Firefox Avrupa'yı Ele Geçiriyor

Pupilla

Dekan
17 Haziran 2009
8,724
139
243
ikiside 2011de çıkacak. ienin firefoxu geçmesine gerek yok pazar payını geçse yeter.. ki zaten her daim geçiyor pazar payında.. ie9la ayağını sağlama alıcak microsoft. aralarındaki hız farkı fazla olmaz çünkü ie gpu teknolojisine geçiyor ve gelecek vadeden tüm teknolojileri destekleyecekmiş.. buda sıradan bir kullanıcı için yeterli sebep ie9 da kalmak için.. aralarında fazla hız farkı olmaz zaten. firefox 4 gpu teknolojisine geçmezse bende ie9'a dönerim.. sıradan kullanıcıda firefoxa geçmeye gerek duymayacak adını duysa bile..

ie nin pazar payının çoğunu ie 6 ve ie 7 oluşturuyor. ie kullanıcıları bu kadar bilinçli olsa şu an durum böyle olmazdı. ama microsoft ie konusunda iyi yolda

tolgasal

Profesör
11 Eylül 2009
1,115
18
0
Gün itibari ile XP'nin pazar payı %66 olduğuna göre. IE 9'nun çok hızlı bir yükselişe geçmesi mümkün görünmüyor.

adabay

Asistan
11 Aralık 2009
298
19
0
Varsayılan tarayıcım ie ama sürekli firefox kullanıyorum. sörf yaparken kendimi güvende hissettiriyor.. ilk açılışta kasılsada bir sonraki sekmelerde gayet hızlı. eklentilerinin olması fonskiyonelliğini pekiştiriyor ama bazılarında uyumsuzluk yaşatıyor, ha! birde hala adobe nin ürünleriyle tam anlaşabilmiş değil flash uygulamalarında kitlenmeler görülüyor.
deneme amaçlı arada sırada opera deniyorum ama bir türlü ısınamadım..

şimdilik firefox la yola devam..

desperado64

Rektör
14 Ağustos 2008
12,240
104
243
IE9 ekran kartını kullanacak. Kullanıcının belleği iyi olmazsa büyük ihtimalle ekran kartı da iyi olmayacaktır. Ekran kartı iyi olanın belleği de iyidir ve Firefox ne kadar bellek tüketirse tüketsin etkilemez.

nolacak yani ekran kartını kullnınca :D internet üzeri oyun mu oyanatacan :D

MustaJ

Öğrenci
10 Mayıs 2009
63
2
0
firefox'un önü her zaman microsoft tarafından kesilecek zaten çoğu uygulama explorer haricinde browser a izin vermiyor o şekilde kısıtlamalar olmasa explorer'ı siler firefox. kim hata yığını kullanıp sinir olmak ister ki.