) cihazda 40 derecelik bir sıcaklık ölçtüm.Ara ara işlemci sıcaklığını kontrol ettiğim için bu değer benim telefonumda ortalama 25-31 derece arasında geziniyordu bunun sorunuda malesef kasanın çok dar olmasından kaynaklanıyor.İnternette yaptığım araştırmalara göre aşırı ısınmadan dolayı G2 kullanan arkadaşlarda ekranda ( daha çok üst bölgelerde) sarı lekerin olduğuna dair şikayetler görüyorum bu kronik bir sorun olur nitekim fazla oyun oynayan biri olmadığım için bu sorunu yaşamadım.Btarya performansına gelecek olursak cihaz 1 günü yoğun kullanımda çok rahatlıkla çıkarabiliyor.Normal kullanımda ise 1-1.5 gün hatta 2.5 güne kadar kullandığım olmuştur.Tabiki herhangi bir batarya programı kullanmadım ayrıyeten gerekli olduğu zamanlarda 3g yi açıyorum ve ekran parlaklığını elimle ayarlıyorum.Kasa kalitesine gelecek olursak G2 bu konudada önde ama arkada tuşlara bastığım zaman çıt çıt sesini duyuyorum ilk başlarda rahatsız etsede bir süre sonra alışıyor insan.Cihazımı SPİGEN SLİM ARMOR kılıf ile kullanıyorum cihazımın görünümünü kabalaştırsada sonuçta elimde 1200 TL lik bir telefon olduğunu düşünürsek açıkcası zariflik ve hafiflikten feragat ediyorum çünki G2 nin ekranı sandığımız kadarda sağlam değil.

Sorusu olan arkadaşlar varsa cevaplayabilirim.

İyi Forumlar :)

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
G2 sağlam bir telefon değil zaten performans ve yazılım olarak iyi birde gündüz çekimleri daha iyi :) G2 için bir spigen şart ince tasarımı ve eldeki hissiyat gidiyor ama yapcak bisi yok :)

iwebclub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung türkiye cihazlarında snapdragon işlemci kullanmıyor fakat yurt dışı cihazlarında snapdragon işlemci kullanıyor. LG snapdragon işlemciyi neredeyse tüm cihazlarında kullanıyor ve şuan bildiğim kadarıyla snapdragon işlemci dünyanın en iyisi diyebilirim bu yüzden LG tavsiyem olur. Bende LG G3 kullanıyorum ve şuan iphone6 plus tan da iyi olduğunu düşünüyorum. Sadece LG nin reklam kampanyasında türkiye pazarı için bir yetersizlik var, yoksa LG türkiye pazarında kendini biraz daha gösterirse samsung yanına bile yanaşamayacak.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birde HTC nin modellerinide incelemeni tavsiye ederim çünkü HTC de fana telefonlar yapmıyorum. Başarıllılar bu konuda. HTC şampiyonlar liginde reklam yapmaya başladığından beri ismini daha sık duyar olduk oysaki ben sensition XL kullandığım zamanlardan biliyorum HTC başarılı bir marka ve HTC nin ses kalitesi inanılmaz derecede iyi. Telefonun içinde kendi kulaklığı takıldığında aktif hale gelen bir ses kartı var.

teknopower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben 4 ay once g2 aldim cok memnunum,internette arastirsigim sorunlarla hic karsilasmadim ocaktada ge arayuzu gelicek cok iyi olucak bence g2 al tavsiye ediyorum

Reaksiyon puanı
16,118
g2 varken s4 almak hata olur şarjda kullanamıyorsun s4ü agd oluyor g2 daha mantıklı çalışıyor.

teknopower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ve g2yle oyun oynarsan(modern combat,rc3,fifa felan)oynamazsan 2 3 gun. Belki abartiyosun diceksin ama benim tespit ettigim bu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar.
G2 DE 3G GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME(TANGO SKYPE VS DIŞINDA) OLMAMASI KÖTÜ OLMUŞ BENCE. S4 DE VAR MESELA İNTERNETE VEYA YARDIMCI PROGRAMLARA GEREK YOK.

