Soru  format sonrası açılışta basık ekran sorunu?

artsbyfm

Üyecik
format attım orjinalin microsoft’un sitesinden indirdim bu arada windows 10 u fakat açılırken resimde de göreceğiniz üzere windows logosu garip bir şekilde basık duruyor ve gerçekten çok sinir bozucu. bunu düzeltmenin yolu var mı ? bu arada windows logosundan sonraki lütfen bekleyiniz ekranı ve sonrasında görüntü düzeliyor sadece o logo basık anlamadım gitti

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
format attım orjinalin microsoft’un sitesinden indirdim bu arada windows 10 u fakat açılırken resimde de göreceğiniz üzere windows logosu garip bir şekilde basık duruyor ve gerçekten çok sinir bozucu. bunu düzeltmenin yolu var mı ? bu arada windows logosundan sonraki lütfen bekleyiniz ekranı ve sonrasında görüntü düzeliyor sadece o logo basık anlamadım gitti
Laptop marka model? Masaüstü ise anakart nedir?

Yandere

Profesör
Yasaklı
Laptoplarda sıkıntılı bir durum, driver yükleyip oradan ayarlama yapacaksınız, çünkü görüntü 4:3 bile olsa 16:9'a zorluyor ve görüntü basık oluyor. Masaüstünde monitör üzerinden Auto (4:3 ve 16:9) ve Genişaçı (16:9) arasından Auto'yu seçin.

ThorJ

Profesör
UEFI Boot olan çoğu bilgisayarda öyle. Bir problem yaratmaz.

Yandere

Profesör
Yasaklı
İntel, AMD RADEON vb. driverını yükleyip intel driver seçenekleri, radeon ayarları, catalyst control center veya nvidia denetim masasından ayarlama yapmalısınız.

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
İntel, AMD RADEON vb. driverını yükleyip intel driver seçenekleri, radeon ayarları, catalyst control center veya nvidia denetim masasından ayarlama yapmalısınız.
Alakası bile yok. VBIOS a müdahale edemez kimse BIOS u ya da VBIOS u modlamadığı sürece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir şey belli değil. Elinizle yazar mısınız modelini?