Samsung Galaxy Y s5360 JellBlast android 4 custom Rom Kurulumu Anlatım İçeride ¬

Bu konuyu okuyanlar

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar ben forumda biraz baktım bulamayınca bi konu açıp yazayım dedim.Bu kurulumu bilmeyenler olabiir. Sıkıldım yapıcak şeyler arıyorum :D neyse konuya gelelim.

Yazının tamamını okumadan kurulum yapmayın !!!

Öncelikle söylemek isterimki bu işlem telefonumuzun garanti sayacını etkiliyor ve garantiden çıkmasına neden oluyor.
Herhangi bir durumda suçluyu ben olarak göstermeyiniz.Kendi iradenize kalmış bir yükleme işlemidir.

Telefonumuzu root edicez. Root yapıp telefonumuzu açtığımızda superuser diye telefonun kendi uygulaması haline gelmiş uygulama göreceksiniz. Bu root işlemi sayesinde telefonumuzun tam kontrolunu ele geçirmiş olacağız.

Öncelikle root dosyamızı indireceğiz.
Dosyamız xda-developers.com dan alıntıdır.
Root dosyası için tıklayın . indir
Telefonumuz bilgisayarımıza bağlıyoruz ve indirdiğimiz dosyayı sd kartın ana dizinine atıyoruz.
Ardından Bağlantıyı kesip telefonumuzun ayarlar bölümüne girip oradan uygulamaları seçeceğiz. Uygulamalar bölümünde gelişimi açıp usb hata ayıklamayı açacağız.

Sıra kurulumunda.
Telefonumuzu kapatıp sırasıyla Ses tuşu + anasayfa tuşu + güç tuşuna basarak açıyoruz.
gelen menüde ses tuşları ile aşağı yukarı hareket ediyor ve anasayfa tuşuyla seçiyoruz.

Bu menüden apply update from sdcard i seçiyoruz.
Çıkan bölümde update.zip dosyasını seçiyor ve kuruyoruz.
ardından reboot system now seçeneğini yapıp telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.

Artık kontrol bizde !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sıra Custom romda .

Custom rom işlemi android sürümümüzün tamamını değil belli başlı ama büyük bir bölümünü oluşturan tarafı değiştirir. Ayrıca kernel sürümünüde.

Bu url de xda dan alıntıdır.

Jelly Blast indirme linki : indir

indirdiğimiz dosyayı telefonumuzun sd kartına atıyoruz.
usb hata ayıklamayıp açıp telefonumuzu kapatıyoruz. Ardından belirttiğim yöntem ile telefonumuzu açıp apply update sd cart bölümünden JELLYBLASTV3.signed.zip dosyasını seçip kuruyoruz birkaç dakika içinde kuracaktır. ardından telefonunuz resetlenecektir.

[video=youtube;Wtilrl_894A]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Wtilrl_894A[/video]

Telefonun yeni görünüşü ¬

Intro1.png

Intro7.png

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kurulum bitti ancak bazı durumlarda telefon açılırken S harfi gelior ve siyah ekran geliyor açılmıyor bu durumda yapılacak şey şudur :

Korkmanıza gerek yok ilk kez custom rom yüklediğimde bende bu durumla karşılaştım aha telefon gitti tammam ***** tııık diye bi tavır vermiştim. Ama sonra çözüm yolunu araştırıp bulmuştum.

Tabiki bu işlemi yapmak için internet şart :D

İNDİR [110 mb]

Verdiğim linkten arşivimizi indiriyoruz.