patron271

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım çok net söylüyorum alınacaksa g2 alınmalı her türlü s4 den iyi kullanım olarak gayet kullanışlı yanlış bilmiyorsam samsung s4 deki watch on internet üzerinden çalışıyor g2 de böyle birşeye gerek duyulmuyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
g2 iyi telefon ailemde var ama şarj çok çabuk bitiyo hele oyun oynarsan kesin şarj bitiyo ama sarj çabuk doluyo geri.

ccosan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hiç tereddütsüz G2.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

g2 iyi telefon ailemde var ama şarj çok çabuk bitiyo hele oyun oynarsan kesin şarj bitiyo ama sarj çabuk doluyo geri.

Çabuk mu bitiyo :) ben normal kullanımda ( twitter, instagram, internette çeşitli gezintiler, haberler, arada bir oyun) 2 günde zor bitiriyorum senin telefon nasılmış merak ettim doğrusu.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Al birini vur ötekine...
İkiside alınmaz bu saatten sonra :dirol:

AsiSehirli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak kardeşim sana ince bi detaydan bahsedeyim :) 2 Araabn var biri mercedes diğeri volvo. 2sini yanyana koy bi galeriye git :) Galerici mersedeste tereddt etmeyecek ama volcvoyu da alıcak. Galerici mersedesi, daha çabuk satıcak. Demem şu Lg g2 piyasası olmayan bi modeldir. lgnin tüm modelleri öledir ama samsng öle değil samsung piyasa aracıdır atynı mersedes gibi aklında olsun. hayat bu yarının ne getireceği belli olmaz. paraya sıkışırsın sattığında belki diğeri seni kurtarmaz ve sende benim gibi lgden soğursun :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
bak kardeşim sana ince bi detaydan bahsedeyim :) 2 Araabn var biri mercedes diğeri volvo. 2sini yanyana koy bi galeriye git :) Galerici mersedeste tereddt etmeyecek ama volcvoyu da alıcak. Galerici mersedesi, daha çabuk satıcak. Demem şu Lg g2 piyasası olmayan bi modeldir. lgnin tüm modelleri öledir ama samsng öle değil samsung piyasa aracıdır atynı mersedes gibi aklında olsun. hayat bu yarının ne getireceği belli olmaz. paraya sıkışırsın sattığında belki diğeri seni kurtarmaz ve sende benim gibi lgden soğursun :)

Samsung tabiki daha fazla satış yapabilir habire telefon çıkartıyor reklam koymadığı yer yok ve en son model takıntısı olanlar hemen saldırıyorlar.

G2 çok güzel bir cihaz ben 1 yıl kullandım ufak yazılımsal LAG problemi var rehberde ve müziklerde onun haricinde stabilitesine samsung'un o hantal touchwiz'i yaklaşamaz.

Zaten telefondan anlayan G2 alır samsung cihaz almaz eğer arasında kalmışsalar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok guzel anlatmıssınız emegınıze saglık amaıkı telefonunda genel problemlerı var onlardanda bahsetseydınız daha aydınlatıcı olurdu tesekkurler.

AsiSehirli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok guzel anlatmıssınız emegınıze saglık amaıkı telefonunda genel problemlerı var onlardanda bahsetseydınız daha aydınlatıcı olurdu tesekkurler.

Samsung S4 - LG G2 karşılaştırma yapılmış

[video]http://bimeks.web.tv/video/samsung-galaxy-s4-ve-lg-g2-karsilastirmasi__zeakilgserq[/video]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben lg g3 de kullandım g2 de ama g3ü beğenmedim çok ısınıyordu sattım şimdi tekrardan lg g2 alacam tek sorunu yere düştümü telefonun işi bitiyor çok hassas düşürdüm hafifçe ve ekran bozuldu o yüzden sadece dayanıklı değil yoksa çok güzel telefon s4 bana çok basit geliyor lg yanında

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi sensör olarak s4 önde dounmadan her şeyi yapiyon :) BEN ŞİMDİ BİDE LGNİN ARKA TİPİNİ SEVMİYOM HANGİSİ HIZ VE OYUN KONUSUNDA İYİ :dirol: