Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Bu konuyu okuyanlar

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Eski yönetim olarak üstünüze düşeni yapsaydınız keşke de şu yorumunu ben burada okumasaydım.
Eski yönetimi ofistekiler dinleyip forumu sosyal medya ve YouTube içeriklerinizde tanıtmayı ya da ilgilenmeyi bırakmasaydınız bende keşke şu yorumu yazmasaydım.
Hocam forum öldü, bunu kabullenmek lazım. Artık adam akıllı aktif bir şekilde bakan yok.
Bakacak adam bulunur fakat geçmişte yaşananları kabullenip ders çıkarmak zor geliyormuş.
Üstelik forumun bir çok dönemde kabarık geçmişi var. Forum hakkında talepte bulunduğumuz önerilerinin yarısının uygulanmaması da üzücü bir durum.

elatreiNN

ShiftDelete.net - Sosyal Medya Yöneticisi
SDN
Reaksiyon puanı
48
1-)
Forumdaki reklamlar
Foruma telefondan girerken reklamlardan başka bir şey göremiyorum. Bir yere tıklıyorum ,reklam çıkıyor bir de bunlar yetmezmiş gibi bütün ekranı kaplayan reklamlar.
Tamam kazanç için reklam gerekli .
Ama tüm sayfayı reklam yaparsanız foruma girilmez.

2-)
Her şeyi eski yönetime bağlamak
Buna anlam verebilmiş değilim , bir şey oluyor hemen 'eski yönetim yüzünden ' diyorsunuz .
Ve Jarvisit'in aktifliği yok denecek kadar az. Eski yönetimdeki adminin creanın aktifliği yüksekti.

3-) Aktif olmayan mod adayları
Şuan iki tane mod. Adayı var ama ikiside aktif değiller.

4-)
Özel başlık gelecekti...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzeltilmesini istiyorum
Ben aynı zamanda şirkette de çalıştığım için aktif olamıyorum haliyle. Boş vakit buldukça da zaten konulara cevap veriyorum

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Eski yönetimi ofistekiler dinleyip forumu sosyal medya ve YouTube içeriklerinizde tanıtmayı ya da ilgilenmeyi bırakmasaydınız bende keşke şu yorumu yazmasaydım.

Bakacak adam bulunur fakat geçmişte yaşananları kabullenip ders çıkarmak zor geliyormuş.
Üstelik forumun bir çok dönemde kabarık geçmişi var. Forum hakkında talepte bulunduğumuz önerilerinin yarısının uygulanmaması da üzücü bir durum.
Haklısınız, yerinde sayıyor forum.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Dönemsel forum istatistiklerinin ve forumdaki ufak tefek değişimlerin bildirimlerinin paylaşıldığı konuları forumda görmek güzel olurdu, misâl. Selamlar. :)

Yönetimin forumu forum olarak kullandığı artık düşünmüyorum. Daha çok reklam panosu ve soru cevap programı gibi kullanılıyor. :)
Bizler öneri ve şikâyetlerimizi dillendirelim de dikkate alınırsa ne âlâ, alınmazsa da canları sağ olsun. :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Benim forum hakkında ki şikayetim Engellediğim üyenin mesajımın altına ifade attığında altında görünüyor engellenmiş üyenin mesaja ifade atması veya ifade atsa bile bende görünmemesi sağlanabilir mi ?
Çünkü çocuk gibi ne yazarsam yazayım içeriğe bakmadan istisnasız sürekli Kızgın surat atan birisi var. ( Ayrıca engellenmiş üyenin bana attığı ifadeler reaksiyon puanına ekleniyor mu?)

Not: Bu arada gelen gideni harbi aratıyor :( Hiç aramam derdim ama insan arıyor gene de :)

Son düzenleme:

.Dost.

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Not: Bu arada gelen gideni harbi aratıyor :( Hiç aramam derdim ama insan arıyor gene de :)
Fazlasıyla.

Sağ tarafta çevrimiçi görünmek ve forum içerisinde aktif olmak, denetim kaydı ve rapor bakmak kadar; vedahi boş konu bırakmamak kadar önemlidir.

Forum içerisinde görevli olduğu bölümde bilgisi yüksek, cevaplarından emin ve kendini geliştirmiş yöneticiler maalesef yok.

