Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
Madem burası teknoloji forumu o zaman niye o kategoriler varki?
Demek istenileni anlamadınız. Daha öncesinde Konu Dışı ve Forum oyunları alt kategorisin ön planda olması sebebiyle forum amacından şaşarak bunlara odaklandı. Bu tür kategoriler gereksiz olmakla birlikte forumun amacı dışına çıkmasına sebep oluyor. Burasının odağı teknoloji olmakta ama bu demek değildir ki bunun dışarısına çıkılmayacak. Sadece bahsettiğim üzere bu tür kategori/ler forumu amacı dışına çıkarıyor. Bunu geçtiğimiz aylarda deneyimledik.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Madem burası teknoloji forumu o zaman niye o kategoriler varki?
Teknoloji forumunda teknoloji konularının ağır basması gerekiyor. Diğer kategoriler de illaki olur ancak eğlence konularının ana sayfa üzerinden gözükmesi saçma olur. Bu SDN Forum'un amacı değil. Şu an diğer forumlara göre burada eğlence amaçlı aktivitelere gerektiğince müsemma gösterildiğini düşünüyorum. Profiller üzerinden de sürekli olarak gırgır, şamata yapılıyor. Bu forumdan çok daha katı olan forumlar da var. Eğlence konuları öne çıkarıldığı zaman illaki suistimal edilecektir.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Demek istenileni anlamadınız. Daha öncesinde Konu Dışı ve Forum oyunları alt kategorisin ön planda olması sebebiyle forum amacından şaşarak bunlara odaklandı. Bu tür kategoriler gereksiz olmakla birlikte forumun amacı dışına çıkmasına sebep oluyor. Burasının odağı teknoloji olmakta ama bu demek değildir ki bunun dışarısına çıkılmayacak. Sadece bahsettiğim üzere bu tür kategori/ler forumu amacı dışına çıkarıyor. Bunu geçtiğimiz aylarda deneyimledik.
pekala
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teknoloji forumunda teknoloji konularının ağır basması gerekiyor. Diğer kategoriler de illaki olur ancak eğlence konularının ana sayfa üzerinden gözükmesi saçma olur. Bu SDN Forum'un amacı değil. Şu an diğer forumlara göre burada eğlence amaçlı aktivitelere gerektiğince müsemma gösterildiğini düşünüyorum. Profiller üzerinden de sürekli olarak gırgır, şamata yapılıyor. Bu forumdan çok daha katı olan forumlar da var. Eğlence konuları öne çıkarıldığı zaman illaki suistimal edilecektir.
Peki şöyle olsa teknoloji dışındaki konular ayrı bir sekmede ana sayfada öne çıksa

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
pekala

Peki şöyle olsa teknoloji dışındaki konular ayrı bir sekmede ana sayfada öne çıksa
Biz diyoruz Angara siz diyorsunuz Malkara.

SDN bir teknoloji haber sitesidir. Doğal olarak forumda bununla aynı şekilde ilerlemelidir. Denildiği gibi müsamaha gösterdiğimiz konu dışı ve forum oyunları konusu var. Bunları anasayfada veya ayrı bir sekmede öne çıkarma gibi bir durumumuz yok. Hadi diyelim bu önerinizi SDN ofisine bildirdik. Kabul etmeyeceklerini baştan bildirmem gerekiyor.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Forumu başka siteler veya yt kanallarında reklam olarak verseniz? Aktiflik bi nebze artabilir. Anladınız sanırım

