Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Merhaba, tasarımı test amaçlı aktif ettik. Henüz hazır değil. Bir önceki versiyon ile gece modu aktif olacak.
Bu hali bence Yakışıyor foruma. Bölüm içi ayrılmış konular daha belli oluyor. Çok iyi duruyor.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
wallpaperb3etter.com_1920x1080.jpg

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Ya şu bildirim ile tema tuşlarını ayırsak mı sehven karıştırıyorum onları :) teşekkürler. Tema simgesini profil ayarların içine ekleyin mesela.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Çok çok teşekkürler. Cloudflare artık bana resim çözmece oyunu oynatmıyor.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Sadece bende mi oluyor anlamadım forumda bazen donma sorunuyor ss alınmış gibi yukarı aşağıya sayfa inmiyor veya herhangi bir yere tıklama yapılmıyor. Cihazdan kaynaklı sandım ama değil sayfadaki tuşlara basamıyorum ama chrome ayarlara falan basabiliyorum

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,591
Sadece bende mi oluyor anlamadım forumda bazen donma sorunuyor ss alınmış gibi yukarı aşağıya sayfa inmiyor veya herhangi bir yere tıklama yapılmıyor. Cihazdan kaynaklı sandım ama değil sayfadaki tuşlara basamıyorum ama chrome ayarlara falan basabiliyorum

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?

Reaksiyon puanı
6,381
Forumun son hali gerçekten çok güzel. Ama artık açılırken sorun çıkarıyor. En fazla 3 konu gözüküyor bazen ana forum akışında. Bazen orayı hiç göstermiyor. Tekrar açmak gerekiyor.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Forum arayüzü gayet iyi ve yeterli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Küfüre hiç rastlamadım.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bir yerde bir adam vuruluyor. Polis çağırıldığında zanlıyı tutukluyor lakin olayı geniş açıdan değerlendirmek için etrafındakilerin ifadesi alınıyor. Belkide bu bir nefsi müdafa ? Belki de değil ve vurulan hırsız. Doğal olarak her ikisi de cezalandırılabilir gibi gibi gibi.

Forum moderatörü, yetkisi altındaki tüm topicden sorumludur. Raporlandığında sadece raporlanan içerik değil, kışkırtma nedenlerini de gözlemlemelidir. "Ücretsiz yapıyoz yaaa", "para kazanmıyoz yaaaa", "vaktimizi ayırıyoz yaa" bir çözüm veya açıklama de ğil dir.

Moderatör kriterleri sanırım post sayısına göre işliyor forumda. Tutum ve davranışlar en azından benim için bu açıklamayı gerçekleştirmemde ön yargı oluşturuyor. Bu konuda da birşeyler yapabilirseniz sevinirim.

İyi forumlar.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Bir yerde bir adam vuruluyor. Polis çağırıldığında zanlıyı tutukluyor lakin olayı geniş açıdan değerlendirmek için etrafındakilerin ifadesi alınıyor. Belkide bu bir nefsi müdafa ? Belki de değil ve vurulan hırsız. Doğal olarak her ikisi de cezalandırılabilir gibi gibi gibi.

Forum moderatörü, yetkisi altındaki tüm topicden sorumludur. Raporlandığında sadece raporlanan içerik değil, kışkırtma nedenlerini de gözlemlemelidir. "Ücretsiz yapıyoz yaaa", "para kazanmıyoz yaaaa", "vaktimizi ayırıyoz yaa" bir çözüm veya açıklama de ğil dir.

Moderatör kriterleri sanırım post sayısına göre işliyor forumda. Tutum ve davranışlar en azından benim için bu açıklamayı gerçekleştirmemde ön yargı oluşturuyor. Bu konuda da birşeyler yapabilirseniz sevinirim.

İyi forumlar.
Bir yandan haklısın lakin forum kuralları azmettirene bakmıyor sonuca bakıyor misal argo küfür yasak diyor ettiren değil eden ceza yer sonucta herkes forum kurallarını okumuş, anlamış kabul edilip ona göre işlem yapılır.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@MrtAltg,
Selamlar hocam, yine bir başlıkta yine bana muhalif olmuşsunuz teşekkürler. Sayenizde ortaya attığım birşeyi tekrar kontrol etme ihtiyacı duyuyorum, bir önceki düşüncem ile şuanki düşüncemi kıyaslıyorum.

Forum kurallarında azmettiren ile ilgili yazdığınız içeriğin aksini yazdığını iddia ettiğimi hatırlamıyorum ve önceki postta böyle bir açıklamam da olmadığını görebiliyorum. Siz yine de azmettirene ceza/yaptırım ile ilgili bir güncelleme olup olmadığını kontrol edip, beni bilgilendiriyor olsanız da;

Bir önceki postumu tekrar okursanız aynı bilginin bende de olduğunu, kısa bir örnek ile azmettirme ile ilgili de yaptırımın iyi olabilitesinin fizibilitesini yapalım istedim. Forumun eskilerinden olarak, yeniliğe pek açık olmayabilirsiniz belki saygı duyarım. Lakin, Türk ceza kanunun 38.maddesinde bile yer alan azmettiricilik bizim forumumuzda neden olmasın ? Benim ki fikir sadece. İhtiyar heyetinin istekleri buna karşı geliyorsa eyvallah. Kıdeme saygımız sonsuz ;)

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Forum Teması Renklendirme vs Çok Güzel Olmuş.

