G2'nin Güzellikleri ve İnce Detayları

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben 8-10 tane tema kullanıyorum hepsinden 2-3 simge seçtim :)

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Çok güzel şeyler varmış :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Ya geçen telefonu kurcalıyorum ve şimdiye kadar hiç bir telefonda olmayan ve bu konuda da paylaşılmayan bir özelliği keşfettim. Eve geldiğimde direk buraya yazıp anlatacaktım ki unuttum. Aradan 1 2 gün geçti şimdi konuyu gördüm ve aklıma gelmiyor ne yazıkki ! lanet olsun böyle işe ya. Ne aptal insanım ben.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
öyle bir özelliği nasıl unutuyorsun ki madem hiçbir telefonda yoksa unutmaman lazım :D

mamimusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim en sevdiğim özelliği örneğin, mesajlarda, rehberde, müzikçalarda iki paramak ile köşelere doğru kaydırma yapınca yazılar büyüyor veya tam tersi şekilde yazılar küçültülebiliyor... tıpkı fotoğraf yakinlatirma gibi... :)

Elrond-Peredhil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üstad telefon çok iyi fakat temasını begenmiyorum ya. ayarlar kısmında ki beyazlık hoşuma gitmiyor keşke nexus 5 gibi daha siyah ton agırlık olsaydı.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Üstad telefon çok iyi fakat temasını begenmiyorum ya. ayarlar kısmında ki beyazlık hoşuma gitmiyor keşke nexus 5 gibi daha siyah ton agırlık olsaydı.

Keşke siyah, beyaz seçimi olsaydı ama malesef olmuyor.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Güncelleme ile olsaydı süper olurdu ama gülü seven dikenine katlanır.

4.4.2'de de yok. Aslında G pro 2'deki gibi dokunmatik tuş düzenlemesi de olsaydı çok daha güzel olurdu. Dokunmatik tuşları şablonlar dışında kendiniz de istediğiniz şekilde düzenleyebiliyorsunuz g pro 2'de ama G2'de yok.

Elrond-Peredhil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.4.2'de de yok. Aslında G pro 2'deki gibi dokunmatik tuş düzenlemesi de olsaydı çok daha güzel olurdu. Dokunmatik tuşları şablonlar dışında kendiniz de istediğiniz şekilde düzenleyebiliyorsunuz g pro 2'de ama G2'de yok.

Ya hocam inan g3'ü çok istiyorum çünkü tam istediğim donanımı sağlıyor ram,cpu,gpu süper. Ama g2 ilk çıktığında hiçbir cihaz bulunmayan bir batarya ile geldi işlemcisi cabası

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ya hocam inan g3'ü çok istiyorum çünkü tam istediğim donanımı sağlıyor ram,cpu,gpu süper. Ama g2 ilk çıktığında hiçbir cihaz bulunmayan bir batarya ile geldi işlemcisi cabası

Evet G2'yi bizim gibi ilk alanlar kazandı. :) artık G3'ü beklemek daha mantıklı gibi. Ama G2 yine de çok iyi piyasaya göre.

Elrond-Peredhil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet G2'yi bizim gibi ilk alanlar kazandı. :) artık G3'ü beklemek daha mantıklı gibi. Ama G2 yine de çok iyi piyasaya göre.

Sanırsam g2 kullanıyosun hocam senin için telefonu diğer cihazlardan ayıran en önemli özelliği nedir? Ayrıca sevmediğin yönü illa ki vardı o nedir?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sanırsam g2 kullanıyosun hocam senin için telefonu diğer cihazlardan ayıran en önemli özelliği nedir? Ayrıca sevmediğin yönü illa ki vardı o nedir?

Forumda ilk alanlardanım. 5 ay olacak alalı. Cihazın benim için en güzel özelliği arayüzündeki incelikler. Tamamen kullanıcıyı düşünerek tasarlanmış, hiçbir ince ayardan kaçılmamış. Kullanışlılığın maksimum olduğu bir cihaz.. Tasarım olarak da çok şık benim için.. İnanmayacaksın ama sevmediğim yöne yok. :) keşke şu da olsaydı diyebileceğim bir şey yoktu, ta ki knock code ve daha fazla düzenlenebilir dokunmatik tuşları görene kadar. Tabi onları da yine LG yaptı. :)