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Forumu başka siteler veya yt kanallarında reklam olarak verseniz? Aktiflik bi nebze artabilir. Anladınız sanırım
Başka sitelerde veya Youtube kanallarında reklam olarak vermenin bir mantığı yok. Bu tür reklam yöntemi deneyen bir tane forum gösterin. SDN youtube kanalında bahsedilebilir veya açıklama kısmına eklenebilir. Ki biz bunu da çoktan düşünmüş ve ofise bildirmiştik.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Başka sitelerde veya Youtube kanallarında reklam olarak vermenin bir mantığı yok. Bu tür reklam yöntemi deneyen bir tane forum gösterin. SDN youtube kanalında bahsedilebilir veya açıklama kısmına eklenebilir. Ki biz bunu da çoktan düşünmüş ve ofise bildirmiştik.
Ama böyle çok ilerleyeceğini zannetmiyorum. Yanlış anlaşılma olmasın bura iyil ama kimsenin haberi yok burdan. Olsa bile aktif olmuyo bura bazen. ben bile burayı normal siteye forum. ekleyimce tesadüfen keşfettim. Örnek verecek olursak technopat ve donanım arşivi kendi kanalında forumlarını tanıtıyor. sdn de tanıtabilirse bence daha çok kişi buraya gelir. Yanlış anlaşılma olmasın.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
Ama böyle çok ilerleyeceğini zannetmiyorum. Yanlış anlaşılma olmasın bura iyil ama kimsenin haberi yok burdan. Olsa bile aktif olmuyo bura bazen. ben bile burayı normal siteye forum. ekleyimce tesadüfen keşfettim. Örnek verecek olursak technopat ve donanım arşivi kendi kanalında forumlarını tanıtıyor. sdn de tanıtabilirse bence daha çok kişi buraya gelir. Yanlış anlaşılma olmasın.
SDN videolarını dikkatli bir şekilde izlerseniz foruma yönlendirme olduğunu görebilirsiniz. Tamamında bahsedilmeyeceği gibi ilgili videolarda mevcut. Bu tür basit şeyleri düşünmüyor değiliz, merak etmeyin.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
SDN videolarını dikkatli bir şekilde izlerseniz foruma yönlendirme olduğunu görebilirsiniz. Tamamında bahsedilmeyeceği gibi ilgili videolarda mevcut. Bu tür basit şeyleri düşünmüyor değiliz, merak etmeyin.
Sadece videolarda da değil. Site üzerindeki haberlerin içinde de kullanılıyor ve bazı forum konuları ana sayfa üzerinden veriliyor. Tabii arkadaşlarımız bakmak veya araştırmak yerine durmadan laf atmaya çalıştıkları için bunu fark edemiyorlar.

Açıkçası şu son iki sayfa üzerindeki mesajlarda yeni yapılanmaya başlayan bir yönetime neden saldırdığınızı anlayabilmiş değilim.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378

Acaba ben önceki yorumumda ne demişim bir bakalım.

"SDN youtube kanalında bahsedilebilir veya açıklama kısmına eklenebilir. Ki biz bunu da çoktan düşünmüş ve ofise bildirmiştik."

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Son bir aylık süreçte (an itibariyle) açılmış 548 konuya cevap gelmemiş. Bir başka ifadeyle her gün 18.2 (yaklaşık 18) konu cevapsız kalıyor. Bunların büyük bir kısmını yardım ve soru ön ekli konular oluşturuyor. Üzerine düşünülmesi ve değerlendirmeye alınması açısından bir tespittir. Kolay gelsin.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Son bir aylık süreçte (an itibariyle) açılmış 548 konuya cevap gelmemiş. Bir başka ifadeyle her gün 18.2 (yaklaşık 18) konu cevapsız kalıyor. Bunların büyük bir kısmını yardım ve soru ön ekli konular oluşturuyor. Üzerine düşünülmesi ve değerlendirmeye alınması açısından bir tespittir. Kolay gelsin.
Bu konuyu az önce yetkili grubuna ilettim ve gerekli konuşmayı yaptık. Kısa süre içinde ilgili konular cevaplanacak. Arka planda başka işler üzerinde uğraşılıyor. Yetkili alımı da halen açık ve daha düzen tam oturamadı. Bu konuda daha da ağırlık vereceğiz.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Burada bazı arkadaşlardan bir ricam olacak. Daha önce de söyledim biz daha yeni geldik ve birçok şeyle uğraşıyoruz. Bazı arkadaşlar halen agresifliğine devam ederek eleştiri yapıyor.

Ben de farkındayım sorunların ama her şeyin bir sırası var. Bu yüzden bu konuyu geçici süre ile kilitliyorum. Dozunda eleştiri ve öneri yapmayı bazıları unutuyor çünkü.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Türkçe karakterlerde sorun olmamasına karşın bazı anahtar kelimeler konu etiketi olarak eklenmiyor. Mesela Türkiye, Turkiye olarak otomatikman düzenleniyor. Lütfen bilginize...

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Dönemsel forum istatistiklerinin ve forumdaki ufak tefek değişimlerin bildirimlerinin paylaşıldığı konuları forumda görmek güzel olurdu, misâl. Selamlar. :)

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Dönemsel forum istatistiklerinin ve forumdaki ufak tefek değişimlerin bildirimlerinin paylaşıldığı konuları forumda görmek güzel olurdu, misâl. Selamlar. :)
Yönetimin forumu forum olarak kullandığı artık düşünmüyorum. Daha çok reklam panosu ve soru cevap programı gibi kullanılıyor. :)

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Merhabalar,
Öncelikle forumda aylardır bir yavaşlık var, onu biliyorsunuz. Bir yere tıklıyorum, birkaç saniye sonra işlem yapıyor. Bir de bariz yazım hataları sinir bozucu olabiliyor, onlara dikkat edilebilir. Sonra kullanıcıları forumda tutmak adına çekilişler, etkinlikler düzenlenebilir. Artık şu saatten sonra forumun düzeleceğini sanmıyorum, o konuda ümidimi kestim.

1631305131935.png

1631305155796.png

Bunlar da forum adına açtığım faydalı konular.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Yönetimin forumu forum olarak kullandığı artık düşünmüyorum. Daha çok reklam panosu ve soru cevap programı gibi kullanılıyor. :)
Eski yönetim olarak üstünüze düşeni yapsaydınız keşke de şu yorumunu ben burada okumasaydım.

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
1-)
Forumdaki reklamlar
Foruma telefondan girerken reklamlardan başka bir şey göremiyorum. Bir yere tıklıyorum ,reklam çıkıyor bir de bunlar yetmezmiş gibi bütün ekranı kaplayan reklamlar.
Tamam kazanç için reklam gerekli .
Ama tüm sayfayı reklam yaparsanız foruma girilmez.

2-)
Her şeyi eski yönetime bağlamak
Buna anlam verebilmiş değilim , bir şey oluyor hemen 'eski yönetim yüzünden ' diyorsunuz .
Ve Jarvisit'in aktifliği yok denecek kadar az. Eski yönetimdeki adminin creanın aktifliği yüksekti.

3-) Aktif olmayan mod adayları
Şuan iki tane mod. Adayı var ama ikiside aktif değiller.

4-)
Özel başlık gelecekti...

1-)
Forumdaki reklamlar
Foruma telefondan girerken reklamlardan başka bir şey göremiyorum. Bir yere tıklıyorum ,reklam çıkıyor bir de bunlar yetmezmiş gibi bütün ekranı kaplayan reklamlar.

2-)
Buna anlam verebilmiş değilim , bir şey oluyor hemen 'eski yönetim yüzünden ' diyorsunuz .
Ve Jarvisit'in aktifliği yok denecek kadar az. Eski yönetimdeki adminin creanın aktifliği yüksekti.

4-)
Özel başlık gelecekti...
Düzeltilmesini istiyorum

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Keşke yönetimin başındaki
1-)
Forumdaki reklamlar

2-)

4-)
Özel başlık gelecekti...

Düzeltilmesini istiyorum
Her şeyi eski ve yeni kıyası ile yapmayın. Giden her zaman geleni aratır. Ben içinde bulunduğum ekibi altın ekip olarak görüyor olsaydım da bizden önceki eski ekiplerin daha iyi olduğunu söyleyenler vardı. Haklılardır. Kılıçbalığı zamanı...

Reklam konusunda yönetimi suçlamayın. Biz çok yırtındık kaldırtmak için ama kalkması için birilerinin parayı daha az sever hale gelmesi gerekiyor.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
1-)
Forumdaki reklamlar

2-)

4-)
Özel başlık gelecekti...

Düzeltilmesini istiyorum
Kimin nerede, hangi işle uğraştığını bilmeden burada yazman hoş değil. Her şey sağ tarafta çevrimiçi görünmek değil.

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
Sosyal medya yöneticisi diye hiç bir şey yapmadan moderatör olmasının uygun olacağını düşünmüyorum.

1-) Düzeltme
Reklam olacaksa düzgün olsun , sayfayı bozmasın .

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
Sosyal medya yöneticisi diye hiç bir şey yapmadan moderatör olmasının uygun olacağını düşünmüyorum.

1-) Düzeltme
Reklam olacaksa düzgün olsun , sayfayı bozmasın .
Kendisinin görevini bilmiyorsunuz, ofisteki yoğunluğunu bilmiyorsunuz, aylık raporlara dair en ufak bir fikriniz yok. Bu böyle uzar. Biz gerekli şartlara uygun gördük, aldık. Şartları karşılamazsa da gereğini yaparız.