Galaxy Note 3'e Sahip Olmak için 8 Neden

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Peki ya alınmaması için sebebler

-Türkiye pazarına Octa satacak ve çoğu kamera performans ozellikeri Snapdragon 800 e karşı düşük.
- kasası hala ve hala ve hala plastik
- open gl 3 desteği yok
-en yakın rakibi Lg G2 ye göre baya bi pahalı
- bağlantı özelliği demissniz ama o kadarda olsun eski 5800 da bile var onlar.
_ donanımı çok abartı sarji kesinlikle dayanmiyacak o ekrana ve donanıma.
_ 3 gb ram iyi oldu çünkü samsungun çöp yazılımına ancak o yetebilir.

Benim gördüğüm tek iyi yani
Çöpler arasında doğada çabuk kaybolabilir.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Note 3 ün bana göre çok eksiği var...
>>Sony aralarında en iyi tercih olur...

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Reklam kokan hareketler bunlar mike!

Türkiye pazarına girecek note3 de bulunan "octa" işlemcisi, kesinlikle almamak için iyi bir neden.

Bendeki Galaxy Note N7000 modelini, Sony Z1 ile değiştirmeyi düşünüyorum.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Türkiye'ye Snapdragon 800'lü model gelmiyeceği için gereksiz. Onun yerine Xperia Z Ultra alınabilir bence.

MaDBuLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

-Türkiye pazarına Octa satacak ve çoğu kamera performans ozellikeri Snapdragon 800 e karşı düşük.
- open gl 3 desteği yok

Haberi Okurken yoruma yazmayı düşündüğüm şeyleri sende gördüm demekki bir tek ben böyle düşünmüyorum. :D
Telefon olarak xperia z yada G2 ile kıyaslamak yanlış olur çünkü phablet sınıfında yer alan bir ürün. Eğer Z ultra, G pro gibi ürünlerle kıyaslarsak o sınıfta şüphesiz en iyisi diyebiliriz ve o kalem olayı baya bir farklı olmuş yiğidi öldür hakkını yeme demişler bizde öyle yapalım. Ama telefon olarak bakıyorsak olaya G2 diyorum ve Sakaryadaki teknosaların birine gelmesini bekliyorum. :D

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Incelemek için mağazalara geldimi acaba gidip bakamadım ya la.
burda snapdragon işlemcili olan satılıyor şansıma

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Exynos mudur octamıdır herneyse o işlemcili olan zaten 500 lira olsada alınmaz:D

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Bence Snapdragon 800 Modelli İşlemcinin Gelmemesi Çok Büyük Eksik

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bide şu sdn anasayfadaki reklamları bukadar abartılı lüzumsuz koymak için bir tek neden sayabilseniz acaba.bilgisayarda adblock var sorun olmuyorda iPad ile birşey okumak deveye hendek atlatmaktan zor olmuş
reklamın biri sağdan biri soldan hücum ediyor maşallah.boyutlarıda belirsiz reklamların ufalıp büyümeler falan bi acayip olmuş

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3

- open gl 3 desteği yok

Daha cihaz hakkındaki şeyler doğru bilmiyorsun,birde kötülüyorsun.

OpenGL 3.0 desteği mevcut.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
almamak için tek neden yeter;
-bize daha düşük özellikte olan işlemci ile gelmesi

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226

- open gl 3 desteği yok

1) Octa S800 karşı düşük değil, daha iyi hatta. 4k ve 30 kare çekim güncelleme ile gelecek.
2) Note serisi kullanamdığınız için kasalarını bilmiyorsunuz ne kadar kaliteli
3) Open Gl 3 desteği yok mu :D
4) Fiyat dışarıda 50 dolar oynuyor sadece, bizde 300 tl ye yansıması dümrük ile olan bir şey
5) Wifi ac desteği bırak 5800 ı Xperia Z1 de var Note 3 ten sonra
6) Kullanmadığınız samsung uygulamalarını ayarlardan devre dışı bırakırsanız şarj sıkıntısı çekmezsiniz
7) 3g gb ram piyasada hiçbir cihazda yok