Ve tekrar maalesef, forum içerisinde bu görevleri layıki ile yerine getirecek adam sayısı bir elin parmaklarını geçmez ve bu arkadaşların hiçbiri de moderatörlüğe aday bile olmak istemez.

Zamanında katı kurallar istendiğinde getirilseydi (getirilebilecek durumda olsaydı) şuan Sosyal gibi katı kuralları olan, aman mesaj yazacak adam kalmayacak diye yasaklamaktan çekinmeyen ama çok güçlü ve aktif bir SDN Forum olurdu.

Fişinin çekilmesini elime aldığım bir kase mısır ile bekliyorum.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Fazlasıyla.

Sağ tarafta çevrimiçi görünmek ve forum içerisinde aktif olmak, denetim kaydı ve rapor bakmak kadar; vedahi boş konu bırakmamak kadar önemlidir.

Forum içerisinde görevli olduğu bölümde bilgisi yüksek, cevaplarından emin ve kendini geliştirmiş yöneticiler maalesef yok.

Ve tekrar maalesef, forum içerisinde bu görevleri layıki ile yerine getirecek adam sayısı bir elin parmaklarını geçmez ve bu arkadaşların hiçbiri de moderatörlüğe aday bile olmak istemez.

Zamanında katı kurallar istendiğinde getirilseydi (getirilebilecek durumda olsaydı) şuan Sosyal gibi katı kuralları olan, aman mesaj yazacak adam kalmayacak diye yasaklamaktan çekinmeyen ama çok güçlü ve aktif bir SDN Forum olurdu.

Fişinin çekilmesini elime aldığım bir kase mısır ile bekliyorum.
Sosyal'in buraya göre daha aktif kalması, farklı pek çok kullanıcının mesaj yazması kurallar ile alakalı değil. Bunun tek ve basit bir nedeni var aslında...

Son düzenleme:

The Lord Vader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Reklamlar çok güzel azaltılmış @Jarvisit Bey. (Bey kelimesi mizah anlamında söylenilmemiştir)

Ne oldu daha sıra gelmedi mi?

Şu başlıkları da lütfen düzenleyiniz ya. Forumun ana ekranı çöpe döndü.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Öncelikle yapıcı önerileriniz için teşekkürler.

Bu değindiğiniz konuları yönetime ileteceğim, bugünkü yapacağımız toplantımızda hepsini ele alacağız. Yorumlarınızda haklısınız, bizler de elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Reklam gibi konularda da sizlerde olduğu gibi bizlerde de reklam çıkıyor. Bu kısım bizi de aşıyor lakin reklamların düzenlenmesi konusunda üstlerime hatırlatma yapacağım.

İyi forumlar.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Foruma giriş yapmadan çevrimiçi kullanıcıları görüntüleyebiliyorduk. Forum güvenliği, sayfa performansı ve tema açısından sorun olmazsa bu özellik geri getirilebilir mi? Selamlar.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Foruma giriş yapmadan çevrimiçi kullanıcıları görüntüleyebiliyorduk. Forum güvenliği, sayfa performansı ve tema açısından sorun olmazsa bu özellik geri getirilebilir mi? Selamlar.
Selam,

Dediğiniz çok mantıklı, mesela geçmişteki kullancıları Wayback Machine üzerinden görmek istediğimizde listeyi göremiyoruz.

Geliştiriciye iletiyorum.

.Dost.

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Sosyal'in buraya göre daha aktif kalması, farklı pek çok kullanıcının mesaj yazması kurallar ile alakalı değil. Bunun tek ve basit bir nedeni var aslında...
Bal gibi de var efendim.

Forumu sadece yazım kuralları yüzünden terk eden yüzlerce kaliteli adam sayabiliriz bence.

Reaksiyon puanı
8,016
Toplantıda "Ailem telefon , tablet , bilgisayar almıyor ne yapmalıyım" tarzında konu açanlar hakkında yaptırım uygulama konuşulsa çok iyi olur. Ana forum ekranında o konular gözüküyor , nedense o konuların hiti de çok yüksek oluyor sürekli tepede, ve gerçekten yardıma ihtiyacı olan konular altta kalıyor.