Hem Okunurluk Hem de Göz Yormaması Harika Olduğu Kadar SDN Renklerinin Uyumu Çok Hoş.

Emeği Geçen Arkadaşlara Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
6,381
Lütfen banlanan kişilerin neden banlandığına da bakın. Bazı kişiler var ki insanı çok zorluyorlar. Şu hayatım evde geçiyor konusunu açan tip mesela. Gerçekten insanları delirtiyor. Aşağılıyor. Dedikleriniz sürekli tekrarlıyor ve laf atıyor. Konuyu sürekli gündemde tutmak için birilerinin mesajına laf atıyor cevaplıyor. Banlanmaktan korktuğum için hala normal konuşuyorum. En son çok sinirlendim, ama yine de bir şey demedim. Lütfen illa birinin banlanacak gibi geliyor bana. Ama lütfen o kişi, o konuda banlandığı zaman konuyu açanın dediklerine de bakın. Gerçekten insanları sinir ediyor.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Lütfen banlanan kişilerin neden banlandığına da bakın. Bazı kişiler var ki insanı çok zorluyorlar. Şu hayatım evde geçiyor konusunu açan tip mesela. Gerçekten insanları delirtiyor. Aşağılıyor. Dedikleriniz sürekli tekrarlıyor ve laf atıyor. Konuyu sürekli gündemde tutmak için birilerinin mesajına laf atıyor cevaplıyor. Banlanmaktan korktuğum için hala normal konuşuyorum. En son çok sinirlendim, ama yine de bir şey demedim. Lütfen illa birinin banlanacak gibi geliyor bana. Ama lütfen o kişi, o konuda banlandığı zaman konuyu açanın dediklerine de bakın. Gerçekten insanları sinir ediyor.
Katılmamak elde değil ?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Siyaset bölümü kaldırılmamalı, bu ülkede siyaset olmazsa olmazlardan herkes siyasetçi olarak doğuyor ve siyasetçi olarak yetişiyor yani bu ülkede yaşayan insanların hayatının her yanında siyaset var konu bir şekilde siyasete gelecek. Siyaset bölümü kapatılırsa RAM'im bozuk başlıklı konuda da siyaset tartışılır, bir yerlerde insanların içini dökmesi lazım :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Siyaset bölümü kaldırılmamalı, bu ülkede siyaset olmazsa olmazlardan herkes siyasetçi olarak doğuyor ve siyasetçi olarak yetişiyor yani bu ülkede yaşayan insanların hayatının her yanında siyaset var konu bir şekilde siyasete gelecek. Siyaset bölümü kapatılırsa RAM'im bozuk başlıklı konuda da siyaset tartışılır, bir yerlerde insanların içini dökmesi lazım :)
Başka bir yerde döksün o zaman. SDN forumdan başka forum mu kalmadı? :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
siyasete gerek yok sonra Serdar Turgut kafasına ulaşan tiplerle muhatap olursunuz...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Forumda açılmış olan konu, anket ve yorumlardan hareketle, forumda siyaset isteyen kitle ile istemeyen kitle arasında çok belirgin bir fark yok. (Konuya çekimser bakalar da var tabii: olsa da olur olmasa da olur) Bu bölümün olup olmaması daha çok bölümden sorumlu olan yönetim elemanlarının bu kategoriyi daha ne kadar devam ettireceği ile alakalı bence. Ancak bu bölüm ile ilgileniyor olmalarının onların çok zamanlarını çaldığını düşünüyorum.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Moderatörlerin konulara daha aktif katılmasını isterim ben. Bazen konular içinde tartışmalar yaşanıyor mod' ların hemen anında müdahale edip kişileri sakinleştirmesi ve gerekirse konuyu kilitlemeleri lazım.
ah nerede vah nerede. tek bilinen " herşeye yetişemiyoruz, lütfen raporlayın ". erişim sağladığım saat ile sonraki erişim saat arasında uzun saatler var. ben bunca zaman forumda olmayıp geldiğimde böyle şeyler görüyorsam vay raporlama sistemine.

// siyasetin bu kadar kişiyi foruma bağlandığını düşünürsek, kaldırılacağını da zannetmiyorum bu saatten sonra. sadece işi siyaset ve gündem olan editörler var. lakin sıkıntı kısım siyasetin foruma verdiği zarar sonra çıkacak. forumun müdavimleri bir bir çekildiğinde gel / git gibi, 12 17 yaş arası kişiler kalacak şu hergün banlananlar.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
// siyasetin bu kadar kişiyi foruma bağlandığını düşünürsek, kaldırılacağını da zannetmiyorum bu saatten sonra. sadece işi siyaset ve gündem olan editörler var. lakin sıkıntı kısım siyasetin foruma verdiği zarar sonra çıkacak. forumun müdavimleri bir bir çekildiğinde gel / git gibi, 12 17 yaş arası kişiler kalacak şu hergün banlananlar.
Forumu forum yapan müdavimlere saygım sonsuz. Yazdıklarını beğeniyim / beğenmiyim her türlü foruma renk katan kişiler var. Ama 12 17 yaş arası derken genellemeye mi gittniz yoksa herkesi mi kastettiniz? Ben de forumda yeni sayılırım ve yanlış bir şey yaptığımı düşünmeye başladım okuduktan sonra. Hiç ban da yemedim.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Anlamaz ben yönetim daha iyi bilir.