Flaş! YouTube kapatıldı! 27 Mart 2014

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kim olduğunu belli ettin dostum. Daha fazla sana birşryleri izah etmeye gerek yok.

Reaksiyon puanı
16,118
başımız sağ olsun bir yiğit daha gitti halbuki ordan bunu izliyorduk...
[video=youtube;YzyLCWnjjs4]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YzyLCWnjjs4[/video]
Screenshot+from+2014-03-29+12%253A54%253A20.png

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Bir bakan bir siyasetçi için "Onun da ifadesine mutlaka başvurulacaktır" diyor.1. olarak hani tapeler montajdı?Montajsa bir şeyleri önceden biliyor diye niye kişilerin ifadesi alınıyor?2. olarak kimlerin ifadesinin alınacağına artık kişiler mi karar vermeye başladı?Ülkede hukuk sisteminin öldüğünü biliyorduk ama ölüsünü bile ezmeye devam ediyorlar.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
YouTube mahkeme kararıyla da kapalı. Bu neden güncellenmiyor?

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Mahkeme kararı önemli değil ki, onlar RTE kapatın dedi ondan kapatıldı sanıyorlar :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Nasıl yani, bu ülkede iktidarın önünü kpatacak hamle yapan adamlar, eleştirenler bile anında içeri alınıyor. Siz neden bahsediyorsunuz yahu. Ses kayıtlarına halkın hepsi ulasamasın diye adam tüm sosyal yolları kapattı siz hâlâ savunuyorsunuz. Vallahi anlayamıyorum

Peki sen başbakan olsan ne yaparsın. :)

Reaksiyon puanı
16,118
olan Türkiye'nin itibarına oldu iran,k.kore'den ne farkımız kaldı?

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Tam tersi :) Koskoca devletler Türkiye'nin twitter meselesiyle,dünya savaş başlangıcından daha fazla ilgilendiler.Bence geri kalan ülkeler rezil oldu :) Görebilene..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION]

:)dostum bayılıyorum yorumlarına, ne içtiysem olmadı ulaşamadım senin kafana.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Arkadaşlar Utube a giremiyorum google, norton ve open dns ler ile açılmıyor hangisini kullanmalıyım
Host dosyasına 74.125.224.225 youtube.com www.youtube.com yazıp girebildim

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o halk bankası müdürüne söyle.helal paranın ayakkabı kutularında ne işi varmış. fantezimi yapıyor.
O müdür piyon, arkasında başkaları vardır mutlaka,
bu arada youtube kapamış ama ben bunu hiç fark etmedim her zamanki gibi ipadden girebiliyorum.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu habere ne diyeceksiniz bakalım..

TTNet şu anda DNS trafiğine yasa dışı müdahale ediyor. Detaylar için: http://turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=46356 Kanıt: http://i.imgur.com/Yi8QcZt.png

Telekom tarafından şu anda Open DNS ve Google DNS adreslerine müdahale ediliyor. Yapılan işlemin teknik tabiri "DNS Hijacking".Bunun anlamı:

1. Router'lara yapılan müdahele ile, Google DNS talepleri Telekom'un kendisine gidiyor Yani aslında DNS değiştirmemiş oluyorsunuz.
2. DNS değiştirenlerin kimliği tespit edilebiliyor. Bir nevi "fişleme" diyelim buna.
3. Yapılan bu işlemlerle, başka DNS kullanımının önüne geçilmeye çalışılıyor. Erişim engelleri DNS değişikliği ile aşılamıyor.
4. Bu yapılan "DNS Hijacking" işlemi, "kapalı devre Internet" kurma girişiminin bir başlangıcıdır.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Bu habere ne diyeceksiniz bakalım..

TTNet şu anda DNS trafiğine yasa dışı müdahale ediyor. Detaylar için: http://turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=46356 Kanıt: http://i.imgur.com/Yi8QcZt.png

Telekom tarafından şu anda Open DNS ve Google DNS adreslerine müdahale ediliyor. Yapılan işlemin teknik tabiri "DNS Hijacking".Bunun anlamı:

1. Router'lara yapılan müdahele ile, Google DNS talepleri Telekom'un kendisine gidiyor Yani aslında DNS değiştirmemiş oluyorsunuz.
2. DNS değiştirenlerin kimliği tespit edilebiliyor. Bir nevi "fişleme" diyelim buna.
3. Yapılan bu işlemlerle, başka DNS kullanımının önüne geçilmeye çalışılıyor. Erişim engelleri DNS değişikliği ile aşılamıyor.
4. Bu yapılan "DNS Hijacking" işlemi, "kapalı devre Internet" kurma girişiminin bir başlangıcıdır.
Bittürk sitesine DNS ile demek ki bu yüzden giriş yapamıyorum.

Teşekkür ederim bunu öğrendiğim iyi oldu.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bittürk sitesine DNS ile demek ki bu yüzden giriş yapamıyorum.

Teşekkür ederim bunu öğrendiğim iyi oldu.

Şu anda Comodo Secure DNS'ler ve Yandex Secure DNS'ler sorunsuz çalışmakta ve bunlara herhangi bir müdahale yok.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Biz fişleme ve sansür yasası çıkıyor dediğimizde bazıları bize hönkürüyolardı.Bunlar sapıttı artık.