Telefondan en ufak bir toz tanesi kadar anlamadığınız ve buna bağlı olarak Samsung düşmanı olduğunuz için insanları yanlış yönlendirip kışkırtıyorsunuz.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
öyle 41 nedene gerek yokmuş dimi :closedeyes:

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
almamak için tek neden yeter;
-bize daha düşük özellikte olan işlemci ile gelmesi

Hala anlamıyorsunuz değil mi? Octa Performasn olarak daha üstün. Yeni bir teknolojileri var, adı bigLITTLE diye geçiyor. Siz arkada facebook, twitter, whtasapp kullanıyorsanız bunları Dört çekirdekli A7 işlemciye dağıtıyor. Ayriyeten Most wanted gibi bir oyun açtığınızda 4 çekirdekli 1.9 ghzlik A15 işlemci çalışıyor ve bu sayede 2 işlemci görevi görüyor, Snapdragon gibi tek bir işlemciyi yormuyor. Tabi bu yeni versiyon S4 tekinden farklı çalışıyor. S4 te aynı anda 8 çekirdek birden çalışmıyordu, bunda aynı anda çalışıyor. Ayrıca hatırlar mısınız bilmem, S4 octa versiyonda HDR video yoktu, güncelleme ile geldi. Aynı şekilde Note 3 e de 4k ve 60 fps video kaydı gelecek.

[video=youtube;Zwbeb08W27U]http://www.youtube.com/watch?v=Zwbeb08W27U[/video]

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
[MENTION=350013]memogoren[/MENTION] tamam belki octa daha iyidir . ama belki de bazıları s800 lü modeli kullanmak istiyor. Bence burdaki sorun s800 ün iyi olup olmaması değil . Samsungun bizi adam yerine koymaması .

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Samsung'dan başka iki işlemci ile piyasa çıkan var mı acaba? bir de bunun mantığı nedir ki

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
@memogoren tamam belki octa daha iyidir . ama belki de bazıları s800 lü modeli kullanmak istiyor. Bence burdaki sorun s800 ün iyi olup olmaması değil . Samsungun bizi adam yerine koymaması .

Samsung un kimseyi adam yerine koymadığı yok, pili sömürmesin, uygulamalar denk çalışsın diye teknoloji geliştiriyorlar ve bazı insanlar ellerinin tersi ile itiyor. S800 güçlü tamam da pili içecek, biliyoruz. Ayrıca 4g yüzünden mi bu hallere düştük?!

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=350013]memogoren[/MENTION] haklısın kardeşim sen anlıyorsun bu işlerden biz anlamıyoruz. Zaten ben kullanmiyacam bu cihazı ama gorecem yarin orda burda note 3 sorunları diye o zman soyleyecem.
Samsung buraya tek cekirdekli cihaz gondersede haklıdır. Siz bu hale getirdiniz zaten adam göz göre gore milleti dolandiriyor yok hala 8miste 4 ayrı 4 ayrı cakisirmis haklısınız siz zaten.
Ama şu bi gercek ki samsung hala ve hala çöp

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
@memogoren haklısın kardeşim sen anlıyorsun bu işlerden biz anlamıyoruz. Zaten ben kullanmiyacam bu cihazı ama gorecem yarin orda burda note 3 sorunları diye o zman soyleyecem.
Samsung buraya tek cekirdekli cihaz gondersede haklıdır. Siz bu hale getirdiniz zaten adam göz göre gore milleti dolandiriyor yok hala 8miste 4 ayrı 4 ayrı cakisirmis haklısınız siz zaten.
Ama şu bi gercek ki samsung hala ve hala çöp

kardeşim eğer cihazı beğenmiyorsan çamur atmana gerek yok, kimsenin yapamadığını yapan, dünya devi bir markaya çöp demek biraz saygısızlık oluyor. Ben burada gerçeği, blgileri paylaşıyorum ve siz hala göz boyama, dolandırıcılık diyorsanız diyecek lafım yok.