Telefonumuzu kapatıp ses tuşu + anasayfa tuşu + güç tuşu ile açıyoruz ve usb kablosuyla bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Verdiğim arşivdeki odin programını açıyoruz.

odin programına arşivin içindeki arşivlerin içindeki dosyaları atıyoruz :D

resimdeki gibi ¬

hb0lh.png

Buraya kadar herşeyi dediğim şekilde yaptıysanız Starta basın. Telefonunuz kendini yeniden başlatacaktır başlatmaz ise reboot syset now yapın. (starta bastıktan 5 dakika sonra)

telefonunuz açılacaktır açılmazsa benim yapabileceğim birşey yok ( bende işe yaradı çünkü :D ) forumda bilgisi olan birisiyle iletişime geçebilir veya yetkili servise yaptırabilirsiniz. :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu tekrar root layın ve ardından garanti sayacını resetlemek için bu programı indirin.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doky.sgtoolbox

Hatam olduysa affola :|

Büyük Kısmı Alıntıdır : forum.xda-developers.com

Tüm SDN ye teşekkürler !

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bneim telefonda Galaxy Y ama ilk önce virüs data klasörünü sildi. en azından recovery moda giriyordu. sonra jellyblast rom attım artık sadece odine alabiliyorum.

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar konuda küçük bir ayrıntıyı unutmuşum en son işlemden sonra telefon yine açılmayacaktır. telefonunuzu kapatın ve download mode ye yani volume + home + power tuşlarını basıp telefonunuzu açın. oradaki listeden wipe data/factory reset yapın ardından wipe cache partition yapın ve reboot system now yapın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş herşey güzelde ekran siyah kaldı ses var görüntü yok we link kırık indiremiyorum acill bi cwp

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende s yazısına geliyor ve öylece kalıyor usb taktığımda tanımıyor nedenı nedir acaba
ACİL YARDIM LUTFEN !

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gençler benı dınleyın bakın sım dı ben yaptım telefonu kapatın sız sd kartı sıfırlamadan yapmısnız ondan telefonu kapatın adamın dedı gıbı acıp resetleyın duzelıcek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bişey sorucam bu telfon resımındekı gibi telefonun menüye girme tuşunu nasıl ortaya alıcam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yardım lütfen telefon açılmıyor download moda falan girmiyor samsung galaxy y yazısında kalıyor Lütfen yardım edinn

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
siyah ekranda kalanlar telefonunu ses açma tuşu + anasayfa tuşu + güç tuşuna basarak açsınlar ve wipe chace yapip reboot yapsınlar

J

jossef

SDN Okuru
galaxy y yazısına gelip donuyor hep hiç bir şekilde işlem yapmıyor yardımcı olabilrmisiniz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
naptıysam s yazısına engel olamadım denilenleri yazdım yine de s yazısı çıkıyor ve kalıyor öyle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eyw kardeşim çalıştı bende tam böyle bir şey arıyorsum yapamayanlar en son işlemden sonra telefon yine açılmayacaktır. telefonunuzu kapatın ve download mode ye yani volume + home + power tuşlarını basıp telefonunuzu açın. oradaki listeden wipe data/factory reset yapın ardından wipe cache partition yapın ve reboot system now yapın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadşlar yani yapamıyanlar teli kapatın recorvy modunda açın en altın 1 üstündeki tıklayın sonrada en alttakine tel resetlenmiş olcak o zaman işe yarar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
root sayesinde telefona istediğim kadr oyun yüklüyom sağol

kobra034

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilader diyelim ki yaptım kaldırmam gerektıgı zaman napcam ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu romu attıktan sonra teli açılan varsa bana data dosyasını bi yerden atabilirmi lütfen çok ihitiyacım var lütfennn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş yaptım telefonu açamıyorum yardımcı olun lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş dosyalar yok silinmiş başka link verirsen iyi olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum eyvallah benim cihazimda yukleme basarili ....

Arkadaslar yukleme biraz uzun suruyor .......bekleyin......biraz,,,,romu yukledikten sonra ...tamam mi......

YUkleme ve tum bilgiler icin sagol...............

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim sağol yaptım düzgün çalışıyor . ama internete bağlanmıyor araştırdım . neyse eski haline döndürmek istiyorum bi çözümü varmı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
usta telefon garantiden çıkıyor ama geri garantiye nasıl alabiliriz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bendede samsung galaxy young yazısı gelip donuyor hiçbir şey yapamıyorum lütfen yardım edin bana