Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Benim forum hakkında ki şikayetim Engellediğim üyenin mesajımın altına ifade attığında altında görünüyor engellenmiş üyenin mesaja ifade atması veya ifade atsa bile bende görünmemesi sağlanabilir mi ?
Çünkü çocuk gibi ne yazarsam yazayım içeriğe bakmadan istisnasız sürekli Kızgın surat atan birisi var. ( Ayrıca engellenmiş üyenin bana attığı ifadeler reaksiyon puanına ekleniyor mu?)

Not: Bu arada gelen gideni harbi aratıyor :( Hiç aramam derdim ama insan arıyor gene de :)
Beğeni dışındaki reaksiyonlar sayılmıyor.
Ufuk Abi, forumun hiti aşırı düşük. O hit siyasetle toparlanmaya çalışıyor, tabii ki kapatılmaz. Şaşırmadım.
Bir zamanlar ofiste SDN Cevaplıyor serisi vardı. Forumda ve sosyal medyadan alınan sorularla keyifli vakit geçiriyorduk. Üstelik bu yayının forumun hitine çok faydası vardı.
Foruma giriş yapmadan çevrimiçi kullanıcıları görüntüleyebiliyorduk. Forum güvenliği, sayfa performansı ve tema açısından sorun olmazsa bu özellik geri getirilebilir mi? Selamlar.
Sitenin performansını düşürüyordu. Geçenlerde aktif edilip yine kapatılmıştı. Sonra yönetim tarafından vazgeçildi.
Toplantıda "Ailem telefon , tablet , bilgisayar almıyor ne yapmalıyım" tarzında konu açanlar hakkında yaptırım uygulama konuşulsa çok iyi olur. Ana forum ekranında o konular gözüküyor , nedense o konuların hiti de çok yüksek oluyor sürekli tepede, ve gerçekten yardıma ihtiyacı olan konular altta kalıyor.

Daha geçen gün babam imam xbox aldırır mı diye konu açtılar cidden forum kalitesini düşürüyor. SDN gibi bir şirketin forumuna yakışmayan kalite.
Bence daha çok konu başladıklarında kelime filtresi getirilmeli. "Yardım, Acil, lütfenn" vs gibi kelimelerin konu başlığında kullanımı kısıtlanmalı.
Forumun uzun zamandır ana kategorisi mobil dünya ve bilgisayar olduğu için öne çıkması daha normal.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bal gibi de var efendim.

Forumu sadece yazım kuralları yüzünden terk eden yüzlerce kaliteli adam sayabiliriz bence.
Ben burada 4 yıl yöneticilik yaptım. Yaklaşık 2 yıl da SDN'de çalıştım. Yazım kuralları çözülemeyecek bir sorun olmadığı gibi forum kitlesi hazır değilken birden değiştirilmesi de zor olur. Senin saydığın bu farkların yeni yönetimle de alakası yok emin olabilirsin. Onların da elinden geldiklerini yaptıklarına eminim. Dediğim gibi bunu tek ve ana bir nedeni var. Kalan tüm nedenler o ana nedene bağlı.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bal gibi de var efendim.

Forumu sadece yazım kuralları yüzünden terk eden yüzlerce kaliteli adam sayabiliriz bence.
Yazım kuralları yüzünden değil. Konu içeriği, trol yorumlar ve üye kalitesinden terk eden insalar var.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kim ve troll mesaj ne? sürekli sütyen reklamı çıkıyor diyen mi? ne güzel bak bak için açılır demek trollük mü?

Reaksiyon puanı
7,999
kim ve troll mesaj ne? sürekli sütyen reklamı çıkıyor diyen mi? ne güzel bak bak için açılır demek trollük mü?
Sizin gibiler yüzünden bırakıyorlar komik sanıp yazdığınız şeyler ve her mesaja kızgın atmanızdan ötürü.

Son düzenleyen moderatör:

CeyhunGoren

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
Kullanıcı azalması var bu konuya çözüm bulunabilir.

