Duyuru Forum Üzerinde Alınan Hatalar Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Çözüm sizce nedir?

Bana göre siteyi Wordpress yavaşlatıyor.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933

Alın işte örnek hata uyarısı çıktı tekrar denedim ama mesaj gönderimi başarılı olmuş mükerrer mesaj oldu

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Sunucu değiştirilmesini istemiştim, sunucunuz mu yavaş, yoksa yoğunluk mu var? Bana 1.sebep daha mantıklı geldi.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Üstad hata sayılmaz ama sürekli bot verification çıkıyor, resimlere tıklamaktan bıktım usandım.

Bu normal mi?

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Developer arkadaşlara saygımdan işin tekniğine girmemiştim,
Ben de bir developer'ım, dayanamadan tekniğe giriyorum:

Arkadaşlar ben genel kullanımımdan şunu söyleyebilirim,
Kullanımınızda fark ettiyseniz sunucu cevabı uzun sürüyor ancak cevabı aldıktan sonra içerik yüksek hızda yükleniyor.
Buradaki sorun bana kalırsa ne internet bağlantısı, ne de sunucu sistemi yetersizliği

Buradaki sıkıntı kullanılan firewall ve forum sistemi altyapısında. Farkettiyseniz sürekli bot koruması da çıkıyor. Bunun sebebi firewall kısmında firewall için ayrılan buffer'ın dolması. Kişileri mecbur sıraya sokuyor.

Bu sorunu pc yi yükselterek ancak azaltırsınız ama çözemezsiniz.
Çözüm teknik altyapının bir uzman tarafından incelenmesi ve ya firewall sisteminin değişmesi ya da ciddi bir optimizasyon çalışması yapılması gerekli olduğu düşüncesindeyim. Sadece firewall sistemi değil sorun, forum alt sisteminde de ciddi sorunlar var. Bence sorun yazılım kısmında sistemsel sorun. Bilgisayar kaynaklı değil bence.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Forum çok ağırlaştı. Bir mesajı 10 sn'de zor gönderiyor. DH bile bu işi çözdü burada hala aynı. Bir de bazen verifying a robot yazıyor bekletiyor.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
999
Merhaba @Creative , bir öneride bulunmak isterim:
Mesaj yazarken kullanıcı profilinin altı çok boş kalıyor en azından tarayıcı ve OS simgelerini gösteren eklenti ve mesaj, çözüldü sayısını gösteren eklenti eklenebilir. Forumu daha güzel gösterir ve zenginleştirir.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Mesaj yazarken ''Hata, Bazı sorunlarla karşılaştık'' diyor bazen.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Alınan tüm hatalar hakkında gerekli çalışmamızı yapıyoruz arkadaşlar, buna emin olabilirsiniz ki eğer yapacağımız çalışmayı hayata geçirirsek tüm hatalardan kurtulmuş olacağız. Ancak bu çalışmayı yapabilmemiz için izin almamız gerekiyor.

Çünkü bu hataların giderilmesi için forum tarafının belli bir süre kapalı kalması gerekiyor. Taşınacak mesajlar, konular, eklentiler vs. bir ton materyal var arka tarafta.

Sizlerin daha rahat bir ortam içerisinde bulunmanız için elimizden gelen tüm gayreti gösterdiğimize emin olmanızı istiyoruz.

Saygılarımla.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Alınan tüm hatalar hakkında gerekli çalışmamızı yapıyoruz arkadaşlar, buna emin olabilirsiniz ki eğer yapacağımız çalışmayı hayata geçirirsek tüm hatalardan kurtulmuş olacağız. Ancak bu çalışmayı yapabilmemiz için izin almamız gerekiyor.

Çünkü bu hataların giderilmesi için forum tarafının belli bir süre kapalı kalması gerekiyor. Taşınacak mesajlar, konular, eklentiler vs. bir ton materyal var arka tarafta.

Sizlerin daha rahat bir ortam içerisinde bulunmanız için elimizden gelen tüm gayreti gösterdiğimize emin olmanızı istiyoruz.

