Forumda sorun var

Bu konuyu okuyanlar

Link

Profesör
Emektar
Forum sayfaları yüklenirken her seferinde kilitleniyor , not responding uyarısı alıyorum , ayrıca aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı alıyorum ,

26238389kt7.jpg


mesala şuan bu mesajı yazdım , gönder butonuna tıklıyorum ancak çalışmıyor , sayfayı ok tuşları ile yukarı aşağı hareket ettirdiğimde ancak gönder tuşu etkin oldu.
 

Link

Profesör
Emektar
Öncedende firefox kullanıyordum , böyle bir sorun yoktu , forumun alt bölümüne bir reklam eklenmiş , belkide o sorun yaratıyordur.
 

elektr10

Profesör
Ben de firefox kullanıyorum ve birkaç gündür aynı sorun bende de var.Göndere basmak için ya bir süre beklemek ya da sayfayı yenilemek gerekiyor.
Ayrıca son gönderilen mesajlardaki konu linklerine tıklarken(tıklayamazken ;D)de aynısı oluyor.
 

Link

Profesör
Emektar
valla ben bir mesaj yazmak için kan ter içinde kaldım , diğer forumlarda hiç sorun yok .
 

elektr10

Profesör
Aynen bende de sadece bu forum sorun çıkarıyor.2 sorun daha var:
1)Bazen "cevap ver"e tıklayınca "hızlı cevap"ta açılıyor, sinir oluyorum >:(
2)Fareyle sayfayı yukarı aşağı oynatmak istediğimde işe yaramadığı oluyor.Kaydırma çubuğunu kullanmak zorunda kalıyorum.
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
Arkadaşlar Firefox'un bu konuda pek geliştiğini söyleyemeyeceğim, her ne kadar IE karşıtı bir Firefox kullanıcısı da olsam Firefox'un bu konularda zorlandığını söylemek zorundayım. Alttaki flash reklam bir haftadır orada, dolayısıyla sorunun sürekli olduğunu ve reklamdan kaynaklandığını zannetmiyorum; çünkü ben çok uzun zamandır Firefox kullanıyorum hiç böyle veya benzeri bir şeyler karşılaşmadım, yalnız bazen makine ağır çalıştığında ve Firefox da uzun süre açık kalmışsa tıklamadan sonraki ilk açışta aşağı inerken biraz zorlanıyor sonra o da düzeliyor.

Acaba bu sorunu yaşayan arkadaşlar makineleri taze açılmışken ve fazla yoğun değilken de yaşıyorlar mı? Tahmin ediyorum yaşamayacaklar.
Bu konuda rahatlıkla şunu söyleyebilirim; eğer sorun yaşamazlarsa Flash Player'da kesinlikle bir bug (tahminen bellek taşması) var. Çünkü ben web tasarım yaparken sayfayı IE ile açıyorum ve 15 MB kadar RAM tüketirken sayfanın içine sadece bir tek flash koyuyorum ve birden IE'nin RAM kullanımı 70-80 MB 'a fırlıyor ve işlemci kullanımı da %0-10 arasından %50-60 arasına fırlıyor. Sanırım Flash Player 9, Adobe'un Macromedia'yı satın almasından sonraki önemli fiyaskolardan biri.
 

elektr10

Profesör
Flash player'da bug varsa herkeste olması lazım değil mi?Neden bazılarında oluyor bazılarında olmuyor?
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
elektr10 dedi ki:
Flash player'da bug varsa herkeste olması lazım değil mi?Neden bazılarında oluyor bazılarında olmuyor?

Çünkü herkesin bilgisayarı aynı konfigürasyona sahip değil.
Aynı mantıkla düşündüğümüzde şu soruyu da sorabiliriz:
"Eğer sitede (reklamda) bir sorun varsa o zaman niye binlerce üye arasından sadece üç beş kişide sorun oluyor?" ama oluyor işte :)
 

RuNaL

Dekan
Emektar
galiba reklamlad oluyor cünkü kırmızı reklam büyüyüp siyah oldugu zaman uzuyor o uzadıgı yer acık olmasa da onun emrinde oluyor biraz aşşagıya kaydırmak lazım sayfayı ama bazen gercekten kasıyor o reklam firefox u ne zmn bitiyor bu reklamın süresi bi cvp
 

Link

Profesör
Emektar
Reklam konulduğu günden beri sorun var , bir şekilde yerini değiştirin yada bir çözüm bulunmalı bence , firefox güvenlik açısından vazgeçilmezler arasında , bu yüzden ie kullanmayı düşünmüyorum.
 

elektr10

Profesör
Forumda gezmek işkence oldu...gezemiyorum zaten!Son günlerde sadece mesajlarıma gelen cevaplara bakabiliyorum doğru düzgün >:(
 

Link

Profesör
Emektar
Anladığım kadarıyla sorun çözülmediğine göre şimdilik başımızın çaresine bakmamız gerekiyor , ben sorunu şöyle çözdüm ;

Opera browser da en az firefox kadar güvenli bir yazılım , bilgisayarımda kurulu idi zaten , şöyleki Opera browser ile bir siteye girdiniz ve o kadar fazla hareketli banner , reklam varki sizi rahatsız ediyor ,hatta reklamlar işlem yapmanıza engel oluyor , sayfa içerisinde sağ tıklayarak içeriği engelle seçeneğini seçtiğimizde , görmek istemediğimiz bölümleri shift tuşuna basarak fare ile seçiyoruz , böylece temiz bir ekran elde ediyoruz ve hiçbir reklamı görmüyoruz , sorunda kalmıyor.
 

elektr10

Profesör
Aslında mantıklı bir yaklaşım ama ben firefoxtan vazgeçemem :(
Opera kullanırsam SDN'ye operada diğerlerine firefoxta girerim ama tuhaf olur öyle.
Reklam kalkana kadar SDN'den ayrı düşeceğiz galiba :( :-\
 

Efe Zoroğlu

Profesör
Ağabeyler'im konuyu başka yere açmadım şu anda forumda bir sorun varmı?.Bende 3-4 sn bir pencereler yenileniyo.Spy filan yok taradım başka sitelerde yapmıyor denedim.Yani PC de bir sorun yok.
 

elektr10

Profesör
Wolf-sdn dedi ki:
Ağabeyler'im konuyu başka yere açmadım şu anda forumda bir sorun varmı?.Bende 3-4 sn bir pencereler yenileniyo.Spy filan yok taradım başka sitelerde yapmıyor denedim
Bende öyle bir sorun yok ama diğer sorunlar tam gaz devam ediyor.

kumlukoz dedi ki:
bu kadar reklam cok mu acaba!
Bunun konusu bile açıldı, yeterince cevap var orada :)
http://www.shiftdelete.net/forum/cok-mu-fazla-reklam-var-t2138.0.html
 

Efe Zoroğlu

Profesör
Troy Ağabey online iken soralım BETA dan ne zaman çıkacağız.Troy Ağabey :)Birde mesaj gönderirken kaydet butonuna basıncaya kadar canın çıkıyor.Bu gece Başladı.Acaba sunucudan olabilirmi.Sanmam
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Forum şablonunun sıfırdan kendi geliştiricilerimiz tarafından yazılmasına karar verdik arkadaşlar. Sanırım 2 haftaya kadar kendi şablonumuzu kendimiz yazacağız. O nedenle bu sorunların ortadan kalkma süresi de 2 hafta.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst