Her Bütçeden Telefon Tavsiyeleri ! Yeni Telefon Alıcaklar Gelsin

Bu konuyu okuyanlar

tlks1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.Bu Rehberi yaparkenki amacım çevremdeki insanları bilgilendirmekti.İnsanlar telefon alırken çok saçma hatalar yapabiliyorlar.Aynı fiyata çok daha iyi bir telefon alabilecekken baya kötü bir telefon alıyorlar.Arkadaşım Kazo buna örnek.c5-03 telefonu almış.Halbuki o telefonu alacağına 3.5 inçlik androidGalaxy ace alabilirdi.herhalde 5 megapixellik kamerasına o andaki güzelliğine kaptırmış.Nokia eski Nokia değil.İşletim sistemi geride kaldı.Symbianınuygulama desteği az olması onu istenmeyen telefon kısmına sürükledi.Artık samsung daha önde bunu kabul etmek ne kadar zor olsada.Öncellikle bütçeniz ne kadar onu belirlemelisiniz.Samsung satış sonrası pek iyi değil.İCS (İce Cream Sandwich)güncellemesi sadece s2,s3,nexusda var.Eğer güncellemeli bir telefon isterseniz Sony seçmelisiniz.500 600 Tl lik telefonlarına bile İCS verdi.Ki Sony her zaman takdir ettiğim bir firma olmuştur.Nokia yı o kadar eksiğini söyledim ama adamlar tasarımı iyi yapıyorlar.
Şimdi telefonlara geçiyorum biliyorsunuz ki 5 çeşit iyi işletim sistemi var.iOS (iPhonelerda kullanılan),Android,Blackberry ‘nin kullandığı ,Windows Phone ,Symbian.Şimdi bütçenizi oluşturup listeye bakın !Not(ikinci el kullanabilecekseniz fiyatın şişkinliğine göre para biraz iner.Mesela iPhone 4 950 tl ikinci el ama sıfırı 1.500 tl.Giriş seviyesi telefonlarda 200 tl fark oynar en fazla.Araştırmamı Bimeks,Gold,Teknosa,Vatan da yaptım tabiki siz bu ürünleri paralel ithalatçda daha ucuza bulursunuz ama garantisi olmaz.Bu Arada Android Sahip olduğu Donanımın %60 ‘ını kullanır.Bu yüzden giriş seviyesinde android’de fırtınalar estiremezsiniz.
Her Telefonu Buraya Yazmam çok zor olduğu için Her 100 tl arasını yazıyorum.300 tl den başlayarak en iyi fiyat/performans telefonlarını yazıyorum.
200-300
Bu Fiyat Aralığında pek bir android telefon olamayacağı için Nokia C3 Öneriyorum.
300-400
Şu Ana kadar kullanılan Telefonlar aralığında en iyisi Galaxy Gio. Memnun kalmayan kişi görmedim ben.
400-500
Bu Fiyatlara da Fazla Bir şey bulunamayacağı için Ben Xperia Tipo Öneriyorum.Bunun Gio dan üstün olmasının nedeni Hem ics,Hemde Telefonlardaki EkranKartı olan GPU’nun daha iyileştirilmesi.Birde Bu Fiyata Teknosada Bulabileceğiniz bir ürün var Acer Liquid S100 E İkiside Aynı özelliğe sahip ama sizin seçiminize bağlı.
500-600
Türk Halkının en çok sorduğu soru.En az 30 kez cevap verdim diyebilirim.Sizin için ekran büyüklüğü ve parlaklığı önemli ,Herkesde Olmasın Tasarımı Güzel Olsun Diyorsanız Burada Araya Ne Giriyor? Motorola Motoluxe Devreye Giriyor. Motorola Ne Ya Yenilenebiliyor mu derseniz Desire C Yada Nokia 603’e Bakın derim.
600-700
Bazı şeylerin tam yerine oturmaya başlaması bu fiyat aralığında olur. Burada Atrix Önereceğim Çünkü Bu Fiyat Aralığındaki en iyi ürün cidden bu,Ayrıca Fazla Para Vermeden , iPhone 4s ,Galaxy S2 ile yarışabilmenin Tek Yolu Yok.Kamerası ,Ekranı s2 yada 4s ile yarışamaz ama 600-700 arasında alabileceğiniz En iyi Fiyat/Performans Ürünü Atrixtir.İyi Dedin Güzel dedin Ama İcs gelicek mi Bu telefona diyeceksiniz 2012’nin 3.çeyreğinde geleceği açıklandı.İyi De Biz Bu Telefonu Nerden Bulucaz Ya Derseniz Gold’a bakın.
700-900
Ace 2 Tayfası Buraya Mutlaka Gelecek Biliyorum.Bu Fiyat Aralığında Ace 2 Alınabilir Sadece.Xperia Sola!!!!! Diye Bağırıp çağıranlar olucak ama solanın sar değeri fazla olduğundan sağlığınıza zarar verir.Her Şeyin Başı Sağlık.
900-1000
.Bu Arada Goldda Xperia P Kampanyası varmış Onu Alın Neden Derseniz Sony Güncellemede bir Numara Zaten eksik kalmazsınız.
1000-1100
Evo 3D.İlk çıktığında 2000 di de kimse almamıştı ne gülünç duruma düştü HTC.Ama Şu anda 1.099 Tllik teknosa fiyatıyla alınabilir Bir Telefon.
1100-1300
Bu Arada Bu Fiyat Aralığında HTC ler Bir Adım daha önde.HTC Sensation Diyip Geçiyorum ama Bulabilirseniz Galaxy S2 Alabilirsiniz.
HTC Evo 3D: 1.099 TL HTC Sensation :1.200 Galaxy S2 Fiyatı Teknosada Kazık! O Yüzden başka yerlere bakın.
1300-3.200
Çok Geniş Bir Yelpaze Olacak Sanırsam :D

Xperia S:1.400
HTC One S’i Yurtdışından Getirmeye çalışın çünkü buradakiler S3 İşlemcili Ve Şarj Konusunda Çok Bonkörler.Ayrıc a Yurtdışı One S’i Amerikan Galaxy s3 ile yarışıyor benchmarklara bakarsanız.Fiyat :1.500
1.600:Son Fiyat Sanırsam .Bimeks’den Kendinize Galaxy S3 Çekin Bir Tane Keyfinize Bakın.
1:600'e diğer Önerdiklerim; LG Optimus 4X HD.Tamamen One x ile aynı donanımda.Tegra 3 lü One x ile aynı.Tegra 3 işlemcinin Tek Eksiği Çok ısınması.One X Kullanıcılarıda Isınmadan şikayetçiler.Gelelim 4X'e 2150 mAh batarya var Bu Tegra 3 için yeterli ama yine de cihaz oyun oynandığı zaman ısınıyor.Tasarım Olarak çok güzel ve çok hoş gözüküyor.Bu Arada OneX+ Çıkıcakmış Onu beklemeye hiç gerek yok.Optimus 4x hd çok yeterli satın alabilirsiniz.

3.200: Süper Zenginsiniz Ve Telefon Almak istiyorsunuz ve yeni bir telefon çıkmış Ne diye Baktığında iphone 5 diye görüceksiniz ama önermiyorum :D 2 tane Galaxy S3 Alın Daha iyi.
Önermediklerim
One X: Sorunu Değiştirilemeyen pil,ısınma ve şarjının çok çabuk gitmesi.

NOT: EKLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARSA YAZIN YORUM OLARAK BEN EKLİCEM