Fikre müdahale serbest mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bir mesajım Amesfa adlı moderatör tarafından düzenlenmiş ve Hz. Muhammed kelimesinin yanına (S.A.V) eklenmiş...

SDN forumda Muhammed ya da Hz. Muhammed yazarken (S.A.V) kısmını eklemekle ilgili herhangi bir zorunluluk ya da yasa var mıdır? Eğer yoksa bu fikri bir müdahale değil midir? İlle de yazmak şartsa Arapçası yerine "Alemlerin efendisi" deme hakkımız var mıdır?

Merak ediyorum ve cevap bekliyorum.

LiLaPaPia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Katılıyorum.O zaman mesajlar modlara gönderilsin onlar temize çekerek yayınlasın.Var mı böyle bişi ya.

AMaTöR_Pc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Adam doğrusunu, olması gereken kelimeyi yazmış neresi zoruna gitti bunun..

cetus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu ülkede hani fikre mudahale edilmiyoki buna edilmesin çok haklısın.

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20

Hocam doğrudur yani tamam sen ben öyle yazmak istiyoruz ama bu sitede Hristiyan bir arkadaşımız olsa Hz. İsa'dan bahsederken Tanrının oğlu ya da Allah'ın oğlu diye yazmamız gerekmez mi bu düşünce ile?

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2

"Hz. Muhammed" yazdığımda eğrisini yazdığımı düşünmüyorum. Ayrıca yazdğım mesaja bu şekilde müdahale edilmesini kesinlikle kabul etmediğimi SDN yönetimine bildiriyorum.

AMaTöR_Pc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Burası hristiyan bi forummuki bu kadar zorlarına gidiyor..benim anlamadığım yer orası neden bu düzeltmeye bu kadar saçma bi tepki veriyor.. sav. yazmak fikre müdahalemi oluyor?

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Burası Hristiyan ya da Müslüman forumu diye bir acıklama yok. Demek ki her ceşit insan foruma girebilir. Benim zoruma gitmiyor ama sizin de büyütebileceğiniz birşey değil bu. O nedenle arkadaş moderatöre soru soruyor.

Eğer forum sadece Müslüman üyelere acıksa acıkca belirtin ki Hristiyan üyelerimiz foruma girmesin.

LiLaPaPia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Burası hristiyan bi forummuki bu kadar zorlarına gidiyor..benim anlamadığım yer orası neden bu düzeltmeye bu kadar saçma bi tepki veriyor.. sav. yazmak fikre müdahalemi oluyor?
Hristiyan yada müslüman diye ayrılır mı?Hangi forumun kurallarında müslümanlara hitap eder diye yazıyor?

AMaTöR_Pc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hristiyan yada müslüman diye ayrılır mı?Hangi forumun kurallarında müslümanlara hitap eder diye yazıyor?

Yani bu kadar büyütülcek bi olay diyosunuz..önemli olan ismin doğru yazılması ismin olduğundan farklı yazılması,fikir değil olsa olsa saygısızlıktır..Ayrıca kelimeyi düzelten moderatörü hassasiyeti için canı yürekten kutluyorum..

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Söylediğim gibi, ben "Hz. Muhammed" yazdığımda bunun yeterli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ille de yazmam gerekiyorsa (S.A.V) yerine "Alemlerin Rabbi" diyerek yazmayı tercih ederim çünkü Türkçe konuşuyor, Türkçe yazıyorum.

Benim yazmadığım bir şeyi oraya eklemiş olması moderatörün maksadını aştığını gösterir ve bence bu kişinin yetkileri ilgililerce sorgulanmalıdır.

Not: Alem kelimesi de Rab kelimesi de Arapça ama bizim dilimize yerleşmiş kelimeler olduğu için kullanmakta sakınca görmem. Uyaranları uyarmış olayım.

mehmet

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Hayırlı akşamlar respector arkadaşım;

Açtığınız konu ilgili arkadaşa iletilmiştir.
Müsait olduğu bir vakit size dönecektir.

Bu tür şahsi davranışlarınız ve şahsi sorunlarınız yetkililerimizle özel mesaj yoluyla diyalog kurarsanız daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.

Ayrıca respector arkadaşım;Bu şekilde amesfa arkadaşımızın yetkileri hakkında mesaj yazmak çok uygun olmasa gerek.

Yanlış bir davranış görürseniz dediğim gibi özel mesaj yolunu deneyin.Eğer cevap alamaz iseniz o zaman durumu administratörümüze bildirirsiniz.Bir şekilde sorununuz çözülecektir.

Saygılar

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Değerli üyemiz yorumunuzda yapılan düzeltme fikirlerinize veye kişilik haklarınıza doğrudan müdahale olarak algılanmasın lütfen. Yapılan düzeltmenin doğru bir düzetme olduğu kanısındayım.

Bu tarz konudaki rahatsızlıklarınızı konu açmak yerine direkt benimle veya o an ilgili Süper Moderatör arkadaşlar ile de paylaşabilrsiniz. konu açmanıza gerek yok...

Sevgilerle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...