Elrond-Peredhil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forumda ilk alanlardanım. 5 ay olacak alalı. Cihazın benim için en güzel özelliği arayüzündeki incelikler. Tamamen kullanıcıyı düşünerek tasarlanmış, hiçbir ince ayardan kaçılmamış. Kullanışlılığın maksimum olduğu bir cihaz.. Tasarım olarak da çok şık benim için.. İnanmayacaksın ama sevmediğim yöne yok. :) keşke şu da olsaydı diyebileceğim bir şey yoktu, ta ki knock code ve daha fazla düzenlenebilir dokunmatik tuşları görene kadar. Tabi onları da yine LG yaptı. :)

Vay be o zaman çok iyi bir cihaz :) benim için tek - yönü dediğim gibi işte :D siyah olaydı benim için vazgeçilmez olurdu :D

mamimusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Statusbar`daki simglere uzun basınca simgenin olduğu ayarlar kısmını açması da güzel. ...

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Yav arkadaş yeter ya :)
Hiç Note 2 den bahsettiğiniz yok. Varsa yoksa G2 :)
Ne G2 imiş mübarek cihaz.
Sabah akşam G2.
Sizin yüzünüzden siyasi konuları yeni mesajlar bölmünde göremiyorum :D

mamimusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yav arkadaş yeter ya :)
Hiç Note 2 den bahsettiğiniz yok. Varsa yoksa G2 :)
Ne G2 imiş mübarek cihaz.
Sabah akşam G2.
Sizin yüzünüzden siyasi konuları yeni mesajlar bölmünde göremiyorum :D

Tamam tamam note 2 de güzel... sinirlenme... :)

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bu konu çok hoşuma gitti. Ben S4 kullanıyorum açıkçası lg düşünmeye başladım. S4'ün özelliklerinin nerdeyse hepsini sonuna kadar kullanıyorum ve yeni bir telefonda da böyle özelliklerin olması benim için çok önemli. Örneğin xperia'larda samsung'un 10da bii kadar özellik olmadığını görünce soğumuştum. Biraz yardımcı olabilir misiniz bana rica etsem? :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

S4'te bu konuda paylaştığım özelliklerin hiçbirisine rastlanılmamıştır, emaresi bile yoktur. Performans olarak da, arayüz olarak da G2, S4'ü 3'e, 4'e katlar.
kardeş açıkçası ne diyeyim. Ben S4'ten G2'ye geçmeyi düşünüyordum o yüzden s4ü de savunacak bir halim yok ama S4'te emin ol bu özelliklerden fazlası var. Ve S4 zamanında snapdragon 800 vs. vardı da kullanmadı mı? Komik olma. S4 kullanmamış gelmiş hava atıyor. :D Yazık

Yeniden Başlama süreleri:
G2: 26.81sn
Note 3: 31.39sn
Note 2: 40.68sn
Bu başlama sürelerinin bir ilişkisi var mı performasnla? Arkadaşım htc one 8 saniyede açılıyor ama S4'le puanı eşit ve G2'den düşük. Anlamadım doğrusu. :/

Kimden mesaj alacağınızın yanı sıra mesajlarınızın içeriğini de siz belirleyin.
İstemiyorsanız size rehberiniz dışında hiç kimse mesaj gönderemez üstelik.

y4ujase2.jpg

Kişiye özel arkaplan ve konuşma baloncuğu atayabilirsiniz.

uvejybe3.jpg
Üstad arama engelleme özelliği de var mı? :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşlar bu konu çok hoşuma gitti. Ben S4 kullanıyorum açıkçası lg düşünmeye başladım. S4'ün özelliklerinin nerdeyse hepsini sonuna kadar kullanıyorum ve yeni bir telefonda da böyle özelliklerin olması benim için çok önemli. Örneğin xperia'larda samsung'un 10da bii kadar özellik olmadığını görünce soğumuştum. Biraz yardımcı olabilir misiniz bana rica etsem? :)

kardeş açıkçası ne diyeyim. Ben S4'ten G2'ye geçmeyi düşünüyordum o yüzden s4ü de savunacak bir halim yok ama S4'te emin ol bu özelliklerden fazlası var. Ve S4 zamanında snapdragon 800 vs. vardı da kullanmadı mı? Komik olma. S4 kullanmamış gelmiş hava atıyor. :D Yazık

Bu başlama sürelerinin bir ilişkisi var mı performasnla? Arkadaşım htc one 8 saniyede açılıyor ama S4'le puanı eşit ve G2'den düşük. Anlamadım doğrusu. :/

Üstad arama engelleme özelliği de var mı? :)