Saygılarımla.
Bu forumun yavaşlık sorunu insanlık tarihi kadar eski olduğu kadar yapılan çalışmalar karadelikde kayboluyor gibi umarım yakın zamanda çözülür, ama sanmıyorum.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Bu forumun yavaşlık sorunu insanlık tarihi kadar eski olduğu kadar yapılan çalışmalar karadelikde kayboluyor gibi umarım yakın zamanda çözülür, ama sanmıyorum.
2019 Aralık ayında yönetime getirildim ve sonrasında 2020 ortalarında @Developer arkadaşımız ile 2020 yılı içerisinde XF üzerinde bir çok işlem gerçekleştirdik. Sürekli olarak alınan (arka planda) hatalar ile ilgili çalışmalarımızı yapmaya çalıştık, ancak ne kadar hataları giderseniz bile bir şekilde farklı hatalar ile karşılaştık.

vBulletin tarafından XF üzerine geçiş sırasında alınan sistem hatalar o zamanın aktarımını yapan arkadaşlarımız manuel olarak girişleri düzeltmeye çalışmışlar ve devamında XF üzerinde gelen hatalar bizim zamanımıza kadar manuel olarak düzeltmeler yaparak ayakta durması sağlanmış.

Bu tarz konuların burada söylenmesi de ne kadar doğru bilmiyorum, ancak ben ve arkadaşlarım yönetime geldikten sonra şeffaf davranma ilkesi içerisinde sizlere bu hatalar ve yaptıklarımız hakkında devamlı olarak kullanıcılarımızı bilgilendirdik. Hatta yılbaşından sonra açacağım konu üzerinde geldiğimiz günden beri ne gibi çalışmalar yapıldı ve bundan sonra neler yapılacağı hakkında tekrar detaylı olarak bir bilgilendirme geçeceğim.

Takvimimize göre yılbaşından sonra büyük bir güncelleme ile söz konusu hatalar ve yavaşlık sebebi ile bir çalışmamız olacak.

Saygılarımla.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
999
2019 Aralık ayında yönetime getirildim ve sonrasında 2020 ortalarında @Developer arkadaşımız ile 2020 yılı içerisinde XF üzerinde bir çok işlem gerçekleştirdik. Sürekli olarak alınan (arka planda) hatalar ile ilgili çalışmalarımızı yapmaya çalıştık, ancak ne kadar hataları giderseniz bile bir şekilde farklı hatalar ile karşılaştık.

vBulletin tarafından XF üzerine geçiş sırasında alınan sistem hatalar o zamanın aktarımını yapan arkadaşlarımız manuel olarak girişleri düzeltmeye çalışmışlar ve devamında XF üzerinde gelen hatalar bizim zamanımıza kadar manuel olarak düzeltmeler yaparak ayakta durması sağlanmış.

Bu tarz konuların burada söylenmesi de ne kadar doğru bilmiyorum, ancak ben ve arkadaşlarım yönetime geldikten sonra şeffaf davranma ilkesi içerisinde sizlere bu hatalar ve yaptıklarımız hakkında devamlı olarak kullanıcılarımızı bilgilendirdik. Hatta yılbaşından sonra açacağım konu üzerinde geldiğimiz günden beri ne gibi çalışmalar yapıldı ve bundan sonra neler yapılacağı hakkında tekrar detaylı olarak bir bilgilendirme geçeceğim.

Takvimimize göre yılbaşından sonra büyük bir güncelleme ile söz konusu hatalar ve yavaşlık sebebi ile bir çalışmamız olacak.

Saygılarımla.
Peki forumun tasarımında değişikliğe gidilecek mi?

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,106

Saygılarımla.
Kapatın abi. Yeterki şu lanet hatalar gitsin. Konulara cevap yazmak işkence gibi oluyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
Bu sorunlar düzelsin de ne olursa olsun artık bence.
Saatler değişiyor bildirimler 2. Defa geliyor 10 dakika boyuncq hiçbir mesaj atılamıyor hiçbir konuya.