Format atsanız bile aktif olabilen Virüs

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Format attıktan sonra bile aktif olabilen bu illet virüsten nasıl kurtulacağınızı açıklıyorum. virüsün belirgin özelliklerinden biri Klasör seçeneklerinden “gizli dosyaları göster” dediğimizde dosyaları göstermemesi ve eski haline dönmesi. Format attıktan sonra bilgisayarınızı. 2ci açışınızda tekrar aktif olan bu virüs Kaspersky ve benzeri antivirüs programları tarafından yakalanamıyor.
ÇÖZÜM:ComboFix (XP, Vista) Özel Temizleme Aracını masaüstünüze buradan indiriniz.

Temizleme aşamaları :

1) Bilgisayarınız normal kipte açıkken güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak devre dışı bırakın.

2) Combofix.exe yi masaüstünüze indirin ve oradan çalıştırın..Vista kullanıyorsanız yazılım üzerinde sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır”a basarak çalıştırın.

3) Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Çıkan tüm uyarılara “Evet” veya “Yes” deyin. İşlemin bitmesini bekleyin.

4) Bu aşamada klavye veya mouse’a dokunmayanız. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza bir metin penceresi gelecek.

Son olarak işlem bittiğinde bir rapor penceresi gözükecek.. Ondan sonra işlem tamamlanmıştır..

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
teşekkürler bu yazıyı not aldım lazım olunca kullanırım :D

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Kaydet Tabi Bugün Lazım Olmaz Yarın OLur Elinin Altında Bulunsun:)

mgezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben wınxp kullanıyorum alman denen bir virüs ağdan devamlı geliyor yeniden winxp kurdum yine gitmedi yine geliyor karpeksy temizliyor ama nafile ne yapmam lazım.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
ben wınxp kullanıyorum alman denen bir virüs ağdan devamlı geliyor yeniden winxp kurdum yine gitmedi yine geliyor karpeksy temizliyor ama nafile ne yapmam lazım.

Cafecimisin yoksa Tek Kullanıcımı?

ghost u olan icin sorun olmaz heralde ..

Bazen Ghostta Olsa Virüsten kUrtulamıyorsun benim bütün pc ler ghostlu idi d ye bulastı Mecbur F disk attım pc lere:)

Yani Sen Su Sekilde DÜşünme BEnde ghost var bisey olmaz v.s gibi düşünme ghost sadece c yi temizliyor atarsan.

Son düzenleyen moderatör:

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
bana hepsi vız gelir. öyle bir derdim yok henüz.

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
verdiğin linki fortinet beğenmedi :D

High security alert!!!

You are not permitted to download the file "ComboFix.exe" because it is infected with the virus "HackerTool/KillProc".

URL = http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

File quarantined as: .
HackerTool/KillProc

High security alert!!!

You are not permitted to download the file "ComboFix.exe" because it is infected with the virus "HackerTool/KillProc".

URL = http://subs.geekstogo.com/ComboFix.exe

File quarantined as: .
http://www.fortinet.com/ve?vid=501589

Son düzenleme:

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bir yoruma takılıp ve o yorumu sürekli alıntı yapıp konu ile alakasız mesajlar yazmayın !!!

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bu combofi gecenlerde cok işime yaradı habire hata geliyordu pc ye bu virüsün yaptığı bişey combofiz duman etti virüsü ama cok kolay bulasan bi virüs daha sonr atekrar basladı format attıkbidaha gelmedi

Cruel61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sistem ne kadar güvenilir. Bu yazılım hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz.

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu sistem ne kadar güvenilir. Bu yazılım hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz.

Sistem derken ComboFix'den bahsediyorsan çok güvenilir ve de çok işe yarayan bir programdır. Hızlı bir şekilde hatta bazen HiJackThis'le ortak çalışarak süper işler başarabiliyor. www.bleebingcomputers.com tarafından yayına sunulan programı güvenle kullanabilirsiniz.

Edit: anarchst adlı arkadaşın bilgisayarında hata vermiş. Normaldir. ComboFix'i kullanmaya başlamadan önce güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Extract ettiği test amaçlı dosyaların bazılarını tehdit olarak algılayabilir.

- Güvenlik yazılımlarını devredışı bırak,
- ComboFix'i çalıştır temizliğini yapsın,
- Güvenlik yazılımlarını aktif et,
- Keyfine bak...

