Federasyonu yakacak söz!

sonmodel06

Profesör
Reaksiyon puanı
4
TFF'nin dün düzenlediği ve futbolda şike iddialarının masaya yatırıldığı toplantıda İHA kamerasına yansıyan bir görüntü akıllarda soru işareti doğurdu.

Video [SDNTV]http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=13816[/SDNTV]

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar açıklama yapmak için basın toplantısının yapılacağı salona girerken yanında bulunan TFF Yönetimi Kurulu Üyesi ve eski Beşiktaş yöneticisi Hüsnü Güreli'nin sarfettiği sözler tartışılacak türden.

Güreli'nin TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte toplantı salonuna doğru yürürken sarfettiği, "Beşiktaş'ı da kurtardık sayende. Teşekkür etmeleri lazım. Başka kimsede yok ki bu kadar sonuç" sözleri İHA kamerasına
saniye saniye yansıdı.

Kaynak

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Fener i kurtarmışlar beşiktaş için mi uğraşıyolar

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar konuşmanın nasıl geçtiğini izah edelim deşifre edelim... Mümkünse kulaklık takalım...

videoyu izleyen arkadaşlar şunu net göreceklerdir ki, Beşiktaş'ı Kurtardık Sayemde sözünü Hüsnü Güreli söylemiyor! Ardından gelen cümle ile ses ve ton farkı bariz belli!

M.A.Aydınlar'ın da sesine benzemiyor!

O zaman bu sözü 3. kişi Göksel Gümüşdağ söylemiştir...

Peki Göksel Gümüşdağ bunu neden söylemiş olsun?

Hepimizin bildiği gibi Beşiktaş camiası uzun süredir Göksel Gümüşdağ'ın ifade vermesi halinde tutuklu bulunan Kartalların suçsuzluğunun kanıtlanacağını savunuyor... Çünkü İbrahim Akın ve İskender Alın ile yapılan görüşmelerin transfer görüşmesi olduğunu en iyi Göksel Gümüşdağ biliyor...

Federasyonda yapılan kapalı toplantıda deliller üzerine yapılan görüşmelerde Göksel Gümüşdağ Beşiktaş konusunda bir şike olayının olmadığını durumun bir transfer görüşmesi olduğunu belirtmiş böylece diğer Federasyon üyelerini de bu konuda İkna ederek Beşiktaş'ı Kurtarmış olabilir...

Toplantı çıkışı yan yana gelen Göksel Gümüşdağ Beşiktaş'lı olduğu herkesçe bilinen ve Beşiktaş sayesinde TFF ye giren Hüsnü Güreli'ye Beşiktaş'ı Kurtardık Sayemde diyor bir yerde havasını atıyor!!!

Hüsnü Güreli de bu sözün üzerine Konuşmaya Başlıyor Ses Tonunun farklılaşmasına dikkat ediniz! Teşekkür etmeleri lazım. Değil mi? Başka kimse de yok ki bu kadar şey delil melil sonuç!

Buradaki sonuç ifadesinin anlamı şimdi netleşiyor!

Bahsi geçen şike ile suçlanan diğer takımlar hakkında bir sonuca ulaşılamıyor! Delilerin yetersizliği, iddianamenin henüz yazılmamış olması vs nedenlerle.

Ancak Beşiktaş'ı diğer takımlardan ayıran fark 1 maç ile suçlanılması ve burada Göksel Gümüşdağ'ın TFF toplantısında gerçekleri açıklayarak Beşiktaş'ın suçsuzluğunu ortaya koyması ile sonuçlanan tek durum Beşiktaş'ın kurtulmuş olması oluyor...

Ancak TFF Beşiktaş hakkında bu suçsuzluğu o günkü toplantıda açıklamış olsa bu kez Fener hakkında bir karar verilmemiş olması bir çifte standart izlenimi yaratacaktı. Bu yüzden kararlar İddianamenin açıklanmasına ertelendi ancak Beşiktaş'ın kurtulmuş olduğu bu yanlışlıkla kameralara yansıyan ses kaydı ile ortaya çıktı...

