Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Bu konuyu okuyanlar

ExpertGamer90

Profesör
Reaksiyon puanı
2,702
@Creative,
Mesajıma cevabınızı bekliyorum. Bence en yakın zamanda Tarih kategorisi eklenmesi lazım. :)
"Kültür ve Sanat" kategorisi, Tarih ile uyuşmuyor. Tarih bambaşka bir şey, Kültür ve Sanat başka bir şey. Tarih deyince akla, Savaşlar, Fetihler, Hükümdarlar, Seferler geliyor. Kültür Sanat deyince akla Çini, Dokuma, Tasarım, Yapı, Mimari vb. şeyler geliyor. Cevabınızı bekliyorum. :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317
@Creative,
Mesajıma cevabınızı bekliyorum. Bence en yakın zamanda Tarih kategorisi eklenmesi lazım. :)
"Kültür ve Sanat" kategorisi, Tarih ile uyuşmuyor. Tarih bambaşka bir şey, Kültür ve Sanat başka bir şey. Tarih deyince akla, Savaşlar, Fetihler, Hükümdarlar, Seferler geliyor. Kültür Sanat deyince akla Çini, Dokuma, Tasarım, Mimari vb. şeyler geliyor. Cevabınızı bekliyorum. :)
Bununla ilgili daha önce gereken cevabı verdiğimi düşünüyorum. Ancak tekrar arkadaşlarımızla konuşuruz uygun görülürse yerine getiririz.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
İçerik ekibi çoğunlukla haber üzerine konular açıyor. Teknololji ile ilgili olmayan haberler de. İçerik ekibi zaten internete girsek kendimizin okuycağı haberleri açmak yerine rehber vb. açarsa daha mantıklı olur.
Öncelikle teknoloji haberi olduğunda kendi aramızda paylaşıyoruz, çoğunluğu yabancı sitelerden olduğu içinde çevirmek zorundayız ve bu büyük bir emek istiyor. Ayrıca Berk ve ben bazen sistem toplama ya da gereken bir problemde rehberler hazırlıyoruz.

Herhangi bir rehber isteğiniz varsa yapabilirim de :), önerin için teşekkürler.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Az önce 2AD açtım ve hesaba giriş yaptım. Yedek kodları açtığım halde kod istemeden giriş yaptı, küçük ama tesirli bir açık diyebilirim. Aynısı @NickChicken'a da olmuş.

@Developer

Bir de doğru şifre girdim ve değiştirmek istiyorum, hatalı şifre uyarısı veriyor. Eski şifremi haftada kaç kere girmişimdir ve doğru hatırladığıma eminim.

Son düzenleyen moderatör:

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Az önce 2AD açtım ve hesaba giriş yaptım. Yedek kodları açtığım halde kod istemeden giriş yaptı, küçük ama tesirli bir açık diyebilirim. Aynısı @NickChicken'a da olmuş.

@Developer

Bir de doğru şifre girdim ve değiştirmek istiyorum, hatalı şifre uyarısı veriyor. Eski şifremi haftada kaç kere girmişimdir ve doğru hatırladığıma eminim. Şifre sıfırlama mailiyle düzelttim sorunu. Ancak yine de düzeltilmesi lazım bu sorunun.
Aynısı bende de oldu.

2AD hem program ile hem de mail üzerinden aktif fakat hiçbir şey sormadan direkt olarak giriş yapıyor.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Tartışma formatında açılan konularda çözüm niteliğinde cevap varsa konu, Soru formatına dönüştürülüp çözüm olarak işaretlenebilir mi?

Kimin oy verdiğini de görmeliyiz ve bildirim gelmeli. @Developer
Büyük bir ihtimalle moderatörler tartışma konusunu soruya çevirip, en iyi cevap seçebiliyordur. Bunun için moderatörlere rapor atılabilir. Tabii emin değilim, soralım.

@atkaksoy501 @Umut Çelik

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,593
Ara sıra vakitler ile ilgili sorun oluyor. ? Bazen İngilizce, bazen de vakitler değiştiği için konuların sıralaması değişiyor.
1619246541719.png

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Büyük bir ihtimalle moderatörler tartışma konusunu soruya çevirip, en iyi cevap seçebiliyordur. Bunun için moderatörlere rapor atılabilir. Tabii emin değilim, soralım.

