Siyah ekran sorunu!!!

Bu konuyu okuyanlar

Phrod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyundayken bilgisayar siyah ekrana geçti. Reset atınca windows logosundan sonra siyah ekranda kaldı ve her yapışımda bu şekilde devam etti. Bu siyah ekran ise monitör kapalı değil parlak bir siyah ekran ayrıca mouse imleci de yok. Sonra windowsun kendi menüsünde format attım ve sorun düzelmedi arada başlangıç onarma da yaptım ama ondan da hata aldım. Formattan sonra tekrar denedim bu sefer windowsun kendi formatları da hata veriyordu. Ben de DVD ile format attım. Format sonrası oturum açabildim ve bir süre sorun olmadı fakat 15 20 dk sonra tekrar siyah ekran çıktı ve reset atınca yine logodan sonra geldi sürekli. Bir kere daha format attım ve yine aynısı oldu. Sonra güvenli mod ile açabildim bad sector tarattım ve bir şey çıkmadı. Ramleri çıkarıp taktım kasayı temizledim ama sorunu çözemedim.

Şu an önemli olan şey güvenli modda bu sorunu yaşamamam.

Gökhan kardeşş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güvenli modd açılıyorsa sorunun ekran kartı driverindedir büyük bir ihtimal güvenli mod açılmsaydı ram sorunlu diyecektim ekran kartı modelini ve sistemini atarsanız gerekli driverleri atarım.

Phrod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güvenli modd açılıyorsa sorunun ekran kartı driverindedir büyük bir ihtimal güvenli mod açılmsaydı ram sorunlu diyecektim ekran kartı modelini ve sistemini atarsanız gerekli driverleri atarım.
AMD Radeon HD 6850 fakat şöyle bir durum var bilgisayara temiz format atınca düşük çözünürlüklü oluyor driver yükleyince full hd desteği geliyor. Ben format attığımda belirttiğim gibi 15 20 dakika normal şekilde kullanabildim sanırım ekran kartı güncellemesi yaparken tekrar siyah ekrana geçti.

İşlemci: amd fx 4100
Anakart: gigabyte 990xa-ud3

ilgin için teşekkürler

Gökhan kardeşş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman ekran kartında sorun var birde windows sürümü ve kaç bit olduğnu atarmısınz lütfen