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Nasıl Hüsnü gürel'i söylemiyor.
Adam yanındaki Göksel Gümüşdağ'a bakarak söylüyor.Ağzı oynuyor bi kere onudamı görmüyorsunuz...

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fener i kurtarmışlar beşiktaş için mi uğraşıyolar

siz ne ayaksınız ya, sürekli durmadan feneri ağzınıza alıyorsunuz,

yaban ne diyor bak :D

[video=youtube;5z5khUHodiw]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5z5khUHodiw[/video]

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
biz de ayak olmaz ayak oyunları sizin işiniz

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
267848_250994648250299_250396788310085_1249288_2210842_n.jpg

Bu üzerinizdeki çamuru kimse temizleyemeyecek.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Nasıl Hüsnü Güreli söylemiyor o sözleri anlamadım kulaklıkla dinleyelim tamamda kulaklık takarken gözleri kapatmayalım, boşuna 1 sayfa analiz yapmaya gerek yok bu konuda. Amacını nedenini bilmem ama bütün sözleri Hüsnü Güreli söylüyor bariz.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hüsnü güreli konuşuyor ve çok büyük ihtimalle en çok delil beşiktaş ile ilgili var ve net deliller var beşiktaşin düşmesi lazimdi onlari da kurtardik demeye çalişiyor.kurunun yaninda yaş da yanmasin derken federasyon kuruyu da yaşi da kimseyi yakmamak adina ligde tutuyor şaibeli takimlarin maçlarini izlemeyecegim!!!

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kardeşim senin forumdaki amacın ne, ortamı germek mi bütün konuya yaymışsın

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Nasıl Hüsnü gürel'i söylemiyor.
Adam yanındaki Göksel Gümüşdağ'a bakarak söylüyor.Ağzı oynuyor bi kere onudamı görmüyorsunuz...

Nasıl Hüsnü Güreli söylemiyor o sözleri anlamadım kulaklıkla dinleyelim tamamda kulaklık takarken gözleri kapatmayalım, boşuna 1 sayfa analiz yapmaya gerek yok bu konuda. Amacını nedenini bilmem ama bütün sözleri Hüsnü Güreli söylüyor bariz.

hüsnü güreli konuşuyor ve çok büyük ihtimalle en çok delil beşiktaş ile ilgili var ve net deliller var beşiktaşin düşmesi lazimdi onlari da kurtardik demeye çalişiyor.kurunun yaninda yaş da yanmasin derken federasyon kuruyu da yaşi da kimseyi yakmamak adina ligde tutuyor şaibeli takimlarin maçlarini izlemeyecegim!!!

...Uluslararası alanda hizmet veren adli kriminal kuruluş olan Ulusal Kriminal Büro, verdiğimiz görüntüleri tek tek inceleyerek konuşmaların kime ait olduğunu tespit etti. 4 saatlik çalışmada sesler tek tek analiz edildi. Hazırlanan rapora göre, "Beşiktaş'ı kurtardık sayende" diyen kişinin Hüsnü Güreli olmadığı, Güreli'nin bu söze karşılık, "Teşekkür etmeleri lazım, değil mi?" Başka kimsede yok ki, bu kadar şey, ııı, sonuç" dediği belirlendi...

Şimdi burada afra tafra yapanlar videoyu benim gibi biraz dikkatli dinleseler onlar da fark edeceklerdi!
Ancak onlar hemen bana laf yetiştirme derdine girdiler! Ağzı Oynuyor! Gözleri Kapatmayalım gibi ifadelerle aslında gözlerinin de ne kadar sağlıklı olduğunu ortaya sermiş oldular...

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
...Uluslararası alanda hizmet veren adli kriminal kuruluş olan Ulusal Kriminal Büro, verdiğimiz görüntüleri tek tek inceleyerek konuşmaların kime ait olduğunu tespit etti. 4 saatlik çalışmada sesler tek tek analiz edildi. Hazırlanan rapora göre, "Beşiktaş'ı kurtardık sayende" diyen kişinin Hüsnü Güreli olmadığı, Güreli'nin bu söze karşılık, "Teşekkür etmeleri lazım, değil mi?" Başka kimsede yok ki, bu kadar şey, ııı, sonuç" dediği belirlendi...