@atkaksoy501 @Umut Çelik
Özelliğin aktif olduğu kategorilerde yapılabiliyor diye biliyorum. Konu sahibi ilgili konuyu raporladığında bu işlem mümkünse gerçekleştirilir.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Özelliğin aktif olduğu kategorilerde yapılabiliyor diye biliyorum. Konu sahibi ilgili konuyu raporladığında bu işlem mümkünse gerçekleştirilir.
Konu sahibi mi raporluyor? Yoksa sağ altta çözüm butonu mu var da ona tıklayınca onay bekliyor?
Bi' sorum daha olacak: Diyelim ki konu sahibi %100 disk kullanımıyla ilgili topic açmış.

Sorunu çözülmüş ve konu altında başka bir sorunundan daha bahsediyor. İki sorununu da çözersek ne olacak?

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Konu sahibi mi raporluyor? Yoksa sağ altta çözüm butonu mu var da ona tıklayınca onay bekliyor?
Eğer konu en başında "Soru" olarak açıldıysa rapora gerek olmadan konu sahibi işlem yapabiliyor. Nasıl yapıldığını da özelliği tanıttığımız konuda anlattım. Ancak eğer konu "Soru" tipinde değilse moderatörler bile yapamıyor bunu doğal olarak. Önce konunun türünün değiştirilmesi gerekiyor.

Bi' sorum daha olacak: Diyelim ki konu sahibi %100 disk kullanımıyla ilgili topic açmış.

Sorunu çözülmüş ve konu altında başka bir sorunundan daha bahsediyor. İki sorununu da çözersek ne olacak?
Maalesef sadece tek bir cevap "Çözüm" olarak işaretlenebiliyor. Konunun esas sorusunun çözümü "Çözüm" olarak işaretlenir bu tarz bir durumda. Sonuçta konuya giren kişi başlıktaki sorun için giriyor ve onun çözümünü arıyor :)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Maalesef sadece tek bir cevap "Çözüm" olarak işaretlenebiliyor.
Konu içinde farklı bir soru soruluyorsa raporlayalım, -eğer yapılabiliyorsa- soru sorduğu mesaj yeni konu olarak açılsın ve verdiğimiz cevap (yani ikinci sorununu çözdüğümüz cevap), çözüm olarak işaretlensin. Bu mümkün müdür acep?

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Konu içinde farklı bir soru soruluyorsa raporlayalım, -eğer yapılabiliyorsa- soru sorduğu mesaj yeni konu olarak açılsın ve verdiğimiz cevap (yani ikinci sorununu çözdüğümüz cevap), çözüm olarak işaretlensin. Bu mümkün müdür acep?
Bunun yerine konu sahibi yeni sorusu için yeni konu açsa daha iyi değil mi :)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Bunun yerine konu sahibi yeni sorusu için yeni konu açsa daha iyi değil mi :)
Onu ben de biliyorum ancak bazı üyeler var ki geç cevap veriyor, tam sistemi yazmıyor veya yeni konu aç dediğimiz halde başka konuyu kirletiyor.

Şimdi ben ilgili konu sahibine bunu söylesem büyük ihtimalle umursamayacak bile, o yüzden -böyle bir özellik varsa- sizden açmanızı istiyorum. Bu bağlamda ikinci çözümü de alabiliriz. Anlatabildim mi?

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Onu ben de biliyorum ancak bazı üyeler var ki geç cevap veriyor, tam sistemi yazmıyor veya yeni konu aç dediğimiz halde başka konuyu kirletiyor.