RuneS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakinda facebook ta engellenecek engelle engelle nereye ladar bide interneti kokten kapaticagini duymuştum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sirada facebook var bunlar sapitmadi sapitmak az kalir bunlara bunlar azdı azdı !!!

xtrem06

Top-notch Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
en son ilk kapandığı gün yazmıştım herkes yerinde yerinde sayıyor :) meğer ne çok youtube müptelası varmış :D sabredin bi kaç gün daha youtube keşler seçimler geçsin açılır .artık dns mns sanırım idare edersiniz,komaya girmenize engel olur sanırım dns :D

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Kim olduğunu belli ettin dostum. Daha fazla sana birşryleri izah etmeye gerek yok.

Yemedimi ?

kendi agizlariyla acikladiklar , o ayakkabi kutularindaki paralar camiilerden toplanan yardimlar diye. Camiide 500 eurolar desteler mi topluyorlar di ? Evet gercekten bu destelerin ayakkabi kutularinda ne isi varmis ?

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
kökünü mökünü kazımazdım :D

Üstü kapalı söyleme ne yapardın. Şuan başbakana ana avarat o sitelerde sövüyorlar. Devlete karşı isyanlar teşvik ediliyor. Gizli toplantılar yayınlanıyor ve sen bütün bu olaylara karşı bir şey yapman gerekiyor. Ne yapardın. Dürüst ol cevap ver.

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Üstü kapalı söyleme ne yapardın. Şuan başbakana ana avarat o sitelerde sövüyorlar. Devlete karşı isyanlar teşvik ediliyor. Gizli toplantılar yayınlanıyor ve sen bütün bu olaylara karşı bir şey yapman gerekiyor. Ne yapardın. Dürüst ol cevap ver.

BDsb0ZmCcAAWJIZ.jpg

Hayret Ingiltere basbakani David Cameron a niye kimse sövmüyor ? O adam 1500 koruma nin arkasinda cekilip bu yoldan geciyor diye tarafigi niye felc etmiyor.. Resime bakinda utanin adam söför kiralayip isine lüks arabalarla gitmiyor METROYU tercih ediyor. Ona niye kimse dokunmuyor ?

Onun ülkesin saldirilinca bir polis öldü diye nasilda gezisini yaridan birakip hemen ülkeye geri dönüp ingiltere parlementosunu acilen topluyor. O SIRADA HATAY REYHANLIYA BOMBALI SALDIRI OLMUSTUDA ve BOSBAKAN ERTESI GÜN FASA gitmisdi. Rehyanliyi takmamisti bile adam icin gezmek daha önemliydi.

Demekki senin basbakanin hakediyor. Dürüst bir insan olmadigi icin gt korkusu oldugundan disari bile tek basina cikamiyor. Sayet bende pisligin teki olsaydim sokakta rahat rahat gezemezdim. Bu olaylara karsi tek yapmam gereken ISTIFA EDIP insanlardan özür dilemem . Ama özürümün kabul edilmeyecegini bildigimden bu ülkede yasamayada hakkim oldigini düsünür terk ederdim demesine derdim ama bu adama müebbet hapis sartdir. ER YA DA GEC yargilanacak.

yamamoto1903

Asistan
Reaksiyon puanı
2

ses kayıtlarının çıktığı foruma yazdım. böyle adice plan yapanlar 1 suçlu ise, bunu yayan insanlar 2 suçlu diye. fakat eğer her şey benim üzerime geliyorsa, bir durup bakarım. milyonlarca kişinin itiraz ettiği bir şey varsa oturup irdelerim o durumu. özür dilemek , yapamıyorum demek şu an yaptıklarından daha erdemli bir davranış olur diye düşünüyorum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
BDsb0ZmCcAAWJIZ.jpg

Hayret Ingiltere basbakani David Cameron a niye kimse sövmüyor ? O adam 1500 koruma nin arkasinda cekilip bu yoldan geciyor diye tarafigi niye felc etmiyor.. Resime bakinda utanin adam söför kiralayip isine lüks arabalarla gitmiyor METROYU tercih ediyor. Ona niye kimse dokunmuyor ?

Onun ülkesin saldirilinca bir polis öldü diye nasilda gezisini yaridan birakip hemen ülkeye geri dönüp ingiltere parlementosunu acilen topluyor. O SIRADA HATAY REYHANLIYA BOMBALI SALDIRI OLMUSTUDA ve BOSBAKAN ERTESI GÜN FASA gitmisdi. Rehyanliyi takmamisti bile adam icin gezmek daha önemliydi.

Demekki senin basbakanin hakediyor. Dürüst bir insan olmadigi icin gt korkusu oldugundan disari bile tek basina cikamiyor. Sayet bende pisligin teki olsaydim sokakta rahat rahat gezemezdim. Bu olaylara karsi tek yapmam gereken ISTIFA EDIP insanlardan özür dilemem . Ama özürümün kabul edilmeyecegini bildigimden bu ülkede yasamayada hakkim oldigini düsünür terk ederdim demesine derdim ama bu adama müebbet hapis sartdir. ER YA DA GEC yargilanacak.

Hahahaha bu kadar boş olamazsınız yaa. :D bu kadar düz mantık olamazsınız bence. Şaka yapıyor olmalısınız. :D

-eXtreme-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hahahaha bu kadar boş olamazsınız yaa. :D bu kadar düz mantık olamazsınız bence. Şaka yapıyor olmalısınız. :D

Boş olanı görüyoruz dostum senin beynin dolu olsaydı arkadaşa adam gibi doğru düzgün cevap verirdin. Belkide reyhanlıdaki bombadan haberi vardi tayyipin? Zaten mobeseler bomba patlamadan 1 saat önce kapatılmıştı ...