Reaksiyon puanı
16,118
lte olmasada türkiye'de lte uyumlu modeli vermeleri gerek yoksa o note3 3g desteği yok?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
iyi kimse beğenmemiş. kimse almasın da fiyatı düşsün biraz.

benim almak için tek bir sebebim var oda spen. zira stylus ile telefon kullanmak çok daha keyifli. ayrıca çizime meraklı kişiler için kullanışlı oluyor

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Nedenler komik değil mi arkadaş ?
-Play Store
-Android
-Tasarım
-Müşteri Memnuniyeti
-Multimedya
-Kablosuz bağlantı

8'de 6 saçma !
-Dayanıklı pil ise performansı nedir daha tam bilmiyoruz.
Donanıma ve ekrana göre değerler yüksek mi düşük mü öğrenmedik henüz !

Bir tek donanım iyi. ( Donanımdan hiç anlamam rakamlarda iyi görünüyor ! :D )

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bence note 3 piyasada en iyi telefon. Octa işlemci ile gelse bile gayet iyi. Ben şahsen snapdragondansa octayı daha beğendim. Bana lazım olan herşey var pili de daha fazla gidiyor. Ve çekirdek çalışma paylaşımı ile telefon yorulmuyor. Beğenmeyenler altın kaplamalı iphone alsın

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
android en büyük almama nedeniymiş bak bak sen bu iphoneculara android dediğiniz samsungu sonyi lgyi htcyi telefon üreticisi yaptı direnen bb nerde nokia nerde öldüler hepsi şuan çinli üreticiler bile pazar payı kapıyor piyasadan ve hala siz androide laf atın aferin apple da bire 10 kazansın daha da pahalı satsın sizde gidip alın note gibi teknoloji şaheseri size fazla gelir menüde dolaşırken bile başınız döner

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ben note2 almadım ,yeni tarihli diye Gpro aldım hiç pişman değilim. Note 2 geçen sene bu aylarda çıktı ve o dönemdeki tek 2gb ramli telefondu ve cihaz şuan hala 1300TL civarlarında.

Note3 ise 2013e 3gb ram ile geldi ve bana kalırsa oldukça başarılı. Malzeme kalitesi ,Samsung Kalitesizliğini bir kenara bırakırsak İnternet deneyimi açısından eşsiz olacağını düşünüyorum taki LG 'nin 3gblik modemi gelene kadar.

Haberi Okurken yoruma yazmayı düşündüğüm şeyleri sende gördüm demekki bir tek ben böyle düşünmüyorum. :D
Telefon olarak xperia z yada G2 ile kıyaslamak yanlış olur çünkü phablet sınıfında yer alan bir ürün. Eğer Z ultra, G pro gibi ürünlerle kıyaslarsak o sınıfta şüphesiz en iyisi diyebiliriz ve o kalem olayı baya bir farklı olmuş yiğidi öldür hakkını yeme demişler bizde öyle yapalım. Ama telefon olarak bakıyorsak olaya G2 diyorum ve Sakaryadaki teknosaların birine gelmesini bekliyorum. :D

Note2 ve G pro 5.5 inc , G2 5.2 inc . Phablet ile normal telefonlar arasındaki fark bitti bence. O eskidendi 4inc lik cihazlardaydı o fark:)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ben note2 almadım ,yeni tarihli diye Gpro aldım hiç pişman değilim. Note 2 geçen sene bu aylarda çıktı ve o dönemdeki tek 2gb ramli telefondu ve cihaz şuan hala 1300TL civarlarında.

Note3 ise 2013e 3gb ram ile geldi ve bana kalırsa oldukça başarılı. Malzeme kalitesi ,Samsung Kalitesizliğini bir kenara bırakırsak İnternet deneyimi açısından eşsiz olacağını düşünüyorum taki LG 'nin 3gblik modemi gelene kadar.

Note2 ve G pro 5.5 inc , G2 5.2 inc . Phablet ile normal telefonlar arasındaki fark bitti bence. O eskidendi 4inc lik cihazlardaydı o fark:)

Aradaki fark sadece ufak performans farkları değil, kalem. Stylus kalem o kadar güzel ki, not alabilirsiniz, fotoğraf editleyebilirsini vs bunlar kalem ile çok zevkli. O Gpro kocaman bir ekrana sahip ama bi kalrm yok. İşin komik yanı ; kalem yok ama Quicknote var :)