Şimdi ben ilgili konu sahibine bunu söylesem büyük ihtimalle umursamayacak bile, o yüzden -böyle bir özellik varsa- sizden açmanızı istiyorum. Bu bağlamda ikinci çözümü de alabiliriz. Anlatabildim mi?
2 farklı soruya 2 farklı çözüm olacaksa kimin hangi soruyu da cevapladığı yazmalı, Code içinde yazılabilir, ya da etiket kullanılabilir.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070

Evet anladım ancak konu sahibi biz olmadığımız için yeni konuyu açamayız. Dediğim gibi konu sahibi yeni sorusu için yeni konu açmalı. Diğer türlü sadece konu başlığındaki ana sorunun çözümü işaretlenir.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Evet anladım ancak konu sahibi biz olmadığımız için yeni konuyu açamayız.
Başka bir forumda böyle bir özellik gördüm. Konu dışı (anlamsız ve alakasız ileti göndermek) mesajları taşıyıp yeni konu açıyorlardı. Konu sahibine de bildirim geliyordu taşındığına dair. Aynı özelliğin burada da olmasını isterim.

Uyarı vereceksin, sonra da -daha önceden açılmışsa- ilgili konuya taşıyacaksın. Daha önceden açılmamışsa da yeni konu açacaksın, üye kendisi açmadan. @Developer, böyle bir eklenti var mı veya mümkün müdür? Özel olarak mı kodlanmış?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Başka bir forumda böyle bir özellik gördüm. Konu dışı (anlamsız ve alakasız ileti göndermek) mesajları taşıyıp yeni konu açıyorlardı. Konu sahibine de bildirim geliyordu taşındığına dair. Aynı özelliğin burada da olmasını isterim.

Uyarı vereceksin, sonra da -daha önceden açılmışsa- ilgili konuya taşıyacaksın. Daha önceden açılmamışsa da yeni konu açacaksın, üye kendisi açmadan. @Developer, böyle bir eklenti var mı veya mümkün müdür? Özel olarak mı kodlanmış?
Konu sahibinin kendisinin yeni konu açması daha uygun olacaktır.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317
Konu sahibinin kendisinin yeni konu açması daha uygun olacaktır.
Mümkün, derken nasıl olduğunu da tam olarak açıkla. Evet tek tek mesajları taşıyarak mümkün kılınabilir. Ancak bunu tek tek sen mi yapacaksın?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Forum Kuralları düzenlenmeli!!!!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kurallar 12 yıllık oldu. Hatta en baştan yazılmalı.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Mümkün, derken nasıl olduğunu da tam olarak açıkla. Evet tek tek mesajları taşıyarak mümkün kılınabilir. Ancak bunu tek tek sen mi yapacaksın?
"Tek tek sen mi yapacaksın?" derken? Burada Moderatör olarak sadece Umut Çelik yok ki, diğer forumların aksine çok fazla Moderatör var ve bu işi tek Moderatör yapmayacak.

Eğer böyle bir özellik varsa raporladığımızda taşınmalı, yeni konu açılmalı. Aksi halde çözümlerimiz gidebilir (yani artmaz) veya konu kirlenebilir. Bu bağlamda konuya ziyaretçi olarak gelen birisi diğer sorunları okumak istemez?

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Forum Kuralları düzenlenmeli!!!!

Kurallar 12 yıllık oldu. Hatta en baştan yazılmalı.
Neresinde sıkıntı var mesela? Belirli bir süreden sonra kuralların komple değişmesi zorunlu mu yani?

"Tek tek sen mi yapacaksın?" derken? Burada Moderatör olarak sadece Umut Çelik yok ki, diğer forumların aksine çok fazla Moderatör var ve bu işi tek Moderatör yapmayacak.

Eğer böyle bir özellik varsa raporladığımızda taşınmalı, yeni konu açılmalı. Aksi halde çözümlerimiz gidebilir (yani artmaz) veya konu kirlenebilir. Bu bağlamda konuya ziyaretçi olarak gelen birisi diğer sorunları okumak istemez?
Bizim mod. olarak sorumluluklarımız var ise üyelerin de var. Bu sebeple üyenin sorumluluğundadır konudan bağımsız bir sorun için yeni konu açmak. Öyle değil mi? Bizim tarafımızdan da bakın mesela, onlarca mesaj gelmiş bir konuda tek tek bütün mesajları inceleyip farklı bir sorunla alakalı olanları seçip yeni bir konuya taşımak... Diğer sorunlara bakamaz oluruz muhtemelen :)