Haber iOS 18 güncellemesi ile Mesajlar yenileniyor

barisbiyik

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,061
ios 18 ile mesajlar.png

WWDC 2024 konferansında iOS 18 güncellemesi resmi olarak tanıtılacak. Sızdırılan bilgilere göre, Mesajlar uygulamasına metin efektleri eklenerek, kullanıcıların mesajlarında harfleri animasyon haline getirmeleri mümkün olacak. Ayrıca, Ayarlar ve Denetim Merkezi'nin tasarımında kullanım kolaylığına yönelik dokunuşlar yapılacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Creative

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
17,398
SMS kullanan mı var aga? Operatör anlaşmalarında da taahhüt olarak veriyor şu kadar mesaj diye ama atsan atsan 10 tane zor mesaj atarsın.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,227
SMS kullanan mı var aga? Operatör anlaşmalarında da taahhüt olarak veriyor şu kadar mesaj diye ama atsan atsan 10 tane zor mesaj atarsın.
Kureselde cok kullaniliyor, hatta WhatsApp kullanana rastlayamazsiniz.

Ayrica WhatsApp ile iOS Mesajlar uygulamasinin birlesecegine dair soylentiler de okumustum.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,620
Kureselde cok kullaniliyor, hatta WhatsApp kullanana rastlayamazsiniz.

Ayrica WhatsApp ile iOS Mesajlar uygulamasinin birlesecegine dair soylentiler de okumustum.
Küreseldir viber çok kullanılıyor Makedon göçmeniyim WhatsApp kullananı görmedim ne Türklerde ne Makedonlarda hepsi viber kullanıyor.

Smste kullanılıyor bu arada, sms Türkiye’de bitti sadece oda tamamen değil

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,227
Küreseldir viber çok kullanılıyor Makedon göçmeniyim WhatsApp kullananı görmedim ne Türklerde ne Makedonlarda hepsi viber kullanıyor.

Smste kullanılıyor bu arada, sms Türkiye’de bitti sadece oda tamamen değil
Amerika gibi ulkelerde SMS ucretsiz zaten, Viber'in ne oldugunu bilmiyorum ancak WhatsApp turevi uygulamalar kureselde cok da yaygin degil.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,620
Amerika gibi ulkelerde SMS ucretsiz zaten, Viber'in ne oldugunu bilmiyorum ancak WhatsApp turevi uygulamalar kureselde cok da yaygin degil.
Viber bizde de var Makedonya’daki akrabalar arkadaşlar dolayısıyla kullandım kullanımı basit WhatsApp a çok benziyor ama Makedon olsun Türk olsun hepsini WhatsAppçı yaptım 😁

Bencede sms ücretsiz olmalı artık saçmalık ücretli olması.

barisbiyik

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,061
Ben az kullanıyorum genelde ama bazen hayat kurtarıyor

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,193
Yurt dışında oldukça fazla kullanımı var. Bizim ülkemizde Whatsapp nasıl popülerse Amerika'da SMS o kadar popüler.

Ayrıca iMessage platformunu düz SMS olarak görmemelisiniz. Barındırdığı özelliklerle Whatsapp aratmıyor.