Şimdi burada afra tafra yapanlar videoyu benim gibi biraz dikkatli dinleseler onlar da fark edeceklerdi!
Ancak onlar hemen bana laf yetiştirme derdine girdiler! Ağzı Oynuyor! Gözleri Kapatmayalım gibi ifadelerle aslında gözlerinin de ne kadar sağlıklı olduğunu ortaya sermiş oldular...

Haberin Devamı...

GÜMÜŞDAĞ OLAMAZ, AYDINLAR'A AİT
"Beşiktaş'ı kurtardık sayende" diyen kişinin görüntüler esnasında kapı arkasında kalmasından dolayı Mehmet Ali Aydınlar veya yardımcısı Göksel Gümüşdağ'dan birisinin olduğu ancak Gümüşdağ'ın çok tiz bir sesi olduğundan dolayı konuşan şahsın "çok kuvvetle muhtemel" vurgusuyla Aydınlar olduğunun tespit edildiği de raporda yer aldı. Ayrıca konuşmada "sayemde" değil, "sayende" kelimesinin kullanıldığı belirlendi.

GÜRELİ O SÖZLERİ NEDEN SAHİPLENDİ?
Bu skandal kasedin ardından Güreli, "Beşiktaş'ı kurtardık sayende" sözünü üstlenmiş, bunu yabancı kontenjanıyla ilgili olarak söylediğini açıklamıştı. Oysa bu sözü Güreli'nin söylemediği belgelerle kanıtlandı. O halde akıllara şu soru geliyor... Hüsnü Güreli söylemediği hatta Mehmet Ali Aydınlar'a ait olduğu belirlenen bir sözü neden sahiplendi? Yoksa, şike kararından sonra TFF'nin tartışılır hale geldiği bir ortamda daha büyük bir skandalın ortaya çıkmasını engellemeye mi çalıştı?

ULUSLARARASI TECRÜBEYE SAHİP
Uluslararası Kriminal Büro, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi dahil, ülkemizdeki tüm mahkemeler ve Cumhuriyet Başsavlılıkları'na görüntü, ses, bilişim suçları konularında bilirkişilik ve teknik hizmet veren UYAP'a kayıtlı adli kriminal bir kuruluş.

Bu saatten sonra hiçbir rapor, belge vs. benim için inandırıcılığı kalmamıştır. Göz göre göre olaylar örtbas ediliyor.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65

Anlıyorum seni...

Yorumdan gözlerimin Sağlığını tahmin etmişsin, internet üzerinden fal'da bakarsın yakında.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Anlıyorum seni...

Yorumdan gözlerimin Sağlığını tahmin etmişsin, internet üzerinden fal'da bakarsın yakında.

Gözleri kapatmayalım diye yorum yapıyorsun!
Demek ki gözleri dört açmışsın!
Ancak senin gördüklerin değil benim yazdığım gibi benim duyduklarım gerçek çıktı!

Benim kulaklarda bir sorun olmadığına göre sen gözlerine fazla güvenme derim...
Sen hatta kulaklarına da fazla güvenme dinlersen ses ton farkını fark edersin demişim ama ne ses ton fark edebilmişsin ne de doğru görmüşsün...

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Gözleri kapatmayalım diye yorum yapıyorsun!
Demek ki gözleri dört açmışsın!
Ancak senin gördüklerin değil benim yazdığım gibi benim duyduklarım gerçek çıktı!

Benim kulaklarda bir sorun olmadığına göre sen gözlerine fazla güvenme derim...
Sen hatta kulaklarına da fazla güvenme dinlersen ses ton farkını fark edersin demişim ama ne ses ton fark edebilmişsin ne de doğru görmüşsün...

Sen de kulaklarına çok güvenme bence ses Mehmet Ali Aydınlar'ın sesi olamaz dedin başka teoriler ürettin ama yapılan analizde sesin onun sesi olduğu rapor edilmiş. Gerçi raporun güvenilirliğine hala inanmıyorum o ayrı...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Sen de kulaklarına çok güvenme bence ses Mehmet Ali Aydınlar'ın sesi olamaz dedin başka teoriler ürettin ama yapılan analizde sesin onun sesi olduğu rapor edilmiş. Gerçi raporun güvenilirliğine hala inanmıyorum o ayrı...