Olayımız budur :)

Son düzenleme:

Cruel61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu açan arkadaşın söylediği gibi konulardan şikayet eden birkaç arkadaşım var. Virus olmasından şüpheleniyordum bende, doğruymuş. ComboFix kurulup temizleme yapıldıktan sonra kaldırılmasında bir sorun oluyor mu? Diğer yazılımlara zarar verirmi diye düşünüyordum.

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bakın ben Teknik servisim. İşyerine gelen PC'lerin çoğu ya da Servise gittiğim yerdeki PC'lerin çoğu spyware/malware yüzünden muzdarip durumda ve ComboFix çıktı çıkalı %90'ında kullandım. Bazı zamanlar Spyware Doctor, HiJackThis ve ComboFix üçlüsünü kullanıyorum ve ComboFix hiçbir zaman ne bir beklenmedik bir soruna neden oldu ne de başka bir uygulamaya zarar verdi. Güvenle kullanabilirsin. Kefili benim :) Ayrıca kullandıktan sonra silmende bir sakınca yok.

lDword

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Antivirüsler ComboFix'i ve bunun gibi özel temizlik araçlarını zararlı olarak görür çünkü bu özel temizleme yazılımları gerektiğinde virüsü temizlemek için sisteme ve registry kayıtlarına müdehale eder.Bu müdehaleyi bildiklerinen de antivirüsler bu dosyaların çalışma öncesinde veya çalışma sonrasında hiç memnun olmaz bunun gibi temizleme yazılımlarını zararlı görür.Ancak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Cruel61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakın ben Teknik servisim. İşyerine gelen PC'lerin çoğu ya da Servise gittiğim yerdeki PC'lerin çoğu spyware/malware yüzünden muzdarip durumda ve ComboFix çıktı çıkalı %90'ında kullandım. Bazı zamanlar Spyware Doctor, HiJackThis ve ComboFix üçlüsünü kullanıyorum ve ComboFix hiçbir zaman ne bir beklenmedik bir soruna neden oldu ne de başka bir uygulamaya zarar verdi. Güvenle kullanabilirsin. Kefili benim :) Ayrıca kullandıktan sonra silmende bir sakınca yok.
Eyvallah sağol :)

mustafa0155

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu combofix denen programı indirdim kasper uyarı veriyo.bu nasıl iş?

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Combo fix kullandım bir hafta önce 2 pc aynı anta virüs alert virüsü girdi :D

kendi pc me bastım formatı diğerinde combo fix ile temizledim sorunsuz çalışıyordu

format attığım pc tekrar girdi aynı virüs 2 gün sonra rus sitelerinde warez peşinde gezerken :D bu sefer combo fix yemedi tekrar format attım şimdilik sorun yok

PC_Tools_Internet_Security_2008 kurdum şimdilik bir sorun yok

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bu combofix denen programı indirdim kasper uyarı veriyo.bu nasıl iş?

Yukarda da dediğimiz gibi ComboFix kullanmadan önce Antivirus/Güvenlik yazılımızını devre dışı bırakmanız gerekmektedir. ComboFix'le işiniz bitince tekrar aktifleştirebilirsiniz.

capslocksmith

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim ne adamsınız yaa...yok virüs uyarısı var, yok bişey olur mu... Olur kullanmayın, virüsten kesin kurtulursunuz :))

arkadaş ne güzel konu açmış, bu "autorun.inf" allahın belası bir virüstür... ya nod32 yada Combofix kullanacaksınız, başka çareniz yok bildiğim kadarıyla...

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
kardeşim ne adamsınız yaa...yok virüs uyarısı var, yok bişey olur mu... Olur kullanmayın, virüsten kesin kurtulursunuz :))

arkadaş ne güzel konu açmış, bu "autorun.inf" allahın belası bir virüstür... ya nod32 yada Combofix kullanacaksınız, başka çareniz yok bildiğim kadarıyla...

Var var Çare F Disk:)

manTIK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bir teknik servis uzmanıyım. Aynı sorunlar bizimde işletmeye çok gelir yada servise gittiğimiz yerde devamlı karşımıza çıkar. combofix dediğiniz gibi %90 temizliyor. Peki diyeceksenizki %10 luk kısım gerçekleşirse :) Çözüm ERD COMMANDER.

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
inşallah bu combofix virüs değildir :S