Firefox Avrupa'yı Ele Geçiriyor

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Mozilla ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Firma, Firefox'un Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada liderliğe yaklaştığını iddia ediyor.

Mozilla'nın popüler web tarayıcısı Firefox, Internet Explorer'ı tahtından etme hedefini başaracak gibi gözüküyor.

Firmanın açıkladığı ilk çeyrek sonuçlarına göre, Firefox tüm dünyada %30'luk pazar payını yakalamış durumda.

mnozzz1270458640.jpg

Firefox kullanımının kıtalara göre yayılımı
Tarayıcı seçme özgürlüğü
Avrupa Birliği sınırları içinde ise Firefox altın günlerini yaşıyor. Windows işletim sistemlerine tarayıcı seçme ekranı uygulamasının gelmesinden sonra, Firefox büyük bir yükseliş gösterdi.

Avrupa'
da %40'a yakın bir pazar payını ele geçiren Firefox, tarayıcı seçme ekranını oldukça iyi değerlendirmiş gözüküyor.

::
Firefox, Internet Explorer'ı tahtından edebilir mi?

Yazan
: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
:: Firefox, Internet Explorer'ı tahtından edebilir mi?

ie9 çıkdıkdan sonra kimsenin firefoxa geçeceğini zannetmiyorum.
kimse derken ie kullanan kimsenin firefox'a geçeceğini zannetmiyorum..
tahtı ele geçirebilir tabii kullanıcılar firefox'u duyar ve ie9 dan memnun kalmazsa.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
:: Firefox, Internet Explorer'ı tahtından edebilir mi?
Eder !!! İnsanlar internet explolerın kötülüğünü anladı...

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Windows dışındaki işletim sistemleri kullanıldığı sürece, Firefox kullanımı belli bir oranın altına düşmez.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
kızıl tilkim benim :D

panther76

Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Reaksiyon puanı
21
Bunuda bir sayede Operaya borçlu diyebiliriz.Dava Açmamış olsaydı opera Avrupa için tarayıcı seçme özgürlüğü olamazdı. Genel anlamda konuşursak Firefox IE yi geçemez.Çoğu bilgisayar kullanıcısı bilgisayarda ilk aradığı IE Simgesi ve Google. Firefox ise bilinçli kullanıcılar tarafından yükleniyor.Müşterilerime Firefox kuracağım zaman çoğu kişinin tepkisi ile karşılaşıyorum. Aman aman bir şey kurma virüs falan girer bozulur vs. gibi.

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Profosyonel kullanıcıların ( O da ne demekse ) tercihi firefox ama kesinkikle IE değil. Normal kullanıcıların durumu ise standart WINXX lerle gelen IE ye olan alışkanlıktan dolayı bir durum. Kısacası bir balon eminimki bazı Ökkeşlerin FireFox diye bir internet tarayıcı olduğundan ve/veya farklı bir tarayıcı olduğundan haberleri bile yok.:huh::crying::blink::sleeping:

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Sıradan kullanıcılarda artık her yerde Firefox'un adını duydukları için Tarayıcı seçme ekranıyla karşılaşınca Firefox'u seçmeleri normal.

ugurhanuslu

Profesör
Reaksiyon puanı
43
internet explorer in en çok mozilla.org a girip firefox u indirmesini seviyorum...

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
FireFox liderliği ele geçirecekti zaten :) sadece zamanı kısaldı :D

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
internet explorer in en çok mozilla.org a girip firefox u indirmesini seviyorum...

Flash belleğimde hep güncel bir sürüm taşımaya çalışıyorum ama mutlaka eskide kaldığım oluyor. Bu tip durumlarda ie'yi açıp yeni sürümü mü indirsem diye düşünüyorum.

Bazen öyle yapıyorum ama daha çok elimdeki eski sürüm Firefox'u kurup ya güncelliyorum ya en son sürümü indiriyorum.

ubuntuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
firefox ie yi geçebilir zaten bu potansiyele sahip sadece kullanıcıların onu yeterince farketmemesinden dolayı gerideydi. ie hem daha yavaş hem daha sorunlu her türlü musibetin gelip yapıştığı bir tarayıcı ayrıca işletim sistemine entegre olmasıda daha fazla dezavantaja sebebiyet veriyor windows pencereleri arasında gezerkende sonuçta explorer kullanılıyor bu yüzden herhangi virüs spy yada trojan saldırısından dolayı explorer etkilenirse bu direk windows işletim sistemini zedeliyor onarılmasını zorlaştırıyor bu yüzden bile kullanılmaması daha iyi olur.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Firefox, Internet Explorer'ı tahtından edebilir mi? Edemez yakında ie 9 çıkacak ozaman görürüm ben firefox'u firefox kasmaktan ram yemekten başka bişeye yaramıyor en iyisi opera avrupayı ele geçirecek olan firefox değil operadır...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Firefox, Internet Explorer'ı tahtından edebilir mi? Edemez yakında ie 9 çıkacak ozaman görürüm ben firefox'u firefox kasmaktan ram yemekten başka bişeye yaramıyor en iyisi opera avrupayı ele geçirecek olan firefox değil operadır...
IE 119 çıksa ne olacak ya her sürümde aynı numara 7 çıkacak süper olacak, olmadı mı 8'de bu iş tamam. Bu da mı olmadı 9'la kesin . Ya bir gidin ya :D

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
IE9 ekran kartını kullanacak. Kullanıcının belleği iyi olmazsa büyük ihtimalle ekran kartı da iyi olmayacaktır. Ekran kartı iyi olanın belleği de iyidir ve Firefox ne kadar bellek tüketirse tüketsin etkilemez.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Tarayıcıların Kralı IE ise Prensi Mozilla'dır Operaymış Chromemiymiş Hava Cıva Hele Opera'yı Ben Bildim Bileli Var Hala Küçüçük Kendi Dünyalarında Yaşıyorlar

Prens'in Kralın Yerine Geçmesine Çok Az Kaldı

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bu ie 9 süper diyenler, ie9'un kaç tane özelliğini biliyorsunuz. Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz.
Ayrıca hâlâ anlamadığım, rekabetin size ne zararı var.

İnanın Firefox dahil hiçbir tarayıcının %90'ın üzerinde kullanılmasını istemiyorum.
Tekel ne zaman iyi oldu?

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
IE9 ekran kartını kullanacak. Kullanıcının belleği iyi olmazsa büyük ihtimalle ekran kartı da iyi olmayacaktır. Ekran kartı iyi olanın belleği de iyidir ve Firefox ne kadar bellek tüketirse tüketsin etkilemez.
FF4 ü araştırdın mı hiç ? FF4 çıksın da ie9 u görürüz :D

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Tarayıcı seçme özgürlüğü daha önce yapılsaydı Mozilla birinciydi şuan.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Fayır fayır fayırfoks aşkıııı :D

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
139
ie 9 çıkana kadar zaten firefox 4 çıkar. sonuçta ie asla firefoxu geçemez. bence en iyi tarayıcı 1- firefox 2- opera gerisi yalan...

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
ie 9 çıkana kadar zaten firefox 4 çıkar. sonuçta ie asla firefoxu geçemez. bence en iyi tarayıcı 1- firefox 2- opera gerisi yalan...

ikiside 2011de çıkacak. ienin firefoxu geçmesine gerek yok pazar payını geçse yeter.. ki zaten her daim geçiyor pazar payında.. ie9la ayağını sağlama alıcak microsoft. aralarındaki hız farkı fazla olmaz çünkü ie gpu teknolojisine geçiyor ve gelecek vadeden tüm teknolojileri destekleyecekmiş.. buda sıradan bir kullanıcı için yeterli sebep ie9 da kalmak için.. aralarında fazla hız farkı olmaz zaten. firefox 4 gpu teknolojisine geçmezse bende ie9'a dönerim çünkü eklenti kullanmıyorum fazla hayatımda önemli bir yeri yok eklentilerin yani.. :d

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
ikiside 2011de çıkacak. ienin firefoxu geçmesine gerek yok pazar payını geçse yeter.. ki zaten her daim geçiyor pazar payında.. ie9la ayağını sağlama alıcak microsoft. aralarındaki hız farkı fazla olmaz çünkü ie gpu teknolojisine geçiyor ve gelecek vadeden tüm teknolojileri destekleyecekmiş.. buda sıradan bir kullanıcı için yeterli sebep ie9 da kalmak için.. aralarında fazla hız farkı olmaz zaten. firefox 4 gpu teknolojisine geçmezse bende ie9'a dönerim.. sıradan kullanıcıda firefoxa geçmeye gerek duymayacak adını duysa bile..
Microsoft avukatı konuştu :D IE neyi doğru yapmışta bu sefer olacak diyorsun şu microsoftu her daim koruma işini bırakın artık komik oluyor.