Daha geçen gün babam imam xbox aldırır mı diye konu açtılar cidden forum kalitesini düşürüyor. SDN gibi bir şirketin forumuna yakışmayan kalite.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Toplantıda "Ailem telefon , tablet , bilgisayar almıyor ne yapmalıyım" tarzında konu açanlar hakkında yaptırım uygulama konuşulsa çok iyi olur.
Herhangi bir üyeye açtığı bir konu veya yazdığı bir mesajdan dolayı ceza veya yaptırım uygulayabilmek için forum kurallarını değiştirmek gerekir. Bu da bence biraz acımasız ve sıkı bir anlayış olurdu. Bu konuya ilişkin naçizane düşüncemdir.

Ancak şu da var:
Aynı üye benzer konular açarak forumu meşgul ediyorsa veya alakası olmayan kategorilere konular açıyorsa -yani herhangi bir kuralı ihlal ediyorsa- tabii bu gibi şeylere yaptırım uygulanabilir. Tekrarlanmaması adına böylesi konuları görürseniz mutlaka raporlayınız.

Ana forum ekranında o konular gözüküyor , nedense o konuların hiti de çok yüksek oluyor sürekli tepede, ve gerçekten yardıma ihtiyacı olan konular altta kalıyor.

Daha geçen gün babam imam xbox aldırır mı diye konu açtılar cidden forum kalitesini düşürüyor. SDN gibi bir şirketin forumuna yakışmayan kalite.
Daha ilgi çekici konuları bu alanda görmek faydalı olurdu.

Söz konusu duruma ilişkin öneri:
Haber, rehber, ipucu gibi ön ekli konular vitrinde olabilir veya SDN'nin sayfasında olan konulara forumdaki bu alanda yer verilebilir ya da (yapılabiliyorsa) kullanıcılar, kendi görüşlerine göre bir gönderiye olumlu veya olumsuz oy vererek konuyu üst sıralara taşıma imkanı verilebilir. Selamlar.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Tartışılan konulardan bir tanesi ve forumun tüm kalitesini düşüren tek konu ne olduğu zaten aşikâr durumda. Bunun için büyük patrona mesaj attığımda tek yanıtı "Hayır." olmuştu.

Siyaset bölümünü açmak için kullanıcılara danıştık ve sonrasında kullanıma açıldı. Bunun açılmaması konusunda çok diretsem de olmadı. Birkaç kişi tarafından siyasetin gelmesi konusunda çok çaba sarf edildi diyebilirim.

Bölümü tamamen ortadan kaldırmak istedim defaten aynı yanıtı aldım. "Hayır."

Forumun tek sorunu tabii ki sadece Siyaset bölümü değil bunu biliyorum. Reklamlar konusunda iyileştirmelerin derhal yapılması gerekiyor. Yönetim tarafında çok fazla direndim reklamlar konusunda buna bağlı olarak devir sırasında Yiğit arkadaşıma da bu konu hakkında çalışmalarını yapmasını ve bir an önce işleme konulmasını önerdim.

Reklamlar konusunda bir iyileştirme yapılırsa kullanıcıların daha fazla ziyaret yapacağını düşünüyorum. Özellikle bu reklamlardan bir tanesi olan tam sayfa çıkan başlangıç reklamı kesinlikle kaldırılmalı.

Örnek gösterecek olursam. Aşağıda ki reklam.

msedge_fbIxfS7HRY.png

Saygılarımla.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Tartışılan konulardan bir tanesi ve forumun tüm kalitesini düşüren tek konu ne olduğu zaten aşikâr durumda. Bunun için büyük patrona mesaj attığımda tek yanıtı "Hayır." olmuştu.

Siyaset bölümünü açmak için kullanıcılara danıştık ve sonrasında kullanıma açıldı. Bunun açılmaması konusunda çok diretsem de olmadı. Birkaç kişi tarafından siyasetin gelmesi konusunda çok çaba sarf edildi diyebilirim.

Bölümü tamamen ortadan kaldırmak istedim defaten aynı yanıtı aldım. "Hayır."

Forumun tek sorunu tabii ki sadece Siyaset bölümü değil bunu biliyorum. Reklamlar konusunda iyileştirmelerin derhal yapılması gerekiyor. Yönetim tarafında çok fazla direndim reklamlar konusunda buna bağlı olarak devir sırasında Yiğit arkadaşıma da bu konu hakkında çalışmalarını yapmasını ve bir an önce işleme konulmasını önerdim.