O raporda ki teknik inceleme sonucunda dahi Kesin MAA nın sesi denmiyor! GG nin sesi tiz olduğu için MAA olması muhtemel diyor! Ben orada GG olduğunu beşiktaşı kurtardık SAYEMDE sözü üzerine yazdım ancak teknik incelemede SAYEMDE değil SAYENDE dendiği ortaya çıkıyor... Bu da benim tezimi yine destekliyor...

Sağır sultan duydu GG nin ifade vermesi durumunda Beşiktaş'ın aklanacağını... Ancak ne hikmetse futbolcu eşlerini bile ifadeye çağıran Savcı GG yi ifadeye çağırmadı! Beşiktaş taraftarı internette kampanya başlattı İfadeye git gümüşdağ diye!

Çünkü Gümüşdağ konuşursa ortaya çıkacak ki İbrahim Akın ve İskender Alın ile yapılan görüşmeler maçtan 1 aydan fazla bir süre önce başlamış! Henüz İBB nin rakibimiz olacağı belli dahi değil yarı finaller oynanmamış!

Yukarıda sözü MAA söylediyse bunu Göksel Gümüşdağ için demiştir. Beşiktaş'ı Kurtardık Sayende... demek ki federasyon toplantısında Gümüşdağ olayları federasyon üyelerine anlatmış ve Beşiktaş'ın şike değil transfer görüşmesi yaptığı netleşmiş... MAA Gümüşdağ'a bunu söyledikten sonra Hüsnü Güreli de Teşekür Etmeleri gerekiyor diyerek olayı destekliyor...

Açık olan şey şu Beşiktaşı kurtardık SAYENDE sözünü Hüsnü Güreli söylemiyor...

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4

kaynak nedir? ulusal kriminal büro bir rapor açıklayınca bu rapor tam anlamıyla doğru mu kabul edilir? bu şirket özel bir şirket herhangi bir kesin yargı makamı değil ayrıca bu büro ile ilgili yazılanları okuduğunuzda ne kadar güvenilmez olduğu da ortaya çıkıyor tüm bunların ışığında insanlar burada fikirlerini söylüyor ben haklı çıktım sen haksızsın filan gibi tavırlar bence bu forumdaki ortama yakışmıyor...
son olarak da hüsnü güreli yaptığı açıklamada sözlerin kendisine ait olduğunu ama bu cümleleri yabancı hakkı sınırlamasının kalkması ile ilgili kurduğunu söylemiştir...

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Federasyon bence artık rengini belli etmeli , sarı mı lacivert mi bi söyleyiversin artık :D

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
yorumlar çok gülünç olmuş :D
herkes takımını savunmuş şu ligde kuruluşundan beri bir takımın şike yapmadığını kimse bana söylemesin.
biz akız pakız dergimiz beyaz da demesin.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Zamanında galatasaray hakkında eğer böyle bir olasılık varsa galatasaray küme düşürülmeli ve en ağır yaptırımlar uygulanmalı diyen bir tff bugün sarı rengide güzeldir ama lacivert başkadır diyor sankim :D

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
kaynak nedir? ulusal kriminal büro bir rapor açıklayınca bu rapor tam anlamıyla doğru mu kabul edilir? bu şirket özel bir şirket herhangi bir kesin yargı makamı değil ayrıca bu büro ile ilgili yazılanları okuduğunuzda ne kadar güvenilmez olduğu da ortaya çıkıyor tüm bunların ışığında insanlar burada fikirlerini söylüyor ben haklı çıktım sen haksızsın filan gibi tavırlar bence bu forumdaki ortama yakışmıyor...
son olarak da hüsnü güreli yaptığı açıklamada sözlerin kendisine ait olduğunu ama bu cümleleri yabancı hakkı sınırlamasının kalkması ile ilgili kurduğunu söylemiştir...

Kaynak Deniz Baykal'ın malum görüntülerini inceleyip o kişi Deniz Baykal değil diyebilen güvenilir? bir kurum.:)