Son düzenleyen moderatör:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Foruma giriş yapmadan çevrimiçi kullanıcıları görüntüleyebiliyorduk. Forum güvenliği, sayfa performansı ve tema açısından sorun olmazsa bu özellik geri getirilebilir mi? Selamlar.
Sitenin performansını düşürüyordu. Geçenlerde aktif edilip yine kapatılmıştı. Sonra yönetim tarafından vazgeçildi.
Forumda bu konuya ilişkin bir mesaj paylaşıldı mı bilmiyorum, denk gelmedim. :)

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Birisi özel mesaj attığı zaman sitenin sağ alt tarafında anlık olarak görüntülenebilmeli, yine aynı şekilde beliren mesajın hemen altında cevap yazma bölümü olmalı.

Bu özellik, foruma AJAX dili kullanılarak getirilebilir.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Mesajların bir bölmesine üye etiketleme getirilebilir.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Beğeni özelliği direk kalıcı özellik olup beğeni tuşunun yanına tepki bırakma gelse? Anlatabilmişimdir umarım

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Kategori açıklamasına iPhone 13 serisi de eklenebilir.

IMG_20210925_070453.jpg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
siyaset bölümü kapatılmalı siyasi ve dini konulat yasaklanmalı din düşmanları İslam'a ve Allah (CC)'a abuk sabuk hakaretler,eleştriler yazmasına videolar koymasına fırsat vermek oluyor suça,günaha ortak oluyorsunuz.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
siyaset bölümü kapatılmalı siyasi ve dini konulat yasaklanmalı din düşmanları İslam'a ve Allah (CC)'a abuk sabuk hakaretler,eleştriler yazmasına videolar koymasına fırsat vermek oluyor suça,günaha ortak oluyorsunuz.

Hey satan, payed my dues
Videolar ile içerik harika uyumlu. O zaman BİR diyeyim. Şeytan bunun neresinde?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Forumun fontu değişse nasıl olur? Şu iphone da olan font vardı onu ekleyebilirsiniz mesela :D daha iyi olur bence :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Kayıtlı olmayan kullanıcılar > Ne söylemek istersin?

Kategorisi çok yerinde bir alan. Ancak sorun şu son zamanlarda bu bölümde açılan konular, neden forumdan yasaklandığını bilmediğini söyleyen üyelerin mesajları üzerine. Uçuşan üyeler başlığında da söz konusu üyeler hakkında herhangi bir bilgi göremedim. Yeni veya eski her bir kullanıcının ceza alma gerekçeli duyurusunun yapılmasının forumumuzun şeffaflığı açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Selamlar. Kolay gelsin.

Erduns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Kayıtlı olmayan kullanıcılar > Ne söylemek istersin?

Kategorisi çok yerinde bir alan. Ancak sorun şu son zamanlarda bu bölümde açılan konular, neden forumdan yasaklandığını bilmediğini söyleyen üyelerin mesajları üzerine. Uçuşan üyeler başlığında da söz konusu üyeler hakkında herhangi bir bilgi göremedim. Yeni veya eski her bir kullanıcının ceza alma gerekçeli duyurusunun yapılmasının forumumuzun şeffaflığı açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Selamlar. Kolay gelsin.
Forumda aktiflik yok. Forum ölüyor. Günlük 100-150 mesaj anca geliyordur.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Forumda aktiflik yok. Forum ölüyor. Günlük 100-150 mesaj anca geliyordur.
Ölen kalan bir şey yok. Günlük mesaj sayımız da bahsettiğinizin çok üzerinde.

--

@kilicbaligi Ne söylemek istersin bölümünde açılan konuların birçoğunda neden banlandığını biliyor. Çünkü yasaklamadan sonra otomatik mail gidiyor, ya da oturum açınca görüyor. Bazı insanlar bilerek konu açıyor. Adamın 4 multi hesabı var ilgi çekmek için neden banlandım diyor mesela.

Yine de isteğinizi dikkate alıp bu bilgilendirmeleri daha sık yapacağız.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
An itibariyle *günde (80*25)/30=67 farklı konuya mesaj geliyor.
Aktiflik var yahu. Son zamanlarda iyi yönde bir kıpırdanma var. :)
(*düzeltme)
Konu dışını bilemiyorum ancak ana sayfada 20 dakikada 2 konuya mesaj geldiğini görünce ister istemez böyle düşündüm.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Öneridir.) >Engelliye dair bir bölüm istiyorum şahsen engelliyim. Haklarım haberler vb konularda destek ve dayanışma içeren bir bölüm istiyorum.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Forumun fontu değişse? Size birkaç font önerebilirim :)