Reklamlar konusunda bir iyileştirme yapılırsa kullanıcıların daha fazla ziyaret yapacağını düşünüyorum. Özellikle bu reklamlardan bir tanesi olan tam sayfa çıkan başlangıç reklamı kesinlikle kaldırılmalı.

Saygılarımla.
Ufuk Abi, forumun hiti aşırı düşük. O hit siyasetle toparlanmaya çalışıyor, tabii ki kapatılmaz. Şaşırmadım.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Ufuk Abi, forumun hiti aşırı düşük. O hit siyasetle toparlanmaya çalışıyor, tabii ki kapatılmaz. Şaşırmadım.
Düşük olması sosyal medya mecralarının çok daha fazla kullanılmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Genellikle Sosyal ile karşılaştırılıyor SDN Ekibi. Bunun tamamen yanlış bir düşünce olduğunu düşünenlerdenim.

Yanlış olmasının sebebi ile Sosyal'in hangi sosyal medya üzerinde bir etkisi var ilk önce söylemeleri gerekiyor. Buna bağlı olarak sosyal medya haricinde sadece tek bir platformları kalıyor tabii ki oda forum tarafı. Bunun sebebi ile forum üzerinde daha fazla hareket olduğunu düşünüyorum.

Çok fazla hareketlilik varmış gibi görünüyor ancak orada ki tek taraf sadece Google üzerine çalışmalarından kaynaklı bir hareketlilik mevcut.

İstediğiniz kadar tartışın, sosyal medya üzerinde her türlü liderliğimiz mevcut. Ancak bu liderliği hiçbir şekilde bu platforma aktaramazsınız. Aktarılırsa sadece anlık inişler çıkışlar olur o kadar.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Böyle bir strateji yok, bizim aldığımız trafikler çoğunlukla siyasetten gelmiyor.
Ama büyük bir çoğunluğunu o oluşturuyor.

Düşük olması sosyal medya mecralarının çok daha fazla kullanılmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Genellikle Sosyal ile karşılaştırılıyor SDN Ekibi. Bunun tamamen yanlış bir düşünce olduğunu düşünenlerdenim.

Yanlış olmasının sebebi ile Sosyal'in hangi sosyal medya üzerinde bir etkisi var ilk önce söylemeleri gerekiyor. Buna bağlı olarak sosyal medya haricinde sadece tek bir platformları kalıyor tabii ki oda forum tarafı. Bunun sebebi ile forum üzerinde daha fazla hareket olduğunu düşünüyorum.

Çok fazla hareketlilik varmış gibi görünüyor ancak orada ki tek taraf sadece Google üzerine çalışmalarından kaynaklı bir hareketlilik mevcut.

İstediğiniz kadar tartışın, sosyal medya üzerinde her türlü liderliğimiz mevcut. Ancak bu liderliği hiçbir şekilde bu platforma aktaramazsınız. Aktarılırsa sadece anlık inişler çıkışlar olur o kadar.
Haklısınız ve ben hiçbir zaman hiçbir forumu kıyaslamadım. Her site yerinde ağırdır ancak hiti de olsaydı iyiydi.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Böyle bir strateji yok, bizim aldığımız trafikler çoğunlukla siyasetten gelmiyor.
Aynen bunun doğru olduğunu söyleyebilirim, benim kaldırtma amacım sadece tüm tartışmaların orada çıkarak diğer bölümlere sıçradığından dolayı kaldırmak istemiştim. Yoksa trafik ile herhangi bir etkisi yok bunu bilmenizi isterim.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Aynen bunun doğru olduğunu söyleyebilirim, benim kaldırtma amacım sadece tüm tartışmaların orada çıkarak diğer bölümlere sıçradığından dolayı kaldırmak istemiştim. Yoksa trafik ile herhangi bir etkisi yok bunu bilmenizi isterim.
Siyasetin olduğu her yerde tartışma, karışıklık olur.

Hayır, oluşturmuyor. Google trafiğini her gün izliyorum.
Oluşturan bölüm hangisidir? Yanlış bildiğim bilginin doğrusunu öğrenmiş olayım.