S4'te buradaki özelliklerin çoğu yoktur. Elimde S4 de var, Note 3 de var. Note 2 de var. Ben kullanmıyorum ama evde hepsi var. Jellybean 4.3 ve KitKat 4.4.2 ile bazılarını eklediler ufak tefek.
Arama engelleme özelliği de var. Bu özellik S4'te de olması lazım.

lolalu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece 5 gün s4 kullandm özel nedenlerden dolyı heme sattm samsungun en güzel telefonu diyebilirim ama g2 bambaşka eline aldgnda hemen farkediliyor şuan s3 kullanyorum insallh bi sonraki g2 olur

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu konuyu iyice okuduktan sonra lg'ye karşı önyargılarım pek olmamasına rağmen %90 azaldı diyebilirm. Aslında önyargıdansa kaygılarım. Ben 2 senedir samsung kullanıyorum (note 10.1 2012 ve s4) S4 ile htc one rasında kalmıştım ve S4'ün özellikleri temassız kontrol groupplay hareketler vs. vs. beni çok etkilemişti. Şimdi bu yıl mayıs gibi S4'ü kardeşime vereceğim kendime yeni bir tane telefon bakacağım ama samsung'a pek sıcak değilim. Malum S5'in donanımı vs. beni çok etkilemedi. ÖZellikler konusunda da konuda gördüğümüz üzere samsungun yerini doldurabilecek tek marka LG gibi. Ama şimdi G2 almak da ne kadar mantıklı? 3GB RAM lı benchmarkları yüksek telefonlar çıkıyor G3 beklemeli miyim sence [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] ? Ne zaman çıkar G3? :)

S4'te buradaki özelliklerin çoğu yoktur. Elimde S4 de var, Note 3 de var. Note 2 de var. Ben kullanmıyorum ama evde hepsi var. Jellybean 4.3 ve KitKat 4.4.2 ile bazılarını eklediler ufak tefek.
Arama engelleme özelliği de var. Bu özellik S4'te de olması lazım.
aynen s4'te de var. LG'den umutluyum açıkçası. Samsungla özellik bakımından aynılar. Ama şu çoklu pencere olayını lg samsung gibi ekranı ortadan ikiye bölmeli gibi de yapmalı. G-Flex'te yapmıştı çünkü. Sence G3 ne zaman çıkar? Şimdi G2 almak ne doğrudur? Malm S5 Z2 New One gelince gölgelerinde kalırlar bence. :/

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
G3 bekleyebilirsin. Normalde S5'e rakip olup Mayıs'ta çıkacak diyorlar ama yaz sonunu bulur heralde. Büyük demezsen G Pro 2'yi bekleyebilirsin. O yakında gelir. G2 şuanda da fiyatına göre en iyisi. Zaten performansı da hiçbir telefondan geride değil. Vatanda kırmızı ve altın renklisi satılıyor. Kırmızı da çok şık. GMD Elite diyenler var ama tasarım olarak berbat bana göre ve gereksiz büyük.

aynen s4'te de var. LG'den umutluyum açıkçası. Samsungla özellik bakımından aynılar. Ama şu çoklu pencere olayını lg samsung gibi ekranı ortadan ikiye bölmeli gibi de yapmalı. G-Flex'te yapmıştı çünkü. Sence G3 ne zaman çıkar? Şimdi G2 almak ne doğrudur? Malm S5 Z2 New One gelince gölgelerinde kalırlar bence. :/

HTC M8 2500TL
S5 2300TL
Z2 2300-2400TL

G2 1500-1600TL Ve performans olarak yukarıdakilerin hiçbirisini aratmaz. Çünkü uygulamalar, oyunlar henüz G2'yi kasacak kadar gelişmedi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar ilk önce benim birkaç sorum olacak bende LG G2 kullanıcıyım ve gayet memnunum
1)Bugün google chromede gezerken bir resim galerisinde resimlere bakıyordum ve bir resme gelince resim yüklenirken birden telefon reset attı ve gerçekten tedirgin oldum telefonu alalı 4 ay oldu ve bu ilk durduk yere reset atışı?
2)virüs programı yüklemelimiyim? gereklise hangisini önerirsiniz?
3)Fabrika ayarlarına geri mi gönderiyim yani format mı atiyim? Bunun sonucunda garantiden çıkar mı? Virüs vardır diye korkuyorum çünkü. Format atmadan önce verileri yedeklersem ve format attıktan sonra o verileri tekrar yüklersem format öncesi telefomunda olan zararlı yazılım varsa eğer o tekrar yüklenir mi ?
yardımlarınızı bekliyorum