Forumda sorun var

Bu konuyu okuyanlar

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Forum sayfaları yüklenirken her seferinde kilitleniyor , not responding uyarısı alıyorum , ayrıca aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı alıyorum ,

26238389kt7.jpg

mesala şuan bu mesajı yazdım , gönder butonuna tıklıyorum ancak çalışmıyor , sayfayı ok tuşları ile yukarı aşağı hareket ettirdiğimde ancak gönder tuşu etkin oldu.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
firefox'un bir hatası olabilir mi acaba?

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Öncedende firefox kullanıyordum , böyle bir sorun yoktu , forumun alt bölümüne bir reklam eklenmiş , belkide o sorun yaratıyordur.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
İlginç bi durum. Neden oluyor acaba? Arbalot ve Elmacik bu konuya bi el atsın :)

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Evet flash scriptin sorun yaratıyor.reklamdan kaynaklanıyor olabilir.firefoxta bu tür hatalar çok fazla ;)

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
reklamı kaldırmayı düşünmezssiniz herhalde :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bende şu anda firefox var ve ben sorunla karşılaşmadım.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ben de firefox kullanıyorum ve birkaç gündür aynı sorun bende de var.Göndere basmak için ya bir süre beklemek ya da sayfayı yenilemek gerekiyor.
Ayrıca son gönderilen mesajlardaki konu linklerine tıklarken(tıklayamazken ;D)de aynısı oluyor.

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
valla ben bir mesaj yazmak için kan ter içinde kaldım , diğer forumlarda hiç sorun yok .

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Aynen bende de sadece bu forum sorun çıkarıyor.2 sorun daha var:
1)Bazen "cevap ver"e tıklayınca "hızlı cevap"ta açılıyor, sinir oluyorum >:(
2)Fareyle sayfayı yukarı aşağı oynatmak istediğimde işe yaramadığı oluyor.Kaydırma çubuğunu kullanmak zorunda kalıyorum.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Arkadaşlar Firefox'un bu konuda pek geliştiğini söyleyemeyeceğim, her ne kadar IE karşıtı bir Firefox kullanıcısı da olsam Firefox'un bu konularda zorlandığını söylemek zorundayım. Alttaki flash reklam bir haftadır orada, dolayısıyla sorunun sürekli olduğunu ve reklamdan kaynaklandığını zannetmiyorum; çünkü ben çok uzun zamandır Firefox kullanıyorum hiç böyle veya benzeri bir şeyler karşılaşmadım, yalnız bazen makine ağır çalıştığında ve Firefox da uzun süre açık kalmışsa tıklamadan sonraki ilk açışta aşağı inerken biraz zorlanıyor sonra o da düzeliyor.

Acaba bu sorunu yaşayan arkadaşlar makineleri taze açılmışken ve fazla yoğun değilken de yaşıyorlar mı? Tahmin ediyorum yaşamayacaklar.
Bu konuda rahatlıkla şunu söyleyebilirim; eğer sorun yaşamazlarsa Flash Player'da kesinlikle bir bug (tahminen bellek taşması) var. Çünkü ben web tasarım yaparken sayfayı IE ile açıyorum ve 15 MB kadar RAM tüketirken sayfanın içine sadece bir tek flash koyuyorum ve birden IE'nin RAM kullanımı 70-80 MB 'a fırlıyor ve işlemci kullanımı da %0-10 arasından %50-60 arasına fırlıyor. Sanırım Flash Player 9, Adobe'un Macromedia'yı satın almasından sonraki önemli fiyaskolardan biri.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Flash player'da bug varsa herkeste olması lazım değil mi?Neden bazılarında oluyor bazılarında olmuyor?

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
elektr10 dedi ki:
Flash player'da bug varsa herkeste olması lazım değil mi?Neden bazılarında oluyor bazılarında olmuyor?

Çünkü herkesin bilgisayarı aynı konfigürasyona sahip değil.
Aynı mantıkla düşündüğümüzde şu soruyu da sorabiliriz:
"Eğer sitede (reklamda) bir sorun varsa o zaman niye binlerce üye arasından sadece üç beş kişide sorun oluyor?" ama oluyor işte :)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
galiba reklamlad oluyor cünkü kırmızı reklam büyüyüp siyah oldugu zaman uzuyor o uzadıgı yer acık olmasa da onun emrinde oluyor biraz aşşagıya kaydırmak lazım sayfayı ama bazen gercekten kasıyor o reklam firefox u ne zmn bitiyor bu reklamın süresi bi cvp

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Firefox u Seviyorum ama Suyu yavaş yavaş ısınıyor herhalde.Konuyla Alakası yok demeyin.

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Reklam konulduğu günden beri sorun var , bir şekilde yerini değiştirin yada bir çözüm bulunmalı bence , firefox güvenlik açısından vazgeçilmezler arasında , bu yüzden ie kullanmayı düşünmüyorum.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Forumda gezmek işkence oldu...gezemiyorum zaten!Son günlerde sadece mesajlarıma gelen cevaplara bakabiliyorum doğru düzgün >:(

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Anladığım kadarıyla sorun çözülmediğine göre şimdilik başımızın çaresine bakmamız gerekiyor , ben sorunu şöyle çözdüm ;

Opera browser da en az firefox kadar güvenli bir yazılım , bilgisayarımda kurulu idi zaten , şöyleki Opera browser ile bir siteye girdiniz ve o kadar fazla hareketli banner , reklam varki sizi rahatsız ediyor ,hatta reklamlar işlem yapmanıza engel oluyor , sayfa içerisinde sağ tıklayarak içeriği engelle seçeneğini seçtiğimizde , görmek istemediğimiz bölümleri shift tuşuna basarak fare ile seçiyoruz , böylece temiz bir ekran elde ediyoruz ve hiçbir reklamı görmüyoruz , sorunda kalmıyor.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Aslında mantıklı bir yaklaşım ama ben firefoxtan vazgeçemem :(
Opera kullanırsam SDN'ye operada diğerlerine firefoxta girerim ama tuhaf olur öyle.
Reklam kalkana kadar SDN'den ayrı düşeceğiz galiba :( :-\

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Onu zaten kullanıyorum.Reklamları kapatıyor ama oluşturduğu sorunu gidermiyor.

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Ağabeyler'im konuyu başka yere açmadım şu anda forumda bir sorun varmı?.Bende 3-4 sn bir pencereler yenileniyo.Spy filan yok taradım başka sitelerde yapmıyor denedim.Yani PC de bir sorun yok.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Wolf-sdn dedi ki:
Ağabeyler'im konuyu başka yere açmadım şu anda forumda bir sorun varmı?.Bende 3-4 sn bir pencereler yenileniyo.Spy filan yok taradım başka sitelerde yapmıyor denedim
Bende öyle bir sorun yok ama diğer sorunlar tam gaz devam ediyor.

kumlukoz dedi ki:
bu kadar reklam cok mu acaba!
Bunun konusu bile açıldı, yeterince cevap var orada :)
http://www.shiftdelete.net/forum/cok-mu-fazla-reklam-var-t2138.0.html

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Troy Ağabey online iken soralım BETA dan ne zaman çıkacağız.Troy Ağabey :)Birde mesaj gönderirken kaydet butonuna basıncaya kadar canın çıkıyor.Bu gece Başladı.Acaba sunucudan olabilirmi.Sanmam

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Forum şablonunun sıfırdan kendi geliştiricilerimiz tarafından yazılmasına karar verdik arkadaşlar. Sanırım 2 haftaya kadar kendi şablonumuzu kendimiz yazacağız. O nedenle bu sorunların ortadan kalkma süresi de 2 hafta.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
elektr10 dedi ki:
Kökten çözüm yani 8)

Forum geliştiricilerimiz karar verdi buna ve bana da mantıklı geldi. Çok daha sade, istediğimiz değişiklikleri çok kolay yapabileceğimiz yeni bir tasarım.